DIY vodopád na sklenenej ploche

Vodopád na skle je vynikajúcou dekoráciou interiéru. Tečúca voda zároveň upokojuje a upokojuje. Okrem toho má prítomnosť vodopádu v miestnosti priaznivý vplyv na mikroklímu v miestnosti, ktorá zvlhčuje vzduch. Dozvieme sa viac o funkciách vodopádu vyrobeného vlastnými rukami na skle..

Obsah:

Urob si sám vodopád na skle

Ponúkame možnosť výroby dekoratívneho vodopádu na sklenenú plochu, ktorá je inštalovaná na ulici. Táto štruktúra má tvar vodopádu, ktorého voda preteká pozdĺž steny..

Pri práci na takom zariadení budete potrebovať:

 • drevo;
 • drevené dosky;
 • dyha;
 • maskovacia páska;
 • parafínové pasty;
 • tvrdené sklo, ktorého veľkosť určuje rozmery konštrukcie;
 • čerpadlo s minimálnym výkonom používané na organizáciu obehu vody;
 • plastové rúrky;
 • kamene;
 • konzoly so zapínaním;
 • kamene na ozdobu.

Pomocou dosky vytvorte zásuvku, ktorá má rovnakú šírku ako tvrdené sklo. Vnútro škatule je ošetrené parafínovou pastou. Zabráni sa tak kontaktu dreva s vlhkosťou. Predtým sa odporúča ošetriť strom antiseptickými zlúčeninami. Ako základ vodopádu sa používa rámová časť, na výrobu ktorej sa používa drevo. Vnútorné rozmery tejto štruktúry by mali byť také, aby bola krabica umiestnená vo vnútri rámu a bola v ňom stabilná.

Krabica je po predbežnom spracovaní umiestnená do tejto štruktúry. Vnútro škatule je potiahnuté polyetylénovou fóliou, je lepšie zvoliť tmavé, nepriehľadné farby. Upozorňujeme, že pomocou filmu je potrebné dosiahnuť absolútnu tesnosť konštrukcie. Film môžete pokryť v niekoľkých vrstvách. Ďalej by ste mali odrezať dve dosky, ktorých rozmery by mali byť rovnaké ako výška skla. Tieto diely pripevnia sklenenú stenu k krabici. Ako povrchovú úpravu budúcej štruktúry použite dyhu. Na ozdobenie samotnej škatule môžete použiť drevenú šindľovú dosku.

Pozdĺž centrálnej časti škatule je nainštalované tvrdené sklo. Na dodatočnú fixáciu skla je na neho tiež nainštalovaná doska. Ďalej je nainštalované čerpacie zariadenie a sú pripojené plastové rúrky, cez ktoré cirkuluje kvapalina..

Fotografia vodopádu na skle:

Na upevnenie rúrok k bočným regálom sa používajú špeciálne krúžky, ktoré je možné zakúpiť v inštalatérskom oddelení obchodu. Horná rúrka je navyše vybavená otvorom, takže vytekajúca kvapalina padá priamo na hornú časť skla. Veľkosť otvoru je zvolená individuálne, preto musíte najskôr vytvoriť malý otvor, v prípade potreby ho postupne zvyšovať.

Rám vodopádu je navyše dodatočne opláštený akýmkoľvek vhodným materiálom a natretý. Odporúča sa tiež pokryť drevené časti priehľadným vodotesným lakom. Vo vnútri škatule sú nainštalované kamene, ktoré vykonávajú dekoratívnu funkciu. Voda sa naleje do spodnej časti škatule a čerpadlo sa zapne. Pripojte čerpadlo k zdroju napájania a skontrolujte výkon fontány oproti sklu. Fontánu môžete navyše ozdobiť farebnými efektmi tak, že na ňu nainštalujete LED osvetlenie.

Urob si sám vodopád na skle

Ponúkame ďalšiu možnosť výroby domáceho vodopádu, ktorý je možné ľahko umiestniť do obývačky alebo do spálne. Pri práci na vodopáde budete potrebovať:

 • organické sklo, ktorého veľkosť je stanovená individuálne a závisí od veľkosti samotného vodopádu;
 • materiály a žiarovky na organizáciu osvetlenia;
 • kompresor, pri výbere tohto prvku dávajte pozor na hlukový výkon, mal by byť minimálny;
 • vinylová hadica;
 • spätný ventil.

V prvom rade odporúčame vytvoriť kresbu budúcej štruktúry. Vodopád by mal byť kompaktný a nemal by preplňovať priestor. Pri výbere výšky a šírky výrobku vychádzajte z jednotlivých rozmerov miestnosti, v ktorej bude vodopád inštalovaný.

