Kovové skrinky. Vlastnosti a použitie

Stále viac kovových skriniek nájdete v priestoroch rôznych podnikov, v kanceláriách, ako aj v súkromných domoch. Napriek tomu, že tento nábytok patrí do kategórie špecifických, v niektorých oblastiach je to nielen pohodlná, ale aj jediná možná možnosť. Dnes niekoľko spoločností a firiem ponúka široký sortiment hotových výrobkov od elitných až po lacné kovové skrine, ako aj výrobky na mieru podľa náčrtov a prianí zákazníkov. Článok sa zameria na kovové úložné skrinky.

Obsah:

Hlavné typy kovových skriniek a ich rozsah

Kovové skrine nachádzajú nové oblasti použitia, pretože tento konkrétny nábytok je schopný odolávať ťažkým nákladom a spoľahlivo konzervovať všetky položky umiestnené vo vnútri. Aké sú kovové skrine a kde sa používajú??

Predplatiteľské kovové skrine

 • Tento typ produktu je určený na výmenu korešpondencie, jej príjem a odoslanie. Skrine sú najčastejšie inštalované na poštách, v bankách a v kanceláriách veľkých spoločností. Na usporiadanie listov alebo potrebnej dokumentácie zamestnanec zodpovedný za túto oblasť otvorí spoločné dvere pre všetky cely alebo vloží korešpondenciu do otvorov dostupných vo dverách každého oddelenia. Ten, pre koho je zásielka určená, jednoducho otvorí dvere svojej cely vlastným kľúčom..

 • Možnosti návrhu pre tieto skrinky môžu byť rôzne, najčastejšie sa líši vzhľad buniek. Môžu byť očíslované alebo podpísané na špeciálnych doskách, ktoré sú vyrobené metalografickou metódou..
 • Každá zásuvka má zámok, ktorý môže byť buď bežný s kľúčom, alebo kombinovaný. Počet oddelení a ich veľkosť sú rôzne, všetko závisí od konkrétneho miesta podania žiadosti a objemu odoslanej / prijatej korešpondencie.
 • Samotná skrinka je stacionárna aj mobilná, to znamená, že je vybavená kolieskami (najčastejšie s blokátormi). Dvere každej bunky majú niekoľko verzií. Môžu to byť len slepé dvere, alebo mať perforáciu alebo otvor (otvor) pre písmená.

Archívne kovové skrine

 • Takéto výrobky, ako naznačuje názov, sa najčastejšie inštalujú do archívov. Ich hlavnou črtou je spoľahlivo chrániť dokumentáciu pred vonkajšími vplyvmi. Archívne dokumenty sú najčastejšie veľmi citlivé a vyžadujú najšetrnejšie podmienky skladovania a špeciálne prostredie. Kovové výrobky tohto typu sú vyrobené z oceľového plechu, ktorého hrúbka nepresahuje 2 mm, a zároveň je dostatočne pevné.

 • Skrinka musí mať veľký objem a spĺňať požiadavky požiarnej bezpečnosti. Okrem toho je dôležitou podmienkou bezpečné uzamknutie. Preto mnoho archívnych skríň zabezpečuje prítomnosť značkovača (to znamená samostatnú uzamykateľnú bunku). Existujúci zámkový systém zabraňuje neoprávnenému prístupu k úložným jednotkám.
 • Správnu kovovú skrinku si môžete vybrať iba na základe konkrétnych predmetov, ktoré sú určené na umiestnenie dovnútra. Pre priečinky je teda potrebná jedna kapacita, pre škatule druhá. Ak spočiatku nie je úplne jasné, čo sa má skladovať, alebo sa veci líšia veľkosťou, odporúča sa kúpiť skrinky s odnímateľnými policami, ktoré je možné v danej výške pomerne ľahko nainštalovať..
 • Takéto skrinky môžu mať ešte jedno meno – „kancelária“. Kovová kartotéka je spoľahlivejšia ako výrobky vyrobené z iných materiálov a navyše má dlhú životnosť. Okrem archívnych budov je možné výrobky inštalovať aj do knižníc alebo kancelárií.

