DIY kovová gilotína

Rezanie kovu vždy vyžadovalo použitie špeciálneho zariadenia. V procese vývoja technologických zariadení bol vytvorený gilotínový stroj, ktorý sa s týmito úlohami najlepšie vyrovná. Kúpou gilotíny alebo zostavením takéhoto stroja vlastnými rukami budete môcť vybaviť skutočnú malosériovú výrobu a dokonca spustiť výrobu stredných a veľkých sérií výrobkov..

Obsah:

Vznik gilotíny

Gilotína je všeobecný názov pre všetky zariadenia, ktoré sa používajú na rezanie kovu v plechoch, ktoré je spojené s pohybom sekania. Mechanizmus v pôvodnom zmysle bol určený na výkon trestu smrti – sťatím hlavy. Použitie gilotíny navrhol lekár Guillotin, ktorý predviedol svoj aparát zákonodarnému zhromaždeniu vo Francúzsku v roku 1789.

Tento stroj sa skladal z dvojice stĺpov, ktoré boli vysoké 5 metrov a medzi nimi bola zavesená veľká čepeľ. Podľa oficiálnych informácií táto inštalácia nebola francúzskym vynálezom, pretože bola použitá skôr v Halifaxe (Veľká Británia, Yorkshire) – v roku 1286.

Bol to však Guillotin, ktorý navrhol použitie gilotíny. A na zdesenie doktorových príbuzných dostal popravný stroj jeho meno. Škoda, nevedeli, že gilotína v 21. storočí bude úspešne využívaná na úplne iné účely. Gilotína dnes predstavuje typ vykonštruovaného zariadenia, ktoré je určené na rezanie plechu alebo jeho dosiek..

Konštrukcia gilotínového stroja

Základná konštrukcia kovovej gilotíny obsahuje lôžko s podávacím stolom, odstupňovanú zarážku pre sériový rez, pevnú dolnú čepeľ, pohyblivý nosník s hornou čepeľou, upínacie zariadenie, obmedzovač hĺbky podávania materiálu. Existujú gilotínové stroje s vratnou paletou, potrebné na zber rezaného kovu.

V prípade použitia elektrického pohonu je na regály nainštalovaný lúč s na ňom umiestneným motorovým reduktorom, ktorý je spojený s hriadeľom. Na hriadeli je brzdový bubon a dve kľuky, ktoré sú pomocou konzol a spojovacej tyče spojené s traverzou, kde sú umiestnené horné a dolné nože.

Nožnice sú namontované na ráme mlyna pomocou konzol. Šikmý pohyblivý nôž sa pohybuje v jednej rovine, pričom uhol sklonu sa nemení. Nožnice sú určené na rovné strihy, ale pamätajte, že takéto nástroje nevyrábajú rezy. Brúsenie nožov môže byť jednostranné alebo obojstranné.

Na držanie materiálu počas rezania majú gilotíny často upínací fixačný mechanizmus – lis s hydraulickým alebo mechanickým pohonom. Lis je schopný znížiť účinok vyťahovania materiálu spod noža, takže rez je plynulejší. Plochý šikmý nôž je možné poháňať rôznymi spôsobmi – mechanicky, ručne, z hydraulického alebo pneumatického pohonu alebo kombinovanou metódou.

Ako kritérium pre takúto klasifikáciu sa používa funkcia lúča noža. Napríklad v ručnej gilotíne na rezanie kovu je činnosť tohto zariadenia spustená pedálom. Ak uvažujeme o automatickej gilotíne, prebieha programovanie zariadení s numerickým riadením..

Nože, ktoré sú určené na rezanie listového materiálu, sú spravidla vyrobené z vysoko legovanej ocele nástrojovej povahy s povrchovým kalením pôsobením vysokofrekvenčných prúdov alebo pracovným kalením. Je všeobecne akceptované použitie prvého spôsobu, ktorý nie je typický pre toto zariadenie na tvárnenie valcov. Je to všetko o materiáli na výrobu valčekových nožov: zvyčajne sú odolnejšie pomocou pracovného kalenia.

