DIY závesy do škôlky

Šitie záclon do škôlky vlastnými rukami, ktoré ste predtým premysleli nad ich dizajnom, zvyčajne nie je také ťažké, aby ste opustili tento zaujímavý podnik zo strachu, že sa nedokážete vyrovnať. Túto úlohu môžete samozrejme zveriť profesionálom v oblasti navrhovania a šitia záclon, ale v prvom rade sa zbavíte radosti z vytvárania niečoho vlastnými rukami pre svoje milované dieťa, pričom budete realizovať svoj vlastný kreatívny nápad a za druhé, ak budete sami šiť záclony, ušetrí to určitý podiel rodinného rozpočtu, ktorý, ako vidíte, nebude nadbytočný.

V našom článku, ktorý vám môže pomôcť pri vlastnom šití záclon do škôlky: navrhovanie záclon do škôlky, výber tkanín do záclon, záclon do chlapčenskej izby, záclon pre dievčatko, ako ušiť závesy do škôlky, nápady na dekoráciu záclony, ako aj závesy na fotografiu do detskej izby.

1. Návrh závesov pre škôlku

2. Voľba látky na záclony v detskej izbe

  • Voľba farby látky
  • Voľba textílie textílie

3. Záclony v detskej izbe pre chlapca

4. Záclony v detskej izbe pre dievča

5. Šitie záclon

  • Šitie jednoduchých záclon
  • Šitie komplexných záclon

6. Dekorácia na závesy

Návrh závesov do škôlky

Predtým, ako pristúpite priamo k šitiu záclon, musíte sa najskôr rozhodnúť o ich dizajne. Návrh závesov do detskej izby môže byť veľmi rôznorodý a závisí to nielen od osobných preferencií a predstavivosti. Dizajn závesov je tiež určený všeobecným štýlom detskej izby alebo témou, v ktorej je vyzdobený. Ak je detská izba navrhnutá v konkrétnej téme, závesy ju môžu podporiť a doplniť. Napríklad, ak je škôlka vyzdobená v morskom štýle, závesy môžu byť buď obyčajné modré, modré (tieto dve farby môžete kombinovať a tiež pridať bielu) alebo s morským vzorom, ktorý dopĺňa celkový sprievod miestnosti. ..

Záclony však môžu nielen doplniť už existujúcu tému pre deti, ale aj ju sami vytvoriť. Napríklad na vytvorenie futbalovej témy v miestnosti stačí namaľovať steny svetlo zelenou alebo zelenou farbou a zavesiť závesy s obrazom futbalových lôpt..

Aby sa vytvorila rovnaká námorná téma, v miestnosti s modrými stenami zavesíme závesy s námorným vzorom, niekoľko ďalších obrázkov na stenu „z tej istej opery“ a téma sa odhalí..

Ak je miestnosť veľmi nasýtená rôznymi jasnými dekoratívnymi prvkami, detailmi vytvárajúcimi témy, potom sú záclony stále vhodnejšie pre monochromatické a neutrálnejšie.

Do miestnosti s prevahou pokojných tónov sú veľmi vhodné svetlé záclony, ktoré urobia interiér škôlky farebnejším..

Pri premýšľaní nad návrhom záclon pre škôlku by sa malo pamätať na to, že úspešná verzia záclon môže celú miestnosť zmeniť k lepšiemu, urobiť ju útulnou a neúspešná naopak pokaziť celkový dojem z celého dizajnu. z detskej izby.

Voľba látky pre závesy v detskej izbe

Potom, čo ste sa rozhodli pre návrh budúcich záclon pre škôlku, mali by ste začať s výberom vhodnej látky.

Voľba farby látky

Farba látky na záclonách je jedným z hlavných výberových kritérií..

Okrem všetkého vyššie uvedeného v časti o dizajne závesov pre škôlku je pri výbere farby záclon vhodné použiť aj niektoré všeobecné odporúčania. Pri výbere látky by ste sa mali vyhnúť príliš tmavým, pochmúrnym alebo krikľavým jasným farbám, matným, vyblednutým a bezvýrazným odtieňom. Farba závesov by mala byť v súlade s celkovou farebnou schémou miestnosti..

