Ako si vybrať televízny stojan

Staré i nové, veľké i malé, CRT a LCD – sú v každom dome. Toto sú televízory. Najprogresívnejšie modely nikdy neprestanú udivovať svojou funkčnosťou a rýchlo rastúcou veľkosťou uhlopriečky. Ak ste šťastným majiteľom úplne nového televízneho zariadenia alebo sa chystáte na jeho kúpu, pravdepodobne sa pýtate – kam nainštalovať tohto krásavca? Koniec koncov, musíte uznať, že elegantný plazmový alebo LCD panel bude na schátranom nábytku pôsobiť smiešne. A kde je záruka, že sa takáto štruktúra nezrúti?

Ideálnym „podstavcom“ k televízoru je špeciálny TV stojan – štýlový, kompaktný, spoľahlivý. Dnes existuje veľa druhov tohto nábytku – obchody sú plné obdĺžnikových, uhlových a do steny integrovaných modelov; konštrukcie zo skla, kovu, dreva, drevotriesky. Aby ste sa nenechali zmiasť celou touto úžasnou rozmanitosťou, je veľmi dôležité vedieť, ako si vybrať televízny stojan na základe vnútorných nuancií miestnosti a veľkosti elektronického zariadenia..

Obsah

Rozmery skrinky

Televízny stojan si v zásade môžete vybrať ľubovoľnú veľkosť, ktorá sa vám páči – nevyžaduje striktné prispôsobenie sa veľkosti zariadenia. Ale napriek tomu bude oveľa spoľahlivejšie a esteticky príjemnejšie, ak je nábytok na rovnakej úrovni ako rozmery televízora alebo viac..

Stojí za to vedieť! Vo veľkých miestnostiach sa všetky položky zdajú byť menšie, a preto sa v obchode neponáhľajte opustiť roztomilú kompaktnú skrinku – je pravdepodobné, že to bude vo vašej miestnosti to pravé! Vždy berte do úvahy pravdepodobnosť „vizuálneho zmätku“.

Užitočné zaťaženie

Pred kúpou si overte, akú záťaž model, ktorý sa vám páči, vydrží. Koniec koncov, aj mierne preťaženie môže spôsobiť poruchu nábytku a v dôsledku toho poškodenie drahého zariadenia. Odporúča sa vybrať skrinky, ktoré vydržia oveľa väčšiu váhu ako televízor so všetkým súvisiacim vybavením. Bezpečnostná rezerva nábytku je obzvlášť potrebná v tých domoch, kde sú deti..

Užitočný objem skrinky

Dizajn podstavca je rovnako dôležitý ako jeho veľkosť a celková „výdrž“. Police a zásuvky sú nielen krásne, ale aj praktické. Zamyslite sa nad tým, koľko diskov, časopisov a ďalších drobností doň plánujete umiestniť? Koľko „priehradiek“ je na to potrebných? Pozrite sa na fotografiu televíznych stojanov na internete – to vám pomôže urobiť správne rozhodnutie.

Z čoho sú televízne stojany vyrobené?

Dnes v predaji nájdete skrinky zo skla, kovu, prírodného dreva atď. Vzhľadom na množstvo materiálov môže byť tento nábytok prírodným a nepostrehnuteľným pokračovaním interiéru a svetlým štýlovým “ostrovom” v miestnosti. . Pri výbere optimálneho modelu počúvajte svoj zmysel pre krásu a nezabúdajte na zdravý rozum..

Farebné riešenia pre televízne stojany

Výrobcovia ponúkajú televízne stolíky v najrozmanitejších farbách. Máte radi klasický čierny alebo snehobiely nábytok? Alebo chcete stojan na televízor z vlašských orechov? Žiadny problém – medzi sortimentom obchodov je nejaký.

Ak ste fanúšikom odvážnych riešení, môžete venovať pozornosť červeným, oranžovým, lila, modrým, karmínovým skrinkám – takýto nábytok je teraz v trende. Je pravda, že nie každý je vnímaný „s treskom“.

