DIY stojan na kvety

Čo neprídu milovníci izbových kvetov, aby mohli pohodlnejšie umiestniť svojich obľúbených doma – rozmarné fialky, šíriace príšery a pestrú dieffenbachiu. Koniec koncov, ak je veľa kvetov, ich umiestnenie tak, aby navzájom neblokovali svetlo, je niekedy problematické. Pred výrobou kvetinového stojana sa rozhodnite o mieste, kde bude umiestnený: v blízkosti steny, v rohu alebo na samotnom parapete.

Regály na izbové kvety

Stojan na kvety môže byť drevený, kovový, plastový, sadrokartón. Sklenený stojan na kvety vyzerá veľmi dobre. V tomto prípade však musíte vziať do úvahy hrúbku skla a to, či môžete sklo rezať sami, alebo je lepšie kontaktovať sklársku dielňu. Často používajú všetko, čo je po ruke, kombinuje rôzne druhy materiálov. Všetko závisí od toho, aké nástroje majster vlastní a aké materiály si milenka kvetinového kráľovstva vybrala.

Preglejkový stojan na kvety za 6 hodín

Povedzme, že máte po ruke list preglejky. Docela odolný a nie príliš drahý materiál, ktorý sa za niekoľko hodín môže zmeniť na elegantnú poličku na kvety, ak máte skladačku a môžete ňou rezať hladké čiary do dreva..

Čo potrebuješ? Materiály: preglejka – 1 list, poniklovaná rúra – 2 ks., Policové držiaky – 2 pre každú poličku, lak alebo farbu, upevňovací nástroj. Nástroje: skladačka, vŕtačka, brúsny papier, zvinovací meter.

Technológia výroby:

1. Premýšľanie nad rozmermi políc: meranie miesta, pre ktoré je určené.

2. Podľa meraní nakreslite budúce police na list preglejky. Ich konfigurácia môže byť zároveň najjednoduchšia (obdĺžnikové police so zaoblenými rohmi) a so všetkými druhmi vĺn, ktorých počet a hĺbka závisí od vás..

3. Po označení sú police vyrezané z preglejky..

4. Položte polotovary na seba a označte vzdialenosť, kde bude umiestnený otvor pre potrubie. Je dôležité, aby sa tento bod presne zhodoval na všetkých obrobkoch..

5. Na dvoch miestach každého obrobku je vytvorený otvor pre poniklovanú rúrku..

6. Obrobky sú brúsené brúsnym papierom (najmä konce).

7. Poličky pokryte nábytkovým lakom, najlepšie niekoľkokrát..

8. Poniklovanú rúrku prevlečieme cez otvory a upevníme v blízkosti každej police. Tu je dôležité zabezpečiť, aby boli police umiestnené rovnobežne navzájom a kolmo na rúry..

9. Ďalším krokom je montáž na stenu. Môžu to byť špeciálne konzoly, ktoré sa pripevňujú k zadnej časti horných a dolných políc a k stene. Tu je dôležité správne označiť stenu a pomocou vŕtačky vyvŕtať otvory, do ktorých sa budú skrutkovať samorezné skrutky. Veľkosť a sila upevňovacieho nástroja určuje, či polica neklesne pod váhu kvetináčov.

DIY drevený stojan na kvety za 3 hodiny

Rozmery ponúkaného stojana: 23 cm na šírku, 60 cm na dĺžku a 70 cm na výšku. Celkom – 3 police.

Materiály: drevené pásy (rozmery 3,5×0,5 cm, dĺžka – 2m) – 6 kusov, pásy, ktorých rozmery sú 2×2 cm, dĺžka – 2m – 2 kusy, klince (veľkosti 25 a 40).

Pomôcky: zvinovací meter, obyčajné kladivo, píla na drevo.

Na výrobu samotných políc budú použité tenké pásy a na výrobu regálov na poličku pásy 2×2.

Technológia výroby:

1. Tenké pásy označíme na kúsky dlhé 60 cm a potom ich odpílime. Získame 18 dosiek.

2. Pásy označíme 2×2 cm x 70 cm a nastriháme. Získame 4 stojany.

3. Zo zvyškov dosiek 2×2 cm vystrihnite 2 tyče po 23 cm.

4. Vezmeme 2 stojany, položíme ich navzájom rovnobežne na podlahu a označíme miesta budúceho upevnenia políc. Musia byť presne zmerané. Vzdialenosť medzi policami závisí od toho, ako vysoko kvety plánujete umiestniť na vnútorné police..

5. Ďalej rozložte 6 tenkých prúžkov a na koncoch ich spojte pomocou 23 cm tyčí a klincov (veľkosť 25). Výsledkom sú 3 police. Konce sú starostlivo spracované brúsnym papierom.

6. Budete potrebovať pomoc pri zostavovaní celej konštrukcie. Jeden drží regály s policami, druhý upevňuje konštrukciu klincami (veľkosť 40).

7. Hotový výrobok je lakovaný alebo natretý.

Regálová polica na kvety z kovu a drevených lamiel

Táto polica bude slúžiť ako pevná stenová konštrukcia. Koniec koncov, jej regály sú zvárané z kovu.