Voľba textílie textílie

Pri výbere textúry závesov musíte vziať do úvahy, že na jednej strane by závesy v detskej izbe mali byť vyrobené z dostatočne hustej tkaniny, aby v prípade potreby mohli dobre zatemniť miestnosť, vytvoriť súmrak v jasné slnečné svetlo, keď dieťa spí cez deň alebo v noci, keď cez okná svieti pouličné osvetlenie. Ale na druhej strane, záclony by nemali byť príliš hrubé a ťažké, pretože za prvé, také záclony budú v detskej izbe vyzerať úplne neharmonicky, a za druhé, také textílie majú tendenciu rýchlo hromadiť veľké množstvo prachu v sebe, čo je veľmi škodlivý pre zdravie dieťaťa.

Alternatívne môžete na okná dodatočne nainštalovať žalúzie kvôli lepšej izolácii svetla a v prípade potreby ich zatvoriť. V tomto prípade môžu byť záclony vyrobené z tenkej alebo dokonca priesvitnej textílie a ich hlavnou funkciou bude zdobenie interiéru a vytváranie pohodlia pre dieťa..

Pri výbere látky na záclony v detskej izbe musíte pamätať na to, že by nemala byť horľavá a zároveň by mala byť veľmi praktická, ľahko umývateľná a žehliteľná, pretože záclony do škôlky možno budete musieť prať viac často ako záclony pre iné miestnosti.

Ak hovoríme o ekologickosti tkaniny, potom v tomto zmysle je ľan a hrubá bavlna samozrejme ideálne pre záclony v detskej izbe..

Záclony v detskej izbe pre chlapca

Pre mladších chlapcov si môžete vybrať záclony s obrázkom vašich obľúbených kreslených postavičiek alebo rozprávok, ako aj autá, vesmírne lode, futbalové lopty, člny, dinosaury atď., V závislosti od preferencií dieťaťa.

Pre starších chlapcov sú perfektné geometrické vzory, abstrakcia alebo obyčajné záclony, ktoré dobre zapadnú do zvyšku interiéru..

Strih záclon pre chlapčenskú izbu sa spravidla vyznačuje zdržanlivosťou a jednoduchosťou. Ak je pre škôlku malého chlapca v niektorých prípadoch odľahčený lambrequin stále prijateľný, potom pre izbu teenagera nemôžete ani premýšľať o volánikoch a lambrequins na záclonách.

V chlapčenských izbách je celkom populárne používať skrátenú dĺžku na závesy..

Farby: modrá, modrá, šedá, zelená, hnedasté tóny a ich kombinácia navzájom a s inými tónmi sú vhodné.

Záclony v škôlke pre dievčatá

Ale pre detskú izbu dievčaťa sú veľmi vhodné rôzne volánky, volánky, nie príliš objemné lambreky. Pokiaľ ide o farbu, dobre sa hodia ružové, lila, béžové, žlté, svetlo zelené, biele a červené tóny.

Dievčatko bude rád, keď uvidí víly, princezné a princov na záclonách vo svojej detskej izbe; také obľúbené postavy medzi dievčatami ako cestovateľka Dasha, Hello Kitty. Vhodné sú aj obrázky zvierat (psov, medveďov, mačiek atď.), Kvetov, motýľov..

Pre staršie dievčatá budú jemné kvetinové vzory alebo obyčajné záclony vyhovovať zvyšku farebnej schémy miestnosti. V detskej škôlke pre dospelých je zaujímavé, že tkaniny rôznych textúr navzájom prepojené, krásne volániky, volániky, ako aj všetky druhy dekorácií na záclony budú vyzerať.

Ak chlapci vždy neprejavujú záujem o taký problém, akým je návrh závesov, aj keď vo svojej vlastnej miestnosti, potom by sa dievča, najmä ak je už staršie, malo o tejto otázke rozhodne poradiť. Možno sa jej predstava o jej izbe veľmi líši od vašej. Vypočujte si ju alebo nájdite kompromisné možnosti.

Šitie záclon

Potom, čo prebehne voľba dizajnu závesov pre detskú izbu a kúpi sa tkanina, vyberie sa rímsa a zavesí sa, môžete pristúpiť priamo k šitiu záclon.

Šitie jednoduchých záclon

Najľahšie bude ušiť samozrejme jednoduché záclony, ktoré sú rovnomerné na okrajoch, ktoré budú následne zavesené na rímse; alebo podobné záclony, ale navyše s volánom v hornej alebo dolnej časti.

Pozastavme sa nad popisom, ako ušiť také záclony..

Neodporúča sa vyrábať v škôlke príliš hrubé závesy, najmä ak je tkanina dostatočne hustá, pretože tieto záclony vizuálne urobia okno a celý interiér ťažšími a tiež budú zbierať viac prachu. Toto by sa malo vziať do úvahy pri výpočte požadovaného množstva látky aj pri jej nákupe, ako aj dodatočne pri strihaní, ak bola tkanina kúpená s výraznou rezervou..

