Lavička do kúpeľa s vlastnými rukami

Konštrukcia kúpeľa bola dokončená a teraz by ste mali myslieť na vnútornú výplň. Nábytok je základným atribútom každej parnej miestnosti, ktorá plní dvojitú funkciu. Na jednej strane je to istý spôsob, ako vytvoriť útulné a pohodlné prostredie, na strane druhej je to skvelá príležitosť na relaxáciu. Nábytok môže pozostávať z rôznych položiek, ale lavica oprávnene nesie názov „jeden z najdôležitejších“. Skúste si predstaviť skutočný ruský kúpeľný dom bez silných a spoľahlivých lavíc z masívu. Je nepravdepodobné, že by ste uspeli. Lavica je nepostrádateľnou súčasťou interiéru, ktorú mimochodom je ľahké urobiť sami – bola by tu túžba!

Výber dreva

Napriek tomu, že stavbu kúpeľa je možné vykonať z rôznych materiálov, kusy nábytku sú vyrobené výlučne z dreva. Ale nie od žiadneho, ale od špeciálne navrhnutého na to. Aké požiadavky by mal mať materiál na vytvorenie kvalitnej drevenej lavice do kúpeľa??

Lavice do kúpeľa pre domácich majstrov by mali byť vyrobené z dreva s nízkou tepelnou vodivosťou a vysokou odolnosťou proti vlhkosti. Ukazovatele nadmernej vlhkosti a teploty nemôže vydržať žiadny materiál. V takýchto extrémnych podmienkach sú vhodné iba silné a tvrdé skaly.

Drevené lavice do kúpeľa musia mať závideniahodnú odolnosť proti praskaniu. Najspoľahlivejšie obchody sú vyrobené z lipy, brezy, dubu, topoľa, osiky a javoru. Zástupcovia listnatej rodiny nevypúšťajú škodlivé živice, nespália pokožku, ľahko sa umyjú a rýchlo schnú. Jednoduché spracovanie, minimálny počet uzlov a dobrá hustota sú výhody, ktoré nemožno ignorovať. Okrem toho každé z uvedených plemien obsahuje užitočné látky, ktoré majú terapeutický účinok na telo..

Odrody lavičiek do kúpeľa

Pri pohľade na fotografie lavičiek do kúpeľa, ktoré sú na webe prezentované v obrovskom množstve, si všimnete, že taký zdanlivo obyčajný predmet sa vyznačuje vonkajšou rozmanitosťou. Rozlišujte medzi pohyblivými lavicami, ktoré sú vhodné pre oddychovú miestnosť, a pevnými lavicami, ktoré sú v dvojlôžkovej izbe nevyhnutné..

Ako podnožka sa často používa jednoduchá lavica bez operadla. Takýto mini obchod pre kúpeľ s vlastnými rukami sa ľahko vyrába, ale ani táto okolnosť neposkytla bezpodmienečné vedenie. Mobilné lavice sú v obľúbenosti nižšie ako praktickejšie modely – poschodové alebo stupňovité lavice, ktoré neprekážajú a šetria miesto.

Stupňovité lavice sú spravidla umiestnené jedna nad druhou. Horná polica musí byť širšia, pretože na nej nielen sedíte, ale aj ležíte. Na malé kúpele sú optimálne dvojúrovňové lavice, na ktoré sa dá stúpať po rebríkoch. Ak je parná miestnosť veľmi malá, potom bude usporiadanie jednej širokej lavice odnímateľného typu kompetentným a premysleným riešením..

Výkresy pomôžu určiť umiestnenie lavičiek pre kúpeľný dom s podrobným vyznačením umiestnenia všetkého zariadenia. To vám pomôže pozrieť sa na miestnosť zvonku a dať akcenty tým najvhodnejším spôsobom. V priestrannom kúpeli sa nemôžete obmedzovať a namontovať stupňovité lavice v 3 úrovniach vo vzdialenosti 120 cm od seba. Dĺžka hornej vrstvy je 175 cm, šírka je 60 cm. Dolné lavice je možné o niečo zmenšiť: dĺžka – 90 cm, šírka – 50 cm.

