Ako si vybrať detskú počítačovú stoličku?

Ktorý rodič nechce, aby jeho dieťa bolo zdravé? Štatistiky uvádzajú, že viac ako polovica detí v školskom veku má nejakú formu poruchy držania tela. Celým dôvodom je sedavý životný štýl. A ak dodáme, že moderné deti trávia tiež asi 2 hodiny denne za počítačom, potom sa to stane pre zdravie detí desivé. Svoje držanie tela môžete uložiť. Musíte len regulovať čas, ktorý dieťa trávi pri počítači, zredukovať svoj voľný čas telesnými cvičeniami a kúpiť si dobrú detskú počítačovú stoličku.

Nielen správne držanie tela závisí od správneho nábytku, ale aj od vízie. Ak trávite veľa času za počítačom, potom potrebujete stoličku, ktorá si udrží pracovnú kapacitu, zabráni svalovej únave a vytvorí pohodlné prostredie na sedenie..

Aké sú detské počítačové stoličky??

Štúdium trhu s moderným nábytkom viedlo k vzniku nasledujúcich hlavných skupín detských počítačových stoličiek:

  • kreslá;
  • stoličky (mäkké, plastové, drevené);
  • stoličky na kolená;
  • stoličky.

Výrobcovia medzi sebou súperia o pochvalu svojho tovaru a každý sa snaží v dnešnej dobe pridať k svojim výrobkom módne a lákavé slovo – ortopedické. V našom prípade je to taká stolička, ktorá bude nielen slúžiť ako pohodlné miesto na pobyt človeka v sede, ale bude predchádzať aj poruchám pohybového aparátu človeka. Pre deti, ktorých chrbtica ešte poriadne nedozrela, je obzvlášť dôležité, aby nedostali svoje zakrivenie. Skolióza je jednou z najčastejších porúch držania tela. Jedným z preventívnych opatrení, ako tomu zabrániť, je dobré ortopedické kreslo..

Ortopedické kreslá

Ortopedické stoličky sa vyznačujú masívnejším operadlom. Jeho tvar, schopnosť nastaviť nielen výšku sedadla, ale aj sklon samotného operadla, umožňujú dieťaťu sedieť v najpohodlnejšej polohe. Chrbát podopiera chrbticu, nebude taký unavený. V takom prípade musíte venovať pozornosť veľkosti sedadiel. Mali by približne zodpovedať veľkosti dieťaťa. Na príliš veľkej a hlbokej stoličke sa dieťa pokúsi zrútiť a zaujme nesprávnu polohu..

Tieto stoličky sú často vybavené lakťovými opierkami, opierkami hlavy, kolieskami, nastaviteľným operadlom a sedadlom. Majúc na pamäti, že kolená osoby v sede musia byť ohnuté pod uhlom 90 stupňov, výrobcovia niektorých modelov detských sedačiek ich vybavili kovovým stojanom pre najmenších. To vám umožní zaujať najsprávnejšie držanie tela bez použitia stojana..

Počítačové stoličky

Na tieto sme si už všetci zvykli. Ich komponentmi sú operadlo, sedadlo, noha, kolesá, v niektorých prípadoch – lakťové opierky.

Pre deti sú plastové a drevené stoličky k počítaču. V tejto verzii je možné operadlo a sedadlo prestavať..

Drevené stoličky tohto typu sú dobré, pretože majú podnožku, ktorú je možné nastaviť v závislosti od výšky dieťaťa..

Najbežnejšie mäkké počítačové stoličky.

Tieto stoličky majú krásny dizajn, sú mäkké a pohodlné. Výrobcovia ale o prospešnosti pre zdravie mlčia. Sedenie je pohodlné, ale čo ďalej? Každopádne, v určitom okamihu sa chrbtica unaví, svaly začnú byť znecitlivené a dieťa bude chcieť trčať zo stoličky, oprieť sa o ruku alebo lakťovú opierku. Ak im mama alebo otec nestojí za chrbtom a nekomentuje ich, študent tam bude sedieť celý večer..

Je dôležité, aby bolo upravené nielen sedadlo, ale aj operadlo stoličky.

Ortopedické stoličky sa líšia od bežných v konfigurácii operadla a možnosti jeho nastavenia.

Využíva špeciálny systém zameraný na podporu a korekciu bedrovej chrbtice. Umožňuje vám znížiť svalové napätie a napätie na chrbtici, chrániť ju pred statickými poraneniami a predchádzať vzniku osteochondrózy a skoliózy. Takýto systém sa bude systematicky starať o držanie tela a opravovať ho. Na takom kresle, či sa vám to páči alebo nie, sa vzpriamite.

Ortopedické stoličky na kolená

Jedná sa o jeden z neobvyklejších typov stoličiek. Môže byť s chrbtom alebo bez. Ale okrem obvyklého sedadla je vybavený rovnakou mäkkou podporou po kolená. Človek sediaci na takejto stoličke spočíva na kolenách. Podľa recenzií môžu nohy na samom začiatku prevádzky stoličky unaviť a znecitlivieť. Ale chrbtica zaujíma rovnomernú polohu, svaly chrbta a krku sa nenafukujú. Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako takúto stoličku ovládať, pozrite si video.

