Interiérový dizajn a interiér sauny

Interiér kúpeľného domu, navrhnutý v klasickom dizajnovom štýle, sa dokáže vrátiť do minulosti. Interiérová výzdoba vás zavedie do éry eposov, predstaví si hrdinov, ako po vojenských záležitostiach obnovujú silu v parnej miestnosti. Priaznivcom moderných „metropolitných“ tradícií sa páči neobvyklé prostredie a usporiadanie kúpeľa, ktoré umožňuje vyhladiť deštruktívny účinok intenzívneho rytmu každodenného života, nasmerovať emócie pozitívnym smerom a byť v príjemnej atmosfére na niekoľko príjemných chvíľ. hodiny.

Obsah:

Interiér ruského kúpeľa

Skutočný ruský kúpeľ sa od všetkých budov odlišuje špeciálnou vonkajšou štruktúrou – zrubovou chatkou. Iba drevo má vysoké tepelnoakumulačné vlastnosti, je odolné voči konštantnému teplu, nezahrieva sa na neznesiteľný pocit pálenia na dotyk, aromatizuje miestnosť prírodnými vôňami lesa a živice..

Interiér kúpeľa sa vždy zvažuje s prihliadnutím na rozloženie a dizajnové prvky budovy. Klasická konštrukcia ruského kúpeľa – dve susedné miestnosti:

 • Šatňa a relaxačná miestnosť po kúpaní a vapingu – šatňa.
 • Horúca miestnosť s vysokou vlhkosťou, kde sa kúpe, parí, relaxuje – parná miestnosť.

Podľa tradície je obvyklé ochladzovať alebo ochladzovať po parnej miestnosti v nádrži, ktorá na brehu nádrže vytvorila spojenie s výstavbou. Na miestach ďaleko od prírodnej nádrže bola umiestnená špeciálna drevená vaňa alebo sud so studenou vodou. Klasický ruský kúpeľný dom bol postavený tak, aby dvere smerovali na juh, aby ho chránili pred závejmi. Okná boli otočené na juhozápad a počas večerného plachtenia zachytávali slnko.

Interiér ruského kúpeľného domu bol skromný a asketický. Šatňa bola vybavená lavicami a háčikmi na veci, reťazami, metlami. Parná miestnosť obsahovala sporák, priestrannú vaňu s vodou a lavicu alebo police. Vysoké police nahradila stredne veľká lavica alebo dve lavice s rebríkom.

Plocha miestností bola zachovaná s prihliadnutím na zastúpenie 5-8 m2 voľného priestoru na osobu. Prezentovaný jednoduchý interiér kúpeľného domu, fotografia sa nachádza pod textom, obnovuje atmosféru minulosti a ukazuje typický rodinný kútik čistoty. V šatni nielenže odpočívali po procedúre s vodou, ale tiež organizovali stretnutia, diskusie o dôležitých rodinných problémoch.

Interiér moderného ruského kúpeľa

Moderné ruské kúpele sú vybavené inak ako staré budovy. Budova má iné usporiadanie miestností:

 • Tambour. Hlavnou funkciou tejto miestnosti je ochrana pred chladom..
 • Šatňa a chodba na čiastočný úväzok.
 • Parná miestnosť a umývanie.
 • Bazén so studenou vodou.
 • Usporiadanie vane zohľadňuje každú maličkosť a detail, ktorý ovplyvňuje dizajn z estetického a funkčného hľadiska..

Vytvorenie originálnej a mimoriadnej dekorácie pre parnú miestnosť je v rukách profesionálneho dizajnéra alebo umelecky nadaného človeka. Je tiež možné navrhnúť nezávisle pre netalentovaného, ​​ale pracovitého človeka, ak sa riadite hotovými interiérovými brožúrami stelesnenými v skutočnosti.

Ako správne objednať hotový projekt interiéru kúpeľa

 • Objednávka dreva na stavbu kúpeľného domu v podniku na spracovanie dreva začína známym: získajú informácie o vlastnostiach dreva pre projekt, preštudujú si vlastnosti postupu spracovania dreva pre individuálny a typický projekt..
 • Voľba dreva sa vykonáva na základe bezpečnostných opatrení pre zdravie a ekologickosť materiálu.
 • Keď sa rozhodnú pre materiál, začnú diskutovať o projekte. Je potrebné zistiť všetky otázky naraz: stelesnenie vašich fantázií v živote je spojené s možnosťami spoločnosti. Zaistite, aby sa odchýlky v projekte robili iba s vašim súhlasom.

 • Prejdite zoznamom dokončovacích materiálov.
 • Predbežná diskusia o projekte zníži odhad.

Ruský kúpeľ. Interiér. Dizajn

Umenie dizajnu je o vytvorení nálady, ktorá kombinuje organickosť a ohľaduplnosť prostredia s duchovným potešením..

