Fyto sud z cédru: návod na výrobu

Obrovské množstvo pozitívnych recenzií o cédrových fyto-sudoch núti mnohých ľudí zamyslieť sa nad problémom vlastnej výroby. Konštrukcia tejto jednotky je veľmi jednoduchá. Preto, aby ste si sami vyrobili cédrový fyto sud, hlavnou vecou je mať túžbu a malé zručnosti. Ako vyrobiť fyto sud z cédra, zvážime ďalej.

Obsah:

Fyto sud cédrového dreva – štrukturálne vlastnosti a užitočné vlastnosti

Cédrové sudy sú starodávneho pôvodu, pretože ich použitie je známe už od staroveku. Použitie cédrových sudov vám umožní nielen cítiť sa zdravo a energicky, ale dokonca vylieči niektoré choroby..

Fyto sudové zariadenie je pomerne jednoduché, napriek veľkému počtu jeho liečivých vlastností. Táto jednotka sa nazýva aj mini-sauna, kvôli svojej kompaktnosti je jej inštalácia možná aj v byte..

Ak chcete prijať postup, musíte si sadnúť. Vďaka tomuto sedeniu si človek dopraje maximálny relax. Lavica je nastavená vzhľadom na výšku. Nohy osoby sú umiestnené na drevenej mriežke, to znamená na rebríku.

Prítomnosť tepelne odolného parného potrubia prispieva k dodávke pary do dreveného puzdra. Na odstránenie vlhkosti z kabíny sa používa odtokový systém. Parný generátor je určený na vonkajšie použitie. Sú na ňom termostaty, navyše do špeciálnej nádrže sa nalejú bylinné prípravky a koncentráty z parožia.

Upozorňujeme, že pomocou koncentrátov z parožia, bylinných prípravkov, éterických olejov sa zvyšuje pozitívny účinok suda na človeka..

V procese saunovania je hlava na vonkajšej strane. Do hlavne je teda ponorené iba telo. V štandardných parných miestnostiach nemožno taký účinok dosiahnuť, pretože v nich človek úplne podľahne vplyvu pary na neho. Okrem toho existuje možnosť samoregulácie teplotného režimu..

Procedúra parky v cédrovom sude sa vykonáva v kozmetických salónoch, špecializovaných inštitúciách vo forme kliník alebo fitness klubov. Aj keď existuje materiálna príležitosť, táto jednotka je nainštalovaná dokonca aj v byte. Technické vlastnosti fytobarrelu umožňujú jeho inštaláciu v obytných priestoroch..

Súčasne nie je potrebné mať obrovský byt na inštaláciu tejto jednotky doma. Na jeho umiestnenie stačí jeden meter štvorcový plochy. Vďaka svojmu jednoduchému použitiu nepotrebujete na varenie v pare žiadne špeciálne schopnosti. Cytarový fyto sud navyše nespotrebuje viac ako dva kilowatty elektrickej energie..

Nepretržitá prevádzka cédrových fyto-sudov zlepšuje nielen miestnosť, ale aj jej mikroklímu. Rovnako ako v procese jeho zahrievania sa do vzduchu dostáva ľahká vôňa cédru. Dizajn kupovaných cédrových sudov je veľmi rozmanitý a hodí sa do štýlu takmer akéhokoľvek typu interiéru.

Na odpoveď na otázku, prečo sa céder používa priamo na výrobu sudov, by sme sa mali obrátiť na dávnu históriu. Bol to tento strom, ktorý sa v staroveku používal na výrobu vecí užitočných pre zdravie. S ich pomocou sa vyliečila bolesť chrbta alebo krehkosť kĺbov.

Rozsah aplikácie cédrových sudov fyto sudov

Každý zdravý človek je schopný používať cédrový fyto sud, existujú však aj indikácie na jeho použitie pre ľudí, ktorí majú problémy s kardiovaskulárnym systémom. Pretože používanie tohto zariadenia pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, prietok krvi cievami je normalizovaný. Veľmi účinné zariadenie pre ľudí s kŕčovými žilami.

Sud má veľmi dobrý vplyv na nervový systém, pretože bylinné prípravky a esenciálne oleje upokojujú a zmierňujú nervové napätie u človeka. Okrem toho sa u ľudí zvyšuje imunita a metabolizmus sa normalizuje..

