Ako vyrobiť ohýbačku profilov vlastnými rukami

Na ohýbanie kovových profilov je možné použiť rôzne ohýbacie stroje, ale ohýbačka profilov je z dôvodu svojich vlastných výhod najpohodlnejšia. Drahý stroj na tvárnenie valcov však nie je k dispozícii všetkým ľuďom. Môžete si ho však navrhnúť sami podľa svojich individuálnych potrieb. Skôr ako začnete, musíte zistiť, prečo potrebujete domáci ohýbač profilov. Pokúsme sa spoločne pochopiť existujúcu klasifikáciu ohýbania profilov, ich návrh a princíp činnosti, hlavné fázy konštrukcie a proces ohýbania.

Obsah:

Účel stroja na ohýbanie profilov

Dnes je stroj na ohýbanie profilov široko používaný pri výrobe oceľových, medených, hliníkových a PVC rúrok z kovu a profilov, ako aj pri pokladaní systémov zásobovania plynom a vodou pri inštalácii kábla .. Vďaka tomuto úžasnému zariadeniu môžete ohýbať kovové profily. Stroj na ohýbanie profilov je možné použiť na ohýbanie rôznych polotovarov: nosníkov, plných polotovarov obdĺžnikových a štvorcových profilov, rúrok, uhlov, kanálov, nosníkov I a kovových tyčí. Toto zariadenie je schopné ohýbať materiál o 360 stupňov bez akýchkoľvek obmedzení. Profily môžu pokrývať celý profil alebo iba jeho časť.

Keď je potrebné kov ohnúť v pravom uhle, najčastejšie sa používa domáci ručne vyrobený stroj na ohýbanie profilov. Toto špeciálne zariadenie umožňuje ohýbať kovové profily valcovaním za studena bez predhrievania súčiastky. Stroje na tvárnenie valcov vám tiež umožňujú získať výrobky s jednoduchým a striedavým zakrivením s asymetrickými a symetrickými obrysmi..

Hlavnou výhodou stroja na ohýbanie profilov je ohýbací výkon iba v jednom valci. Kovové profily môžete obrábať horizontálne aj vertikálne. Vďaka stroju bude možné vytvárať kruhy z kovových polotovarov. Existuje možnosť výroby špirály z potrubia alebo profilu. Stroje vám umožňujú vytvárať otvorené a uzavreté obrysy, ako aj tie, ktoré majú plynulý prechod.

Ohýbačky profilov sú dnes veľmi obľúbené v mnohých stavebných oblastiach, energetike, námornom, automobilovom, športovom, petrochemickom, nábytkárskom a elektrotechnickom priemysle. Proces ohýbania sa vykonáva pozdĺž polomeru a pozostáva z dvoch hlavných pohybov: obrobok sa valcuje medzi valcami so súčasným stlačením horného valca alebo bočných valcov.

Dizajn ohýbačky profilov

Ohýbacie zariadenie je ľahko prenosný stroj s mechanickým, elektrickým alebo hydraulickým pohonom, kompaktnými rozmermi a relatívne nízkou hmotnosťou, ktorý je určený na ohýbanie kovov valcovaním za studena. Na dosiahnutie optimálnych parametrov zakrivenia sa často používajú špeciálne dýzy, ktoré pomáhajú spracovať najrozmanitejšie produkty..

Existujú štyri typy systémov ohýbania profilov valcov. Inštalácia s horným pohyblivým valcom je najjednoduchšia forma z hľadiska mechaniky použitej pri jeho práci, pretože sa pohybuje iba horný valec. Konštrukcia takého mechanizmu sa líši: horný ručný valec – pomocou reduktora, hydraulický – s ovládaním hydraulického systému horného valca. Toto usporiadanie valcov umožňuje vypočítať možný polomer ohybu výrobku s malými chybami v namáhaní materiálu alebo s miernym gradientom počas deformácie profilu. Takéto kresby profilovača sú v súčasnosti najbežnejšie..

Modely s ľavým pohyblivým valcom sú vhodné na curlingové špirály a umožňujú vykonávať rovnaké funkcie ako predchádzajúce ohýbačky profilov, s jediným rozdielom v mechanike pohonu bočných valcov. Modely sú vybavené CNC, preto riadia gradient ohýbania a ohýbania súčiastky z pôvodného výkresu, alebo majú ovládanie s prednastavenými funkciami ohýbania.

