Ako vyrobiť detskú pohovku vlastnými rukami

Každý z nás má právo výberu vrátane nákupu nábytku. Niekto je lepšie kúpiť si kvalitnú detskú sedačku s dosť drahým čalúnením, zatiaľ čo niekto sa rozhodne pre lacnejšie možnosti. Existuje však kategória občanov, ktorí veľmi rýchlo a bez problémov a dokonca s potešením vyrobia detskú pohovku vlastnými rukami. Nákup takého nábytku je samozrejme jednoduchší a rýchlejší, ale môžete prejaviť malú predstavivosť a urobiť niečo veľmi originálne a jedinečné pre svoje dieťa..

Obsah:

Druhy detských sedacích súprav

Detské sedačky majú celkom pohodlný dizajn, z pohľadu ich premeny sú spoľahlivé. Ich sortiment je veľmi bohatý a celkom rozmanitý. Majú pozitívne funkcie, dajú sa ľahko zložiť na veľmi priestrannú manželskú posteľ a v zloženom stave sú kompaktné a zmestí sa do nich každé dieťa, dokonca aj staršie. Môžete urobiť model, ktorý je nielen pohodlný, ale dokonca aj originálny, módny a krásny vo svojom dizajne..

Pohovky do detskej izby sú nábytok, ktorý si spravidla vyžaduje starostlivý výber, pretože dieťa by malo milovať osobné miesto na odpočinok a to, aby chodilo spať s veľkým potešením. Dobrý spánok je pre vaše dieťa veľmi dôležitý..

O detské skladacie sedacie súpravy je najväčší záujem. Môžeme povedať, že je to najpraktickejšia a najpohodlnejšia možnosť. Dnes existuje veľa skladacích mechanizmov.

V detskej spálni – malých aj veľkých, si môžete vyzdvihnúť transformačnú pohovku. Cez deň sa zmení na stoličku a nezaberie veľa miesta. Mnoho transformujúcich sa pohoviek má nárazníky, ktoré chránia vaše dieťa pred pádmi, a dokonca aj taká pohovka môže s dieťaťom „rásť“.

Ak máte v pláne rozložiť pohovku každý deň, potom sú návrhy takých detských pohoviek ako „click-gag“, „kniha“ a „eurobook“ vhodnejšie. Pri rozkladaní nepoužívajú spodnú časť, ktorá sa dotýka podlahy. S touto pohovkou zostane podlaha nielen neporušená, ale aj neporušená. Mechanizmus týchto pohoviek je pomerne jednoduchý a odolný a samy o sebe sú odolné..

Veľmi obľúbené a krásne detské sedacie súpravy s rozťahovacím mechanizmom. Sú vhodné na každodenné použitie a majú pomerne rozmanitú škálu modelov. Pri zariaďovaní miestnosti pre dve deti je lepšie použiť poschodové postele pre deti spolu so sedačkou. Dole je pohovka a na vrchu je posteľ. Konštrukcia tejto postele vám umožní dokonca vynikajúcim spôsobom ušetriť miesto. Samotný mechanizmus pohovky, ktorý sa nachádza v nižšej vrstve, je zvyčajne skladací a môže mať akýkoľvek dizajn.

Pre naj starostlivejšie matky a otcov existujú špeciálne ortopedické detské pohovky. Dokonale sa vyrovnávajú so správnou polohou počas spánku a veľmi presne opakujú všetky krivky tela. Má blahodárne účinky na celkové zdravie a pohodu..

V rozloženom stave bude táto pohovka samozrejme zaberať viac miesta ako obvykle, takže sa musíte bližšie pozrieť na jej rozmery vo vzťahu k rozmerom miestnosti. Ak si kúpite detskú ortopedickú sedačku, potom musíte venovať osobitnú pozornosť jej kvalite, čo môže byť spôsobené relatívne vysokými nákladmi..

K veľkým detským pohovkám patrí baby, batoľa, mini, ktoré sú ako stvorené pre najmenších. Táto pohovka je za cenu lacnejšia a samozrejme bude v budúcnosti vyžadovať výmenu za ešte priestrannejšie lôžko. Mini pohovky pre najmenšie deti sú ale veľmi ľahké a skladné. Medzi nimi sú bezrámové pohovky, miesto na spanie, keď sú rozložené, je veľmi nízke.