Rezná hrana nožníc musí byť dokonalá, bez triesok a čo najostrejšia, pretože v opačnom prípade sa materiál nevyhnutne ohne, dôjde k vzniku triesok alebo strihanie plechu bude neúplné. Často existujú prípady, keď kvôli nedostatočnej ostrosti okraja nie je možné list rezať, v dôsledku čoho dochádza k poruche.

V posledných rokoch je veľmi populárne zariadenie na rezanie kovu, ktoré je kombináciou gilotínových a sekčných nožníc. Horný nôž gilotíny na rezanie kovu je obvykle umiestnený k vertikále pod miernym uhlom (1 ° 30 ‘- 2 °). Vďaka tomuto sklonu horného noža je zaistený priaznivý režim zaťaženia, pretože v iných lisoch na oddeľovacie operácie neexistujú žiadne dynamické javy..

Pracovnú oblasť gilotínového stroja je možné osvetliť pomocou špeciálnych žiaroviek a rezaciu čiaru je možné osvetliť laserovými lúčmi alebo označiť tieňovou čiarou. Aby sa uľahčila dodávka materiálu, sú na stôl umiestnené plošiny s loptičkami a na predných nosných konzolách zariadenia sú vyfrézované drážky v tvare T, do ktorých sú dodatočne nainštalované zarážky podávania hárku.

Ako gilotína funguje

Gilotíny sa začali používať dlho, ale pôvodne sa nepoužívali na rezanie kovu. Princíp stroja na rezanie kovu je založený na princípe úplne prvej gilotíny. Keď je rez zapnutý, otáčanie sa prenáša z prevodového motora na hriadeľ. Ojnicami a ojnicami sa rotačný pohyb hriadeľa stroja premieňa na vratné pohyby traverzy.

Plech sa privádza na stôl, ktorý je možné v prípade potreby vytiahnuť z odvíjača prostredníctvom špeciálneho podávača. Obrobok je zarovnaný so zarážkou hĺbky posuvu a bočným dorazom, potom je upevnený upínacím zariadením (nosníkom) a pri pohybe traverzy odrezaný horným nožom. V závislosti od typu nožníc na gilotínu sa odrezaný obrobok odhadzuje dopredu, dozadu, do žľabu alebo smerom k obsluhe. Hotové výrobky idú do prijímača.

Pokračovaním v pohybe prejde traverz do svojej pôvodnej polohy, potom sa spustí snímač a motor s prevodovkou sa vypne. Dolná a horná poloha traverzy gilotínového stroja sú ovládané koncovými spínačmi. Na upevnenie hornej polohy traverzy na hriadeli je nainštalovaný brzdový bubon. Ak sa traverza počas prevádzky začne pohybovať do vlastnej hornej polohy, je potrebné dotiahnuť blok takého bubna.

Rezanie kovu, v závislosti od umiestnenia a typu nožov, je možné vykonávať v pozdĺžnom alebo priečnom smere. Nôž vykonáva jeden pracovný pohyb pri priečnom reze, v prípade pozdĺžneho – niekoľko pohybov, ktoré sa opakujú s translačným pohybom obrobku. Druhá technika sa používa na valcované rezanie kovu na pásy a rezanie plechu, ktorý má dĺžku viac ako 2 metre..

Ostro nabrúsená čepeľ rezačky kovu je gravitáciou spustená z veľkej výšky na povrch. Zrýchlenie je veľmi výrazné, pretože nôž je dostatočne masívny, ale nie natoľko, aby rezal silný kov.

V tomto prípade samotná hmotnosť zariadenia nebude stačiť, pretože vzlet v takýchto inštaláciách je oveľa kratší ako v minulosti. Ale požiadavky súčasnosti nemožno ignorovať a aby gilotínový nôž získal potrebné zrýchlenie pri rezaní kovu, je obvyklé vyrábať špeciálnu konštrukciu s hmotnosťou noža niekoľko desiatok kilogramov..

