Ako rozmiestniť nábytok v obývačke

Ak vás už unavuje staré zariadenie v byte alebo sa rozhodnete presťahovať do nového bytu, skôr alebo neskôr budete čeliť problému, ako správne rozmiestniť nábytok tak, aby bol pre vás pohodlný. V tejto sekcii vám to povieme presne. Obývačka je spravidla centrom celého bytu. A v mnohých prípadoch je to jediné miesto, kde môžete usporiadať rodinné oslavy a prijímať hostí. Neodmysliteľnými atribútmi vašej obývačky sú pohovka, televízor a šatník. Teraz sa pokúsime zistiť, kde má každý z nich svoje miesto, a ako správne usporiadať nábytok v obývacej izbe..

Obsah:

Umiestnenie nábytku Feng Shui

Do malej obývačky musíte kúpiť nábytok, ktorý sa za určitých okolností dá bez problémov zložiť alebo zasunúť. To platí najmä pre naše jednoizbové byty, kde jedna izba slúži ako obývačka a spálňa. Jedna z najstarších vied s názvom feng shui učí, ako dosiahnuť harmóniu vo vlastnom dome, prispieva k správnemu usporiadaniu nábytku v našich bytoch a taktiež vytvára správnu distribúciu energie vo vašich obytných priestoroch..

Podľa feng shui by mal byť nábytok v obývacej izbe usporiadaný týmto spôsobom:

1. Usporiadanie nábytku obvykle začína hlavným kusom nábytku pre vašu izbu, na začiatku určením kompozičného stredu miestnosti. V obývačke to bude už tradične gauč (sedačka a kreslá). Pre všetky obytné časti bytu platí pravidlo, že nábytok by nemal zasahovať do pohybu vitálnej energie Qi v priestore. Je samozrejme potrebné opustiť objemné položky, ktoré spôsobujú nerovnováhu. Aby ste dosiahli harmóniu v duši, mali by ste vytvoriť všetky podmienky pre telesnú schránku..

2. Rozmerový nábytok (sklíčka, skrinky a police) by nemal byť umiestnený na oboch stranách okna a vedľa dverí. Objekty predĺžené nahor vizuálne znižujú miesto, kde by mala prenikať pozitívna energia, alebo skôr jej tok, a preto je potrebné ich umiestniť pozdĺž prázdnych stien, ako aj do rohov miestnosti..

3. Kreslá a stoličky je potrebné otočiť sedadlami smerom k oknu. Nemali by ste k dverám alebo oknám prikladať predmety chrbtom, vytvára to bariéru pre rozvoj energie Qi. Je potrebné uprednostniť stoličky a kreslá s podrúčkami a vysokými operadlami. Stôl do obývačky by mal byť okrúhly..

4. Najlepšie je mať oblúkové, kruhové alebo osemuholníkové usporiadanie nábytku okolo kompozičného stredu obývačky: za prvé to vytvorí dodatočnú ochranu pred zlými duchmi a za druhé to výrazne uľahčí komunikáciu medzi hosťami a hostiteľmi, pretože navzájom budú jasne viditeľné.

5. Na fotografii usporiadania nábytku v obývacej izbe bude západná stena najlepším umiestnením audio a video zariadenia. Aby sa eliminoval negatívny vplyv televízora, odporúča sa umiestniť niektoré rastliny na ohradenie zvyšku obývačky. Aby ste získali správnu distribúciu tokov energie, nemusíte televízny monitor inštalovať k dverám alebo oknu.

6. Prítomnosť vstavaného nábytku v byte nie je v rozpore s učením Feng Shui, ktoré hovorí, že okolo neho potichu bude prúdiť Qi. So silnou túžbou môžete vo vnútri skrinky vytvoriť podsvietenie tak, aby vplyv Qi cítil priestor okolo nich..

