DIY stolička na kŕmenie dieťaťa

Pre ľudí, ktorí vedia držať v rukách kladivo a pílu, a ešte viac pre tých, ktorí vedia používať elektrické stolárske náradie, nie je problém vyrobiť detskú stoličku na kŕmenie vlastnými rukami. A aby ste získali nové nápady, tu je výber najzaujímavejších a najpohodlnejších domácich stoličiek na kojenie.

2-dielna stolička na kŕmenie dieťaťa

Takáto stolička sa skladá z vysokej stoličky s malým stolom, ktorú je možné použiť v nízkej polohe alebo je možné ju nainštalovať na samostatný stojan. Tento stojan môže slúžiť aj ako priestrannejší stôl pre existujúcu stoličku..

Na výrobu stoličky budete potrebovať trámy, ktorých prierez je 400 x 200 mm, doska s hrúbkou 20 mm a list drevovláknitých dosiek s minimálnym rozmerom 2 000 x 2 100 mm. Časti potrebné na vytvorenie stoličky budú vyrezané z nosníkov, zaoblené prvky pre držadlá stoličky z dosky, sedadlo a operadlo budúcej stoličky na kŕmenie z drevovláknitej dosky. Na stoly sa používa preglejka, drevo alebo laminovaná drevotrieska – iba 750 x 450 mm. Ak nie je k dispozícii nový materiál, je celkom možné zaobísť sa so starým materiálom, ktorý bol predtým spracovaný technikou decoupage.

Na vysokú stoličku budete potrebovať:

 • 4 nohy dlhé 390 mm;
 • 4 zaoblené prvky;
 • 2 horné nosníky, každý 220 mm;
 • 2 spodné priečky, každé 340 mm;
 • 3 priečniky po 300 mm;
 • 1 malá pracovná doska (cca 200×340 mm).

Ak chcete vytvoriť stôl z dreva, musíte vystrihnúť:

 • 4 nohy po 500 mm;
 • 4 pásy 410 mm;
 • 4 priečniky po 340 mm;
 • 1 doska – 380 x 450 mm.

Technológia na vytvorenie detskej stoličky na kŕmenie (s kresbou)

Podrobnosti o varení

1. Tyče je potrebné prerezať na polovicu, potom vystrihnúť diely požadovanej dĺžky.

2. Hotové prvky sa spracujú brúsnym papierom.

3. Zaoblené časti sú vyrezané z dosky podľa schémy po prenesení označení na drevený povrch. Schéma sa prekreslí tak, aby boli drevené vlákna kolmé na uhol skladania. Potom bude časť odolná..

4. Spojenie dielov sa vykonáva pomocou pravouhlých hmoždiniek a lepidla.

5. Drevené spojovacie prvky (hmoždinky) sú vyrezané s veľkosťou 8X20X50 mm. Pre hmoždinky v detailoch sú vytvorené otvory s hĺbkou 30-40 mm, zodpovedajúce veľkosti spojov.

Zhromažďujeme bočné steny

Bočnú časť stoličky tvoria 2 krivky, horné a dolné priečky a 2 nohy. Vopred pripravené hmoždinky a otvory sú namazané lepidlom. Na začiatok zozbierajte nohy a spodnú priečku. Uistite sa, že rohy sú 90 stupňov. Ďalším krokom je montáž hornej tyče a 2 zaoblení. Keď sa lepidlo vezme, spoja všetky prvky dohromady, vytiahnu ich svorkou a nechajú jeden deň zaschnúť. Druhá bočná stena je zostavená rovnakým spôsobom. Nebude však nadbytočné porovnávať oba prvky počas montáže, aby ste sa uistili, že vyjdú identické. Hotové bočnice sú spracované brúsnym papierom.

Zbierame sedadlo a operadlo

Na sedadlo a operadlo sme vystrihli 6 kusov 300 x 250 mm z drevovláknitých dosiek.

Zaoblite dva rohy tak, aby polomer zaoblenia bol 50 mm. Konce dielov opatrne obrúsime. Potom prilepíme 3 rovnaké časti a umiestnime ich pod lis..

Operadlo a sedadlo môžu byť navzájom spojené buď rohom a skrutkami, alebo pásom plechu s hrúbkou 80-100 mm, ohnutým v strede a skrutkami.

Zhromaždenie celej stoličky

Boky sú navzájom spojené pomocou pásikov dlhých 300 m. Najprv sa pokúste „navnadiť“ konštrukciu a označte miesta, kde budú otvory pre hmoždinky.

