Inštalácia obmedzovača otvárania dverí

Zarážka dverí dokáže zabrániť prílišnému otváraniu dverí a chráni steny pred poškriabaním a nárazmi. S takýmto dôrazom navždy vyriešite problém odlupovania omietky za interiérovými dverami alebo poškodenej tapety. Takéto zariadenia navyše zabraňujú predčasnému opotrebovaniu dverného krídla a kľučky dverí. Pomocou obmedzovača otvárania dverí môžete udržiavať pokojné vzťahy so svojimi susedmi, pretože vaše dvere už nebudú klopať na stenu a otravovať ich.

Obsah:

Montáž zarážky podlahových dverí

Z celého radu otváračov dverí sú najobľúbenejšie podlahové modely – jednoduché, ale zároveň praktické výrobky. Ako materiál na výrobu dverových zarážok tohto typu sa najčastejšie používajú zliatiny na báze hliníka a zinku, medi, mosadze a ocele..

Mosadz má vysoké antikorózne vlastnosti, a preto dverové kovanie na ňom založené nehrdzavie a zostáva dlho atraktívne. Ďalším obľúbeným materiálom na dverové zámky je nehrdzavejúca oceľ, ktorá je známa svojou trvanlivosťou a pevnosťou..

Najjednoduchší doraz dverí môže byť vyrobený vo forme obyčajného čapu, ktorý je následne zatlačený do podlahy, aby sa obmedzil ďalší pohyb dverného krídla a jeho náraz na stenu, ako na fotografii zarážky otvárania dverí. Takéto špendlíky môžu mať rôzne veľkosti a tvary – sú vysoké, nízke, ploché, okrúhle, široké. Všetko závisí od miesta inštalácie dverovej zarážky, dverí a iného kovania, ako aj od interiéru miestnosti..

Odporúča sa nainštalovať doraz pojazdu podlahových dverí v nasledujúcom poradí:

Inštalácia zarážky na stenu

Nástenný držiak na predné dvere súkromného domu bude užitočný v nasledujúcom prípade. Majitelia domu často chcú, aby boli predné dvere otvorené počas dňa kvôli neustálemu vetraniu. Dvere v otvorenej polohe však nebudú môcť dlho zostať, pretože budú neustále zatvárané vetrom. Tu záchranca príde na záchranu. Neinštalujte obmedzovač v spodnej časti, pretože domácnosti oň zakopnú. Preto je vhodnejšie urobiť v hornej časti dverí úchytku..

Domáci obmedzovač uhla dverí po otvorení zafixuje otvorenie dverí o 90 stupňov a nedovolí ich už otvoriť. Vlastný obmedzovač otvárania dverí si vyrobíte jednoducho z dvoch preglejkových pásov, ktoré sú široké 3 centimetre a majú rovnakú dĺžku. Jedna časť západky je pripevnená k zárubni, druhá je pripevnená k dvernému krídlu. Obe časti obmedzovača sú navzájom prepojené.

V mieste ich spojenia je vložený oceľový roh, ktorý zabraňuje tomu, aby sa zariadenie sklopilo a zabuchlo dvere. Upevnenie západky na dvere sa vykonáva pomocou rohu, ktorý je pevne priskrutkovaný k dverám samoreznou skrutkou. Západka je voľne pripevnená k rohu. Analogicky je západka pripevnená k krabici.

Princíp činnosti domáceho obmedzovača otvárania predných dverí je nasledujúci. Keď sú dvere úplne otvorené, západka sa zotrvačnosťou ohne v opačnom smere. A ak sa zátka náhle neohne, môžete ju mierne zatlačiť rukou. Ak sa dvere začnú zatvárať pred vetrom, vlastnoručne vyrobená zátka sa začne skladať v opačnom smere, ale roh, ktorý je nainštalovaný v mieste záhybu, zabráni skladaniu a dvere sa nebudú dať zavrieť. Ak chcete niekam alebo v noci zavrieť dvere, ohnite rukou západku a dvere sa bez problémov zatvoria..

Bez ohľadu na to, ako sa dvere môžu zdať krásne a trvanlivé, nadobúdajú skutočnú funkčnosť vďaka upevneniu takého dverného príslušenstva, akým je zarážka otvárania dverí, čo je zariadenie na maximálne pohodlie pri používaní dverí..

About the author