Za týmto účelom vezmite kovové tyče s priemerom 7-10 mm alebo roh (ak stojan stojí na podlahe) a zvarte podobnú štruktúru, ktorej rozmery závisia od želaní a dostupnosti priestoru pre poličku. Ak sú bočné základne 90×20 cm, umožní vám to umiestniť 4 police vo vzdialenosti 30 cm od seba. Je to veľmi výhodné tak pre umiestnenie nízko rastúcich kvetov, ako aj pre ampely. Na hornú policu je možné naaranžovať vysoké kvety.

V procese zvárania sú na hornom vnútornom okraji konštrukcie k dispozícii prídavné zariadenia a priečniky na umiestnenie políc. Celkovo ich bude 4. Potom, keď je štruktúra pripravená, môže byť natretá.

Paralelne sa z tyčí 2,5 x 1,5 cm odrežú pásy s dĺžkou 0,50-0,60 cm. Budete potrebovať 20 lamiel. Potom ich položia rovnobežne k sebe lícom nadol a zrazia ich rovnakými prúžkami, ale krátkymi – po 20 cm.

Ďalším krokom je umiestnenie kovovej konštrukcie na stenu. Na tento účel použite molly, ak je stena vyrobená zo sadrokartónu, a bežné samorezné skrutky – pre ostatné typy stien. Tu je dôležité správne zmerať body prichytenia podstavcov k poličkám. Musia byť v rovnobežnej rovine. V opačnom prípade nebudú police ležať naplocho na priečkach. Vzdialenosť medzi spojovacími prvkami je 50-55 cm Poličky sú umiestnené na umiestnených kovových podperách. Celú dreveno-kovovú konštrukciu je možné namaľovať alebo drevené laky nalakovať a kovové police natrieť tak, aby ladili so zvyškom miestnosti..

Polica na kvety z parapetu

K tomu potrebujete plastový okenný parapet dlhý 3,90 m, poniklované rúry (3 ks), Upevňovacie prvky (príruba) – 3 pre každú policu, konzoly – 2 ks..

Technológia výroby:

1. Bežný okenný parapet je narezaný na kúsky 1,3 m.

2. Vo výsledných polotovaroch sú vytvorené 3 otvory v rovnakej vzdialenosti: 2 pozdĺž okrajov na zadnej stene a 1 v strede vpredu.

3. Rúry sú narezané na požadovanú výšku. pomocou prírub a skrutiek upevnite celú konštrukciu.

4. Spodný okraj rúrok je pripevnený k podlahe rovnakými prírubami na 3 miestach. Konzoly sú umiestnené na hornom okraji dvoch rúrok umiestnených pri stene a sú tiež pripevnené k stene pomocou skrutiek.

Rohový stojan na kvety

Tento dizajn je najľahšie vyrobiť z drevotriesky a rovnakých poniklovaných rúr. Budete potrebovať iba 3 rúry požadovanej dĺžky, niekoľko rovnakých políc vyrezaných skladačkou podľa schémy (trojuholníkový tvar) a počet prírub a skrutiek zodpovedajúci počtu políc. Všetko je zostavené podľa vyššie uvedených technológií. Zmerajte sedemkrát – jeden odstrihnite. V hornej časti je polica pripevnená k stenám pomocou konzol. Na upevnenie stačí umiestniť konzoly na dva vonkajšie rohy.

Sklenený stojan na kvety

Takéto zariadenie je výhodné v tom, že ak umiestnite podsvietenie na vrch, svetlo prenikne do všetkých políc. Takúto sklenenú poličku môžete vyrobiť pomocou dvoch drevených lamiel a 6 pohárov. Samozrejme, materiálom políc je tvrdené sklo s hrúbkou najmenej 5 mm. Vertikálne lamely môžu byť vyrobené z dreva. Veľkosť drážky, ktorá je vyrobená na upevnenie okuliarov, a podľa toho pevnosť ich upevnenia závisí od ich hrúbky. Pri policiach s hrúbkou asi 20 cm by mali byť drážky asi 10 cm. To znamená, že hrúbka lamiel by v žiadnom prípade nemala byť menšia ako 20 cm. Môžu existovať aj iné proporcie, ale sú vhodnejšie na umiestnenie suvenírov a rôzne drobnosti na takýchto policiach. Kvetináče vážia veľa, a ak ich je niekoľko, vytvára sa tlak na celú štruktúru. Vo vyššie popísanom prevedení môže byť jedna z políc v spodnej časti nahradená drevenou..

Poličky zo sadrokartónu na kvety

V sadrokartóne je k dispozícii veľa možností pre regály a regály. Môžu to byť buď výklenky v stene, alebo bežné police. V prvom aj v druhom prípade je postavený rám, ktorý je opláštený sadrokartónom. Z dekoratívneho hľadiska je takýto dizajn veľmi prospešný, ale z praktického hľadiska nie. Kvety sú voda a nie je možné stopercentne zaručiť, aby sa vlhkosť nedostala na materiál, ktorý sa z nej zhoršuje. Preto je jednou z možností pripevnenie sklenených políc k sadrokartónovému rámu. Tento dizajn bude s podsvietením vyzerať veľmi výhodne..

Ako vidíte, existuje veľa možností pre stojany na kvety. Fotografie jasne ukazujú, že fantázii človeka sa medze nekladú. Bez ohľadu na to, aký materiál sa dostane do rúk pána, môže vytvoriť silné a krásne stojany na kvety..

About the author