V lamelách pre sedadlo sú vopred vyrobené 4 otvory. V tyči nesúcej chrbát sú tiež 4 (2 na koncoch na pripevnenie k bočnej stene a 2 valcové v samotnej tyči na pripevnenie chrbta). Na bočných stenách sú vytvorené 2 otvory pre tyč, ktorá drží operadlo, a 2 – pre tyč, ku ktorej je pripevnená doska stola.

Keď sú všetky otvory pripravené, skontrolujte, či hmoždinky dobre sedia, zostavte konštrukciu. Až potom dajte diely na lepidlo. Po konečnom sušení je celý výrobok brúsený (najmä konce) a lakovaný.

Zostavenie stola

Nohy sú spojené s horným a dolným pásom (dĺžka – každá 410 mm). Bočné steny sú k sebe pripevnené priečnikmi (dĺžka – každá 340 mm). Na jeden z koncov konštrukcie je pripevnená stolová doska.

Postupnosť akcií je rovnaká. Vyskúšame, označíme miesto pre spoje, vyrežeme otvory a hmoždinky, zostavíme konštrukciu, skontrolujeme rohy a či spoje sedia, potom striedavo namažeme lepidlom a zostavíme bočné steny, navzájom ich pripevníme priečkami , nainštalujte dosku. Hotovú štruktúru dodatočne spracujeme brúsnym papierom a potom ju otvoríme lakom.

Aby dieťa mohlo pohodlne sedieť, pokrývame sedadlo a operadlo látkou (imitácia kože), pričom sme predtým položili penovú gumu alebo vatelín a zaistili sme ho zošívačkou. Sedadlo a operadlo môžete namontovať ešte pred montážou. Potom musíte opatrne vytvoriť dieru v koži a dodatočne spracovať tieto miesta..

Toto je len jedna z možností (najľahšia a najpohodlnejšia) pre detskú stoličku. Fotografie vám pomôžu predstaviť si všetku možnú rozmanitosť tohto druhu nábytku vyrobeného ručne.

Detská stolička na kŕmenie, ktorej schéma sedenia je uvedená nižšie, je o niečo kompaktnejšia, ale ťažšie sa implementuje..

K bežnej stoličke pre dospelých existujú tiež iba prídavné zariadenia..

Najjednoduchšou, najkompaktnejšou a najpohodlnejšou možnosťou je detská stolička na kŕmenie vyrobená z látky. Cena takéhoto zariadenia je dosť vysoká. Ale urobiť to sami, mať po ruke diagram a porozumieť tomu, ako je taká vec pripevnená k obyčajnej stoličke, je veľmi jednoduché.

Šijeme mobilnú detskú stoličku na kŕmenie (návod)

Potrebujeme:

 • tkanina (ľan, podšívka, bavlna) – asi 2-3 m;
 • 2,5 m popruhy;
 • 3 spony karabíny;
 • voliteľne – 3 m hrubého a silného opletu (môžete si ho ušiť sami);
 • nite, nožnice, ihly, šijací stroj.

Dávajte pozor na diagram. Toto zariadenie pozostáva z upevnenia na stoličke a detskej sedačky.

Keď vložíte dieťa do takého zariadenia, bude bezpečne pripevnené pomocou širokých popruhov k bežnej stoličke pre dospelých. Šírka tohto vrecka závisí od šírky stoličky. Preto sa často vyrába štandardne alebo o niečo širšie, aby v prípade potreby mohlo dieťa sedieť na domácej stoličke aj na tej, ktorú majú starí rodičia..

Z látky (nie nevyhnutne rovnaké) sú vystrihnuté dve časti, ktoré sú zošité. Je lepšie, ak je bavlna alebo ľan na vnútornej strane výrobku (časť je menšia) a podšívková tkanina je na vonkajšej strane (časť je väčšia). Ak sa pozriete na vzor, ​​v hornej (obdĺžnikovej) časti výrobku je k dispozícii záhyb. Tkanina je v tomto mieste zložená a pripevnená. Výsledná „taška“ sa položí na stoličku, potom sa dieťa posadí a upevní popruhmi, ktoré sa buď upevnia karabínkou, alebo sa zaviažu vzadu. Aby sa popruhy vzadu nespadli, ale aby dieťa podopierali vyššie pod držadlami, sú k dispozícii pútka na opasok. Na takejto stoličke je bezpečné nakŕmiť dieťa nielen doma alebo na večierku, ale aj v reštaurácii. Zariadenie môžete vždy nosiť so sebou.

V ideálnom prípade by rodina, kde je alebo plánuje malé dieťa, mala mať stacionárnu aj mobilnú stoličku. Preto otec, ktorý je priateľom stolára, a mama, ktorá vie šiť, by mali vedieť, ako vyrobiť stoličku na kŕmenie dieťaťa..

About the author