Kvetinové záhony pneumatík vlastnými rukami

Vonkajšia výzdoba vyžaduje osobitnú pozornosť. Jeden z najľahších spôsobov, ako ozdobiť letnú chatu, trávnik pri vchode alebo súkromnom dome, sú kvety. Na ich zarámovanie sú však potrebné kvetinové záhony. Aby bol záhon originálny a neobvyklý, je vyrobený zo starých pneumatík. O technológii tohto procesu budeme hovoriť ďalej..

Obsah:

Pneumatiky: príprava a výber pneumatík

Výroba kvetinového záhonu a používanie pneumatík má mnoho výhod, ktoré odporúčame zvážiť:

 • na výrobu kvetinového záhonu potrebujete minimum peňazí a časových zdrojov;
 • výsledkom je záhon, ktorý sa vyznačuje originalitou, originalitou a neobvyklým vzhľadom;
 • použitie gumy je dobrou možnosťou, pretože tento materiál je odolný voči ultrafialovému žiareniu, extrémom vlhkosti a teploty, čo znamená, že je vynikajúci pre vonkajšiu inštaláciu.

Postup na výrobu kvetinového záhonu je pomerne jednoduchý, ale skôr ako pristúpite k zariadeniu kvetinového záhonu, mali by ste si dobre premyslieť všetky detaily. V prítomnosti rôznych druhov pneumatík je lepšie zaoberať sa dovážanými materiálmi a určitým vypracovaním..

Na ich výrobu sa používa mäkšia a tenšia guma, ktorá sa dobre hodí na spracovanie. Tento proces je veľmi dôležitý, pretože pri vytváraní kvetinového záhonu budete musieť vynaložiť maximálne úsilie na vybitie pneumatiky. Príliš tvrdý materiál vám to vždy neumožňuje.

Ak je na výber medzi letnými alebo zimnými pneumatikami, uprednostňuje sa druhá možnosť, a ešte lepšie, ak je guma zle opotrebovaná, v tomto prípade sa po zapnutí fantázie pneumatiky premenia na kvetinové záhony, ktoré majú rôzne a bizarné tvary. tvary.

Ďalšia fáza prípravy zahŕňa triedenie pneumatík podľa veľkosti, defektov a rôznych vzorov. Na uľahčenie postupu ďalšej práce sa postarajte o čistenie pneumatík od cudzích inklúzií a nečistôt.

Záhon zo starej pneumatiky – výrobný proces

Ak chcete vytvoriť postele, ktoré sa líšia neobvyklými tvarmi, mali by ste dobre zvládnuť proces rezania pneumatík. Ďalej pomocou modelovania a kompilácie rôznych druhov kompozícií bude možné získať celé majstrovské diela vo forme kvetinových záhonov zo starej gumy..

Najľahšie sa robí záhon, ktorý pripomína kvet. Práve s ňou potrebuje začiatočník začať pracovať s pneumatikami..

Na nezávislú výrobu kvetinového záhonu vo forme kvetu budete potrebovať:

 • stará pneumatika alebo viac pneumatík;
 • krieda;
 • ostrý nôž alebo úzka čepeľ.

Na povrchu pneumatiky by sa mali označiť kriedou. Pneumatika by mala pripomínať kvet s množstvom okvetných lístkov. Ich tvar je navyše vybraný podľa želania výrobcu. Okvetné lístky môžu byť vlnité, obdĺžnikové, okrúhle alebo trojuholníkové.

Je možná možnosť výroby kvetinových záhonov vo forme harmančeka, pivonky, brčálu, asteru atď. Pokúste sa čo najpresnejšie odrezať obrysy kvetinového záhonu pomocou vopred použitých označení. Na uľahčenie postupu pravidelne čepeľ alebo nôž namáčajte v mydlovej vode..

Odstráňte odrezanú časť z obrobku. Ďalší proces vyžaduje špeciálne úsilie, pretože zahŕňa otočenie pneumatiky von. Postavte sa nohami na jednu časť pneumatiky a druhú časť sa snažte otočiť rukami. Najdôležitejšou vecou v odvrátení je nájsť jednu oblasť, ktorá sa trochu prejaví, a potom ide proces jednoduchšie. Potom, čo sa pneumatika vyklopí a vyrovná, získajú vopred narezané okvetné lístky krásny tvar kvetu.