Mobilita nábytku: keď je to dôležité?

Drvivá väčšina majiteľov dáva prednosť tomu, aby bola televízna skrinka na jednom pohodlnom a známom mieste. Existujú však ľudia, ktorí si nevedia predstaviť svoju harmonickú existenciu bez toho, aby upravili nábytok. Práve pre takýchto ľudí sú bdi televízne stojany na kolesách vhodné. Také doplnenie môže byť veľmi užitočné pre „hyperaktívne“ ženy v domácnosti, ktoré sa pri každom upratovaní snažia odstrániť prach pod nábytkom..

Drevené skrine: klasika nikdy nevyjde z módy

Drevený TV stolík je klasikou v nábytkárskom priemysle. Uprednostňujú ich znalci prírodných materiálov a prírodných krás. Drevené skrine sa môžu líšiť v nákladoch aj vo farbách. Je veľmi dôležité vybrať si možnosť, ktorá je príjemná pre oko i peňaženku, pretože na takýto nákup sa budete musieť neustále pozerať. Klasické zariadenie bude nepochybne zdobené dubovým stojanom na televíziu a nábytok wenge bude vyzerať dobre v modernom interiéri..

Sklenené skrinky: výhody transparentného dizajnu

Pre miestnosti vyrobené v štýle pop-art, minimálnom, hi-tech, je lepšie zvoliť ostré, lg, samsung alebo sony televízne skrinky zo skla alebo so sklenenými policami. Takýto nábytok vyzerá obzvlášť dobre v kombinácii s plazmovými alebo LCD panelmi s veľkou uhlopriečkou.

Sklenené televízne stojany z Číny alebo Malajzie majú vo väčšine prípadov kovové časti alebo súčasti vo svojej konštrukcii. Zriedia veľké množstvo transparentného alebo priesvitného materiálu a výrazne posilňujú štruktúru. Nezabudnite, že sklo má rôzne odtiene – účinok „zavedenia“ do interiéru rovnomerného farebného nábytku môže byť úplne odlišný.

Mnoho ľudí kupuje výrobky zo skla, aby do miestnosti prinieslo dodatočnú vizuálnu ľahkosť a „sviežosť“. Sklenené televízne skrinky z Talianska získavajú veľa pozitívnych recenzií – sú elegantné a vzdušné, ale zároveň trvanlivé a spoľahlivé. Niektoré z nich sa dajú úspešne integrovať aj do pokojných, blízkych klasickým interiérom – ak nábytok obsahuje aj drevené detaily. Napríklad televízny stojan bello, ktorý harmonicky kombinuje sklo, drevo a kov, dokáže bez problémov vyzdobiť takmer každé prostredie..

Stojí za to vedieť! Sklenené konštrukcie nie sú také ľahké, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zvlášť, ak ide o vysokokvalitné televízne stojany z Nemecka, Talianska a Malajzie.

Racionálne využitie priestoru

Obzvlášť ohľaduplných spotrebiteľov zaujíma nielen to, kto vyrobil tento televízny stojan – Malajzia, Taliansko alebo Čína a aké materiály boli použité. Starosti majú aj s tvarom nábytku. Takáto „precíznosť“ nie je vždy diktovaná túžbou vytvoriť domýšľavý interiér. Dôvod je často banálnejší – malé bývanie, v ktorom každý meter štvorcový stojí v zlate.

Rohové televízne stojany sa odporúčajú majiteľom malých bytov – fotografiu takéhoto nábytku je možné ľahko nájsť na internete a uistiť sa, že táto rada je racionálna. Rohový televízny stojan z wenge, orecha alebo dubu bude určite vyzerať dobre aj v tej najmenšej miestnosti.

Dúfame, že vám naša exkurzia pomôže pri správnom výbere.!

About the author