Na strihanie a strihanie záclon budete potrebovať veľký tvrdý povrch, spravidla to bude podlaha. Malé záclony je možné samozrejme vyrezať na stôl, ak to jeho povrchová plocha dovoľuje..

Pred rezaním je potrebné tkaninu napariť žehličkou. Potom, ak sú záclony obyčajné, musíte určiť a označiť šípkou na pekelnej strane smer hromady látky, pretože ak majú hotové záclony odlišný smer hromady, potom sa môžu v tieni zdať odlišné . Ak je tkanina so vzorom, potom pri strihaní je potrebné pozorovať jej symetriu na záclonách.

V spodnej časti urobíme na lemu prídavok 10-15 centimetrov, v hornej časti potrebujeme niekoľkocentimetrový prídavok na ušitie vrkoča na rímsu, na bokoch urobíme malé prídavky (1,5-2 cm).

Po odstrihnutí by mali byť okraje závesov bez okraja zatiahnuté alebo lemované lemovacou páskou (páskou), aby nedošlo k odštiepeniu látky..

Ďalej vykonáme lem a na vrch závesov prišijeme vrkoč so slučkami, pomocou ktorého bude záves pripevnený k rímse.

Závesy sú pripravené, môžete ich zavesiť na rímsu a tešiť sa z výsledku so svojim dieťaťom.

Záclony môžete ozdobiť aj volánikmi hore alebo dole. Dokonca aj pri najmenších šijacích schopnostiach to nie je ťažké (vystrihnite potrebnú veľkosť plátna, spracujte okraje, zostavte a zošite na správnom mieste). Ak je riasenie v spodnej časti, malo by sa to vziať do úvahy pri rezaní celkovej záclonovej textílie na výšku (dĺžku riasenia by ste mali odčítať). K okrajom je možné pridať ďalšie strapce..

Šitie komplexných záclon

Ak ste si vybrali zložitejšiu verziu záclon na výrobu vlastnými rukami, potom v tomto prípade musíte nájsť vhodné vzory pre záclony pre škôlku. V tomto prípade samozrejme pomôže internet. Do vyhľadávača zadajte frázu „vzory a vzory detských závesov“ a vyhľadávanie vám poskytne veľký počet výsledkov, z ktorých si určite vyberiete ten správny model do detskej izby vášho dieťaťa..

Starostlivo zvážte vzorec. Na to, aby bol výrobok v plnej veľkosti, je potrebné dodržať uvedené rozmery. Vzor je možné vytvoriť na kotúči (alebo kotúčoch) tapiet, ktoré zostali po oprave, ktorých časti je možné rozštiepiť šijacími špendlíkmi..

Po vytvorení vzoru ho musíte položiť na tkaninu, postupujte podľa odporúčaní, ktoré nájdete v komentároch k vzoru, pripnite ho špendlíkmi a potom zakrúžkujte všetky detaily kriedou alebo tenkou mydlovou tyčinkou. Vystrihnite a potom postupujte podľa pokynov na šitie záclon tohto modelu, ktoré sú spravidla tiež popísané v komentároch.

Týmto spôsobom môžete nezávisle vykonávať aj veľmi zložité možnosti pre záclony..

Dekorácia na závesy

Krásne závesy do škôlky je možné dokonca získať z veľmi jednoduchých záclon, ak na nich dodatočne trochu zapracujete a transformujete ich pomocou rôznych dekorácií. Záclony môžu byť ozdobené zaujímavými aplikáciami, pripevnenými kvetmi, motýľmi, hviezdičkami, mašľami. Záves môžete vyšívať korálkami vlastnými rukami, bude obzvlášť zaujímavé to urobiť s dcérou.

Samostatnou témou zdobenia záclon v detskej izbe sú rôzne háčiky, ktoré môžu byť vo forme plyšových hračiek alebo môžu byť opäť ozdobené kvetmi, mašľami, motýľmi, ako aj kamienkami, srdiečkami, strapcami atď..

Na záver by som chcela povedať, že všetko úsilie, ktoré ste vynaložili na ušitie záclon vlastnými rukami, sa vám vyplatí, pretože krásne záclony v detskej izbe, a dokonca vytvorené milujúcimi rukami matky, zdobia nielen okno, nielen celá izba, ale aj malý detský svet vášho dieťaťa, o ktorom bude mať v budúcnosti najteplejšie spomienky.

About the author