DIY oprava reťazovej píly

Pri všetkej túžbe nemôže byť reťazová píla klasifikovaná ako komplexné zariadenie. Jednoduchosť dizajnu je navyše jeho charakteristickým znakom. Oprava reťazovej píly však môže byť časovo náročná. Problém nie je priamo v oprave reťazovej píly vlastnými rukami, ale v presnej diagnostike poruchy. Jeden znak nefunkčnosti môže byť z mnohých dôvodov. Preto pred demontážou motora alebo karburátora je potrebné dôkladne analyzovať príznaky poruchy. Žiadne pokyny na vlastnú opravu reťazovej píly nenahradia jednoduchú logiku..

Obsah:

Typy reťazových píl

Reťazová píla je nástroj, ktorý rezá drevo s uzavretou reťazou a je vybavený dvojtaktným benzínovým spaľovacím motorom. Schopnosť reťazovej píly pracovať nepretržite po určitý čas je hlavnou rozlišovacou schopnosťou, ktorej by ste mali venovať pozornosť..

Hlavné konštrukčné jednotky reťazovej píly sú: pneumatika pre reťazovú pílu, reťaz a benzínový motor, ktorý poháňa reťaz a pneumatiku. Podľa rozsahu a funkčnosti sú motorové píly rozdelené do nasledujúcich kategórií: profesionál, poloprofesionál a domáci amatér.

Amatérske motorové píly sa používajú hlavne v každodennom živote, pri záhradných prácach na dedine alebo na letnej chate. Takéto píly sú veľmi ľahké (3-4 kilogramy bez reťaze a pneumatiky), v porovnaní s ich vlastnými staršími bratmi sú ich vibrácie veľmi nízke, čo robí prácu s týmto zariadením celkom pohodlnou. Domáce reťazové píly sú predovšetkým navrhnuté na krátke obdobie používania (asi 5 hodín týždenne), výkon motora je malý, ale tieto nevýhody sú kompenzované jednoduchým používaním. S pomocou reťazových píl pre domácnosť robia letní obyvatelia najčastejšie malú prácu – zber, palivové drevo, strih záhradných stromov a prerezávanie konárov.

S poloprofesionálnou reťazovou pílou ľahko zvládnete širší rozsah práce – od opravy na vašom webe až po ťažbu dreva. Čas nepretržitej prevádzky takejto píly je 2-3 hodiny denne. Sila benzínového motora v poloprofesionálnych zariadeniach sa zvýšila. Môžete dosiahnuť maximálnu produktivitu, blokovať stromy so stredným a malým priemerom kmeňa. Na rezanie uzlov sa často používajú poloprofesionálne reťazové píly. Jediným rozdielom medzi takýmito zariadeniami od profesionálnych je, že ich nemožno používať nepretržite počas celého pracovného dňa..

Profesionálne reťazové píly sa používajú hlavne v ťažbe dreva a v priemysle. Výkon motora profesionálnych reťazových píl je navrhnutý tak, aby rezal stromy akejkoľvek veľkosti a priemeru. Tieto reťazové píly sú vyrobené z materiálu odolného proti opotrebeniu a majú obzvlášť pevnú reťaz, ktorá vám umožní pracovať nepretržite 8 až 16 hodín..

Porucha reťazovej píly

Všetky poruchy reťazovej píly sú podmienene rozdelené do dvoch skupín: poruchy motora so všetkými jeho systémami a komponentmi (systém dodávky paliva, zapaľovanie, výfukový systém, skupina valcov a piestov) a poruchy iných komponentov (mazací systém, spojka, pneumatika, reťazová brzda).

Porušenia vo fungovaní motorov motorových píl sa vyskytujú pomerne často, je to ich korekcia a detekcia, ktorá užívateľom zaberá väčšinu času. Prichádzajú hlavne k nasledujúcim prejavom: motor sa nespustí, motor sa naštartuje, ale zastaví sa alebo nefunguje vôbec, motor nevyvíja výkon, to znamená, že pracuje normálne na voľnobeh, ale zastavuje sa pri zaťažení.