V prítomnosti bolesti kĺbov alebo chrbta, reumatizmu je indikované použitie cédrového fyto-suda. Okrem toho pomáha pri chudnutí, upcháva póry a uzdravuje celé telo..

Dôležité: Existuje niekoľko kategórií osôb, ktoré sú kategoricky kontraindikované pri použití cédrového fyto-sudu, sú to: ľudia s nádormi akejkoľvek povahy, pacienti s rakovinou, trpiaci tuberkulózou, ľudia s cirhózou pečene, arytmiou alebo akýmkoľvek zápalovým ochorením choroby.

V každom prípade sa pred použitím cédrových fytobarrelov poraďte s odborníkom.

Foto sudu z cédrového fyto sudu a vlastnosti postupu

Ohrev vody vo fyto sude trvá iba 6-8 minút. Pacient by v ňom mal byť maximálne pätnásť minút. Na úpravu fyto sudov sa používa špeciálna detergentná kompozícia..

Aby sa zabránilo popáleninám, pod nohy a na sedadlo je položený uterák. Teplota vykurovania zariadenia je zvolená v súlade s individuálnymi preferenciami každej osoby. Na vykonanie postupu musí po vstupe pacienta zatvoriť veko a dvere sudu ešte najmenej jedna osoba..

Po ukončení procedúry relaxujte, pite bylinkový čaj a spite.

Ako vyrobiť fyto sud vlastnými rukami: technológia a odporúčania

Aby sme zjednodušili postup výroby fyto sudu, navrhujeme, aby nebol okrúhly, ale štvorcový. Čas na dokončenie práce sa tak výrazne skráti..

Pri výbere materiálu odporúčame zostať na drážkovanej doske, ktorej hrúbka je od 2 do 3 cm. Takéto dosky nepotrebujú obruče, nastavovacie sektory a ďalšie práce.

Prvá etapa výroby fyto-sudov zahŕňa usporiadanie samotného tela z dreva. Nahradiť céder pomôže borovicová doska ošetrená cédrovým aromatickým olejom. Bude teda možné ušetriť peniaze, ale vôňa cédra bude počas procedúr stále prítomná vo vzduchu.

Teraz sa musíte rozhodnúť o optimálnej veľkosti fytobarrelov:

  • 75 x 75 x 120 cm.

Obzvlášť ťažká je konštrukcia priekopy drenážneho typu, ktorá poskytuje prietok vody do spodnej časti. Pretože v procese výroby pary vzniká kondenzát, ktorý je potrebné zlikvidovať.

Základňa valca teda stúpa a odtokový otvor je usporiadaný nad zachytávačom kondenzátu..

Na určenie výkonu na výrobu zariadenia na výrobu pary je potrebné vychádzať z rozmerov samotného suda. Na jeden kubický meter objemu stačí jeden kilowatt výkonu zariadenia.

Ak plánujete vyrobiť sud rovnakých rozmerov, ako je popísané vyššie, zariadenie na výrobu pary s výkonom 1-15 kW sa dokáže celkom vyrovnať s prácou na výrobe pary.

Na ovládanie teploty v sude použite termostat. V procese varu vody v sude sa ohrieva až na 100 stupňov. Ďalej sa cez špeciálne otvory uvoľňuje para, ktorá na človeka pôsobí saunovo. Ak si vyrobíte parný generátor sami, para sa ukáže byť trochu mokrá a ťažká. Komerčne dostupné zariadenie poskytuje určitý tlak, ktorý prispieva k výrobe vysokokvalitnej pary. Zakúpený parný generátor má poistku a senzory, ktoré regulujú činnosť zariadenia v rôznych režimoch..

Upozorňujeme, že používanie domáceho parného generátora je spojené s negatívnymi dôsledkami, pretože para, ktorú generuje, musí mať určitú teplotu, inak môže dôjsť k popáleniu..

Pretože parný generátor je nebezpečný stroj, jeho výrobu treba brať veľmi vážne. Parný generátor pracuje s elektrickou energiou a najmenšia porucha povedie nielen k popáleninám, ale aj k šoku. Odporúčame preto kupovať toto zariadenie výlučne od licencovaných zástupcov s dlhodobou zárukou výrobcu..

