Ako si vybrať detskú postieľku

Každá rodina, ktorá „čaká na zázrak“, myslí na veno pre dieťa. Nie je to prekvapujúce, pretože je toho veľa na nákup – kočík, postieľka, oblečenie, hračky, ohrádka, vysoká stolička!

Výber „atribútov“ šťastného detstva je obrovský a človek chce získať to najlepšie z najlepšieho..

Prirodzene, jednoducho nemôže byť dostatok financií na väčšinu vecí, preto je vhodné zamerať sa na skutočne dôležité veci a príslušenstvo. Jednou z týchto vecí je detská postieľka – v prvých mesiacoch života v nej dieťa trávi väčšinu času. A okrem toho tu dieťa bude spať dva alebo tri roky a možno aj desať rokov (ak chcete získať nový transformátor). Preto by mal byť nielen útulný a pohodlný, ale spĺňať aj množstvo požiadaviek týkajúcich sa bezpečnosti a spoľahlivosti..

Ako si vybrať detskú postieľku a nepočítať nesprávne – to je otázka, ktorá znepokojuje myseľ pravdepodobne každého rodiča. Pokúsme sa spoločne nájsť najlepšiu možnosť.

Obsah

Druhy detských postieľok

Podľa veľkosti

  • posteľ 90×45 centimetrov – určené pre deti od narodenia do šiestich až deviatich mesiacov;
  • posteľ 120×60 centimetrov – optimálne pre deti od narodenia do troch až štyroch rokov;
  • posteľ 140×70 cm – vhodné pre deti od narodenia do siedmich rokov;
  • transformátor – na prvý pohľad má štandardné rozmery, má však „skryté zdroje“ vo forme transformačného lôžka. Môže rásť s dieťaťom a slúžiť mu (v prípade výberu skutočne kvalitného produktu) až do dospievania. Maximálna veľkosť lôžka pre transformátor je 190 (200) x80 (90) centimetrov.

Konštruktívnym rozhodnutím

V závislosti od typu konštrukcie detskej postele sa zvyčajne rozlišujú kolísky a štandardné klasické vzorky..

Kolíska

Kolíska je ideálnou prvou postieľkou pre dieťa, je určená pre deti do šiestich mesiacov. Podľa odborníkov je to práve tento dizajn, ktorý vytvára maximálny psychický komfort novorodenca. Kolísky sú maximálne mobilné a navyše zaberajú málo miesta. Nech už však niekto povie čokoľvek, z takej postieľky dieťa veľmi rýchlo vyrastie, takže pre rodiny s obmedzeným rozpočtom to môžu byť vyhodené peniaze..

Zaujímavé! Kolíska môže vyzerať ako mini detská postieľka upevnená na dvoch stojanoch alebo ako kolíska „integrovaná“ do bežnej postieľky.

Pokiaľ ide o funkčnosť, kolísky môžu byť mono a multifunkčné. V jednoduchých (monofunkčných) môžete iba kolísať dieťa – žiadne ďalšie možnosti. Multifunkčné sú vybavené elektronickým pohybovým systémom, blikajúcimi svetlami, závesnými hračkami a môžu sa pochváliť príjemným soundtrackom. Na žiadosť rodičov sa aktivuje množstvo funkcií takéhoto vývoja, niektoré – spolu s plačom dieťaťa. Niektoré modely progresívnych kolísok sú vybavené diaľkovým ovládaním – na diaľkové ovládanie všetkých pomôcok.

Štandardné postieľky

Bežné postele majú tiež svoju malú klasifikáciu. Rozlišujte medzi klasickými detskými postieľkami, detskými posteľami, hojdacími posteľami, transformátormi.

Klasické, stredne veľké jednoduché vzorky sú právom považované za najobľúbenejšie a najžiadanejšie. Majú niekoľko (zvyčajne dvoch alebo troch) spodných polôh: dno možno sklopiť a zdvihnúť v závislosti od veku a potrieb dieťaťa. Takéto postele sa používajú od narodenia dieťaťa (ak sa rozhodnete „nestriekať“ na kolísku) až do troch rokov. Na zvýšenie pohyblivosti môžu byť klasické detské postieľky vybavené kolieskami; väčšiu funkčnosť im dodávajú zásuvky na hračky a oblečenie, odnímateľné bočné steny, komoda, prebaľovací pult v cene.

Hojdacia posteľ je vybavená kyvadlovým mechanizmom alebo bežcami pre pohodlnú pohybovú chorobu dieťaťa. Pri takýchto štruktúrach je potrebné mať svorky proti nedobrovoľnému kývaniu..