Rohové sedacie súpravy pre deti nie sú zlou možnosťou pre škôlku. Vyzerajú veľmi krásne a zároveň zdobia celkový interiér v detskej izbe a racionálne využívajú polohu.

„Sofa ottoman“ je široká konštrukcia so zdvíhacím mechanizmom sedadla a tiež priestranná schránka na bielizeň. Dodáva sa v dvoch odrodách. Prvým z nich je detská pohovka „akordeón“. Druhá – „kniha“ – druh rozloženia pohovky, ktorý je známy zo sovietskych čias. Posledným typom je rozkladacia pohovka. Nie je vysoký a kompaktný, dá sa ľahko transformovať sklopením bočných častí.

Výroba detskej sedačky vlastnými rukami

Možno vás to prekvapí, ale výroba nábytku vlastnými rukami nie je vôbec náročná. Ako vyrobiť detskú pohovku vlastnými rukami? Na to nie je potrebných veľa všetkých druhov zariadení a materiálov. Dnes existuje niekoľko obchodov, ktoré predávajú trámy z drevotriesky a prírodného dreva, komponenty a transformačné mechanizmy určené na skladanie pohoviek..

Požiadavky na detské pohovky

Pri vytváraní detskej sedačky musíte vziať do úvahy kvalitu použitého materiálu, ktorý priamo súvisí so zdravím dieťaťa, určuje životnosť, pretože taká vec sa nevytvára rok. Nezabudnite tiež, že milované dieťa bude skákať a hrať sa na svojej pohovke a nikto vôbec nepotrebuje rozbitý nábytok. Je lepšie zaplatiť razantnú sumu za dobrý materiál na nábytok, ako byť neustále plytvaný.

Vlastnými rukami môžete veľmi rýchlo vyrobiť dobrú detskú pohovku, ktorej dizajn môže varovať pred najmenším zranením. Malo by byť veľmi ľahké skladanie a rozkladanie a zároveň mať bezpečný transformačný mechanizmus.

Je dobré, ak je zostavená posteľ kompaktná a ponechá viac voľného miesta. Ručne vyrábané detské pohovky s boxy na bielizeň a hračky sú celkom pohodlné, najmä pre veľmi malé detské izby, kde nie je miesto pre ďalší nábytok.

Nesmieme zabúdať, že deti rýchlo rastú a možno si nevšimnete, ako pohodlná a pohodlná detská sedačka už dobehla rast malého dieťaťa. Preto sa musíte starať o veľkosť detskej sedačky, ak ju neplánujete meniť každé 3 roky..

Pri výbere detskej sedačky, ktorú si vyberiete, dávajte pozor na to, akú polohu má v rozloženom stave. Aby ste sa konečne rozhodli pre výber, môžete sa pozrieť na detské mini pohovky na fotografii na internete. Môžete tak zaistiť, aby bolo dieťa počas spánku v správnej polohe tela. Rozložené časti by nemali vyčnievať, všetko by malo byť krásne a rovnomerné.

Výroba detskej sedačky

Pri konštrukcii tohto nábytku sú palety, ktoré je možné vyrábať nezávisle, v spodnej časti vybavené kolieskami, ktoré sú najčastejšie vyrobené z gumy. Kolesá je možné zakúpiť v obchodoch. Nepoškodzujú podlahovú krytinu vrátane parkiet. Na výrobu rámu musíte použiť kresbu detskej sedačky, 2 vodítka a niekoľko priečnych lamiel.

Ak existuje túžba použiť pri konštrukcii detskej pohovky preglejku alebo drevené boxy, potom hrúbka samotnej preglejky musí byť nevyhnutne najmenej 1,2 centimetra. Voliteľne môžete vyrobiť jednu alebo dve škatule na uloženie posteľnej bielizne. Na zadnú časť pohovky môžete použiť staré dvere, vopred potiahnuté poťahovou látkou.

