Kódový zámok inštalujeme na bránu vlastnými rukami

Inštalácia kombinovaného zámku na bránu pomáha chrániť miesto a dom pred votrelcami. Kombinované zámky nepotrebujú špeciálne kľúče, ktoré sa často strácajú. Ďalej budeme zvažovať typy a vlastnosti inštalácie kombinovaných zámkov..

Obsah:

Vlastnosti, výhody a nevýhody inštalácie kombinovaného zámku na bránku

Najbežnejšou verziou kombinovaného zámku inštalovaného na bráne je mechanický kombinovaný zámok. Takéto zariadenia môžu zapadnúť na miesto bezprostredne po zatvorení brány. Pre vonkajšie otvorenie zámku musíte zadať špeciálnu kombináciu a pre vnútorný otvor stačí stlačiť skrutku.

Medzi výhody použitia mechanických kombinovaných zámkov na bránke patria:

 • nie sú potrebné kľúče, a teda ani výroba ich duplikátov;
 • dostupné náklady;
 • nie je potrebné napájanie elektrickou energiou;
 • malé riziko rozbitia;
 • zaistenie vysokej úrovne bezpečnosti domova.

Takýto mechanizmus má však jednu nevýhodu, ktorou je potreba odstrániť zámok z dverí v prípade, že sa plánuje zmena kombinácie kódov na ich otvorenie..

Elektromechanický typ integrovaného zámku sa vyznačuje komplexnou štruktúrou a mechanickým pohonom. Tento typ zámkov je ideálny pre montáž na brány, brány, dvere. Medzi nevýhody takéhoto zámku patria jeho vysoké náklady a medzi výhody patrí úplné zabezpečenie a najvyššia úroveň utajenia..

Elektronické kódové zámky môžu otvoriť dvere alebo bránku iba vtedy, ak je kód zadaný pomocou klávesnice. Princíp zariadenia tohto zámku je veľmi zložitý, vo jeho vnútornej časti je elektronická jednotka naprogramovaná na kódy. Medzi výhody inštalácie elektronických zámkov je potrebné poznamenať, že nie je možné otvoriť taký zámok pomocou hlavného kľúča..

Niektoré bránky sú vybavené zámkami. Takéto mechanizmy, aj keď nevyžadujú špeciálnu inštaláciu, nie sú na pohľad nijako zvlášť atraktívne..

Ak porovnáme vyššie uvedené typy mechanizmov, potom je najoptimálnejšou možnosťou inštalácie na bránku elektronika. Mechanický kombinovaný zámok má tlačidlá, ktoré sa po dlhej životnosti trochu opotrebujú, podľa vymazania tlačidiel môžete určiť kombináciu kódov a otvoriť bránku. Elektrické zámky majú osobitnú originalitu, kvalitu a vysoké utajenie..

Kombinované integrované zámky na ulici: odrody a vlastnosti

Celkom dobrou alternatívou k mechanickému kombinovanému zámku je magnetické kladivo na bránke. Takéto zámky majú špeciálne kľúče, s ich pomocou bude možné bránu otvoriť. Takéto zámky nemajú ani tlačidlo, ani špeciálny mechanizmus vo forme kľúčovej dierky. Majú určitú oblasť, na ktorú je aplikovaný magnetický kľúč.

Bežnejšie je používať magnetické zámky v tajných zariadeniach alebo v priemysle. Pretože doma, každý člen rodiny musí mať magnetický kľúč, a opäť existuje možnosť, že ho stratíte..

Medzi výhody tohto typu zámkov poznamenávame:

 • jednoduchosť a rýchlosť otvárania magnetického zámku;
 • nie je potrebná neustála údržba a opravy;
 • nedostatok zbytočných mechanizmov a dielov, ktoré vyžadujú opravu a mazanie;
 • vysoká úroveň utajenia, nízka tendencia k rozbitiu, vysoká úroveň ochrany lokality pred vniknutím zvonku.

Trvanie prevádzky takýchto zámkov závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patria:

 • nanášanie laku na povrch magnetu, magnet tak dokonale odoláva vlhkosti, extrémnym teplotám a korózii;
 • prítomnosť pozinkovanej vrstvy na povrchu magnetu robí zámok odolnejším voči vonkajším dráždivým látkam a agresívnemu prostrediu;
 • prítomnosť poniklovaného povlaku znižuje riziko poškodenia zámku deštruktívnymi faktormi.

Pokiaľ ide o princíp činnosti, kombinované zámky sú:

 • mechanický;
 • elektronické;
 • elektromechanické.

Prvá verzia zámku sa líši predovšetkým tým, že nemá kľúčovú dierku. Preto je hlavný kľúč alebo skrútenie nevhodné na jeho prelomenie. Ak však zabudnete kód z takéhoto zámku, nastanú pri jeho použití určité problémy..

Princíp činnosti zámku je založený na prítomnosti špeciálnych krúžkov vo vnútri, ktoré v určitej polohe zabezpečujú jeho otváranie a zatváranie..

