Falshkamin to urobte sami

Ľudia žijúci v domoch a bytoch z moderných materiálov, plných domácich spotrebičov, chcú byť stále blízko krbu, cítiť teplo otvoreného ohňa a pozerať sa na plamene. Bohužiaľ nie je vždy možné vytvoriť kompletný krb alebo kachle. A všetky rovnaké moderné technológie a vývoj v oblasti dizajnu prichádzajú na záchranu. Vďaka nim môžete v interiéri vytvoriť falošný krb. Napriek svojmu umelému pôvodu, plameň v ňom poskytne jedinečný pocit pohodlia v mestskom byte alebo malom vidieckom dome. Dnes je možné kúpiť kompletnú sadu falošných krbov a bude to stačiť len na to, aby ste ich zostavili ako konštruktéri. Táto možnosť je však trochu obmedzená sortimentom obchodu. Preto by najlepšou voľbou bolo vytvoriť falošný krb vlastnými rukami..

Falošný dizajn krbu

Prvá vec, ktorá by mala začať s akýmikoľvek stavebnými prácami, a najmä prácou s interiérom, je vývoj dizajnového projektu. Pri vytváraní projektu falošného krbu je potrebné vziať do úvahy jeho typ, typ a funkčný účel. Zvlášť dôležitá je aj veľkosť falošného krbu a miesto jeho inštalácie v miestnosti. Ale najskôr.

Druhy falošných krbov

V závislosti od toho, kde bude falošný krb umiestnený, možno rozlíšiť tri hlavné typy. Najprv – uhlové, umiestnený v rohu miestnosti. Zaberá relatívne málo miesta a umožňuje veľmi ergonomické využitie vnútorného priestoru.

Rohový falošný krb

Druhý druh – normálne, externý falošný krb. Veľkosti falošných krbov môžu byť rôzne. Ale hlavným problémom vonkajších krbov je oblasť, ktorú zaberajú. Jedinou cestou, ako túto nevýhodu vyhladiť, je účelné použitie krbovej rímsy ako stojana na rôzne drobnosti alebo televízie. To vám umožní ušetriť trochu a kompetentnejšie poraziť usporiadanie nábytku..

Vonkajší falošný krb

Tretí druh – vstavaný. Takéto falošné krby sú umiestnené vo vnútri stien a priečok. To je ich výhoda aj nevýhoda. Výhodou je, že nezaberajú miesto. Nevýhodou je náročnosť usporiadania výklenku v betónovej alebo tehlovej stene. A je vhodné vybaviť plnohodnotnú priečku kvôli krbu iba v prípade prestavby priestorov.

Vstavaný falošný krb

Druhy falošných krbov

Možno je to hlavný problém, ktorému musíte venovať pozornosť pri navrhovaní falošného krbu. Celkovo existujú tri typy falošných krbov: s autentickou imitáciou, podmienenou imitáciou a symbolickým označením materiálu a plameňa.

V. krby s autentickou imitáciou rozmery, proporcie a materiály tých skutočných sú zachované. Môžu tiež obsahovať horáky na plyn, biopalivo alebo jednoduchý elektrický krb, ktorý simuluje plameň. Pre takéto krby je dôležité použiť žiaruvzdorné materiály a dodatočne vybaviť plnohodnotný komín.

Krby s podmienenou imitáciou predstavujú iba portál skutočného krbu. Samotný portál môže byť umiestnený v blízkosti steny alebo vo vnútri steny. Vnútri portálu je spravidla obrazovka s imitáciou ohňa alebo sviečky..

Symbolické krby predstavujú akési ohnisko. Môžu to byť iba obrazy, druh štruktúry, ktorá organicky zapadá do interiéru. Ale také falošné krby nevyžarujú teplo, je to len dekoratívny prvok..