Je veľmi ľahké zmäkčiť operadlo. Za týmto účelom položte na drevené dvere jednu vrstvu penovej gumy a na ňu čalúnenie. Na detskú sedačku si môžete vybrať akúkoľvek látku, musíte sa však riadiť veľkosťou miestnosti, pre ktorú je určená.

Boky čalúneného nábytku sú vyrobené rovnakým spôsobom ako zadná časť. Ďalej sú všetky prvky navzájom spojené a matrac je položený na vrch. Sedaciu sedačku môžete vyrobiť ako ostatné mäkké časti v celej štruktúre (po stranách a vzadu). Pred spojením všetkých prvkov k sebe je posteľná bielizeň namaľovaná farbou poťahovej látky.

Poťah na detskú pohovku

Na ušitie poťahu je potrebné zakúpiť si nasledujúce príslušenstvo: špendlíky, látku, krajčírsky meter, nožnice, ceruzku alebo pastelku na látku a šijací stroj. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zmerať detskú pohovku. Aby ste to urobili, musíte ho rozdeliť na sekcie.

Ak má pohovka neštandardný tvar, potom by rezané časti mali byť stále obdĺžnikové. Ďalej sa merajú dve lakťové opierky, operadlo a sedadlo, to znamená, že by sa malo získať presne šesť šablón v tvare obdĺžnika.

Pri meraní pohovky do detskej izby je potrebné mať na pamäti, že bez ohľadu na jej tvar by sa mala merať iba ako obdĺžnik. Potom sa merania prenesú na papier a na švy na každej strane sa pridá 7 centimetrov. A na konci sú výsledné časti vystrihnuté..

Látka, ktorá sa má použiť, musí byť čistá a samozrejme vyžehlená. Tkaninu je potrebné položiť na absolútne rovný povrch, pričom pripevníte vzory a vystrihnete obdĺžnikové segmenty. Ďalej musíte segmenty položiť na časť pohovky zlou stranou. Potom sú kusy látky pripevnené k pohovke, pričom špendlíky používajú v pevnej polohe.

Bez odstránenia kúskov látky zo sedačky je potrebné ich spojiť a pozametať kontrastnou niťou. Poťah perfektne padne na pohovku, keď vezmete do úvahy všetky jej uhly a krivky. Potom, čo ste zmietli, musíte odrezať prebytočnú tkaninu a šiť všetky švy na písacom stroji. Potom sa kryt vyklopí na prednú stranu a potom sa vyskúša na pohovke. Ak potrebujete vykonať úpravy, potom sú šité ďalšie švy a potom je odstránená nepotrebná tkanina.

Posledná montáž je konečnou fázou. Po zložení okrajových okrajov je potrebné vytvoriť šijací šev. Ďalej odstráňte a potom zošite okraje na písacom stroji a odstráňte všetky zostávajúce švy na stehovanie. Môžete si vychutnať výsledky svojej práce a po tom všetkom si ich vyskúšať..

Dekor pre detské pohovky

Najdôležitejším kritériom, ktoré rozlišuje detské sedačky pre malé dievčatá alebo pre malých chlapcov, sú, samozrejme, ich farby. Modely s ružovými, pieskovými odtieňmi a jasnými vložkami sú pre dievčatá a vhodnejšie farby pre chlapcov sú červená a modrá, modrá a zelená..

Modely pre dievčatá sú často zdobené originálnymi volánikmi a zrkadlami. Vytvorte detskú pohovku vo forme hračky, domu alebo auta, rozmanitosť vaše dieťa príjemne prekvapí. Chrbty mäkkých pohoviek pre deti s ich obľúbenými hrdinami rozprávok a karikatúr, s chladnými autami a svietiacimi oknami domu veľmi obratne nalákajú vaše dieťa do postele.

Vytvorte v detskej izbe atmosféru, aby sa cítilo pokojne, útulne, aby chcelo nielen tráviť veľa času so svojimi obľúbenými hračkami, ale tiež ísť s potešením spať na svoju obľúbenú pohovku, ktorá mu bude pripomínať svojich obľúbených postáv, a potom pokojný spánok všetkému, čo bude rodine zaručené.

About the author