Elektromechanický zámok – kombinácia predchádzajúcej verzie s elektronickým zámkom.

Toto zariadenie má mechanický pohon, ktorého prevádzkyschopnosť zaisťuje elektrická energia..

Takéto zámky sú relevantné, ak je bránka ťažká a veľká. Elektromechanický typ zámku je však dosť drahý a vyžaduje si ďalšie náklady na inštaláciu. Kombinácie kódov elektromechanických zámkov pozostávajú z elektronických a mechanických kombinácií.

Elektronický zámok je založený na prítomnosti elektronickej jednotky v ňom, ktorá má určitý program, zadanie správneho kódu vám umožní otvoriť zámok.

Pokiaľ ide o miesto inštalácie zámku, kódové zariadenia sú:

 • sklopné;
 • faktúry;
 • zadlabať.

Prvá možnosť nevyžaduje dodatočné náklady na jej inštaláciu a v prípade potreby sa dá ľahko odstrániť. Vzhľad takého zámku nie je veľmi atraktívny, zároveň existuje možnosť jeho rýchleho zlomenia.

Zámok opravného kódu poskytuje vyššiu úroveň zabezpečenia. Jeho inštalácia však vyžaduje dodržiavanie špeciálnych pokynov. Na tele visiaceho zámku je špeciálne tlačidlo, po stlačení sa otvorí. Dlabací zámok v bráne je najspoľahlivejší a najpohodlnejší na použitie, aj keď si vyžaduje ďalšie náklady na jeho inštaláciu.

Ako si vybrať elektrický kombinovaný zámok integrovaných dverí

Ak porovnáme kombinované zámky s konvenčnými zámkami, prvé majú nasledujúce výhody:

 • neschopnosť vytvoriť duplicitný kľúč;
 • odolnosť voči vysokým aj nízkym teplotám;
 • odolnosť voči mechanickému vlámaniu.

Pred výberom kombinovaného zámku pre integrované dvere sa musíte rozhodnúť pre nasledujúce funkcie:

 • úroveň zabezpečenia, ktorú musí zámok poskytovať;
 • prevádzkové vlastnosti – možnosť ulice alebo interiéru, prítomnosť vrchlíka nad bránou alebo jeho neprítomnosť;
 • náklady na zariadenie.

Posledný faktor určuje model zámku: mechanický alebo elektronický. Pretože prvá možnosť je lacnejšia ako druhá. Okrem toho vyberte kombinačné zámky, mali by ste venovať pozornosť digitálnym kombináciám, ktoré je možné zadať, možnosti ich zmeny. Čím vyšší je počet kombinácií, tým nižšia je pravdepodobnosť vybratia zámku.

Rozsah použitia kombinovaných zámkov je dosť široký, preto je vysoký aj počet výrobcov týchto zariadení. Pri výbere medzi konkrétnou spoločnosťou vám odporúčame predovšetkým venovať pozornosť technickým ukazovateľom zariadení a porovnávať alternatívne modely. Odporúčame tiež požiadať predajcu o osvedčenia o zhode výrobkov s medzinárodnými normami..

Ak potrebujete získať lacný, ale zároveň vysokokvalitný hrad, odporúčame vám zostať u ruskej spoločnosti Mettem. Zámky tohto výrobcu sú dostatočne pevné, odolné voči opotrebovaniu, majú pohodlný dizajn a ľahko sa ovládajú. Klávesnica zámku je schopná podporovať viac ako tisíc rôznych kombinácií..

Pokročilejšie modely vyrába spoločnosť Sirius. Takéto modely zámkov stoja asi dvakrát toľko, ale líšia sa v prítomnosti väčšieho počtu kombinácií kódov. Kombinovaný zámok má kreatívne telo a moderný dizajn. Existujú dve farebné schémy kombinovaných zámkov-pozlátené a chrómované. Prítomnosť vstavaného bezpečnostného zámku na zámku zvyšuje úroveň jeho spoľahlivosti.

Inštalácia kombinovaného zámku na bránku: pracovná technológia

Pred inštaláciou kombinovaného zámku musíte preštudovať jeho hlavné komponenty. Ako súčasť štandardného mechanického kombinovaného zámku existujú prvky vo forme:

 • časť tela;
 • markízy;
 • blokujúce častice;
 • ďalšie diely, ako sú posuvníky;
 • prvky kódu.

Pokiaľ ide o spôsob otvárania, mechanické kombinované zámky majú kruh pre vytočenie kódu alebo tlačidla. Verzia s tlačidlami je spoľahlivejšia, pretože po zatvorení brány sa automaticky uzamkne. Takéto zámky však majú málo kombinácií, takže možnosť ich zlomenia je na priemernej úrovni..

Kruhy vytáčania sa líšia veľkým počtom kombinácií, táto verzia zámku však nie je nainštalovaná na bránke, je však vhodnejšia pre trezor.