Ak na výrobu fyto sudu nebol použitý céder, na to, aby sud získal drevitú arómu, by ste mali použiť aromatické oleje. Pozrime sa podrobnejšie na ich typy:

  • použitie živicovej arómy má veľký vplyv na nervový systém;
  • použitie oleja z cédrových orechov môže odstrániť nervové chvenie, pomáha zbaviť sa zápalových procesov;
  • okrem toho majú tieto oleje expektorantný a čistiaci účinok;
  • céder dokonale regeneruje pokožku a hojí rany;
  • pomáha bojovať proti únave, zmierňuje lupiny a vypadávanie vlasov.

Odporúčania na výrobu fytobarrelu vlastnými rukami

Na stavbu fytobarrelu sa používa masívne aj sekané drevo. Okrem toho je možná aj možnosť použitia bední alebo spôsobov montáže. Napriek tomu, že sú namáhavé a na výrobu takého suda sú potrebné značné skúsenosti a zručnosti, výsledok stojí za to. Konečné zariadenie sa vyznačuje integritou, pevnosťou a trvanlivosťou. A životnosť takýchto sudov presahuje 20 rokov..

Ak plánujete vyrobiť sud z masívneho dreva, potom je stred vyrezaný z kmeňa stromu vo vnútri, leštený a privedený do požadovaného tvaru. Menej nákladnou metódou je rozdelenie suda na niekoľko častí, ich spracovanie a zber do veľkého suda. Na zostavenie valca pomocou metódy Cooper je potrebné použiť drážkové hrebeňové spoje, na výrobu ktorých je potrebných veľa skúseností a zručností. Kvalitatívne a pevnostné charakteristiky takéhoto suda však zostávajú na vysokej úrovni..

Na montáž sudov metódou montáže je potrebná menšia fyzická námaha, aj keď doba prevádzky takéhoto suda je až päť rokov..

V procese vlastnej výroby fyto-sudov je najlepšie postaviť štruktúru, ktorá má tvar obdĺžnika. Pretože toto odporúčanie môže výrazne znížiť materiálové aj fyzické náklady na sud.

Vnútri suda by malo byť sedadlo, malo by obsahovať prvky vo forme sedadla, dverí a veka..

Kresby a výrobné metódy fytobarrelu

Existujú štyri hlavné spôsoby, ktorými môžete postaviť fyto sud vlastnými rukami, odporúčame vám, aby ste sa s nimi zoznámili:

  • celé;
  • štiepané;
  • bednár;
  • stolárstvo.

Prvá možnosť sa zvažovala skôr. Ide o použitie jedného kusu cédru, z ktorého je vydlabaná hotová sudová konštrukcia. Veľmi vysoké náklady na implementáciu tejto metódy sú predovšetkým dôsledkom skutočnosti, že nákup cédru, a dokonca aj celého jeho kusu, si vyžaduje značné investície..

Použitie druhej možnosti predpokladá prítomnosť hotového cédrového polotovaru, ktorý je rozdelený na niekoľko častí, potom sa guľatina spracuje pomocou špeciálneho zariadenia do požadovaného tvaru. Na zostavenie cédrového suda musíte presne dodržať umiestnenie vlákien a textúru dreva na povrchu. V hornej časti výrobku by mali byť rovnaké krúžky, čo naznačuje jeho vysokú kvalitu. Tento fytobarrel dokonale odoláva extrémnym extrémom vlhkosti a teploty, takže má pomerne dlhú životnosť.

Tretí spôsob výroby sudov je jednoduchší a menej časovo aj finančne náročný. Na výrobu sudov je stanovená individuálna objednávka, podľa ktorej výrobok dostane požadovanú veľkosť a tvar. Tieto sudy sa vyznačujú nízkou životnosťou, ich náklady sa však úplne vyplatia..

Použitie tesárskej metódy vám umožňuje postaviť hlaveň, ktorá je založená na spojení čapu a drážky. Bondarského metóda predpokladá hlaveň, ktorá je zostavená bez všetkých druhov spojovacích prvkov, iba spojením jednotlivých častí..

Video Fytobarrel:

About the author