Horná časť vodopádu je vybavená ďalším krytom panelu, ktorý chráni výrobok pred nečistotami a prachom. Aby vodopád nielen zvlhčoval vzduch, ale mal aj estetickú funkciu, odporúčame vám naň dodatočne nainštalovať osvetlenie. Na tieto účely budete potrebovať neónové žiarovky odolné voči vlhkosti, dajú sa kúpiť v každom železiarstve. Neónové svetlá majú jasné svetlo, ktoré neutopí voda. Miesto pre montáž žiaroviek určte jednotlivo, v závislosti od požadovaného typu osvetlenia.

Mali by ste začať pracovať na výrobku so schémou „urob si sám“ pre vodopád na skle, ktorá jasne popisuje veľkosť výrobku, jeho parametre, materiály na výrobu každej časti, miesto inštalácie podsvietenia a čerpania zariadenia, ako aj budúce dokončovanie.

Spočiatku sa vytvorí základná časť konštrukcie. Hlavnými požiadavkami na základ sú pevnosť, schopnosť odolávať hmotnosti skla a vody, ako aj absolútna tesnosť konštrukcie. Rozmery nadácie musia byť navyše také, aby sa do nej ľahko zmestila sklenená stena. Nasleduje inštalácia spätného ventilu, živných prvkov a vzduchového systému. Upozorňujeme, že ventil zaisťuje, že je prívod vody vypnutý alebo úplne stuhne. Okrem toho je potrebné predinštalovať podsvietenie vo forme neónových a LED žiaroviek. Ďalej sa kontroluje ich výkon..

V ďalšej fáze práce je nainštalované sklo organického pôvodu. Práve na skle sa podsvietenie opäť zapne. V spodnej časti palety je vyrobená sklenená nádoba, v ktorej je umiestnená voda.

Upozorňujeme, že hladina vody musí byť konštantná, iba v tomto prípade bude možné dosiahnuť správnu činnosť celého systému..

Vzduchové bubliny dodávané vodou musia byť rovnomerné a rovnomerné. Na tieto účely budete potrebovať akrylový sprej s ďalšími otvormi. Úpravou rozstrekovacieho otvoru je možné počas procesu dodávania vody dosiahnuť úžasné výsledky.

Ďalej by ste mali rozhodnúť o umiestnení nádoby s vodou. Je možné ho nainštalovať v hornej časti vodopádu alebo na križovatke pódia a podlahy. Pred začatím práce sa odporúča povrch skla vyčistiť čistiacim prostriedkom na sklo. Na prevádzku vodopádu sa odporúča používať výlučne čistenú destilovanú vodu..

Stenový vodopád na skle – výrobné vlastnosti

Ponúkame možnosť výroby domáceho skleneného vodopádu na inštaláciu na stenu. Náklady na takýto výrobok sú dosť vysoké, ale jeho nezávislá výroba bude stáť tri alebo dokonca štyrikrát lacnejšie. Tento vodopád má atraktívny vzhľad, dokonale zdobí interiér každej miestnosti..

Veľkosť a vzhľad vodopádu sa určuje individuálne, ale princíp jeho výroby je rovnaký pre všetky typy stenových štruktúr..

V procese práce na vodopáde je potrebné pripraviť materiály vo forme konvenčného čerpadla, ktorého výkon je určený veľkosťou produktu a množstvom čerpanej kvapaliny. Na pripojenie a upevnenie rúrok budete potrebovať spojovacie prvky vo forme tvaroviek, zátok, odkvapov a ďalších prvkov. Tiež si musíte kúpiť priehľadnú hadicu, zátky do plastových rúrok, rukavice a lepidlo na báze polyuretánu..

Video vodopád na skle:

Pomocou lepidla na drevo budú spojené niektoré prvky vodopádu. Ako ozdobné prvky vodopádu sa používa farebné sklo, lepidlo na prácu s plastovými časťami, lak s moridlom. Ako dodatočné materiály budete potrebovať plechovku z hliníka, drevenú dyhu, preglejku odolnú voči vlhkosti, drevené dosky, handry, žiarovky a drôty na organizáciu podsvietenia. Okrem toho pripravte brúsny papier, konzervačný prostriedok na drevo, hydroizolačný materiál, LED žiarovky, konzoly, skrutky a ďalšie upevňovacie prvky..

Mali by ste začať pracovať na dekoratívnom vodopáde s výrobou drevenej škatule. Na tieto účely sa používa doska alebo preglejka. Veľkosť škatule je určená rozmermi sklenenej tabule, ktorá je v nej nainštalovaná. Na lepenie všetkých spojov medzi drevenými časťami použite škótsku pásku. Na ošetrenie vnútorných kĺbov zásuvky použite pastu na báze parafínu..

