Pokud vás unavuje staré zařízení v bytě, nebo se rozhodnete přestěhovat do nového bytu, dříve nebo později budete čelit problému, jak správně rozmístit nábytek tak, aby byl pro vás pohodlný. V této sekci vám řekneme přesně o tom. Obývací pokoj je obvykle středem celého bytu. A v mnoha případech je to jediné místo, kde můžete pořádat rodinné oslavy a přijímat hosty. Nepostradatelnými atributy vašeho obývacího pokoje jsou pohovka, TV a šatní skříň. Nyní se pokusíme určit, kde má každý z nich své místo, a jak správně uspořádat nábytek v obývacím pokoji..
Obsah:
Umístění nábytku Feng Shui
Do malého obývacího pokoje musíte koupit nábytek, který lze za určitých okolností bez problémů složit nebo zasunout. To platí zejména pro naše jednopokojové byty, kde jeden pokoj slouží jako obývací pokoj a ložnice. Jedna z nejstarších věd nazvaná feng shui učí, jak dosáhnout harmonie ve vašem vlastním domě, přispívá ke správnému uspořádání nábytku v našich bytech a také vytváří správné rozložení energie ve vašich obytných prostorách..
Podle feng shui by měl být nábytek v obývacím pokoji uspořádán takto:
1. Uspořádání nábytku obvykle začíná hlavním kusem nábytku pro váš pokoj, na začátku rozeznáním kompozičního středu místnosti. V obývacím pokoji to bude tradičně gauč (sedačka a křesla). Pro všechny obytné části bytu platí pravidlo, že nábytek by neměl zasahovat do pohybu vitální energie Qi v prostoru. Je samozřejmě nutné opustit objemné položky, které způsobují nerovnováhu. Abyste dosáhli harmonie v duši, měli byste vytvořit všechny podmínky pro tělesnou schránku..
2. Rozměrný nábytek (skluzavky, skříně a police) by neměl být umístěn na obou stranách okna a vedle dveří. Předměty prodloužené nahoru vizuálně zmenšují místo, kam by měla pronikat pozitivní energie, nebo spíše její tok, a proto je třeba je umístit podél prázdných zdí, stejně jako v rozích místnosti.
3. Křesla a židle musí otočit sedačky směrem k oknu. Neměli byste klást předměty na dveře nebo okna zády, to vytváří bariéru pro rozvoj energie Qi. Je nutné upřednostnit židle a křesla s područkami a vysokými opěradly. Obývací stůl by měl být kulatý..
4. Nejlepší je mít obloukové, kruhové nebo osmiúhelníkové uspořádání nábytku kolem kompozičního středu obývacího pokoje: za prvé to vytvoří dodatečnou ochranu před zlými duchy a za druhé výrazně usnadní komunikaci mezi hosty a hostiteli, protože navzájem budou jasně viditelné.
5. Na fotografii uspořádání nábytku v obývacím pokoji bude západní stěna nejlepším místem pro audio a video zařízení. Aby se eliminoval negativní vliv televize, doporučuje se umístit některé rostliny, které budou ohradit zbytek obývacího pokoje. Abyste získali správné rozložení toků energie, nemusíte instalovat televizní monitor ke dveřím nebo oknu.
6. Přítomnost vestavěného nábytku v bytě není v rozporu s učením Feng Shui, které říká, že kolem něj bude tiše proudit Qi. Se silnou touhou můžete uvnitř skříně vytvořit podsvícení, aby vliv Qi cítil prostor kolem nich..
7. Je lepší, když je nábytek na nohou, i když ne velkých, které zvedají nábytek nad podlahu. Pokud má pohovka a postel dno, které se přímo dotýká podlahy, taková kompozice vás připraví o dobrý odpočinek a je v pořádku, že spíte na podlaze. Důvodem je, že by Chi měl volně cirkulovat pod gaučem nebo postelí, kde trávíte hodně času nebo spíte, dodává vám energii a energii..
8. Sbírka majitele, která je umístěna na policích, krbu a konferenčním stolku, se úspěšně stane centrem obývacího pokoje. Pokud máte touhu aktivovat některou část obývacího pokoje, to znamená vnést do této místnosti kouzelný čtverec, musíte určit umístění požadované zóny a poté přemýšlet o tom, jak přilákat Qi.
9. Je vhodné nechat uprostřed místnosti volný prostor, abyste se mohli jednoduše a snadno přiblížit ke stolu a židlím. Musíte uspořádat své oblíbené a drahé věci tak, abyste je jasně viděli, aby vytvořily duševní pohodu a dobrou náladu..
Klasický příklad uspořádání nábytku v obývacím pokoji
Celková atmosféra a funkčnost vašeho obývacího pokoje přímo závisí na správném uspořádání nábytku, protože v mnoha moderních domech je problém spojený se správným uspořádáním nábytku v obývacím pokoji a kuchyni. Následují tipy, jak správně využít prostor v této místnosti při relaxaci a sledování televize..
Funkční účel
Nejprve musíte určit, jakou funkci bude váš obývací pokoj plnit, a poté koupit nábytek a zařídit ho. Každému je jasné, že obývací pokoj v jednopokojovém bytě je jak pokoj pro přijímání hostů, tak pokoj pro odpočinek a spánek. Lidé, kteří mají možnost samostatně vybavit obývací pokoj, mají v tomto ohledu samozřejmě mnohem více štěstí..