Účtovné kovové kartotéky

 • Tieto výrobky sa v niečom podobajú na archívne skrine, pretože sú určené aj na ukladanie dôležitých dokumentov. Najčastejšie uchovávajú účtovnú, právnu a technickú dokumentáciu, kolky, cenné papiere, zmluvy a dokonca aj peniaze. Skrine je možné použiť takmer vo všetkých inštitúciách a sú umiestnené v priestoroch personálneho oddelenia alebo účtovných oddelení, v kanceláriách, v knižniciach alebo archívoch.

 • Osobitná pozornosť sa venuje spoľahlivosti uzamykacieho systému, pretože pre takýto výrobok je parameter zachovania obsahu veľmi dôležitý. Vnútorný priestor môže byť organizovaný rôznymi spôsobmi. Vyrábajú sa teda skrinky so zásuvkami, z ktorých každá je vybavená samostatnými dverami, uzamykateľnými kľúčom alebo niekoľkými priehradkami pod spoločnými dverami. Počet sekcií sa môže líšiť od niekoľkých buniek – až po niekoľko desiatok oddelení. Objemné skrine sa najčastejšie kupujú v prípadoch, keď je potrebné, aby úložný priestor využilo niekoľko zamestnancov naraz..
 • Niektoré návrhy účtovných skríň predpokladajú prítomnosť zradcov vo vnútri, na uchovávanie najcennejšej dokumentácie, napríklad pracovných zošitov zamestnancov alebo ich osobných spisov. To vám umožní, dokonca aj náhodne, zabrániť možnosti neoprávneného prístupu k nezverejneným informáciám. Tieto výrobky sa líšia od archívnych skríň vo väčšej trvanlivosti. Malé skrinky sú zvárané, zatiaľ čo väčšie sú skladacie. Rozlišujte medzi výrobkami so zvýšenou ochranou a konvenčnými. Skrine s menšou odolnosťou proti vlámaniu majú nižšie náklady, ale nie tak spoľahlivo chránia dokumenty, takže si musíte vybrať medzi bezpečnosťou a hospodárnosťou.
 • Použitie kovových účtovných skríň je najracionálnejším spôsobom zabezpečenia spoľahlivosti a bezpečnosti všetkých požadovaných účtovných dokumentov. Sú menej spoľahlivé ako plnohodnotné trezory, ale odolnejšie ako archívne skrine. Práve tieto produkty sú ideálne na ukladanie dokumentov do priečinkov A4..

Posuvná šatníková skriňa z kovu

 • Takéto kovové výrobky sú určené predovšetkým na uchovávanie dokumentácie v archívoch a kanceláriách. Rozdiel od kovových archívnych a účtovných skríň spočíva v usporiadaní dverí, ktoré sú vyrobené vo forme posuvného mechanizmu. To vám umožní vytvárať papierové archívy a úložiská aj na malej ploche priestorov..

Kovové kartotéky alebo kartotéky

 • Navrhnuté na ukladanie papierových dokumentov a ich štruktúrovanie. Štruktúry sú vytvárané v rôznych variantoch: vertikálne alebo horizontálne a dokonca aj rotačné. Práve tieto skrinky umožňujú najpohodlnejšie usporiadať kartotéku v abecednom, systematickom alebo v akomkoľvek inom poradí, čo uľahčí vyhľadávanie dokumentov a predmetov..