7. Je lepšie, keď je nábytok na nohách, aj keď nie veľkých, ktoré dvíhajú nábytok nad podlahu. Ak má pohovka a posteľ dno, ktoré sa priamo dotýka podlahy, takáto kompozícia vás zbaví dobrého odpočinku a je v poriadku, že spíte na podlahe. Je to kvôli tomu, že by Chi malo voľne cirkulovať pod gaučom alebo posteľou, kde trávite pomerne veľa času alebo spíte, dodáva vám to vitalitu a energiu..

8. Zbierka majiteľa, ktorá je umiestnená na policiach, krbe a konferenčnom stolíku, sa úspešne stane centrom obývačky. Ak máte túžbu aktivovať niektorú časť obývačky, to znamená vniesť do tejto miestnosti magický štvorec, musíte určiť umiestnenie požadovanej zóny a potom premýšľať o tom, ako prilákať Qi..

9. Je vhodné nechať stred miestnosti voľný, aby ste sa jednoducho a ľahko priblížili k stolu a stoličkám. Musíte zariadiť svoje obľúbené a drahé veci tak, aby ste ich jasne videli, aby vytvorili duševné pohodlie a dobrú náladu..

Klasický príklad usporiadania nábytku v obývacej izbe

Celková atmosféra a funkčnosť vašej obývačky priamo závisí od správneho usporiadania nábytku, pretože v mnohých moderných domoch je problém spojený so správnym usporiadaním nábytku v obývačke a kuchyni. Nasledujú tipy na to, ako správne využiť priestor v tejto miestnosti pri relaxácii a sledovaní televízie..

Funkčný účel

Najprv musíte určiť, akú funkciu bude vykonávať vaša obývačka, a potom kúpiť nábytok a zariadiť ho. Každému je jasné, že obývacia izba v jednoizbovom byte je miestnosťou pre príjem hostí i miestnosťou pre odpočinok a spánok. Samozrejme, ľudia, ktorí majú možnosť samostatne vybaviť obývaciu izbu, majú v tomto ohľade oveľa viac šťastia..

Takže chápete, že pri usporiadaní nábytku v obývacej izbe a spálni stojí za zváženie, na čo je obývacia izba určená. K dispozícii bude oddychová miestnosť, knižnica a možno aj jedáleň, bez ohľadu na funkciu, ktorú plní, stále má svoje vlastné špecifiká umiestnenia kusov nábytku. Všetky zásady umiestnenia musia byť v súlade s funkčným účelom miestnosti.

Dávajte pozor na počet dverí a okien a ich umiestnenie. Ak má obývacia izba dvoje dvere alebo východ na balkón, potom by vám umiestnené kusy nábytku nemali prekážať a nemusíte nábytok umiestňovať na dráhu priameho pohybu..

Geometria

Zariadiť izbu so zlou geometriou nie je ľahká úloha. Ideálne proporcie tejto miestnosti sú tie, ktoré sú čo najbližšie k námestiu. Ale to je dosť zriedkavé. Často sa stáva, že stoja pred príliš širokou alebo podlhovastou miestnosťou.

So silnou túžbou môže byť dĺžka predĺženej miestnosti výrazne znížená umiestnením skrinky na koncovú stenu alebo vytvorením pódia v jednej časti miestnosti. Ak je obývačka príliš široká, môžete jej časť oddeliť obrazovkou, ktorá zodpovedá štýlu. Obvykle sa tam tvorí dosť útulný kútik, a to ako na relaxáciu, tak na usporiadanie pracoviska..

Pri usporiadaní nábytku v malej miestnosti by ste nemali vytvárať úzke priechody a umiestňovať ho rovnomerne. Nábytok by mal byť usporiadaný do niekoľkých malých skupín, aby ste ponechali dostatok priestoru. Nezabudnite tiež na zásadu proporcionality. Veľké priestranné miestnosti nie sú vhodné na veľký celkový nábytok a do malých obývačiek by ste nemali vyberať neúmerne veľký nábytok.

