Ako chrániť dvere pred vlámaním

Jednou z možností, ako ochrániť svoj dom pred nečakanými hosťami, je inštalácia a posilnenie vchodových dverí. V tomto článku vám povieme, ako to urobiť správne a na čo by ste si mali dať pozor..

Obsah

Na prácu na inštalácii a ochrane dverí pred vlámaním budete potrebovať: samotný výrobok vyrobený z dreva alebo kovu, zadlabacie zámky, zámkové platne, skrutky, skrutky a elektrickú vŕtačku.

Posilnenie zárubne a závesov

 • V otvore najskôr dobre zafixujeme zárubňu. V opačnom prípade budú všetky budúce práce na inštalácii uzamykacích systémov zbytočné. Upevnenie sa vykonáva pomocou skrutiek dlhých 80 mm. Sú priskrutkované po celom obvode škatule a dosahujú rám steny. Potom bude rozbitie predných dverí kopancom alebo dokonca páčidlom problematické..

 • Skryjeme pánty dverí viditeľné zvonku. To sa dosiahne opätovným zavesením dverí. Je tiež potrebné posilniť slučky. Za týmto účelom sa dvojica stredných skrutiek na každej strane závesu nahradí pevnými čapmi alebo dvojhlavými klincami z tvrdenej ocele. To všetko sa predáva v obchodoch.

 • Zámková doska zárubne je vyrobená z odolného kovu a upevnená štyrmi 80 mm skrutkami. Je lepšie nahradiť túto dosku pozinkovanou rúrkou dlhou 100 mm.

Zariadenie dverného krídla

 • Vhodným materiálom pre silné dverné krídlo je sklolaminát, tvrdé drevo, kov. Vylomenie kovových dverí pomocou zdviháka bude ťažké, ak sú zvnútra vystužené a majú blokovací zámok. Duté dvere, t.j. dyhový list nalepený na kartónovej škatuli nie je vhodný na vstup do domu.

 • Pri výmene alebo inštalácii vchodových dverí musia byť otvorené smerom von. To slúži ako prekážka pre nečakaných hostí a možnosť rýchlej evakuácie v prípade požiaru..

 • Je nežiaduce robiť vonkajšie vchodové dvere s oknami, aj keď je to krásne. Na zaistenie lepšieho zabezpečenia sa navyše neodporúča vytvárať okenné otvory v blízkosti dverí. Útočník môže jednoducho rozbiť sklo a zvnútra otvoriť zámok dverí.

 • Kukátko na plátne, ktoré vám umožní vidieť hostí na jeho druhej strane, zabráni zbytočnému odomykaniu dverí. Je inštalovaný so špeciálnym krytom a predĺženým pozorovacím uhlom.

 • Pre dodatočnú ochranu vášho domu pred hlavnými dverami môžete zvnútra nainštalovať kovovú mriežku.

 • Ak máte pri vchode posuvné dvere, sú zosilnené inštaláciou zámkov v hornej a spodnej časti. Tyč visiaca dole z rámu do stredu dverí zabráni jeho nechcenému otvoreniu. Takýto prút si môžete kúpiť v obchode alebo si ho vyrobiť sami..

Výber zámkov a skrutiek

 • Zámok a západka sú nepostrádateľným atribútom akýchkoľvek dverí, ktoré umožňujú ich zatvorenie. Odomknuté dvere môžu zločinca vyprovokovať k prepadnutiu. Zatvorenie pomocou visiaceho zámku by sa preto malo stať zvykom bez ohľadu na to, ako dlho odchádzate z domu..

 • Dobrá dverná skrutka musí byť vysokej kvality bez viditeľných skrutiek, skrutiek alebo skrutiek. Minimálna vzdialenosť na predĺženie žalúzie od dverí je 2,6 cm.

 • Dobrým prostriedkom dodatočnej ochrany, keď ste doma, je zadlabávací zámok, to znamená skrutka, ktorá nezahŕňa odomykanie dverí zvonku. Zvonka je viditeľný, ale bez poškodenia dverí alebo schránky ich nie je možné zlomiť.

 • Na cylindrickej vložke zámku je na oboch stranách dverí nainštalovaná jej časť na vloženie kľúča, ochranné krúžky alebo dosky. Tieto časti sú upevnené skrutkami s okrúhlou hlavou, ktoré sa nedajú odskrutkovať skrutkovačom. Krúžky sa voľne otáčajú okolo larvy a nedovoľujú jej odskrutkovanie kľúčom na rúrky. Zámky s podobnými „zvončekmi a píšťalkami“ sa už objavili v predaji, preto ich odporúčame zaobstarať.

 • Ďalšou možnosťou spoľahlivých zámkov sú výrobky s jedným alebo dvoma jadrami. Zámky s jedným jadrom sa otvárajú kľúčom z jednej strany, a keď sú vybavené dvoma jadrami, je možné to urobiť pomocou dvoch kľúčov na oboch stranách dverí. Na vonkajšej časti úderovej dosky zámku musí byť kovový výčnelok, ktorý ho chráni pred zlomením.

 • Ak často zabúdate na zamknutie dverí, nainštalujte západkový zámok. Je to druh zámku, ktorý je možné zvonku zamknúť bez kľúča..

 • Vloupanie do oceľových dverí sa často vykonáva pomocou zámkov. Dávajte si preto pozor na zámky, ktoré majú ochranu pred týmto nárazom. Napríklad podobné výrobky spoločnosti "Medeco" – sú spoľahlivé, ale dosť drahé. Tu sa rozhodnite sami.

Všeobecné bezpečnostné pravidlá

Okrem vyššie uvedeného materiálu si vezmite na záver aj niekoľko užitočných rád..

 • Neskrývajte kľúče od vchodových dverí domu do rastlín, kríkov alebo pod koberec. Útočníci ich aj tak nájdu. Kľúče uchovávajte doma a ich duplikáty u susedov alebo na ich území. Ak je možné váš zámok zamknúť bez kľúča, snažte sa naň nezabudnúť pri každom odchode z domu..

 • Inštalácia dverí proti búrke môže útočníka zmiasť. Jedná sa o dvojité dvere so závorami a zadlabacími zámkami. Vyzerajú ako brány a sú považované za bezpečné dvere. Jednou nevýhodou je, že vyzerajú nepredstaviteľne. Môžu byť vyrobené z vrstveného tvrdeného skla, ktoré zostáva pevné aj pri rozbití..

 • Na temné obdobie dňa nainštalujte nad verandu pred predné dvere výkonnú lampu. Toto je silné odporúčanie. Môžete nainštalovať monitorovacie kamery. Potenciálnych zlodejov zvyčajne odstrašia. Zábery zo sledovania je možné streamovať do vášho telefónu alebo počítača. Spoľahlivé video systémy vyrába spoločnosť Uniden. Môžete si ich kúpiť na eBay.com alebo Amazon.com

 • Nerobte si z domu pevnosť. Ak privolajú záchrannú službu alebo hasičov, bude to prekážať v ich práci..

 • Nenechajte sa príliš zavesiť na bezpečnosť. Stačí prijať primerané opatrenia na jeho implementáciu bez toho, aby ste zo svojho domu urobili väzenie..

To sú všetky triky. Teraz budete vedieť, ako chrániť dvere pred vlámaním.

Obeťou zločinu sa môže stať ktokoľvek, bez ohľadu na prijaté opatrenia. Nenechajte sa preto ovládnuť strachom a užívajte si život. Veľa štastia!

About the author