V závislosti od typu vonkajšieho panelu, ktorý je nainštalovaný na vonkajšej strane brány, sú kombinované zámky rozdelené na:

 • zámky s kľúčovými panelmi;
 • zámky s optickými panelmi.

Prvá možnosť je bežnejšia; takéto zámky sú prítomné na väčšine brán a dverí do vchodu do viacposchodových budov. Medzi výhody klávesnice patrí jednoduchosť jej obsluhy a pohodlie pri písaní kódu. Tieto panely sú vyrobené z gumy, plastu a kovu. Najpraktickejšie a najodolnejšie tlačidlá sú vyrobené z ocele.

Na miestach s nízkou premávkou, ako je súkromný dom, sa však odporúča nainštalovať na bránu optické panely. Tento systém je najnovším vývojom a funguje na princípe vytáčania kódu takým spôsobom, že si človek fixuje prst na oblasť s infračervenými lúčmi. Tieto lúče sú inštalované nad každým z digitálnych panelov, ak sú správne zladené, zámok otvorí bránu.

Niektoré modely kombinovaných zámkov sú vybavené dodatočnou ochranou proti vlámaniu, mikrofónom a reproduktorom, pomocou ktorého môžete kontaktovať majiteľov. Svetelný panel zakrýva bezpečnostné sklo.

Na inštaláciu kombinovaného zámku budete potrebovať:

 • vŕtačky so sadou vrtákov;
 • skrutkovač;
 • brúsky;
 • kliešte;
 • drôtová rezačka;
 • skrutkovače;
 • pílový nástroj;
 • vládcovia.

Pokyny na inštaláciu kódového zámku na bránu z vlnitej lepenky vlastnými rukami:

1. Na začiatku je potrebné označiť bránku, na ktorú bude zámok nainštalovaný. Za týmto účelom sú všetky jeho vnútorné aj vonkajšie časti nainštalované na bránke a je na nej naznačené ich umiestnenie..

2. Najprv je upevnená hlavná časť zámku, na to použite skrutkovač a samorezné skrutky. Upozorňujeme, že vzdialenosť medzi úderovými doskami a bránkou by nemala byť väčšia ako 0,3 cm..

3. Ďalej sa odstráni zadný kryt a zámok a jeho držadlo sa zafixujú. Nainštalujte zadný kryt.

4. Skontrolujte funkčnosť zámku, otvorte ho kombináciou kódov.

Upozorňujeme, že merania pred inštaláciou zámku sa vykonávajú vo vzťahu k držadlu a dodatočnému kovaniu. Na zvýšenie presnosti merania použite úderník a ceruzku. Upozorňujeme, že aby sa zabránilo praskaniu povrchu, vŕtanie sa vykonáva v extrémnych častiach zámku.

Ak plánujete nainštalovať elektrický zámok, mali by ste dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá pre prácu s elektrickou energiou. Elektrický kombinovaný zámok vyžaduje, aby bol k nemu pripojený kábel. Na začiatok je vyvŕtaný panel, na ktorom sú umiestnené kódové symboly.

Hlavnou výhodou použitia takéhoto zámku je, že ak majiteľ domu zabudol kód, existuje možnosť prekódovania zámku z vnútornej strany brány. V porovnaní s mechanickým zámkom nie je potrebné zámok odstraňovať..

Ak chcete nainštalovať magnetický kombinovaný zámok, pripravte nástroje nasledovne:

 • elektromagneticky kódovaný zámok, upevňovacie prvky, rohy, pásy a kotva;
 • výstupné tlačidlá;
 • čítačka;
 • sada kľúčov;
 • napájací zdroj;
 • ovládače.

Pri inštalácii magnetického zámku postupujte podľa týchto pokynov:

1. Do oceľového rámu bránky vyvŕtajte požadovaný počet otvorov pre samorezné skrutky.

2. Zaistite zámok na povrchu.

3. Na integrované dvere by mal byť nainštalovaný pás, aby sa zabezpečilo ich otvorenie..

4. Ďalej sú nainštalované káble, ktoré spájajú zámok s čítačkou. Nainštalujte ho na plot alebo priamo na bránu.

5. Z vonkajšej strany brány je nainštalovaný ovládač, ktorý rozozná kľúče alebo karty.

6. Vnútorná časť brány je vybavená tlačidlom, ktoré otvára bránu bez zámku..

7. Po dokončení inštalácie kódovaného magnetického zámku sa pracuje na jeho pripojení. Na tieto účely budete potrebovať špeciálny kábel a svorky..

8. Aby bol kábel chránený pred vlhkosťou, je vybavený špeciálnym plastovým žľabom.

9. Náklady na takéto zámky sú určené vo vzťahu k sile magnetu a veľkosti zariadenia.

Inštalácia kombinovaného zámku na bránu vlastnými rukami teda nie je náročný proces, pre ktorého kvalitnú implementáciu musíte dodržať všetky vyššie uvedené pokyny..

Inštalácia kódovaného zámku na video s integrovanými dverami:

About the author