Chápete tedy, že při uspořádání nábytku v obývacím pokoji a ložnici stojí za zvážení, k čemu je obývací pokoj určen. Bude zde odpočívárna, knihovna a možná i jídelna, ať plní jakoukoli funkci, stále má svá specifika rozmístění kusů nábytku. Všechny zásady umístění musí být v souladu s funkčním účelem místnosti.
Dávejte pozor na počet dveří a oken a jejich umístění. Pokud má obývací pokoj dvoje dveře nebo východ na balkon, pak by vám kusy nábytku, které jste umístili, nepřekážely a nábytek nemusíte umisťovat do přímého pohybu.
Geometrie
Zařídit místnost se špatnou geometrií není snadný úkol. Ideální proporce této místnosti jsou ty, které jsou co nejblíže náměstí. Ale to je docela vzácné. Často se stává, že jsou konfrontováni s příliš širokou nebo podlouhlou místností.
Se silnou touhou lze délku prodloužené místnosti výrazně snížit umístěním skříně na koncovou zeď nebo vytvořením pódia v jedné části místnosti. Pokud je obývací pokoj příliš široký, můžete jeho část oddělit obrazovkou, která odpovídá stylu. Obvykle se tam tvoří docela útulný koutek, jak pro relaxaci, tak pro uspořádání pracoviště..
Při uspořádání nábytku v malé místnosti byste neměli vytvářet úzké průchody a umisťovat jej rovnoměrně. Nábytek by měl být uspořádán do několika malých skupin, aby bylo ponecháno dostatečné množství prostoru. Nezapomeňte také na zásadu proporcionality. Velké prostorné pokoje nejsou vhodné pro velký celkový nábytek a pro malé obývací pokoje byste neměli volit nepřiměřený velký nábytek.
Měření a objem
Úplně prvním krokem je určení velikosti prostoru. Abyste zhruba určili velikost místnosti, musíte udělat metr nebo krok. Nezaškodí znát velikost vašich schodů, dveří, chodeb, abyste si předem určili, že nábytek, který jste si koupili, projde ve vašem soukromém domě.
Ze školních let pravděpodobně víte, že všechny objekty mají výšku, šířku a hloubku. Uspořádáním nábytku různých geometrických charakteristik v malém obývacím pokoji můžete svému prostoru dodat další vizuální zajímavost. Pokud potřebujete místnost pro relaxaci a odpočinek, musíte vybrat nábytek přibližně stejné velikosti.
Různé velikosti vašeho nábytku by měly nějak korelovat mezi sebou navzájem, a tedy i s rozměry prostoru. Přiměřené umístění nábytku vytváří v místnosti klidnou atmosféru a vytváří živou a harmonickou atmosféru. Pokud je vztah prvků nábytku mezi sebou příjemný, pak je výsledkem rovnováha.
Existují dvě formy rovnováhy, například symetrická a asymetrická. V lidském těle je přítomna bilaterální symetrie, a to spárované orgány. Nerovnováha se týká asymetrie. Symetrie je poměrně neutrální a poměrně klidná, zatímco asymetrie dodává vizuální pohyb a živost..
Rozdělení prostoru
Plán pro uspořádání nábytku v obývacím pokoji závisí přímo na tvaru místnosti. V místnostech čtvercového tvaru se lidé zpravidla cítí pohodlněji a méně formálně než v obdélníkové místnosti. Poměrně velké obdélníkové místnosti lze upravit dělením prostoru. Například dlouhý a úzký prostor lze rozdělit na 2 části. Jedna polovina je například pro ložnici nebo jídelní kout a druhá polovina je pro uspořádání obývacího pokoje se sedačkou a odpovídajícím nábytkem..
Podle toho stěna rozděluje pokoj na rekreační oblast s TV a ložnicí. Můžete si také vybrat taková specializovaná řešení pro vizuální oddělení prostoru, jako jsou regály s proříznutými policemi. Takové řešení vám pomůže správně a elegantně vytvořit velkou obdélníkovou místnost, vizuálně rozdělenou do určitých čtvercových zón s potřebnými funkcemi..
Dekorace pokoje
Na svůj pokoj se musíte dívat jako na umělecké dílo, přesněji jako na mistrovské dílo. Takto obvykle vypadají umělci. Existuje také několik vizuálních technik, které umělci používají k vytvoření efektu „hloubky prostoru“. Tuto technologii můžete také použít.
Jedna z hlavních technik, které umělci obvykle používají, se nazývá „triangulace“. Hlavním příkladem triangulace v interiéru je umístění jednoho stolu na obě strany pohovky a obrázek nad měkkou pohovku. Představte si tuto scénu, která „klesá“ do rohů a má vrchol vnímání v horní části obrazu.
Druhou technikou umělce je vytvořit hloubku v uměleckých dílech, měly by být dvourozměrnou formou umění. Obrazy mají obvykle popředí a střed, perspektivu a pozadí. Židli musíte umístit do popředí, přirozeně blíže k vám, třeba i do rohu. Konferenční stolek jako obvykle poskytuje střední cestu, zatímco zeď a pohovka za ním poskytují pozadí..
Obývací pokoj v každém bytě, v závislosti na vašich touhách, může sloužit k různým účelům. Jeden člověk shromažďuje celou rodinu v obývacím pokoji každý večer, další hostí hlučné společnosti a další vše spojují dohromady. V souladu s tím volí možnost uspořádání nábytku v obývacím pokoji, aby byl interiér pohodlnější a pohodlnější..