 • Tento typ skrinky vám tiež umožňuje výrazne ušetriť miesto v kancelárii a optimálne usporiadať dokumentáciu. Najčastejšie má výsuvné zásuvky a špeciálny dizajn proti prevráteniu, vďaka ktorým je tento výrobok čo najstabilnejší. Uložené dokumenty zostanú úplne v bezpečí, pretože sú spoľahlivo chránené pred špinou, kancelárskym prachom a ultrafialovými lúčmi.
 • Kovové kartotéky nie sú spravidla vysoké viac ako jeden a pol metra a počet zásuviek nepresahuje 10. To sa robí pre pohodlie používateľov, zatiaľ čo zásuvky môžu obsahovať aj malé karty vo formáte A6 ako najväčšie dokumenty, formát A0. Výrobca okrem veľkých kartoték vyrába aj desktopové verzie. Preto je možné vybrať absolútne všetky potrebné produkty pre konkrétnu situáciu..

Depozitné alebo depozitné kovové skrine

 • Sú nevyhnutné pre zachovanie rôznych hodnôt. Takýto nábytok je inštalovaný v pobočkách bánk, vo fitness centrách, hoteloch, na štadiónoch a na iných miestach, kde je požadovaná funkcia maximálnej bezpečnosti..

 • Je vyrobený vo forme zváranej konštrukcie a je vybavený špeciálnymi zámkami. Takýto systém má maximálnu spoľahlivosť a utajenie. V špeciálnych prípadoch otvorenie bunky vyžaduje súčasné použitie dvoch kľúčov.
 • Depozitné kovové skrinky so zámkom môžu byť vyrobené ako voľne stojace konštrukcie alebo môžu byť súčasťou modulárnych výrobkov. Tento nábytok je vyrobený z ocele s hrúbkou najmenej 2 mm a dvere oddelení sú vyrobené z kovu, ktorého hrúbka je najmenej 6 mm. Vnútorná časť každej bunky má niekoľko verzií, najbežnejšou je konfigurácia vybavená špeciálnymi kazetami z plastu alebo kovu.

Trezory z kovových skriniek

 • Jedná sa o pomerne silné a spoľahlivé kovové výrobky vo forme škatule určené na bezpečnosť cenností (peniaze, šperky, dôležité papiere atď.). Stále to nie sú celkom plnohodnotné trezory, sú vyrobené z kovového plechu, ktorého hrúbka je 1,5-3 mm..
 • Vnútri trezorov sú skrinky vybavené policami, ktoré je možné výškovo prestavať, ako aj špeciálnymi podnosmi. Výrobky je možné inštalovať doma aj v kanceláriách a v rôznych inštitúciách. Kovové trezory sú vyrobené z ohňovzdorného alebo odolného proti vlámaniu, ako aj z kombinovaných funkcií-protipožiarne.

Kovové šatníky na oblečenie

 • Takéto kovové výrobky sú inštalované v šatniach v bazénoch, na štadiónoch, v školách a škôlkach, nemocniciach a rôznych priemyselných odvetviach, kde sa pracovníci potrebujú pred nástupom do práce prezliecť. Zvláštnosť spočíva v dizajne výrobku.

 • Tieto kusy nábytku majú niekoľko sekcií, z ktorých každá môže byť vybavená dverami do hotela alebo jednými spoločnými dverami s vetracími otvormi. Skriňa má spravidla priehradku na vrchné klobúky, tyče na vešiaky alebo háčiky na vrchné oblečenie a tiež police na topánky. Túto kovovú skrinku môžete kúpiť ako s kombinovaným zámkom, tak aj so špeciálnym visiacim zámkom..

Kovové skrine na zbrane alebo zbrojnicu

 • Ako naznačuje názov, hlavnou funkciou týchto skriniek je skladovanie zbraní s dlhou hlavňou. Takéto položky je možné umiestniť do zberateľských domov alebo do obchodov so zbraňami. Jedná sa o zváranú skrinku vyrobenú z oceľového plechu. Kovové skrine na zbrane sa spravidla predávajú v dvoch častiach, jedna časť je určená na priame skladovanie samotnej zbrane a druhá je potrebná na oddelené skladovanie kaziet..