Z týchto dôvodov je ku konštrukcii gilotínového stroja, ktorý je stacionárny, dodatočne pridaný nižší nôž. Princíp fungovania moderných gilotínových zariadení je teda kombináciou fungovania konvenčnej gilotíny a nožníc. Tento prístup samozrejme komplikuje konštrukciu samotného stroja, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje náklady, ale zároveň vám umožňuje dosiahnuť vysokú kvalitu spracovania obrobku..

Aplikácia gilotíny na kov

Gilotínové stroje sú určené na rezanie plechov v pozdĺžnom a priečnom smere, rezanie kovu na pásy a spracovanie roliek. Ručná gilotína na rezanie kovu sa úspešne vyrovná s hladkými plechmi z ocele alebo farebných kovov: hliníka, zinku, medi a ich zliatin. Pri rezaní kovu pomocou tohto zariadenia sa získajú ideálne hladké rezné hrany a plechy môžete rezať tak, aby pri spracovaní dielov, ktoré sa vyznačujú zložitým tvarom, vzniklo minimum odpadu..

Zariadenie na gilotínu eliminuje výskyt otrepov na reze a deformáciu plechu počas prevádzky. Ak spracovávate už natretý kov, jeho ochranné povlaky sa zvyčajne nedeformujú ani neštípu. Niektoré stroje sú schopné rezať hranaté, hranaté alebo okrúhle kovové výrobky. Gilotína vám navyše umožňuje úspešne rezať veľké stohy materiálu..

Gilotíny sa používajú na núdzové prestrihnutie káblov, napríklad v prípade potreby resetovania motora testovaného na zavesení z lietajúceho laboratória sa všetky drôty pripojené k tomuto motoru zvyčajne prerušia gilotinou a neodpojia. Gilotínové drviče sú v mäsospracujúcom priemysle známe. Zariadenie, ktoré slúži na orezanie koncov cigár, funguje na podobnom princípe a nazýva sa gilotína..

Je ťažké povedať, kde sa nepoužívajú ručné kovové gilotíny, pretože sa osvedčili v rôznych oblastiach výroby. Takéto stroje sú nepostrádateľné pri výrobe odtokových potrubí a ventilačných systémov, pri výrobe vlnitej lepenky, rôznych prvkov fasády a strechy, profilov a ďalších prvkov. Gilotíny, ktoré sú určené na rezanie kovu, sa používajú v rôznych typoch výroby – od sériovej po individuálnu.

Hlavnou výhodou gilotínových rezačiek je, že tlak na rezaný kov v okamihu rezania nie je vykonávaný po celej dĺžke, čo výrazne znižuje potrebnú silu. Čím je však námaha menšia a čím je uhol sklonu väčší, tým je kvalita rezu horšia..

Druhy gilotínových strojov

V závislosti od veľkosti a hrúbky plechu, intenzity použitia gilotíny a vlastností materiálu v jednom prípade môžete použiť ručný stroj a v druhom sa nezaobídete bez elektromechanického alebo hydraulického stroja. Výrobcovia dnes predstavujú veľké množstvo najrozmanitejších modelov gilotínových nožníc s rôznymi možnosťami. Cena kovových gilotín sa tiež veľmi líši. Dnes je však obvyklé používať päť typov takýchto zariadení na rezanie kovu, ktoré sú v princípe činnosti podobné.

Ručná gilotína je najjednoduchšie zariadenie, ktoré sa vo výrobe široko používa. Gilotína strihá plechy, plasty, plexisklo, gumu a hrubú lepenku. Zariadenie nepracuje na elektrickú energiu, takže nevyžaduje ďalšiu komunikáciu a môže byť inštalované v akejkoľvek miestnosti, čo výrazne znižuje náklady na prácu. Činnosť stroja je zabezpečená pákovým pružinovým mechanizmom.