Valce s pohyblivými spodnými bočnými valcami sa používajú predovšetkým na ohýbanie veľkých profilov, pretože ohybová sila je rovnomerne rozložená na oba spodné hriadele a pohon je plne hydraulický. Každý hriadeľ má svoj vlastný regulátor polohy, aby boli špirály pružné. Tento dizajn je najbežnejšie používaný, pretože valčeky sa pohybujú pozdĺž segmentu kruhu..

Modely, v ktorých sú všetky valce pohyblivé, majú najkomplexnejší dizajn, ktorý zahŕňa všetky výhody predchádzajúcich strojov. Takéto samohybné ohýbačky profilov sú schopné vykonávať prácu, ktorú predchádzajúce mechanizmy vykonávajú oddelene..

Princíp práce stroja na ohýbanie profilov

Hlavný rozdiel medzi strojom na ohýbanie profilov a inými strojmi na ohýbanie rúrok spočíva v tom, že stroj na ohýbanie profilov deformuje kov valcovaním, a nie ohýbaním. Všetky ohýbačky profilov majú podobný princíp činnosti. Ohyb profilu je pevne nainštalovaný a upevnený prostredníctvom špeciálnych otvorov vytvorených v ráme pomocou kotvových skrutiek. Pred začatím práce musí byť ohyb profilu uzemnený a musí sa skontrolovať neporušenosť elektrických a mechanických spojení..

Pred prvým uvedením do prevádzky sa valčeky očistia od konzervačného tuku suchou handričkou a skontroluje sa, či napätie v sieti zodpovedá charakteristike ohybu profilu. Potom sa ohýbač profilov nechá bežať 30 minút v nečinnosti. Ak dôjde k odchýlkam od normálnej prevádzky, stroj sa zastaví a odstránia sa poruchy..

Obrobky sa očistia od oleja a skontroluje sa tvrdosť materiálu, ktorá by mala byť rovnaká po celej dĺžke obrobku. Ďalej sú valčeky upravené na spracovanie ohnutej časti v nasledujúcom poradí: najskôr sa odskrutkujú matice na upevnenie podperných a prítlačných valcov pomocou kľúča, potom sa valčeky nainštalujú na hriadele pomocou kľúča a zaistia sa maticami. prítlačný valec sa zdvihne do hornej polohy pomocou držadla.

Obrobok je upnutý medzi hriadeľmi, potom je valcovaný pod vysokým tlakom medzi hriadeľmi, ako je znázornené na videu o ohýbaní profilu vlastnými rukami, vďaka ktorému sa profil ohýba. Polomer zakrivenia sa nastavuje zdvihnutím a spustením horného hriadeľa. V ručnom profilovači je mechanizmus ovládaný pákou, ktorou operátor otáča. Elektrický ohýbací stroj profilov funguje vďaka elektrickému motoru.

Klasifikácia profilového ohýbača

Navonok klasický ohýbač profilu pripomína písmeno "T". Existuje niekoľko typov týchto zariadení, ktoré sa líšia technickými charakteristikami, kvalitou a cenou..

Elektrické ohýbačky profilov.

Elektrické ohýbačky profilov sa spravidla vyrábajú vo forme veľkých masívnych strojov, preto sú vhodné iba na použitie v stacionárnych podmienkach. Spolu s tým sa však také stroje na ohýbanie profilov používajú na ohýbanie profilu, ktorý má malý prierez, preto sa najčastejšie používajú v malých priemyselných odvetviach a v domácich dielňach. Toto zariadenie sa vyznačuje vysokou presnosťou a dokonale zachováva pevnosť rúrok v miestach ohybu..

Uhol vychýlenia je možné označiť rôznymi spôsobmi. Pri použití mechanickej metódy sa používajú špeciálne značky, ktoré trochu pripomínajú ručičky hodín. Ale modernejší spôsob je digitálny. Vďaka tomuto prístupu je uhol vychýlenia vytvorený elektronicky a monitorovaný na obrazovke. Takýto nástroj je však drahší a ťažší..

Stroj na ohýbanie hydraulického profilu

Hydraulický systém sa používa v priemyselnom meradle. Tieto ohýbačky profilov používajú skutoční profesionáli pri stavbe kanálov alebo vodovodných systémov a sú ideálne pre stacionárne podmienky. Tento typ ohýbačky profilov sa vyznačuje tým, že funguje iba zo siete. Hlavnými výhodami sú vysoká rýchlosť, zachovanie mobility, jednoduché použitie, žiadny stres pre užívateľa.

