Barový pult pro kutily – host z divokého západu

Mnozí snili o otevření vlastní kavárny nebo restaurace. Ale ne každý si to může dovolit. Vybavit elitní uzavřený bar doma pro rodinu a přátele je docela proveditelný úkol! Jak se ale bar obejde bez barového pultu? Potřebu nákupu takového produktu chápal každý majitel bytu, protože je třeba nějakým způsobem určit jídelní a kuchyňské zóny. Deska barového pultu vytváří další ergonomickou a pohodlnou pracovní plochu. Vestavěné zásuvky ve stojanu jsou navíc skvělé pro ukládání nádobí a dalších drobností. Ne každý si však uvědomuje, že barový pult můžete vyrobit vlastními rukama.!

Obsah:

Vznik baru

Ve středověkých krčmách, krčmách, krčmách a krčmách, kde se dalo rychle zakousnout, existovala po mnoho staletí pouze dva druhy nábytku: lavice a stůl. Lidé seděli na lavičkách a jídlo bylo položeno na stůl. Situace se začala měnit v 18. století: první bary se objevily v Severní Americe. Bar měl určitě své předchůdce, například slavné irské hospody. Během tohoto období však bar získal svou originalitu, která byla vyjádřena ve speciálním nábytku..

Barové pulty se staly charakteristickým znakem baru. Tento funkční objekt se poprvé objevil s cílem jasně rozdělit prostor provozovny na dvě zóny: oblast návštěvníků a barmana. Porušení této hranice bylo považováno za nemožné, v jedné zóně pracovali, ve druhé se bavili.

Jednou ze specifických vlastností baru byl druh servírování alkoholu – ve skle. Na rozdíl od mnoha typů stravovacích zařízení z minulosti, kde se nutně nosily nápoje a jídlo po hale, v barech bylo možné pít alkohol přímo u pultu.

V rozbitném skle pod pultem zůstal alkohol nezraněný, byly zde uloženy i peníze, také bylo možné v drsných podmínkách schovat revolver nebo kyj, nebo dokonce brokovnici, pomocí které bylo možné odrazit útok banditů popř. uklidněte bojovníky. Během ostřelování za barem se obsluha mohla schovat před kulkami.

Evoluce barového pultu

Barové pulty se svou funkčností postupně rozšiřovaly a přibližovaly stolu, protože mnoho návštěvníků spěchalo přímo u pultu. Byly zde také umístěny popelníky pro kuřáky a lidé, kteří seděli na vysokých barových židlích, si mohli vyměnit slovo nebo dvě s barmanem, když nebyl příliš zaneprázdněn.

Tradice má obrovskou moc. Mnoho zvyků výše zmíněných mohlo být za poslední dobu pozměněno nebo vyřešeno jiným způsobem. Lidé jsou ale zvyklí, že bar musí mít také barový pult. A pokud chcete, můžete si dokonce zorganizovat mini-bar s pultem doma. Jak by to mohlo být jinak? Přece jen bar bez baru není skutečný bar!

Barový pult uprostřed kuchyně

Bar je spojen s čerstvě uvařeným pivem, koktejly, vydařeným večerem a příjemnou společností. Tento kus nábytku však už dávno přestal být ryze restauračním. V interiérovém složení městského bytu nebo soukromého domu barové pulty vypadají neméně elegantně nebo harmonicky.

Když si vlastními rukama prohlédnete fotografie barových pultů, můžete pochopit, že jsou rovné, hranaté a zakřivené v těch neobyčejnějších poloměrech. Kdyby plnili jen jeden úkol – zapadli do interiéru, aniž by zcela zablokovali průchod a ponechali prostor pro pohodlný přístup k němu. Barový pult, pokud to prostor dovolí, bude vypadat skvěle uprostřed kuchyně.

Regály jsou vyrobeny ze dřeva, kovu nebo plastu; na desku lze použít přírodní nebo umělý kámen. Materiál by měl být kombinován s celkovým designem interiéru kuchyně. Tam, kde je hodně textilu a dřeva, vypadá kovový lesk barových pultů samozřejmě směšně..