Detské postieľky sú veľmi pohodlné a univerzálne vďaka tomu, že v nich dieťa môže spať a bezstarostne sa hrať. Rovnako ako klasické majú nastaviteľné dno. Môžu byť vybavené kolískou alebo prebaľovacou doskou. Zvláštnosťou detských postieľok a detských ohrád je prítomnosť sietí na stenách a zipsov na voľný vstup / výstup na jednej zo strán; zvyčajne nemajú pevné tyče a je veľmi výhodné vziať si ich so sebou na cestu – na dachu, na návštevu alebo dokonca k moru.

Transformačné lôžko je možno najlepšou voľbou pre rodiny hľadajúce ekonomiku a racionalitu. Odstránením a preskupením niektorých častí konštrukcie je miesto na spanie schopné „rásť“ s dieťaťom.

Podľa materiálu

Z viniča sa zvyčajne vyrábajú kolísky pre najmenších..

Najviac „priedušné“ a „teplé“ výrobky sú vyrobené z dreva..

Kovové konštrukcie sú spravidla najpevnejšie, najtrvanlivejšie a najfunkčnejšie.

Postieľky zo zosilneného plastu sú bohaté na farby, ľahké a ľahko sa udržujú.

Mnoho fotografií detských postieľok je možné nájsť na internete, takže pre starostlivých rodičov nebude ťažké sa zoznámiť so všetkými druhmi úprav tohto produktu..

Požiadavky na detské postieľky

Šetrnosť k životnému prostrediu

V “zložení” postele by nemali byť žiadne škodlivé materiály.

Najlepšie je dať prednosť drevu – prírodnému, teplému, príjemnému na dotyk. Môže to byť javor, jelša, breza, buk, borovica.

Borovicová posteľ bude stáť menej ako ostatné, aj keď zrazu môže trpieť neopatrným zaobchádzaním (preliačiny, stopy po zuboch atď.) – tento materiál je celkom mäkký.

Vzorky javora, brezy a jelše sú stredne optimálne z hľadiska kvality aj nákladov..

Spálňový nábytok z buka je najdrahší, ale ani na to nezaberie..

Drevené jasličky sa dajú predávať jednoducho dobre brúsené a leštené, ale vo väčšine prípadov sú potiahnuté špeciálnymi ekologickými zlúčeninami na vodnej báze..

Bez ohľadu na to, akým materiálom dávate prednosť detskej postieľke, pamätajte – ku kvalitným výrobkom musí byť priložený hygienický certifikát..

Lamelové dno

Roštové dno umožní matracu „dýchať“. Toto je veľmi dôležitý bod, pretože batoľa a pravidelné „malé nehody“ sú prakticky neoddeliteľné pojmy. Ak je dno pevné, vlhkosť pravdepodobne stagnuje a nie je ďaleko od plesne..

Odnímateľné boky

Je veľmi výhodné, keď je možné jednu stranu konštrukcie znížiť a ešte lepšie odstrániť. Po prvé, je jednoduchšie dostať dieťa z postieľky (ak je dno na spodnej úrovni); za druhé, je možné presunúť posteľ batoľaťa do svojho vlastného a spať, ako keby spolu, ale oddelene.

Vzdialenosť medzi doskami 6-7 cm

Táto vzdialenosť sa považuje za ideálnu z hľadiska bezpečnosti. Ak je menší alebo väčší, nohy, držadlá alebo dokonca hlava drobkov môžu uviaznuť medzi tyčami výrobku..

Udržateľnosť

Ak vaša voľba padla na detskú kyvadlovú posteľ, uistite sa, že je možné hojdací mechanizmus v prípade potreby bezpečne zaistiť.

Aktuálne ponuky na trhu

Prístav Mozhga

Detská posteľ Mozhga Marina je skvelou voľbou pre znalcov prirodzenosti a klasických foriem. Vyrobené z masívnej brezy a lakované. Ponúka sa vo veľkom množstve príjemných farieb – čokoláda, slonovina, med, orech, jelša, čerešňa atď..

Rozmery postele sú 120×60 centimetrov. Vybavený priečnym kyvadlovým mechanizmom.

Víla 633

Detská posteľ so zásuvkou Feya 633 je vyrobená z masívnej brezy a potiahnutá nezávadnou kompozíciou farieb a lakov. Špeciálny mechanizmus „Autowall“ vám umožňuje „ovládať“ bočnú stenu jednou rukou. Dizajn výrobku je odolný a spoľahlivý, existujú kolesá.

Nárazníky Fairy 633 sú vybavené plastovými prekrytiami.