Poloha

Takže sme sa rozhodli pre materiál a dizajn, zostáva dať všetko na svoje miesto (pre začiatok – na papier). Lavice sú namontované proti prázdnej stene, bez digestorov a okien. Aby ste vyvrátili možnosť popálenia, dávajte veľký pozor na vzdialenosť medzi lavicami a sporákom. Vo veľkej parnej miestnosti sú lavice umiestnené pozdĺž protiľahlých stien – pre všetkých milovníkov tepla a brezových metiel by mal byť dostatok miesta..

Upozorňujeme, že lavičky sú potrebné nielen v parnej miestnosti, ale aj v umyvárni. Teplota tu nie je taká vysoká, čo znamená, že je dovolené používať listnaté aj ihličnaté stromy. Pod lavičkami nechajte malý priestor na rýchle čistenie a cirkuláciu vzduchu.

Ako urobiť lavicu vo vani?

Uvažujme najskôr o procese výroby klasickej lavice bez operadla. Navyše taká lavička v kúpeľnom dome s vlastnými rukami je pri vykonávaní nekomplikovaná, tk. pozostáva zo sedadla, štyroch nôh, vzper a priečnikov na zvýšenie stability. Diely sú predbrúsené.

  • vyrežeme súčiastky: sedadlo (doska hrubá 50 mm), nohy (50 x 50 mm), vzpery (50 x 50 mm);
  • v nohách je potrebné urobiť priečky zvnútra pre priečnu tyč;
  • najskôr pomocou samorezných skrutiek upevníme nohy a prekrížime a potom priskrutkujeme sedadlo k výslednej štruktúre;
  • upevňujeme vzpery k sedlu a stredným priečnikom.

Stabilná lavica sauny pre domácich majstrov je pripravená! Ak chcete, môžete výrobok pokryť špeciálnym zložením „do kúpeľa“, ale je lepšie nechať ho tak, ako je – potom vám strom veľkoryso dodá teplo..

Ako vyrobiť lavicu do kúpeľa

Teraz sa však nemôžete obísť bez kresby lavičky do kúpeľa. Kresba pomôže nič nezmeškať v procese práce a výrazne ušetrí čas – keď je diagram po ruke, práca je oveľa pohodlnejšia. Potrebujeme teda lúče rôznych dĺžok, chopiki alebo drevené klince, tenké pásy, ako aj kladivo, brúsny papier, lietadlo a pílku. Po vyrezaní dielov by mali byť spracované rovinou a potom brúsené do dokonalej hladkosti..

Pomocou spojovacích prvkov vytvorte rám a potom naň začnite napchávať tenké prúžky (priečne zapínanie nemusíte). Na zaistenie vetrania a odtoku vody sú pásy naplnené krokom 3 cm Pásy sú pripevnené k rámu zospodu. Najlepším spôsobom upevnenia sú drevené klince, ak nie sú, sú povolené aj tradičné kovové vzorky. Jediná vec je, snažte sa čiapky ponoriť do rámu čo najhlbšie. Vybrania, ktoré sa objavia, sú utesnené tmelom.

Lavice sú namontované v niekoľkých úrovniach. Aby sa uľahčilo čistenie miestnosti, spodná a horná lavica sú odnímateľné, zatiaľ čo stredná vrstva zostáva nehybná. Neodporúča sa pokryť nábytok lakom alebo farbivami..

Ako vidíte, výroba pohodlných lavíc do kúpeľa je jednoduchá. Ukážte svoju predstavivosť a lavičky sa ukážu byť nielen trvanlivé, ale aj krásne. Bez ohľadu na to, či beriete nižšie uvedené príklady, alebo chcete realizovať svoju vlastnú predstavu o pôvodnom dizajne nábytku, výsledok sľubuje, že bude úžasný – krása, ktorú si sami vyrobíte, je vždy krásna.!

Lavice do kúpeľa: fotografie

Nábytok do kúpeľa: video

About the author