Táto stolička je vhodná ako dočasné zariadenie: môžete na nej sedieť niekoľko hodín a potom sa preniesť na bežnú stoličku. To isté sa nedá povedať o nasledujúcom type stoličiek..

Ortopedická stolica

Tento neobvyklý typ stoličky je stále obľúbenejší. Hlavne v ich podpore sú tí, ktorí už na nich sedeli. Outsiderom sa takéto zariadenie zdá nepraktické a nepohodlné. Čo bez chrbta? Veľmi jednoduché! Ortopedické stoličky sú vybavené čalúneným, výškovo nastaviteľným sedadlom, ktoré je v strede sklopné. K dispozícii sú také obdĺžnikové alebo okrúhle sedadlá, ako napríklad ochranná známka „Tanečná stolička“.

Čo to robí? Sedadlo sa pohybuje. Aby ste si na takú stoličku „sadli“, musíte udržať rovnováhu. Dosahuje sa to tým, že človek zaujme správne držanie tela a narovná sa, chodidlá sú na podlahe na šírku ramien. V takejto póze sa postupom času ukazuje, že nielen sedíte, ale aj sedíte a tancujete. Páči sa ti to? Kruhové pohyby bokov umožňujú nielen napnutie svalov a precvičenie celého svalového korzetu. Je to vynikajúca prevencia sedavého životného štýlu, porúch držania tela a chorôb, ktorých príčinou je stagnácia krvi v panvových orgánoch. Výrobcovia tvrdia, že to zlepšuje koordináciu pohybov, pozornosti a pamäte, zlepšuje náladu, efektivitu, vytrvalosť a chuť učiť sa. A hlavne sedieť zhrbený na takej stoličke už nebude fungovať! Dokonca aj vstávanie z neho, ktoré sa automaticky narovná. Striedavé zaťaženie zároveň prispieva k tomu, že sa svaly neunavujú, netečú a človek má možnosť neúnavne sedieť až 8 hodín v kuse.

Ako si vybrať detskú počítačovú stoličku?

Pri výbere stoličky sa riaďte týmito radami:

1. Skontrolujte nastavenie hĺbky sedadla a sklonu operadla, aby ste stoličku prispôsobili svojmu telu a udržali správne držanie tela. Kreslo, v ktorom je telo v správnej polohe, zabráni poruchám držania tela a nepohodlné kreslo situáciu ešte zhorší..

2. Veľkosť stoličky by mala zodpovedať postave dieťaťa. Nie je potrebné kupovať aktuálne stoličky. Príliš veľký sedák alebo vysoké operadlo vašu chrbticu nepodoprie. Maximálna výška stoličky, bez nastavenia, by mala byť 55 centimetrov. Detské počítačové stoličky vyrobené v Nemecku, Taliansku a Rusku majú približne rovnakú výšku..

3. Ak je počítačová stolička vyrobená z dreva, dbajte na leštenie a kvalitu dreva. Ak sú operadlo a sedadlo mäkké a potiahnuté tkaninou, potom by to malo byť prirodzené, aby v detskom tele nespôsobovalo nepríjemné pocity alebo alergické podráždenie. Lepšie, ak ide o rohož alebo gobelín s prídavkom viskózy.

4. Ak je dieťa nízke a v sede sa nedotýka podlahy, hľadajte podnožku. V opačnom prípade budete musieť byť múdri a vyrobiť si drevený stojan. Platí pravidlo: nohy by mali spočívať na povrchu, aby sa pod kolenom vytvoril uhol 90 stupňov..

5. Aby ste predišli bolestiam krčnej chrbtice, môžete dať prednosť modelom s opierkou hlavy.

6. Opierky rúk sú voliteľné. Počítačová stolička pre deti, ktorá je kvôli podrúčkam predražená, sa neospravedlňuje. Podrúčky ako také nie sú potrebné. Lakte by mali byť na stole ploché, aby si udržali správne držanie tela..

7. Kvôli pohodliu by mali byť všetky prvky a nastavovače umiestnené pod jednou rukou a pracovať v sede, aby dieťa bez vstávania mohlo svoju polohu napraviť. Regulátory samozrejme musia mať vysoko kvalitný a spoľahlivý držiak..

Mnoho rehabilitačných centier a ortopédov radí detskú ortopedickú stoličku k počítaču, ktorá má systém na korekciu hrudnej a bedrovej chrbtice a slúži ako profylaxia proti rozvoju osteochondrózy, interkostálnej neuralgie, radikulitídy a podľa niektorých odborníkov bráni rozvoju panvové choroby.

Dieťa sa rýchlo unaví z nehybnosti, takže počítačová stolička musí byť ergonomická. Pozrite sa zblízka na detské počítačové stoličky, ktorých fotografie sme vybrali. To pomôže určiť konfiguráciu, návrh a výrobnú spoločnosť stoličky. Je lepšie zaplatiť za kvalitnú „efektívnu“ stoličku, ako neskôr platiť za liečbu porúch držania tela. Vývoj pohybového aparátu priamo závisí od správnej polohy dieťaťa a správna poloha závisí od toho, akú stoličku pre dieťa vyberiete..

Ak potrebujete kancelársky nábytok, potom si môžete vybrať kancelárske stoličky v internetovom obchode. Dostupné ceny, veľký výber kvalitného nábytku.

About the author