Ako zavesiť obraz bez klincov

Obrazy sú neuveriteľne atraktívnou ozdobou každého domu.

Bez nich steny, aj tie najideálnejšie, pôsobia akosi fádne. Mnoho majiteľov však toto príslušenstvo rázne odmieta a svoje rozhodnutie motivuje neochotou perforovať povrchy. Ste jedným z nich? Takže jednoducho neviete, ako zavesiť obraz bez klincov!

Obsah

Železnica sa ponáhľa na záchranu

Zaujímavý jedinečný systém, ktorý vám umožňuje pripevniť obrazy bez klincov, pozostáva z koľajníc a nylonových nití. Môžete si vziať koľajnicu zo starej „nefunkčnej“ rímsy alebo si prvok kúpiť samostatne.

K pohyblivým háčikom vo vnútri koľajnice priviažte nylonové vlákna požadovanej dĺžky. Na konce vlákien by ste mali pripevniť akékoľvek vhodné zariadenie podľa vášho názoru, pomocou ktorého bude možné ľahko nahradiť „umelecké predmety“.

Kľúčovými výhodami tohto dizajnu je schopnosť bezpečne znížiť alebo zvýšiť počet obrazov v rade a tiež upraviť ich výšku (skrátením alebo predĺžením nití)..

Jednoduchá a nenáročná – obojstranná páska

Zavesenie obrazu na obojstrannú pásku je jedným z najľahších spôsobov, ako obísť problém deravých stien. Je pravda, že je vhodný iba pre ľahké a stredne ťažké obrazy s rozmermi nepresahujúcimi hárok A4..

Odporúča sa vziať škótsku pásku na tkaninu – dobre sa vyrovná s ťažkými bremenami.

Ako zavesiť obrázky bez klincov pomocou kancelárskej sponky?

Na implementáciu ďalšej možnosti pripevnenia obrázkov bez klincov potrebujete kancelársku sponku vo farbe tapety, kancelársky nôž, jednoduchú ceruzku a lepidlo. Nasledujúce pokyny sú vhodné iba pre steny pokryté tapetami..

Na mieste, ktoré ste si vybrali pod obrázkom, si vyznačte dĺžku kancelárskej spinky ceruzkou. Vykonajte úhľadný rez. Urobte na ňu kolmo ešte jednu malú (snažte sa mieriť čo najbližšie k stredu čiary). Okraje jemne roztiahnite. Vplazte sa pod ne nožom, aby sa medzi stenou a tapetou vytvorila prázdnota. Teraz trochu zmeňte vzhľad kancelárskej sponky – malo by to vyzerať ako háčik. Rozložte ho, ako keby ste chceli zošiť pôsobivý stoh dokumentov. Vložte väčšinu kancelárskej sponky pod tapetu, uvidíte, ako všetko vyzerá úhľadne a použiteľne, a potom ju odstráňte.

Vyplňte prázdnotu lepidlom (nemalo by byť príliš málo, ale ani toľko, aby ste neskôr vyliezli na tapetu) a vložte tam (už konečne) kancelársku sponku. Vráťte oddelené okraje tapety na svoje miesto, počkajte asi desať minút a prstami pevne stlačte ovocie svojej práce. Po 24 hodinách konečného sušenia môžete obrázok zdvihnúť na jednoduchý domáci háčik.

Šikovný pavúčik

Ak chcete, môžete použiť pavúčie háčkovanie. Tento gadget nájdete na pultoch mnohých obchodov s hardvérom a domácimi potrebami. Po sebe zanechá štyri malé diery, ktoré sa dajú ľahko vyhladiť.

Pavúčikový háčik stačí pribiť na správnom mieste. Dizajn, napriek svojmu skromnému vzhľadu, je schopný vydržať až 2 kilogramy hmotnosti – aspoň to tvrdí výrobca..

Pravidelný háčik: návod na použitie

Obrázok môžete zavesiť aj na bežný háčik. Za týmto účelom musí byť časť ohnutá tak, aby bola jej priľnavosť k stene maximálna. Háčik sa nanesie na povrch a prilepí sa naň kus tapety so starostlivo vybraným vzorom.

Takéto zariadenie je takmer nepostrehnuteľné, a čo je najdôležitejšie, je schopné „zvládnuť to" dokonca aj s ťažkými obrázkami.

Obrázková tabuľa – prečo nie?

Ak plánujete zverejniť obrázky alebo fotografie, ktoré znázorňujú cyklus alebo postupnosť niečoho, ich umiestnenie na zvislú alebo vodorovnú dosku môže byť dobrým návrhom pre váš domov. Je lepšie vytvoriť dosku v kontrastnej farbe vzhľadom na celkovú atmosféru a umiestniť ju nie blízko steny, ale vo vzdialenosti najmenej 7 centimetrov od nej (je pripevnená konzolami zospodu a zhora)..

Dekoratívna saténová stuha – výber estétov

Chcete nejaké úplne neštandardné riešenie? Potom sa vám určite bude páčiť nápad so saténovou stužkou. Príslušenstvo zložené na polovicu pripevnite na stenu pomocou čapu so širokou hlavou. Na rámy obrazov pripevnite dva háčiky – na priľnutie k stužkám.

Dĺžka pásky by mala byť zvolená v závislosti od toho, koľko obrazov plánujete vytvoriť túto kompozíciu.

Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako pripojiť obrázok bez klincov. Vyberte si ten najlepší pre seba a vychutnajte si krásu u vás doma!

About the author