Výhody barového pultu

Barový pult v kuchyni je vhodný k pití nápojů a rychlých jídel. To je skvělá volba pro společnost, která se zastavila na koktejlovou párty. Nelze si ale představit, že by se rodina usadila v baru na plnou večeři s přílohami, masem, borščem a sladkostmi – to je velmi nepohodlné. Mimochodem, barové židle s dlouhýma nohama a nízkými zády nepřispívají k dlouhým shromážděním..

Ukazuje se, že pult je dobrý pouze jako doplněk k tradičnímu jídelnímu stolu. Okamžitě dává hostesce pokoj: lze zde podávat snídani nebo lehké občerstvení a klidně večeřet nebo krmit malé děti – u jídelního stolu. Další pohodlí přináší do interiéru kuchyně kombinace barového pultu s jídelním stolem.

V kuchyni, která je kombinována s jídelnou, nebo ve studiovém bytě se z vlastnoručně vyrobených barových pultů může stát územní nástroj. Částečně blokují průchod a oddělují funkční jídelnu od místa odpočinku. Takový stojan ze strany místnosti je obvykle pevně ušitý a ze strany kuchyně je obvyklé ponechat prostor pro židle a nohy nebo vytvořit mělké police.

Možnosti barového pultu

Mnoho různých barových pultů je při zřizování kuchyně atraktivní. Klasický stojan je obvykle vyroben jako nezávislý prvek, který je upevněn na speciálních konzolách. Jeho celková výška od podlahy se navíc blíží 1100-1150 milimetrů. S tímto řešením jsou velmi dobře kombinovány vysoké židle nebo stoličky, které jsou vybaveny speciální nožní lištou a područkami..

Další možností je určitá kombinace stojanu a jídelního stolu, jejíž výška je zvolena na základě pohodlí umístění předmětů na pracovní plochu – téměř 900 milimetrů. Židle jsou vhodné pro průměrnou výšku 60-65 centimetrů.

Verze barového pultu, která je vyrobena podle kombinovaného schématu, má zpravidla dvouúrovňový design. Vyšší úroveň je barový čítač a nižší úroveň tabulka. Tato možnost je velmi výhodná, pokud je stojan nainstalován také za účelem oddělení kuchyně od obývacího pokoje. Výsledkem je, že spodní část stolu směřuje do kuchyně a samotný pult je umístěn na straně obývacího pokoje..

Pulty jsou vyráběny také jako jednodílná kuchyňská linka, která je umístěna ve středu místnosti. Tyto výrobky vypadají skvěle ve velkých kuchyních. Takové uspořádání je označováno jako oblíbené možnosti kuchyně, ve kterém je při plánování organizováno něco podobného jako na ostrově, což zahrnuje návrh barového pultu na speciálních konzolách.

Když je lišta nainstalována

Barový pult se perfektně hodí do interiéru každé kuchyně. Výroba barového pultu vlastníma rukama není nic zvláštního a složitého. Níže se dotkneme otázky, jak vyrobit barový pult provedením konkrétních operací v konkrétní sekvenci v typickém městském bytě. Pokud jste přemýšleli o umístění tohoto zajímavého předmětu u vás doma, prostudujte si podrobné pokyny uvedené níže níže..

Před několika desítkami let byl bar nazýván vzácným hostem v městských bytech a dnes si ho vybírají majitelé úplně jiných nemovitostí. K tomu obvykle dochází ve třech případech: když je kuchyň příliš malá na to, aby byla plná jídelní stůl; pokud je kuchyň dostatečně velká a je nutné oddělit varnou část od jídelny; pokud je v prostorném bytě přiznán princip „otevřeného prostoru“ a barový pult odděluje jídelnu od obývacího pokoje.

Materiály potřebné pro práci

Materiály pro konstrukci baru jsou vybírány tak, aby ladily s interiérem a ladily se stylem kuchyňské soupravy. Například lepené dřevěné nábytkové panely jsou harmonicky kombinovány s keramikou. Nejčastěji používanou deskou je dřevotříska nebo kámen. Jako deska samozřejmě vypadá kámen silnější a krásnější, ale stojí mnohonásobně více a je obtížné ho zpracovat..