Pri opravách reťazovej píly je to pokojné vlastnými rukami, je potrebné konať metódou vylúčenia – skontrolujte všetky možné príčiny poruchy jeden po druhom, začínajúc tými, ktorých diagnostika a odstránenie vám zaberie menej času..

Systém zapaľovania

Takmer všetky typy vyššie uvedených problémov s motorom môžu byť spôsobené poruchami zapaľovacieho systému. Ak sa vyskytnú, odporúča sa začať riešenie problémov so sviečkou. Je to odôvodnené skutočnosťou, že jeho stav poskytne tiež užitočné informácie o fungovaní palivového systému. Ak sa vyskytne problém, vytiahnite zástrčku a skontrolujte ju..

Keď je sviečka suchá, problém s najväčšou pravdepodobnosťou nie je v zapaľovacom systéme, ale v zlyhaní vstupu palivovej zmesi do valca. Zapaľovaciu sviečku môžete zabaliť späť a chytiť palivový systém. Keď je sviečka postriekaná palivovou zmesou, je jej prebytok. Príčinou môže byť nesprávne zarovnanie karburátora alebo porušenie štartovacích pravidiel. Zapaľovaciu sviečku musíte utrieť a vysušiť vypustením valca, potom uzavrieť prívod paliva a spustiť štartér, aby sa odstránilo prebytočné palivo. Potom znova nainštalujte zástrčku a začnite znova.

Možno je vo vašom prípade pomer medzi benzínom a olejom v zmesi zlomený, karburátor nie je nastavený alebo sa používa olej nízkej kvality. Sviečku opláchnite v benzíne, uhlíkové usadeniny očistite ihlou alebo šidlom, elektródy očistite jemným brúsnym papierom a znova nainštalujte. Aj pri oprave dobrej vôle reťazovej píly vlastnými rukami, ktorá spočíva v kontrole zapaľovacej sviečky, existuje dobrý dôvod domnievať sa, že chyby sú v palivovom systéme, musíte skontrolovať zapaľovaciu sviečku na prítomnosť iskry.

Ak nie je žiadna iskra, jednoducho musíte vymeniť zapaľovaciu sviečku. Dôvody neprítomnosti iskry môžu byť tiež skryté v poškodenom zapaľovacom module alebo v porušení medzery medzi magnetickým obvodom zotrvačníka a ním. Vzdialenosť by mala byť 0,2 milimetra. Porušenie medzery je obzvlášť pravdepodobné, ak ste pílu rozobrali pred vybratím zapaľovacieho modulu a zotrvačníka. Medzeru je potrebné nastaviť pomocou tesnenia s hrúbkou 0,2 mm, umiestneného medzi zapaľovací modul a výstupok zotrvačníka. Chybný zapaľovací modul je potrebné vymeniť.

Systém dodávky paliva

Ak sa inšpekciou zapaľovacej sviečky zistilo, že do valca nevstupuje žiadne palivo, musia sa zvážiť všetky dôvody. Najmä: neprúdenie paliva z nádrže v dôsledku skutočnosti, že otvor v jeho veku je upchatý, zatiaľ čo v nádrži je vytvorené vákuum, ktoré zabraňuje vytekaniu paliva; nedostatočný prietok alebo neprúdenie paliva z karburátora do valca; kontaminácia palivového filtra, ktorý je nainštalovaný v nádrži.

Nedostatočný prívod paliva alebo absencia správneho pomeru medzi vzduchom a palivom, ktoré sú zmiešané v karburátore, sa vyskytuje z nasledujúcich dôvodov: v dôsledku neregulovaného karburátora, upchatia vzduchového filtra, upchatia filtračnej siete alebo kanálov karburátora.