Dizajnové riešenie interiéru vane je určené na oddych, relaxáciu a nerušenie zložitými tvarmi a komplexnými priestorovými štruktúrami. Dekorácia zdôrazňuje prirodzenú, pohodlnú a pohodlnú auru miestnosti.

Pravidlá pre tých, ktorí chcú nezávisle vyvíjať interiér kúpeľa:

 • Kúpeľne sú zariadené dreveným materiálom. Kúpeľný dom z guľatiny je krásny svojou prírodnou náročnosťou. Zrubový dom je vynikajúcim prírodným dekoratérom, najmä pre parnú miestnosť. Moderné parné miestnosti sú len zriedka postavené zo zrubového domu, majitelia uprednostňujú inovatívne ľahké a mobilné rámové konštrukcie z dreva. Hotový predpoklad takejto budovy potrebuje „oblečenie“. Povrchové úpravy stien a stropov sú vyrobené z vysokokvalitného dreva s minimálnou koncentráciou živicových látok.
 • Uprednostniť by sa mala lipa. Vyznačuje sa nízkou hustotou. Táto kvalita neumožňuje stromu zahriať sa na kritickú teplotu pre návštevníka a poškodiť odhalenú pokožku. Spracovanie lipových dosiek je jednoduché, na dreve nie sú prakticky žiadne chyby. Po zahriatí začne taký dokončovací materiál vyžarovať príjemnú, nenápadnú jemnú arómu. Užitočný doplnok k zdravému účinku parného kúpeľa.
 • Nedostatok materiálu: lipa postupom času stráca svoj atraktívny vzhľad, tmavne a deformuje sa. Cena lipovej dosky na 1 m2 je od 0,3 dolára. Euro podšívka od 0,9 $.
 • Povrchová úprava jelša je vysoko odolná voči kondenzácii horúcej pary. Je odolný voči bežnej a horúcej vode, zásaditým a kyslým čistiacim prostriedkom. Ľahko spracovateľné drevo sa prilepí na steny a strop. Malý počet uzlov je položený v šikovných rukách s jednoduchým atraktívnym vzorom. Veľmi dlho si zachováva atraktívny vzhľad. Náklady na vrchnú podšívku z jelše sú od 0,53 USD za 1 m2. Euro podšívka bez uzlov 1,18 $.
  • K osikovému drevu patria všetky potrebné technické vlastnosti: nízka tepelná vodivosť, žiadne živicové látky. Na rozdiel od lipového materiálu osika pôsobí ako špongia a absorbuje negatívne emócie, vďaka čomu sa môžete úplne uvoľniť a nasiaknuť.
  • Nevýhody materiálu: drevo podlieha vnútornému rozpadu, je vizuálne nemožné určiť kvalitu zlého a dobrého materiálu. Vadný materiál bude viditeľný po 2-3 mesiacoch charakteristickými škvrnami, ktoré sa objavili na povrchu. Ak si chcete kúpiť kvalitný výrobok, musíte nakupovať od dodávateľa. Cena materiálu je 1,4 m2. Euro podšívka alebo obratník do sauny 0,1 dolára za bežný meter
  • Ideálnou možnosťou na dokončenie parnej miestnosti je drevo z afrického mŕtveho stromu abasha. Charakteristiky sú najindikatívnejšie: nízka tepelná vodivosť, odolnosť voči stresu, nie sú vystavené tmavnutiu v dôsledku pôsobenia horúcej pary a teplôt. Postupne tento strom nahrádza obvyklý materiál z osiky..
   • Nedostatok materiálu: veľmi vysoké náklady. 1 bežný meter materiálu – od 0,8 dolára.
    • Drevené obklady nie sú chemicky vylepšené. Chemická ochrana ničí atmosféru kúpeľa, pri zahrievaní uvoľňuje škodlivé zložky, upcháva miestnosť nepríjemným zápachom. Strom je prirodzene kalený, vystavený neustálemu stresu z vysokých teplôt, dymu, vlhkosti, preto nepotrebuje syntetické spracovanie. V saunách s bielym ohniskom sa ako ochrana používa umelé vypaľovanie nástenných dosiek dúchadlom. Tento proces musí vykonať skúsený stolár, v prípade nesprávneho vypaľovania existuje riziko poškodenia prírodných vynikajúcich vlastností prírodného dreva. Správna technika konečnej úpravy je najlepšou ochranou:
    • Prilepte steny parnej miestnosti šindľovou doskou vyrobenou z osiky alebo jelše, naplňte ju zvisle, aby rýchlo odtekala kvapky vlhkosti na podlahu..
    • Rohy podlahy chráňte vysokými doskami z nepremokavého materiálu, akým je napríklad borovica.
    • Medzi doskami povrchu, ktoré zažívajú zaťaženie horúcim kondenzátom, nechajte medzery pre voľný tok vody..
   • Dekoratívne a funkčné predmety a prvky kúpeľa:
    • Princíp usporiadania kúpeľa zvnútra je brať len prirodzene a prirodzene.
    • Nábytok do parnej miestnosti je vyrobený z jelše, lipy, osiky. Ležadlá pre parnú miestnosť sú najlepšie vyrobené z dreva Abasha s najnižšou charakteristikou tepelnej vodivosti, ktorá sa pri použití vo vysokých teplotách nezmršťuje. Alebo z lipového dreva, ktoré má nízku tepelnú vodivosť. Na takom ležadle telo nedostane pocit pálenia, povrch sa nezohreje na kritickú teplotu. Náklady na lipovú hobľovanú dosku bez uzlov sú 150 dolárov za 1 m3.
    • Domáce potreby pre parnú miestnosť sa používajú z drevených materiálov: vedrá, vane, gangy, naberačky, naberačky. Niektoré diely a náčinie sú použité z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Medené výrobky dodávajú osobitý štýl a rozvíjajú tému tradícií. Drevené držadlá sú vyrobené z kovových predmetov pre domácnosť.
    • Interiérové ​​riešenie je vybrané podľa individuálnych preferencií, existujú však všeobecné zásady a odporúčania:
     • Pri vytváraní klasického interiéru ruského kúpeľa nešetrite na dekorácii. Povrchy stien, stropu a podlahy sú čiastočne alebo úplne maskované, línie a pruhy povrchu dreva sú vybrané do jedného vzoru alebo tvoria ozdobu..
     • Rezbárstvo sa vykonáva na drevenom riade a domácich potrebách, sú vyrobené s hladkými mäkkými tvarmi, bez použitia ostrých rohov a bez zakriveného povrchu, a to aj pre malé veci..
     • Osvetlenie, najmä v parnej miestnosti, zdôrazňuje intimitu a vyrovnanosť. Lampy sú ukryté v drevených tienidlách neobvyklého tvaru. Svetlo je tlmené filtrom, rozptýleným dvojstupňovými tienidlami. Moderné štýlové osvetlenie – viacúrovňové.
     • Moderný interiér a dizajnérska fantázia vnútornej dekorácie vaní