Hydraulická gilotína sa používa hlavne vo veľkých a stredných podnikoch a vyznačuje sa vysokou presnosťou rezania a schopnosťou rezať kov rôznych hrúbok. Vďaka masívnosti celej konštrukcie gilotínového stroja a vysoko presnému pravítku sa dosahuje vysoká presnosť rezania. Fixáciu po celej dĺžke rezu plechu vykonávajú hydraulické tlakové valce a medzera medzi gilotínovými nožmi sa mechanicky upraví.

Pneumatická gilotína je vybavená vstavaným zadným dorazom, ktorý zaisťuje vysoko presné rezanie kovových častí. Princíp činnosti je takmer identický s hydraulickým, iba s tým rozdielom, že namiesto pracovnej tekutiny sa používa stlačený vzduch. Prirodzene sa líšia aj ceny gilotín na rezanie kovov rôznych typov. Činnosť mechanizmu je založená na pneumatike – tlaku stlačeného vzduchu, ktorý umožňuje spracovanie častí veľkej hrúbky.

Mechanické gilotíny sa v praxi osvedčili ako spoľahlivé zariadenie, ktoré je schopné vykonávať správne priradené úlohy, pričom sa vyznačuje nízkou spotrebou energie. Nôž v takýchto strojoch je poháňaný inštalovaným kardanom, ktorého krútiaci moment je dodávaný cez spojku. Samotný zotrvačník sa otáča kvôli elektrickému motoru.

Elektromechanická gilotína je najproduktívnejším typom tohto zariadenia, pretože sa vyznačuje výraznou účinnosťou a vysokou presnosťou rezania, vypočítanou v mikrónoch pomocou moderného počítačového vybavenia..

Výroba gilotíny vlastnými rukami

Na rezanie kovu doma je obvyklé vyrábať rezačku na gilotínu. V tomto prípade bude strih plochý a hladký. Konštrukcia kovovej gilotíny vlastnej výroby je jednoduchá skrutková svorka, ktorá sa pripája k rezaciemu nadstavcu. Hlavnou nosnou časťou lisu je oceľová základňa, ktorá má hrúbku 10 milimetrov..

V základni sú vyvŕtané otvory pre tvarované skrutky a spodné nožové a stolné nadstavce. Vodiace rúrky sú privarené k základni. Aby sa zabránilo deformácii, musia byť zvárané nasadením na tvarované skrutky, ktoré sú vložené do zodpovedajúcich otvorov, rúrok. Horná čepeľ noža je vyrobená z nástrojovej ocele. S pobeditovskou vŕtačkou sú v nej vytvorené otvory na pripevnenie k hlavám tvarovaných skrutiek a výstužného ložiska.

Spodný nôž vyrobený z nástrojovej ocele je pripevnený k základni piatimi skrutkami. Lisovací kryt a stôl sú vyrobené z preglejky, ktorá má hrúbku 10 milimetrov. Ak si želáte, môžete ich vystrihnúť z PCB, getinaxu alebo sklolaminátu. Ojnice sú v stohu zaistené maticami. Vyčnievajúce konce čapov spod matíc tvoria nohy lisu, ktoré sú v jednej rovine so základňou, čo zvyšuje stabilitu zariadenia. Aby sa dosiahla vyššia presnosť rezania kovu, prilepená k okraju spodného noža striktne kolmo na pravítko k lisovaciemu stolu.

Takýto stroj si môžete samozrejme kúpiť a ceny za gilotíny na rezanie kovov nie sú príliš vysoké. Tento stroj si však môžete zostaviť sami. Po vyrobení gilotíny sa spracovávaný plech položí na posuvný stôl, pritlačí sa na pravítko a krídlové matice sa utiahnu na lisovacie čapy a upevnia sa týmto spôsobom. Potom sa pomocou krídlových matíc aktivuje horný nôž.

About the author