Tipy na výrobu kvetinového záhonu z pneumatík vlastnými rukami:

 • namiesto kriedy môžete použiť fixku alebo fixku;
 • najskôr je rez narezaný nožom a potom je do neho nainštalovaná skladačka;
 • majte na pamäti, že sila skladačky by mala byť čo najdostupnejšia;
 • je možná možnosť rezania pomocou zakrivenej píly;
 • odstrihnite pred ohnutím, aby ste uľahčili vytočenie pneumatiky;
 • vyberte si veľmi opotrebované pneumatiky, potom bude proces otáčania oveľa jednoduchší.

Dekorácia kvetinového záhonu z pneumatík

Inštalácia čierneho a nenápadného záhonu na trávnik ho evidentne nezdobí, preto ďalšia etapa zahŕňa zdobenie záhona v závislosti od typu exteriéru, na ktorý je nainštalovaný..

Najľahší spôsob, ako ozdobiť záhon, je namaľovať ho. Na tento účel sa používajú nasledujúce farby:

 • olej;
 • smalt;
 • automobilový priemysel v rozprašovači;
 • nitro farby.

Obyčajné sfarbenie kvetinového záhonu je nudné a vôbec nie atraktívne. Preto by ste si pred začatím tohto procesu mali dobre premyslieť vzor, ​​farby farieb a ich vzájomnú kombináciu..

Dôležitú úlohu zohráva miesto, kde budú nainštalované kvetinové záhony. Napríklad, ak je to ihrisko, budú vhodné obrázky zvierat, loptičiek, hračiek. Pri inštalácii kvetinového záhonu do záhrady je možné na ňom zobraziť ovocie, vzory, imitáciu kvetov.

Rastliny na inštaláciu do kvetinového záhonu z pneumatík

Keď záhon úplne vyschne, mal by sa použiť na určený účel. Na to je potrebné naplniť ju homogénnou a úrodnou pôdou. Ďalej sú rastliny vysadené, je lepšie to urobiť na jar alebo v lete..

Veľmi dôležitým bodom je výber kvetov, ktoré sú vysadené na záhone. Pretože je záhon vždy na jednom mieste, je lepšie zvoliť rastliny, ktoré nevyžadujú pravidelnú obnovu. To znamená, že viacročné druhy kvetov. Aj keď možnosť použitia jednoročných rastlín je tiež možná vo forme:

 • petúnie;
 • matthiola;
 • nechtík;
 • ipomoea atď..

Výsadba sa odporúča ako viacročné rastliny:

 • rezy;
 • klinček;
 • sedmokrásky;
 • viola;
 • loosestrife a ďalšie.

Kvetinové záhony urobte si sami v exteriéri: nápady na kombináciu pneumatík

Ak oblasť, kde budú nainštalované kvetinové záhony, nie je zaťažená inými časťami, potom je možné nainštalovať jednu pneumatiku. V opačnom prípade by ste mali dať pod pneumatiky ešte jednu gumu s menším alebo väčším priemerom, v závislosti od zloženia. Kompozícia tak získa požadovanú expresivitu a krásu..

Vynikajúcou možnosťou pre záhradu je výstavba kvetinového záhonu vo forme pohára, na to budete musieť vybaviť malú plošinu vo forme tanierika, na ktorej sú nainštalované dve pneumatiky. Výzdoba závisí od preferencií majiteľov. Poháre natreté hráškom alebo so špecifickým kvetinovým vzorom vyzerajú skvele. Je lepšie vybaviť dve šálky, vyzerajú sofistikovanejšie.

Okrem toho, aby sa vytvorila taká kompozícia, nie je potrebné obúvať pneumatiky, stačí odrezať hornú časť jednej z pneumatík, aby sa uľahčil proces plnenia kvetinových záhonov zeminou, a potom sú namaľované a nainštalované na mieste. Na výrobu držadla sa používajú zvyšky gumy, ktoré sú k šálke pripevnené oceľovým drôtom.

Ak máte veľký počet starých pneumatík, mali by ste premýšľať o vybudovaní objemového zloženia. Jeho výroba je pracnejšia, ale výsledok je celkom atraktívny. Takéto kvetinové záhony sú vynikajúce na inštaláciu v otvorených priestoroch, pretože ide o holistické kompozície, ktoré nevyžadujú ďalšie.