      Dizajnové riešenie pre návrh moderných interiérov pre vane a sauny sa neobmedzuje iba na let fantázie. Tradičná výzdoba je stále obľúbená: starožitný riad, usporiadanie ležadiel, stolov, stoličiek a materiál na ich výrobu. Pridanie moderných dotykov prináša neobvyklé tvary postelí, dodáva neobvyklé dekoratívne prvky. Originalitu dotvára neobvyklé osvetlenie. To všetko je udržiavané v lakonickom, mierne puritánskom štýle bez okázalosti..

      • Transformácia toalety sa vykonáva inštaláciou biliardu, TV. Je pridaná miestnosť alebo je vyhradený priestor pre kuchyňu. Detské a dámske rekreačné oblasti sú priradené a vyzdobené v príslušnom štýle.
      • Šatňa v modernom dizajne je vyrobená z bežného nábytku a doplnená modernými soškami v štýle vane.
      • Umývadlo a parná miestnosť v modernej interpretovanej forme sa nápadne líšia od prijatého vzhľadu týchto miestností. Umývačka je vybavená sprchami, jacuzzi, hydromasážnymi panelmi. Celé zariadenie je maskované dreveným alebo kovovým obkladom, aby zodpovedalo celkovému štýlu interiéru. Špeciálna aura ruského kúpeľa stále prevláda.

      Niekoľko užitočných praktických tipov pre interiérový dizajn vane

      Jednoduché dokončenie je vyrobené z laminovanej dyhy, reziva z lipy alebo jelše. To vám umožní vyrovnať tehlové steny bez omietania a zamaskovať nerovnosti dreveného rámu. Pre krásu je vybraná farba a vzor lúčov. Vnútorné dekorácie sú zavesené: plakety s nápismi „Parná miestnosť“, „Kúpeľný dom“, „Kúpeľný dom“ atď. Obrázky sú vybrané na tému kúpeľa, reprodukcie známych obrazov. Zarámované v bambusovom alebo obyčajnom drevenom ráme. Malé modelové metly na pare: breza, dub, palina, mäta so šnúrkou.

      • Vyžeňte z kúpeľa nepríjemný zápach. Nasaďte aromatickú lampu s borovicovým olejom s dôrazom na ruského kúpeľa. Prineste labky, zjedzte, oparte a nechajte jeden deň.
      • Dekoračné prvky sa vyberajú s prihliadnutím na celkový štylistický obraz kúpeľa. Plastové vedrá a čajníky na pozadí nádhernej drevenej domácnosti pôsobia smiešne a ničia estetický vzhľad, čím sa minimalizuje účinok relaxácie a odlúčenia v parnej miestnosti a šatni..
      • Pri výkone dizajnu sa riaďte svojimi predstavami o kráse. Nenechajte sa presvedčiť najatými dizajnérmi a výtvarníkmi. Táto budova je predovšetkým len pre vás a mala by vám priniesť potešenie.

      About the author