Falošné krby: príklady fotografií

Falshkamin 1

Falshkamin 2

Falshkamin 3

Falshkamin 4

Falshkamin 5

Krbová kresba

Pri vytváraní kresby falošného krbu nie je nič ťažké. Stačí nakresliť konštrukciu krbu s uvedením požadovaných rozmerov a použitých materiálov. Je dôležitejšie vybrať správne materiály pre tento alebo ten typ krbu, ako aj dodržať proporcie. Fotografia zobrazujúca dizajn falošného krbu ukazuje, čo môže byť kresba.

Falošná kresba krbu

Pri vytváraní projektu a kresby je dôležité vziať do úvahy množstvo faktorov, ktoré pomôžu čo najefektívnejšie zapadnúť do samotného krbu bez toho, aby došlo k narušeniu jeho estetickej príťažlivosti a bezpečnosti pri ďalšom použití. Po prvé, v závislosti od štýlu interiéru, je potrebné vybrať vzhľad krbu. Za druhé, ideálne proporcie krbu sa berú do úvahy, keď je výška portálu 2/3 alebo 3/4 šírky krbu a hĺbka portálu nie je menšia ako 40 cm a nie je väčšia ako polovica šírky krbu. . Po tretie, na účely požiarnej bezpečnosti, na krby so spoľahlivou imitáciou, v ktorých sa používajú plynové alebo biopalivové horáky, je potrebné použiť žiaruvzdorné materiály a vybaviť komín.

Ako materiál pre falošný krb môžete použiť sadrokartónové dosky a kovové profily, drevené tyče a plechy z MDF alebo vytvoriť krb výlučne z prírodných tehál. Pokiaľ ide o dekoráciu, hlavnou vecou je vybrať si materiály a farby, ktoré sú najvhodnejšie a najvhodnejšie pre interiér. Môže to byť sadra, pena, polyuretán, keramika, kov a oveľa viac..

Ako vyrobiť falošný krb

Falošný krb môžete vytvoriť z rôznych materiálov, ale najobľúbenejším a najpraktickejším je falošný krb zo sadrokartónu. Tento materiál je univerzálny, dá sa ľahko kúpiť, čo v kombinácii s jednoduchým spracovaním a inštaláciou ho robí nepostrádateľným pre vytváranie štruktúr akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Pri usporiadaní falošného krbu zo sadrokartónu budete potrebovať nasledujúce nástroje a materiály:

 • sadrokartónové dosky;
 • kovový profil CD 60/27 a UD 27/28;
 • perforovaný hliníkový roh;
 • samorezné skrutky do sadrokartónu a kovu;
 • lepidlá, tmely, sadry a farby;
 • krbový portál alebo jeho súčasti vyrobené z peny alebo polystyrénovej peny;

Dôležité! Ak plánujete vytvoriť plnohodnotnú imitáciu krbu s horákom, potom budete potrebovať žiaruvzdorné tehly na vnútornú výzdobu portálu, ako aj sendvičovú rúru na komín.

 • slinok alebo keramické dlaždice, ak plánujete dokončiť portál týmito materiálmi;
 • horák, elektrický krb alebo simulovaná protipožiarna clona.

Od nástroj potreboval by:

 • nôž a píla na sadrokartóne;
 • kovové nožnice;
 • vŕtačka a skrutkovač;
 • špachtle;
 • zvinovací meter, ceruzka a vodováha.

Začíname s rezanie profilov CD a UD pre rám. Na to používame špeciálne nožnice. Teraz vezmeme meter a na stenu označíme rozmery budúceho krbu bez toho, aby sme vzali do úvahy hrúbku sadrokartónu a povrchovú úpravu. Berieme profil UD, aplikujeme ho na značky tak, aby samotné značky boli na vonkajšej strane profilu. Vŕtačkou vyvŕtame otvory pre upevňovacie prvky, ale táto možnosť je výhodná, ak sú steny opláštené sadrokartónom. Ak je stena betónová alebo tehlová, potom najskôr vyvŕtame otvory v profile, nanesieme ich, označíme otvory a potom vyvŕtame otvory do steny. Urobíme krok medzi otvormi 20 – 30 cm. Do otvorov zatlačíme hmoždinky a až potom upevníme samotný profil. To isté robíme pre profil, ktorý bude pripevnený k podlahe..