K výrobě vlastního barového pultu je vhodná dřevotříska, protože kámen je stále hodně profesionálů. A dřevotříska s použitím speciálních dekorativních fólií nebude v žádném případě horší než kámen v kráse, ale při ztělesnění návrhových nápadů a řešení dřevotříska mnohokrát obchází kámen.

Chcete -li vytvořit typický čítač pro domácí bar podle kombinovaného schématu, musíte mít sadu takových materiálů:

  • dřevěné trámy 50 x 100 mm;
  • hranová deska 25 x 300 mm;
  • desky z dřevovláknitých desek nebo sádrokartonu;
  • podlahové lišty;
  • stropní lišty;
  • tmel na dřevo;
  • hřebíky a šrouby;
  • tmel;
  • barvy a ozdobné proužky.

Výroba barového pultu

Nejprve se doporučuje určit hlavní rozměry domácího barového pultu – celkovou délku, šířku a výšku. Podle zvolené délky by měly být z tyče o rozměrech 50 x 100 milimetrů vyrobeny dva podélné nosníky, které budou k sobě připevněny několika stojany z tyče o výšce asi 950 milimetrů.

Protože jedna strana rámu bude namontována na zeď, může být frekvence sloupků na této straně mírně snížena. Opačný konec barového pultu není připojen k žádné podpoře třetích stran a je vystaven značnému zatížení, takže dva extrémní čítače by měly být umístěny co nejblíže u sebe.

Po úpravě prvků dřevěné tyče vlastními rukama zbývá pouze vyrazit hřebíky, jejichž délka je 75 milimetrů. Pak stojí za to jasně nastavit profily té části budoucího stojanu, která je přičítána nízké zóně. K tomu je třeba celý výsledný rám přesunout ke zdi a označit na dolním paprsku ve vzdálenosti přibližně 1600 milimetrů od stěny. Na výšku musíte na jednom ze stojanů a na zdi udělat značky, které zcela nastaví rozměry nízkého stolu konstrukce.

Poté by měl být rámový rám pomocí dlouhých šroubů připevněn k podlaze a zdi. Chcete -li upravit celkovou výšku konstrukce na horním paprsku, můžete umístit další kus dřeva o rozměrech 50 x 100 milimetrů, přičemž zvláštní pozornost věnujte vodorovnosti a rovnoměrnosti jeho povrchu.

Obložení výsledného rámu tyče je provedeno pomocí dřevovláknitých desek, které mají tloušťku asi 18 milimetrů. Pokud se ve skryté části rámu myslí elektrické vedení, je obvyklé používat pro dekorativní obklady sádrokarton, který je bezpečnější z hlediska zapalování a dalšího šíření ohně. Nezapomeňte opláštit konec rámu tyče vybraným materiálem..

Jako desku dolního a horního stolu si můžete vybrat standardní hranovanou desku o rozměrech 25 x 300 milimetrů a její délku je třeba vypočítat na základě ukazatele, kterým je délka rámu a šířka použitého výlisku pro dokončení.

Po umístění horní desky na lištu ji můžete zafixovat dlouhými hřebíky na poslední liště. Deska spodní části stojanu je připevněna k rámu a zdi a její volný roh může být podepřen na noze, která je vyrobena ze stejného dřeva. Mezery vytvořené mezi prvky rámu, dekorace a stolu musí být utěsněny speciálním tmelem, který je určen k malování.

V závěrečné fázi práce se provádí jemné nastavení dokovacích sestav a prvků barového pultu. K tomu by měly být spáry v obkladovém materiálu ošetřeny brusným papírem a poté by měly být mezery opraveny dřevěným tmelem. Po úplném zaschnutí výplně by měly být všechny přední části stojanu natřeny barvou, která odpovídá tónu stěn místnosti. Barva desky je vybrána na základě vašich vlastních preferencí.

Osvětlení baru

Pokud se barový pult ukázal jako skvělý, pak je celkem logické, že majitel má touhu ho zvýraznit pomocí osvětlení. Obecné osvětlení není pro tento účel vhodné; barový pult na jeho pozadí se rozpustí do interiéru kuchyně. Pro zvýraznění barového pultu je nejlepší použít halogenové žárovky, které jsou namontovány v paprsku umístěném nad deskou stolu..