Alita 4

Detská posteľ Alita 4 je vyrobená z masívu, vybavená hojdacou stoličkou, kolieskami, priečnym kyvným kyvadlom. K dispozícii je krabica na oblečenie a bielizeň. Možné farebné variácie – slonová kosť, buk, orech.

Veľkosť lôžka je pre tento druh štruktúr štandardná – 120 x 60 centimetrov.

Dalia

Taliansko vyrába detské postele so špeciálnou láskou a dôrazom na detaily. A Dalia z Baby Italia nie je výnimkou. Konštrukcia je vyrobená z buku – pevného, ​​trvanlivého a odolného materiálu. Dizajn postele predvádza najlepšie klasické tradície talianskych remeselníkov.

Možno nainštalovať na vahadlo alebo kolieska. Poloha postele je nastaviteľná, bočný chránič je v prípade potreby demontovaný. Pod posteľou je veľká, priestranná zásuvka. Možné farby – orech, čerešňa, slonovina, prírodná, biela.

Chunga-changa s kyvadlom

Detská posteľ s kyvadlom Chunga-Changa je unikátny transformátor: roztomilá posteľ pre novorodenca s komodou a prebaľovacím pultom sa postupom času zmení na pohodlné dospievajúce miesto na spanie s voľne stojacím stolom s obrubníkom.

Charakteristickými vlastnosťami tohto produktu sú elegantný dizajn, funkčnosť, priestrannosť.

Legenda 2

Detská posteľ Legenda 2 je útulný komplex pre deti od troch rokov. Štruktúra obsahuje posteľ s lôžkom, rebrík, šatník, stojan.

Hlavnými výhodami tohto modelu sú jeho malé rozmery, prítomnosť hracieho priestoru, ľahké okno a nárazuvzdorné hrany po stranách a schodisku. „Súpravu“ môžete zostaviť na pravej a ľavej strane.

Ulyana 2

Detská posteľ Ulyana 2 je transformátor. Vybavený priečnym kyvadlovým mechanizmom pre pohodlné hojdanie dieťaťa. Vstavaná komoda vám umožní uložiť všetky potrebné detské veci na jedno ľahko prístupné miesto. A keď dieťa vyrastie, môže sa ľahko zmeniť na plnohodnotnú dospievajúcu posteľ..

Umka Jeep

Posteľ Umka Jeep je vhodná pre chlapca od troch rokov. Malí muži od útleho veku snívajú o veľkom luxusnom aute – a tu to je, splnený sen. Konštrukcia je vyrobená z bezpečných materiálov, rozmery lôžka sú 162×80 centimetrov.

Dizajn postele jeep je originálny a nezabudnuteľný a hlavne praktický. Vpredu sú svetlomety – skutočné, ktoré sa zapínajú. Sú veľmi vhodné na použitie v noci, keď dieťa potrebuje samo vstať. V zadnej časti je integrovaná skrinka. Dvere auta sa prirodzene otvárajú.

Kočiar Umka

Detská posteľ Umka Carriage je najlepšou voľbou pre malé dievčatká, ktoré snívajú o tom, že sa stanú princeznami a budú sa voziť v koči. Veľkosť lôžka je 165×80 centimetrov. Výrobok je ozdobený kučeravými rohmi, ktoré šikovne napodobňujú zlato.

Duet

Detská posteľ Duet je neuveriteľne pohodlným riešením do detskej izby. Cez deň je kompaktný a neviditeľný a v noci je priestranný vďaka transformácii na dvojlôžkovú izbu. Ak príde priateľ k vášmu dieťaťu s prenocovaním, nemusíte niekoho posielať spať na podlahu – pre oboch je dostatok miesta. Je dôležité, aby bolo možné posuvnú časť používať oddelene od hlavnej konštrukcie..

Farby – čerešňa, javor. Materiál – laminovaná drevotrieska.

Orbita 7

Detská posteľ Orbita 7 obsahuje pohodlné, priestranné miesto v “podkroví”, bezpečný rebrík, písací stôl so zásuvkami a obrubníkom, šatníkovú skriňu. Vyrobená z vysoko kvalitnej rakúskej laminovanej drevotriesky s hrúbkou 16 mm. Podrobnosti sú ukončené hranami z PVC. Veľkosť lôžka je 190×80 centimetrov.

Po starostlivom preštudovaní všetkých súčasných aplikácií na trhu si nepochybne budete môcť vybrať model postieľky, ktorý vám vyhovuje z hľadiska funkčnosti, ceny a vzhľadu.!

A samozrejme, každá posteľ potrebuje matrac. Detské matrace na mieru pre vašu veľkosť – žiadny problém.

About the author