Vložte profil CD do UD

Teraz berieme Profil CD a vložte ho do profilu UD. Pomocou zvinovacieho metra označíme potrebné miesta pre upevňovacie prvky a pomocou samorezných skrutiek do kovu spojíme profily k sebe. V dôsledku toho získate taký rám, ako na fotografii:

Rám Falshkamin vyrobený zo sadrokartónu

Dôležité! Nezabudnite udržať rám horizontálny a vertikálny. Na to používame úroveň.

Ďalší krok by bol sádrokartónové opláštenie. Hárok bude potrebné rozložiť a prispôsobiť tak, aby zodpovedal každej strane. Na to používame špeciálny nôž a pílu. Na rýchle odrezanie potrebného kusu použijeme kovové pravítko a pozdĺž neho nožom narežeme lepenku. Potom opatrne rozlomte sadrokartón. Tí, ktorí robia takú operáciu prvýkrát, sa odporúča trochu cvičiť, než urobia všetko čisté. Teraz zostáva len pripevniť listy k profilu. Na tento účel používame skrutky do sadrokartónu a skrutkovač. Urobíme krok pre samorezné skrutky 10 – 15 cm.

Opláštenie rámu falošného krbu sadrokartónom

Ďalej obrazovku umiestnime plameňom alebo horákom do rámu. Na obrazovku môže byť potrebné ďalšie upevňovacie prvky, ktoré sú pripevnené k vnútorným stenám falošného krbu. Ale pre horák budete musieť steny a podlahu prekrývať žiaruvzdornými dlaždicami alebo tehlami. Budete tiež musieť nainštalovať komín na odstraňovanie produktov spaľovania. Za týmto účelom sa v hornej časti falošného krbu vyreže pílou otvor a namontuje sa sendvičová rúrka, ktorá privádza plyny von na ulicu. Táto možnosť je samozrejme vhodnejšia pre vidiecky dom. Ale v byte si môžete všetko trochu uľahčiť. Stačí nainštalovať elektrický krb alebo krb s infračerveným žiarením a obrazovkou za simuláciou plameňov.

Dôležité! Pri inštalácii akýchkoľvek modulov, ktoré spotrebúvajú elektrickú energiu, je potrebné vopred premýšľať a nainštalovať pre ne zásuvky..

V poslednej fáze vytvárania falošného krbu to vykonáme vonkajšia výzdoba. Možností je veľa a pre ktorú z nich sa vyberiete, rozhodujú priamo majitelia. Najbežnejšou možnosťou je polyuretánová portálová nálepka, slínková dlažba alebo tehlová povrchová úprava. Celý proces vyžaduje minimum času a úsilia. Stačí natrieť a vyrovnať povrch sadrokartónu. Ak je to polyuretánový portál, naneste na jeho povrch lepidlo a naneste ho tesne na povrch krbu. Ak použijeme dlaždice, potom je princíp konečnej úpravy rovnaký, rozdiel spočíva v opakovaní vyššie uvedených krokov pre každú jednotlivú dlaždicu. Dekorácia tehál sa tiež vykonáva pomocou lepiacej zmesi. Rozdiel je v tom, že okolo stien falošného krbu budete musieť murovať. Nakoniec nainštalujeme rímsu z drevotrieskového panelu a povlak pod akýkoľvek kameň, ktorý sa vám páči.

Vonkajšia úprava falošného krbu

Samozrejme, existujú aj ďalšie rôzne možnosti dokončenia falošného krbu. Všetko závisí od štýlu interiéru, typu krbu a predstavivosti dizajnéra. Práca na jeho vytvorení je jednou z najjednoduchších a najdostupnejších, ktoré zvládne každý začiatočník v stavebnom priemysle. Hlavnou vecou je mať túžbu vytvoriť falošný krb vlastnými rukami..

About the author