Pokud není možné postavit paprsek přes domácí barový pult, podívejte se na fotografii barového pultu pro kutily a video, které říká, že jsou vhodné také malé odstíny a lustry zavěšené přímo na stropě. K tomu jsou také určena osvětlovací zařízení, která lze vidět v kulečníkových místnostech. Ve schématu osvětlení pro barové pulty je lepší použít stmívače, protože poskytují schopnost měnit intenzitu světla. Pomocí stmívačů můžete dosáhnout maximální podobnosti s atmosférou skutečného baru.

Ideální volbou pro instalaci barového pultu by bylo jeho umístění tam, kde již jsou spojovací krabice a hotové zásuvky. Pokud to není možné, můžete se uchýlit k použití prodlužovacích kabelů s filtrem. Pokud nechcete použít prodlužovací kabel a zásuvky jsou daleko, pak je východiskem nakreslit nový obvod přímo z distribučního panelu, který je určen pro barový pult.

V tomto případě, než začnete pracovat na výrobě stojanu, musíte vyřešit otvory a drážky ve stropě, podlaze a stěnách, poté položit dráty, nainstalovat spínače a zásuvky. Horizontální dráty vedou 15 cm od stropu, 17-20 cm od podlahy a 5-10 cm od okapu a trámů. Je obvyklé pokládat svislé dráty ve vzdálenosti nejméně 10 cm od dveří a okenních otvorů, jakož i od rohů místnosti..

Po položení kabelu můžete přistoupit k instalaci spojovacích skříní s výstupem konců vodičů, ke kterým by měly být připojeny žárovky. Po kontrole funkčnosti kabeláže můžete pokračovat v instalaci zásuvek a spínačů do instalačních krabic a také připojit všechna stacionární zařízení a zařízení.

Vybavení barového pultu

Když práce na výrobě tyče skončí, musí být vybavena. Doporučuje se nainstalovat umyvadlo na brýle a barware, stejně jako soklovou lištu. Pokud jsou konstrukce současně plánovány jako součást kuchyně, musí být také nainstalována varná deska. Zástěra lišty by měla být ozdobena keramickými dlaždicemi nebo mozaikami, ale přinejhorším alespoň omyvatelnou tapetou.

K baru se vyplatí pořídit vysoké židle, které si s barem spojujete vy a vaši přátelé. Také potřebujete různé tácky na brýle a brýle. Různé dekorativní předměty – obrazy, nádobí a nástěnné desky pomohou účinně znovu vytvořit „prostředí baru“. A samozřejmě, hlavním obsahem každého baru jsou úhledně uspořádané nápoje..

Na poznámku:

  • Tradiční barový pult v ostrůvkovém stylu je vhodný výhradně do prostorných kuchyní.
  • Pokud existuje několik funkčních oblastí a jsou pro styl místnosti předloženy přísné požadavky, můžete se omezit na malý počet lamp.
  • Nejlepší je předvídat zapojení elektřiny ve fázi návrhu bydlení, abyste před dokončením provedli všechny tahy.
  • U hotového předmětu je méně estetické, i když pohodlnější, pokládat externí komunikaci.
  • Nejpohodlnější židle jsou se schopností měnit výšku, s měkkým sedákem, opěrkou nohou a opěradlem..
  • Pokud se bojíte pracovat s kamennou deskou vlastními rukama, můžete zavolat specialistu, ale s dřevotřískovou deskou se to ukáže a zvládne to sami.
  • Věšáky na brýle a nejrůznější poličky ušetří místo nad barem.

Zdobení interiérů strukturami nazývanými barové pulty si tak získává na popularitě. Pokud byly dřívější barové pulty instalovány výhradně v prostorách veřejného stravování, pak moderní barový pult působí jako typický prvek nábytku městského bytu nebo soukromého domu, který je určen k dekoraci interiéru a navíc slouží k přísnému oddělení obytných prostor v malých místnostech..

About the author