 • Priehradka na kazety je uzamykateľná, ku ktorej je prístup iba pomocou kľúča. Môžu byť tiež nainštalované police na príslušenstvo. Výrobcovia zvyčajne spočiatku poskytujú špeciálne upevňovacie prvky na upevnenie skrinky na stenu. Zámkový systém je tiež vybavený dvoma zámkami, ktoré sa odporúčajú používať súčasne. Možnosti vykonávania takýchto výrobkov môžu byť veľmi rozmanité, líšia sa výškou a priestornosťou..

Kovová skrinka na kľúče alebo gazdiná

 • Takýto výrobok je nepostrádateľným artiklom v bezpečnostných priestoroch. Koniec koncov, tu musíte prijať a uložiť kľúče. Skrine sú zamknuté a vo vnútri každého kľúča je vlastný priečinok, ktorý je očíslovaný alebo podpísaný. Na zadnom paneli je špeciálny háčik na praktické umiestnenie kľúčov. Počet buniek je veľmi rôznorodý, všetko závisí od konkrétneho podniku, kde je takýto držiteľ kľúča zakúpený. Najčastejšie sú vyrábané vo forme sklopných kovových skriniek..

 • Je veľmi ťažké si predstaviť moderné kancelárie, archívy a rôzne inštitúcie bez takéhoto nábytku. Práve tento nábytok dokonale šetrí miesto a zároveň spoľahlivo ukladá potrebné veci. Tenká oceľ sa navyše používa na výrobu kovových skriniek na skladovanie zásob..

Výhody kovových skriniek

Tieto kovové výrobky majú mnoho výhod. Medzi ktorymi:

 • spoľahlivosť na maximálnej úrovni;
 • dlhá životnosť;
 • praktickosť;
 • odolnosť voči rôznym atmosférickým javom;
 • vysoká šetrnosť k životnému prostrediu, pretože skrinky sú vyrábané bez pridávania škodlivých látok, ktoré môžu byť nebezpečné pre ľudí;
 • odolnosť voči vysokej vlhkosti a teplotným extrémom;
 • prezentovateľný vzhľad;
 • požiarna bezpečnosť;
 • dokonale udržuje suchú atmosféru vo vnútri konštrukcie vďaka špeciálnemu spojeniu modulov alebo hermetickému zváraniu;
 • jednoduchosť starostlivosti a inštalácie, ak je to potrebné, vymeňte všetky diely, nemusíte hľadať pomoc špecialistov, ale urobte to sami doslova za niekoľko minút;
 • zvýšená funkčnosť;
 • nábytok je ľahký, ale má zvýšenú odolnosť voči neoprávnenému prístupu;
 • pohodlná preprava nezmontovaných štruktúr;
 • pohodlná konfigurácia, možnosť modulárneho alebo jednodielneho dizajnu;
 • široký sortiment cien za kovové skrinky umožňuje každému vybrať si možnosť, ktorú potrebuje.

Kovové skrine, bez ohľadu na účel, môžu mať rôzne verzie, líšia sa veľkosťou a funkciou. Poličky je možné výškovo nastaviť a majú samostatné dvere alebo jedny spoločné dvere. Vnútri môže byť tiež nainštalovaný špeciálny box – traiser, taký oddiel je možné uzamknúť spoľahlivým zámkom.

Dizajn výrobkov môže byť zváraný alebo skladací. Prvý typ skriniek je poskytovaný spotrebiteľom v hotovej forme a nevyžaduje montáž. K nevýhodám však patrí skutočnosť, že môžu nastať problémy s dopravou. Prefabrikované skrinky nemajú takú nepríjemnosť, pretože sa dajú ľahko montovať a rozoberať, ale zároveň môžu byť menej spoľahlivé z hľadiska bezpečnosti cenností..

Kúpou kovovej skrinky spotrebiteľ vie, že tento nákup bude trvať roky. Preto by ste k výberu tohto produktu mali pristupovať zodpovedne. Aby bolo používanie tohto nábytku čo najpohodlnejšie a najpohodlnejšie počas všetkých rokov prevádzky.

About the author