Ručné ohýbačky profilov

Tento ohýbač profilov je najlacnejší a najdostupnejší, môžete ho dokonca nosiť so sebou. Toto zariadenie je možné použiť v domácnosti, garáži alebo autoservise, pretože výkresy ručných ohýbačov profilov neznamenajú profesionálne školenie stroja. Nevýhody sú: veľké zaťaženie užívateľa, nepohodlie urobiť niekoľko ohybov na jednej rúre, pracovať iba s tenkými rúrkami, predĺžené ohýbanie niekoľko minút, prakticky nekontrolovaný polomer ohybu.

Ale aj napriek uvedeným nevýhodám je ručný ohýbač profilov najprijateľnejšou možnosťou pre domácnosť. Ak pri inštalácii vykurovania alebo vodovodného potrubia potrebujete ohnúť iba niekoľko tyčí alebo rúrok, jednoducho nemá zmysel kupovať drahý nástroj. Ručné zariadenia to dokážu veľmi dobre..

Druhy ručných roliek

Na domáce použitie je ideálny ručný ohýbací stroj na profily. Ak neplánujete používať ohýbačku profilov dlhší čas, je lepšie kúpiť si lacnú možnosť alebo si ručne vytvoriť model. Musíte vedieť, že existuje niekoľko možností pre ručne vyrábané ručné rolky, z ktorých každá sa navzájom líši svojim spôsobom..

Prvá možnosť je najbežnejšia. Špeciálne valce sa pohybujú pozdĺž potrubia, ktoré prechádza ohýbaním, ktoré naň pôsobí svojou silou a ohýba ho. Toto zariadenie ohýba rúrku okolo pevného rámu. Pre rúry vyrobené z nehrdzavejúcej ocele je táto možnosť ideálna. Takmer všetky jeho modely vám umožňujú ohnúť rúrku až o 180 stupňov..

Druhou možnosťou sú ohýbačky profilov, ktoré v mieste ohýbania vytlačia rúrku špeciálnym zariadením. Posúvajú rám smerom k ohýbanému materiálu. Táto možnosť eliminuje možnosť skladania v dôsledku pohybujúceho sa rámu a nekrčí ohýbací materiál. Je tiež vybavený rohatkovými mechanizmami, ktoré môžu výrazne zvýšiť silu ruky. Tento ohýbač profilov sa ľahko používa aj jednou rukou.

Ak potrebujete ohnúť veľmi hrubú rúrku, potom sa nezaobídete bez ručného hydraulického profilovača – najsilnejšieho z manuálnych možností. Je vybavený špeciálnymi hydraulickými piestami, ktoré na diely vytvárajú niekoľko desiatok ton tlaku. Hydraulické nástroje môžu ohýbať diely o 90 alebo 180 stupňov.

Výroba ohýbačky profilov vlastnými rukami

Ak chcete použiť ohýbačku profilov na obrovské objemy práce, je lepšie si kúpiť špeciálnu verziu, ktorá je vybavená viacerými funkciami a je oveľa silnejšia ako manuálna. Ale na jednoduché ohýbanie potrubia je ideálne ručné zariadenie..

Konštrukcia bude závisieť od priemeru potrubia. Tu môže byť niekoľko možností. Ak priemer potrubia nie je väčší ako 20 milimetrov, môže byť rúrka ohnutá pomocou betónovej dosky s otvormi, do ktorých sa umiestnia oceľové čapy. Rúra teda prechádza medzi čapmi a ohýba sa do požadovaného uhla a strany. Ak hrúbka potrubia presahuje 25 milimetrov, je potrebné komplikovanejšie vypracovať výkres ohýbania profilu, ktorý urobíte sami.

Za týmto účelom pripevnite k základni dva valčeky. Valce musia mať kruhový prierez bočného okraja. Polomer bočného povrchu musí mať okrem toho rovnaký priemer ako ohýbaná rúrka. Rúra musí byť vložená medzi valčeky a koniec upevnený. Voľný koniec je potom pripevnený k navijaku a potom je aktivovaný. Keď potrubie dosiahne požadovaný ohyb, môžete navijak zastaviť.

Ďalej budete potrebovať cementovú kašu, ktorá je vyrobená z piesku v pomere 1 až 4 (to znamená, že jedna časť cementu sa použije na štyri časti piesku). Budete tiež potrebovať hrubé časti rúr a priemer asi 70-100 milimetrov. Môžete použiť kanály, ktoré sú na tento účel ideálne..