Aby bolo možné vytvoriť objemný záhon z pneumatík, je prvým krokom ich triedenie a premyslenie poradia ich usporiadania. Pneumatiky s veľkým priemerom, lepšie inštalované v spodnej alebo strednej časti, pneumatiky s menším priemerom v hornej alebo bočnej časti. Ďalej odrežte vrcholy, ktoré budú brániť normálnemu rastu rastlín. Farbite pneumatiky podľa osobných preferencií. Napríklad vo viacfarebných farbách, ak je záhon na ihrisku, alebo v dúhových farbách, v monochromatických vzoroch atď..

Začnite vytvárať všeobecné zloženie: nainštalujte pneumatiky veľkého priemeru a naplňte ich zeminou. Potom postupne zarámujte celú kompozíciu. Keď sú nainštalované všetky pneumatiky, začnite sadiť rastliny. S pomocou tohto kvetinového záhonu sa ukáže, že vybuduje krásnu kompozíciu, ak si vyberiete rôzne druhy rastlín a úspešne ich skombinujete.

Ďalšou možnosťou výroby záhona pomocou starých pneumatík je záhon v tvare korytnačky. Na jeho vybavenie budete potrebovať pneumatiku a behúň rozrezané na štyri časti. V bočných častiach pneumatiky urobte rezy, do ktorých sú nainštalované rovnaké časti behúňa. Budú napodobňovať labky korytnačky. Nohy pomocou drôtených výstuh pripevnite k povrchu kvetinového záhonu. Na výrobu krku potrebujete plastovú rúrku s minimálnym priemerom 10 cm Na výrobu hlavy použite vystrihnutú plastovú fľašu alebo pokrčené noviny, ktoré sú zo všetkých strán pripevnené lepiacou páskou. Nezabudnite na fixáciu očí, napríklad z korkových zátok z plastových fliaš. Ďalšie práce na výrobe korytnačky naznačujú jej sfarbenie na zeleno.

Papagáje, plameniaky, cheburashky, plameniaky a ďalšie zvieratá sú navyše vyrobené z pneumatík. Papagáje vyrobené z pneumatík dokonale ozdobia stránku. Postup ich výroby začína výrobou označení, podľa ktorých sú na povrchu pneumatiky vyznačené krídla, hlava a chvost papagája. Pomocou ostrého kotúča alebo skladačky sú všetky časti úhľadne narezané. Ďalej je pneumatika obrátená naruby. Na výrobu zobáka papagája potrebujete preglejku. Na upevnenie zobáka na povrch použite skrutky alebo samorezné skrutky. Sú inštalované na mieste, kde by mali byť oči. Ďalej prilepte kruhy elektrickej pásky na spojovacie prvky, aby simulovali oči. Aby chvost získal požadovaný tvar, mal by byť rozrezaný na malé časti vo forme peria. Na zafarbenie takého záhonu použite svetlé a šťavnaté tóny červených, zelených, žltých a modrých farieb..

Ako vyrobiť záhon z pneumatiky: stavba kvetináčov s nohami

Zložitejšie, ale zároveň kombinácie pneumatík vo forme kvetináčov s nohami pôsobia expresívne. Na vytvorenie kvetinového záhonu tohto druhu budete potrebovať pneumatiku, vo vnútri ktorej je kovový disk.

Bez vybratia disku označte pneumatiku kriedou, fixkou alebo fixkou. Vyberte si vzor podľa vlastných predstáv. Je možná možnosť rezania okvetných lístkov vo forme trojuholníkov, oválov, obdĺžnikov alebo kosoštvorcov.

Ďalej bez vybratia disku otočte najskôr horné a potom spodné časti pneumatiky. Na záver získate kvetináč, ktorý pripomína kvet alebo pohár, v závislosti od typu okvetných lístkov..

Vyfarbite tento záhon podľa typu miesta, na ktorom bude nainštalovaný. Naplňte ju zeminou a vysaďte rastliny.

Originálne vyzerá záhon, ktorého horná časť je namaľovaná jasnými kvetinovými tónmi a spodná časť – zelená, získava vynikajúcu imitáciu kvetov. Aby mali záhony bohatú a lesklú farbu, používajte farby na báze oleja.

Foto záhonov pneumatík:

Možnosť výstavby kvetinového záhonu vyrobeného z pneumatík vo forme labutí

Spôsob konštrukcie takého záhonu je podobný vyššie uvedenej výrobe záhonu vo forme pohára alebo kvetu. Hlavný rozdiel spočíva v metóde a zložitosti vzoru, ktorý sa má vyrezať..