Merania a objem

Úplne prvým krokom je určenie veľkosti priestoru. Aby ste zhruba určili veľkosť miestnosti, musíte urobiť meter alebo krok. Nie je na škodu poznať veľkosť vašich schodov, dverí, chodieb, aby ste vopred určili, že nábytok, ktorý ste si kúpili, prejde vo vašom súkromnom dome.

Zo školských rokov pravdepodobne viete, že všetky objekty majú výšku, šírku a hĺbku. Usporiadaním nábytku s rôznymi geometrickými charakteristikami v malej obývačke môžete svojmu priestoru dodať ďalší vizuálny záujem. Ak potrebujete miestnosť na relaxáciu a odpočinok, musíte vybrať nábytok približne rovnakej veľkosti.

Rôzne veľkosti vášho nábytku by mali nejakým spôsobom korelovať navzájom a podľa toho aj s rozmermi priestoru. Primerané umiestnenie nábytku vytvára v miestnosti pokojnú atmosféru a vytvára živú a harmonickú atmosféru. Ak je vzťah prvkov nábytku medzi sebou príjemný, potom je výsledkom rovnováha.

Existujú dve formy rovnováhy, ako sú symetrické a asymetrické. V ľudskom tele je bilaterálna symetria, a to spárované orgány. Nerovnováha sa týka asymetrie. Symetria je pomerne neutrálna a pomerne pokojná, zatiaľ čo asymetria dodáva vizuálny pohyb a živosť..

Rozdelenie priestoru

Plán na usporiadanie nábytku v obývacej izbe závisí priamo od tvaru miestnosti. V izbách štvorcového tvaru sa ľudia spravidla cítia pohodlnejšie a menej formálne ako v obdĺžnikovej miestnosti. Pomerne veľké obdĺžnikové miestnosti je možné upraviť rozdelením priestoru. Napríklad dlhý a úzky priestor je možné rozdeliť na 2 časti. Jedna polovica je napríklad do spálne alebo jedálenského kúta a druhá polovica slúži na usporiadanie obývačky so sedačkou a ladiacim nábytkom..

Stena preto rozdeľuje miestnosť na rekreačnú oblasť s TV a spálňou. Môžete si tiež vybrať také špecializované riešenia pre vizuálne oddelenie priestoru, ako sú regály s prerezanými policami. Takéto riešenie vám pomôže správne a elegantne vytvoriť veľkú obdĺžnikovú miestnosť, ktorá je vizuálne rozdelená na určité štvorcové zóny s potrebnými funkciami..

Dekorácia miestnosti

Na svoju izbu sa musíte pozerať ako na umelecké dielo, presnejšie ako na majstrovské dielo. Takto zvyčajne vyzerajú umelci. Existuje aj niekoľko vizuálnych techník, ktoré umelci používajú na vytvorenie efektu „hĺbky vesmíru“. Túto technológiu môžete použiť aj vy.

Jedna z hlavných techník, ktoré umelci zvyčajne používajú, sa nazýva „triangulácia“. Hlavným príkladom triangulácie v interiéri je umiestnenie jedného stola na obidve strany pohovky a obrázok nad mäkkú pohovku. Predstavte si túto scénu, ktorá „klesá“ do rohov a v hornej časti obrazu má vrchol vnímania.

Druhou technikou výtvarníka je vytvorenie hĺbky v umeleckých dielach, mali by byť dvojrozmernou formou umenia. Obrazy majú spravidla popredie a stred, perspektívu a pozadie. Kreslo musíte umiestniť do popredia, prirodzene bližšie k vám, možno dokonca do rohu. Konferenčný stolík ako obvykle poskytuje strednú úroveň, zatiaľ čo stena a pohovka za ním poskytujú pozadie..

Obývacia izba v každom apartmáne, v závislosti od vašich želaní, môže slúžiť na rôzne účely. Jeden človek zhromaždí celú rodinu v obývačke každý večer, ďalší hostia hlučné spoločnosti a ďalší všetko kombinujú. V súlade s tým si vyberajú možnosť usporiadania nábytku v obývacej izbe tak, aby bol interiér pohodlnejší a pohodlnejší..

About the author