Predtým je potrebné do plastovej nádrže pridať polyesterovú živicu a urýchľovač, kompozícia sa dôkladne premieša. Ďalej sa predtým rozpustená živica naleje do škatule, ktorá by mala rovnomerne pokryť produkt. Špachtľou rozotrite živicu do škatule. Po získaní rovnomernej vrstvy živice nechajte výrobok úplne vysušiť.

Potom, čo je živica úplne suchá, je potrebné postup znova zopakovať, aby bolo možné dosiahnuť úplnú hydroizoláciu nádrže. Kým však živica stvrdne, umiestnia sa do nej malé kúsky skla na dekoratívnu funkciu. Počkajte, kým druhá vrstva živice stvrdne. Po úplnom zaschnutí zlomeniny sa drevená forma rozoberie a získa sa štruktúra na báze živice, ktorá slúži ako dno vodopádu. Odstúpte o 2,5 cm od hornej časti otvoru a vytvorte otvor, na druhej strane urobte identický otvor.

Nasleduje proces prípravy dosiek, udržiavanie skla vo vzpriamenej polohe. Dve dosky sú vyrobené z dosiek, jedna z nich je inštalovaná na vrchu a druhá v spodnej časti. Všetky dosky pred začatím práce musia byť pokryté antiseptickou zmesou. Na dokončenie dosiek, ktoré slúžia ako priečky, použite dyhu. Aby dyha zaschla, musíte počkať asi 12 hodín. Ďalej je povrch brúsený brúsnym papierom a pokrytý škvrnou. Po zaschnutí škvrny odstráňte z povrchu dreva prach a naneste lak.

Na spojenie dvoch boxov dohromady použite klince. Aby sa zabránilo kontaktu dreva s vodou, je na boxy nainštalovaný strešný materiál. Zadná stena boxu je dodatočne vybavená otvorom pre vstup hadice. Vykonáva funkciu dodávky vody do čerpadla. Horná časť krabice je vybavená skrutkami vo forme háčikov, rozstup medzi upevňovacími prvkami musí byť rovnaký. Ďalej by ste mali nainštalovať lištu, ktorá rozdeľuje vodopád na dve časti. Je na ňom namontované podsvietenie.

Ďalej by ste mali pripraviť PVC rúrku. Je v ňom vybavených šesť otvorov, interval medzi otvormi je päť centimetrov. Jedna strana potrubia je vybavená zástrčkou a druhá adaptérom v tvare L. Ďalej upevnite potrubie pomocou konzol na rozvodnom páse. Upevnenie hliníkového plechu sa vykonáva pomocou skrutiek s pozinkovaným nástrekom. Nainštalujte potrubie takým spôsobom, aby ho voda počas prevádzky vodopádu rovnomerne zaplavila.

LED diódy sú inštalované na povrchu rozvodného pásu. Predlžovací kábel je inštalovaný v hornom oddelení puzdra, bude tu aj čerpadlo s hadicou.

Nasleduje proces upevnenia predného pásu na konštrukciu dolného boxu. Žľab je vyrobený z plastového potrubia, na ktorého oboch stranách je potrebné nainštalovať zátky. Ďalej sa paleta naplní vodou a nainštaluje sa do škatule. Hadica musí byť inštalovaná vo vode a pripojená k čerpadlu. Zapnite čerpadlo a svetlá a skontrolujte, či systém funguje.

Doteraz skonštruované boxy sú pripevnené k povrchu steny pomocou špeciálnych konzol. Odporúča sa dodatočne ich natrieť tak, aby zodpovedali stenám. Ďalej by ste mali pripevniť hadicu privádzajúcu vodu k stene. Zaveste vodopád na stenu a vyskúšajte si ho. Ak je to potrebné, urobte v hadici viac otvorov na prívod vody alebo zväčšite ich veľkosť.

Interiérové ​​vodopády na skle sú veľmi obľúbené pri navrhovaní rôznych priestorov. Sú inštalované nielen v obytných budovách alebo bytoch, ale aj v hoteloch, hoteloch, obchodoch, nákupných centrách a na iných verejných miestach. Sledovanie vodopádu je potešením, voda upokojuje a zmierňuje negatívne emócie, navyše tento prvok interiéru dokonale zvlhčuje vzduch a udržuje zdravú mikroklímu, čo je obzvlášť dôležité v zime a v lete, keď je vzduch v miestnosti suchý. Výroba vodopádu na skle vlastnými rukami vám umožní postaviť produkt, ktorý je ideálny pre individuálne vlastnosti vášho domova. Vodopád vlastnej výroby vás navyše vyjde niekoľkonásobne lacnejšie ako kúpený výrobok..

Video vodopád urob si sám na skle:

About the author