Kvetinový záhon v kvetináči vyžaduje vytvorenie rovnakého druhu okvetných lístkov, labute však vyžadujú starostlivé nanesenie krídel, chvosta, krku a hlavy.

Postup ich výroby začína označením, ktoré sa vykonáva na povrchu pneumatiky. Boky pomáhajú tvarovať hlavu, krídla a krk a chrbát zase tvaruje chvost.

Po vystrihnutí začnite tvarovať tvar. Najprv sa krídla a chvost obrátia naruby a potom sa vytvorí krk a hlava labute. Z gumy, plastu alebo dreva vyrobte kus labutieho zobáka a natrite ho červenou farbou. Zložte dve polovice hlavy a krku, ktoré vychádzali z bokov, a vložte medzi ne zobák. Dve polovice upevnite samoreznými skrutkami. Sú inštalované na mieste, kde budú oči labute. Aby ste skrutky skryli, prilepte na ne dva kruhy z modrej elektrickej pásky vo forme labutích očí. Zdvihnite hlavu a potom ju zatlačte do dlahy, aby ste vytvorili oblúkový krk. Táto poloha je upevnená samoreznými skrutkami..

Posledná etapa práce zahŕňa maľovanie labute. Okrem toho je možná aj dodatočná dekorácia kompozície perím, ktoré sú pripevnené k chvostu labute, kameňov alebo vodopádu, v blízkosti ktorého je nainštalovaný záhon vo forme labute.

Kutilová žaba pre domácich majstrov

Na stavbu kvetinového záhonu vo forme žaby budete potrebovať:

 • červená, zelená, žltá farba;
 • plastová fľaša s objemom 1,5 litra;
 • 4 plastové dná z majonézových vedier;
 • samolepiaci papier;
 • hadica;
 • automobilová guma vo forme troch pneumatík;
 • šité;
 • drôt;
 • špongie.

Na výrobu takéhoto záhonu použite staré a opotrebované pneumatiky. Na maľovanie žaby budete potrebovať svetlú farbu odolnú voči vlhkosti. Tri pneumatiky nalakujte na zeleno a počkajte, kým úplne nevyschnú..

Dve pneumatiky umiestnite vodorovne, 10-15 cm od seba. Budú slúžiť ako telo žaby. Na týchto pneumatikách je v strede nainštalovaná tretia guma. Štruktúra bude vyzerať ako pyramída.

Pomocou špongie, červenej alebo ružovej farby, namaľujte žabie ústa. To sa musí vykonať na vrchnej pneumatike. Z kúskov gumy vystrihnite štyri nohy a natrite ich zelenou farbou. Nechty na nohách nakreslite žltou farbou. Vyfarbite štyri kusy hadice, ktoré budú spojnicami medzi telom žaby a nohami. Je tiež možné zafarbiť žabu na žltú, vďaka čomu bude jasnejšia a atraktívnejšia. Do pneumatík nasypte zeminu a vysaďte do nich kvety. Žaba bude vynikajúcou ozdobou každej záhrady alebo letnej chaty..

Ďalšou možnosťou výroby žaby vo forme kvetinového záhonu je použitie:

 • dva plastové kryty;
 • dva disky z automobilových pneumatík;
 • dve pneumatiky;
 • jedna veľká pneumatika;
 • zelené, čierne, biele, žlté a červené farby;
 • kladivo a klince.

Pneumatiky najskôr umyte a osušte. Odmasťujte ich akýmkoľvek rozpúšťadlom, aby sa zlepšila priľnavosť farby k pneumatike. Je možné použiť farbu v aerosólových nádobách. Na výrobu žabích očí budete potrebovať dve plastové veká vedier, ktorých priemer dokonale zapadne do vnútra pneumatík. Oči sú namaľované bielou farbou, ktorá zobrazuje čierne zrenice žaby.

Dve pneumatiky položte zvisle vedľa seba. Budú fungovať ako žabie oči. Pred očami je nainštalovaná veľká pneumatika. Vznikne tak žabia hlava. Vo vnútornej časti veľkej pneumatiky sa naleje pôda a vysadia sa rastliny, napríklad červené kvety – napodobňujú jazyk žaby. Tento druh dekorácie môže ozdobiť akékoľvek ihrisko..

Video Kvetinové záhony pneumatík:

About the author