Oprava reťazovej píly spravidla nie je úplná bez čistenia vzduchového filtra, pretože sa dostatočne rýchlo znečistí. Keď sa to stane, vniknutie vzduchu do karburátora sa zníži, na výstupe je palivová zmes príliš bohatá, a to zase narúša normálne fungovanie motora. Znečistený filter musíte pri čistení vybrať veľmi opatrne, aby sa z neho nedostali nečistoty do karburátora. Vyčistite filter alebo ho umyte vo vode a saponáte, vysušte a znova založte.

Opravte nesúososť karburátora jeho nastavením. To je možné vykonať pomocou troch skrutiek – minimálnej a maximálnej rýchlosti. Úpravu vykonajte v prísnom súlade s pokynmi na opravu reťazovej píly, ktorých nedodržanie často vedie k poškodeniu motora. Niektorí výrobcovia reťazových píl nechávajú jednu nastavovaciu skrutku, aby sa vylúčil nechcený zásah neskúsených používateľov do fungovania karburátora..

Ak nastavenie karburátora nepomohlo, odporúča sa vyčistiť filtračnú sieť a kanály a tiež skontrolovať integritu membrány. Karburátor je jedným z najkomplexnejších zariadení na reťazové píly, preto je potrebné začať s jeho demontážou a čistením s pochopením zodpovednosti za túto operáciu. Táto jednotka pozostáva z veľkého počtu malých častí, ktoré majú nepríjemnú vlastnosť, že nepozorovane vyskočia zo svojich miest a nenávratne sa stratia, takže po rozobratí tohto rozmarného zariadenia nemusí byť možné ho zostaviť.

Tlmič výfuku

Príčinou poruchy motora, najmä ak funguje normálne pri nízkych rýchlostiach a zastavuje sa pri zaťažení, je upchatie lapača iskier tlmiča výfukovými plynmi, ktorý bráni normálnemu výfuku. V tomto prípade vlastnoručná oprava reťazovej píly husqvarna spočíva v odstránení tlmiča výfuku, ak je skladací, potom v demontáži a mokrom čistení jednotky od usadenín uhlíka pomocou čistiaceho prostriedku.

Po umytí vysušte nedeliteľný tlmič sušičom vlasov. Nezabudnite, že sadze obsahujú látky, ktoré sú karcinogénne, a chemické čistenie, po ktorom môžu byť vdýchnuté, je neprijateľné. Pri vyberaní tlmiča výfuku zapojte zásuvku motora čistou handričkou..

Tlmič výfuku môže byť upchatý z nasledujúcich dôvodov: v dôsledku použitia palivovej zmesi s veľkým množstvom oleja (hladinu oleja odporúčajú výrobcovia), použitia oleja nízkej kvality alebo oleja, ktorý nie je určený na dvojtaktné motory.

Skupina valec-piest

Najzávažnejšie sú poškodenia skupiny valec-piest motorovej píly. Ide o opotrebovaný piest a valec, odery a škrabance na ich povrchoch, klesajúce v drážkach piestneho krúžku a ich opotrebovanie, ako aj opotrebovanie ložísk kľukového hriadeľa. Bežným spôsobom tieto poruchy vyvolávajú pokles hladiny tlaku vo valci a nemožnosť v budúcnosti naštartovať motor alebo jeho neschopnosť podať plný výkon..

Existuje niekoľko spôsobov, ktoré pomáhajú posúdiť stav skupiny valec-piest. Odstráňte tlmič výfuku a pozrite sa von oknom, kde môžete vidieť časť boku jednotky. Napriek obmedzenému prehľadu je možné získať všeobecnú predstavu o CPG.

Otočte kľukovým hriadeľom pomocou elektromotora s pružným hriadeľom alebo štartérom ručne, pričom monitorujte tlak na manometri.

V prípade funkčnej reťazovej píly by mal byť posledný indikátor v rozmedzí 0,8-0,9 MPa. S jeho pádom klesá aj výkon motora. Pri hladine tlaku 5 atm môže a bude motor pracovať, ale pri voľnobežných otáčkach.