Na zemi je vyrobená cementová plošina, do ktorej sú vložené odrezky týchto rúrok. Po prvé, sú vložené striktne vertikálne do sutiny. Vzdialenosť medzi týmito prvkami by mala byť 40-50 milimetrov. Potom je oblasť vyplnená cementom, ale potrubia musia zostať zvislé pri 90 stupňoch. Vyschnutie stránky bude trvať niekoľko dní..

Aby sa predišlo prasklinám, rozdrveniu alebo vydutiu, odporúča sa pred zahrievaním naplniť potrubie kremenným riečnym pieskom. Túto technológiu používa mnoho staviteľov. Výhodou kremičitého piesku je, že neobsahuje horľavé organické frakcie. Na stanovenie piesku môžete experimentovať. Najprv piesok vysušte pomocou teploty 150-300 stupňov. Potom ho preosejte cez jemné sito so sieťkou 1,5 x 1,5, aby ste oddelili častice, ktoré sa po zahriatí môžu spáliť na stenách trubice. Vhodný piesok by sa nemal lepiť na steny.

Pred naplnením potrubia pieskom zasuňte jeden jeho koniec drevenou zátkou, ktorej dĺžka by sa mala rovnať 1,5-2 priemerom potrubia. Pomer zúženia od 1:10 do 1:25. Keď sú všetky prípravné práce dokončené, je potrebné do rezu potrubia naliať malé množstvo piesku a zahriať ho na tmavú čerešňovú farbu. Potom, čo sa rúrka ochladí, môžete do nej naliať piesok a starostlivo skontrolovať steny.

Ak dĺžka potrubia nie je väčšia ako 2 metre, môžete ho naplniť sami. Umiestnite potrubie zvisle a v malých častiach naplňte piesok. Tu platí pravidlo: po každej porcii je potrebné zdvihnúť rúru a jemne ju poklepať kladivom. Pokračujte v tejto práci, kým medzery úplne nezmiznú. Tomu by mal nasvedčovať prázdny zvuk úderov kladivom. Pamätajte si, že piesok by nemal dosiahnuť horný okraj potrubia približne o veľkosť priemeru.

Zhora je potrebné upchať zátku, v ktorej je vopred vyvŕtaných niekoľko otvorov na výstup z výsledných plynov. Zástrčka by mala vyčnievať čo najďalej z potrubia, aby sa dala po dokončení práce ľahko vybrať. Pomocou kriedy je potrebné označiť okolo potrubia v mieste najväčšieho ohybu, ktorého polomer by mal byť menší ako tri až štyri priemery potrubia, ako na fotografii ohýbania profilu urobte si sám.

Ak sa potrubie ohne o 90 stupňov, zahrievací interval by mal mať šesť priemerov. Ak je rúrka ohnutá pod uhlom 60 stupňov, môže byť interval ohrevu znížený na štyri priemery potrubia a ak je naplánovaný uhol ohybu 45 stupňov, rúrka by sa mala zahriať iba o tri priemery..

Kúrenie sa musí zastaviť hneď, ako z potrubia odletí všetka váha. Toto je znak úplného zahriatia potrubia. Ak sa na povrchu potrubia objavia iskry, znamená to, že je jednoducho vyhorený. Rúra musí byť ohnutá v jednom zahriatí. Ak existuje niekoľko takýchto pokusov, môžu zhoršiť štruktúru kovu..

Nezabudnite, že zariadenie na ohýbanie horúceho potrubia musí mať šablónu, bez ktorej je ťažké získať požadovanú konfiguráciu. Nezabudnite tiež na bezpečnostné pravidlá: počas práce nestojte pred drevenou zátkou zatlčenou do potrubia. Keď sa ohýbanie horúceho potrubia skončí, je potrebné z neho vytiahnuť zátky a vytrepať piesok. Takto sa robí ručné ohýbanie valca..

Zariadenie na tvárnenie valcov si môžete kúpiť v špecializovaných predajniach alebo spoločnostiach, alebo sa môžete naučiť, ako si vyrobiť ochrannú lištu a zostaviť ju sami. Takúto možnosť môžete urobiť sami, nevyžaduje to žiadne stavebné znalosti. Ak použijete vyššie uvedené tipy na výrobu ohýbačky profilov, ťažkosti pri ohýbaní úplne zmiznú, rovnako ako potreba kúpiť drahý nástroj..

About the author