Presne posúdiť stav CPG bude možné až po oprave bezpilotného parteru vlastnými rukami, ktorá spočíva v demontáži motora – odpojení kľukovej skrine od valca a vybratí piestu. Ak sú na ňom záchvaty, hlboké škrabance alebo čipy, musí byť vymenený. Ak je povrch valca poškodený alebo opotrebovaný, existuje šanca, že ho vyvŕtate do opravnej veľkosti. Nízka kompresia je spôsobená koksovaním a opotrebovaním piestneho krúžku. Servisné krúžky sú vždy čisté od karbónových usadenín, voľne sedia v drážke piestu a tesne pritláčajú k jeho vnútornému povrchu.

Mazanie reťaze

Zriedkavé manuály na opravu reťazovej píly Ural urobia bez zmienky o poruchách systému mazania reťaze, ktoré sú celkom bežné. Obvykle sa prejavujú ako nedostatočné alebo nedodávanie maziva do reťazca a vo vytváraní netesností oleja. Ak je reťaz suchá, v prvom rade je potrebné skontrolovať kanály, ktorými je olej dodávaný do pneumatiky, a vyčistiť ich. Ich upchatie nie je ničím neobvyklým..

Ak dôjde k významnému úniku oleja (malá úroveň úniku je považovaná za normálnu), odporúča sa skontrolovať tesnosť spojenia s armatúrami potrubia čerpadla. Môžu prasknúť alebo odpadnúť. Okrem šmúh môže porušenie tesnosti olejového potrubia spôsobiť aj nedostatočné mazanie reťaze. Čerpadlo bude nasávať vzduch, čo rozhodne ovplyvní jeho výkon. Je obvyklé odstrániť tieto porušenia utesnením rúrok tmelom alebo ich výmenou. Najzávažnejšou poruchou mazacieho systému sú praskliny, ktoré sa tvoria v kryte olejového čerpadla. V tomto prípade je potrebné ho vymeniť.

Bežné opotrebovanie

Niektoré časti reťazovej píly, ktoré sú vystavené prirodzenému opotrebovaniu, je potrebné po určitej dobe životnosti vymeniť. Ich porucha je pravidelnosť a vôbec nejde o poruchu. Medzi opotrebované diely patrí pneumatika, reťaz, hnacie ozubené koleso, jednotky antivibračného systému a ďalšie..

Ak neopravíte reťazovú pílu Husqvarna vlastnými rukami a včas vymeníte opotrebované diely, ich nadmerné opotrebovanie bude mať negatívny vplyv na ostatné časti reťazovej píly. Najmä ak sa hnacie reťazové koleso a pneumatika nezmenia včas, zvýšené vibrácie budú mať zlý vplyv na ložiská kľukového hriadeľa. Hranica hĺbky vývoja zubov reťazového kolesa musí dosiahnuť 0,5 mm.

Aj keď sú v praxi reťazové kolesá často používané až do opotrebenia 1 milimetra alebo viac, bez podozrenia, že to spôsobuje zvýšenie zaťaženia ložísk kľukového hriadeľa, zrýchlené zlyhanie. Keď sú tri alebo štyri reťaze opotrebované, musíte pneumatiku vymeniť priamo, ak do tejto doby opotrebovanie dosiahne svoj limit.

Lišta reťazovej píly sa nosí najmä v oblastiach, kde dochádza k rezaniu najčastejšie, spravidla na spodnej strane vodiacej lišty. Pri každej výmene reťaze musí byť lišta otočená o 180 stupňov okolo vodorovnej osi, aby došlo k rovnomernému opotrebovaniu..

Teraz viete, že reťazovú pílu môžete vyriešiť vlastnými rukami. Na tento účel by ste mali mať vždy po ruke príručku na opravu reťazových píl. A aby ste konečne pochopili túto náročnú záležitosť, pozývame vás pozrieť si video o oprave motorovej píly, ktoré pomôže v praxi upevniť všetky získané znalosti..

About the author