Obývacia izba v anglickom štýle: vlastnosti, praktické tipy

Dizajn obývačky je veľmi dôležitým procesom, pretože táto miestnosť je vizitkou majiteľov a všeobecný názor hostí na celý dom závisí od jeho interiéru. Voľba anglického štýlu pre obývaciu izbu ukazuje sofistikovanosť a sofistikovanosť majiteľov, pretože táto metóda dizajnu rovnako kombinuje gruzínsky a viktoriánsky štýl. Ďalej zvážime, ako vyzdobiť obývaciu izbu v anglickom štýle..

Obsah:

Dekorácia obývačky v anglických domoch

Anglický štýl predpokladá pokoj a eleganciu. Aby sme lepšie porozumeli jeho vlastnostiam, navrhujeme zvážiť hlavné charakteristiky dizajnu obývacích izieb v Anglicku.

Každý britský dom je vybavený obývacou izbou, ale jeho hlavným účelom je poskytnúť relaxáciu, nie prijímať hostí. Briti navrhujú komunikovať v krčmách alebo kluboch, len zriedka pozývajú priateľov na návštevu, takže obývacia izba sa najčastejšie používa ako miesto relaxácie.

V interiéri sú kreslá, na ktorých je umiestnená chrbát so špeciálnym dizajnom, a vďaka tomu je zaistená plná ochrana odpočívajúcej osoby pred prievanom v miestnosti..

Prítomnosť textilných detailov, rôznych vankúšov, ťažkých záclon, okrajov a prikrývok sa vysvetľuje klimatickými vlastnosťami regiónu. Vzhľadom na neustálu anglickú vlhkosť si obyvatelia vyberajú tieto položky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vykonávajú nielen dekoratívnu funkciu, ale sú tiež vynikajúcim praktickým riešením..

Vzhľadom na vlhké ostrovné podnebie dokonca aj obývacia izba vyžaduje izoláciu. Vysoké steny a uši na kreslách a pohovkách poskytujú ochranu pred prievanom. Navyše, veľa nábytku pomáha, aby bola miestnosť útulnejšia a teplejšia. Použitý nábytok je kovanie z vysokokvalitného dreva, ktoré pomáha regulovať vlhkosť v miestnosti..

Na vyplnenie sedacích súprav sa používa hromada a pestrofarebné bavlnené vankúše. Farba interiéru navyše prispieva k zadržiavaniu tepla v interiéri. Tyrkysové steny a sivé záclony zjavne nepochádzajú z anglického štýlu. Na boj proti hmle alebo dažďu boli ako hlavné pozadie použité farby ako horčicová, medová, olivová, tmavočervená, krémová alebo béžová..

Na podlahy sa používa prírodné drevo tmavej alebo červenkastej farby. Na dekoráciu stien sú tapety alebo panely v kombinácii s tkaninou vynikajúcim riešením. Strop je uzavretý vyrezávanými panelmi. Upozorňujeme, že drevené výrobky nie sú prakticky zafarbené. Briti predpokladajú iba prírodné drevo, potiahnuté voskom alebo lakom.

Najobľúbenejšími ozdobami sú kvety a malé a svetlé. Briti milujú svieže ruže a jemné kvety. Tapeta vo forme buniek alebo pruhov je veľmi populárna..

Keďže Anglicko bolo v koloniálnej expanzii, odrazilo sa to aj na štýle anglického interiéru. V obývačke obľúbená prehliadka cudzích výstredných vecí a zbierok výstredných účelov. Niektorí Angličania zároveň predpokladajú použitie všetkých týchto položiek v dizajne, čo vedie k nadmernému preťaženiu interiéru..

Interiér v anglickom štýle – obývačka, všeobecné charakteristiky

Anglický štýl interiérového dizajnu zahŕňa použitie starožitných dizajnových prvkov, pričom všetky línie sú jasné a symetrické. Miestnosť sa vyznačuje obmedzením farieb, ktoré majú svetlé odtiene..

Britský štýl navyše naznačuje prítomnosť niektorých jasných farebných akcentov, ktoré robia izbu elegantnou. Ušľachtilý strom v podobe bažinatého duba alebo orecha je vítaný. Z dreva sa používajú panely, ktoré sú inštalované v spodnej časti steny, rímsy alebo dvere a okná sú výhradne drevené. Na výrobu nábytku sa navyše používa iba drevo..

Ďalšou črtou anglického štýlu je úcta k rodinným tradíciám, ktorá sa prejavuje zavesením všetkých druhov rodinných portrétov alebo koláží na steny. Ak sú steny namaľované jasnou farbou, nábytok by mal byť mimoriadne neutrálny a pokojný..

Ak máte veľkú miestnosť, je lepšie využiť možnosť dekorácie na stenu pomocou panelov z masívneho dreva v pokojnej farbe. Panely inštalované na povrchu celej steny navyše vyzerajú veľmi krásne, začínajúc od stropu a končiac podlahou..

Nebude nadbytočné používať štukové liatie, ktoré bude vynikajúcim rámom pre luster, vypínač alebo zásuvku. Okrem štandardného lakovania stien je možná aj možnosť lepenia tapiet, a to vo forme dvojtonového brokátu s hladkým vzorom alebo pozláteným povrchom. Vyzerajte dobre v štýle anglického dizajnu, tapety v malom kvete alebo v pruhoch, pričom jeden z nich by mal byť tenký a dva hrubé.

Anglický štýl obývačky predpokladá, že podlaha je ukončená vykladanými parketami, na ktoré je položený koberec. Pri výbere koberca by ste sa mali zamerať na modely s kvetinovým ornamentom slivkovo-krémových tónov. Koberce s tmavým lemovaním alebo svetlými kvetmi v strede sú vítané..

Dobrou alternatívou k parketám budú keramické dlaždice, ktoré pomôžu vizuálne zmeniť priestor..

Diagonálne čiary robia miestnosť priestrannejšou a veľké štvorce priestor zmenšujú.

Najdôležitejším prvkom každej obývačky v anglickom štýle je krb. Jeho vzhľad by mal byť výlučne tradičný. Na výrobu portálu sa používa vyrezávaný kameň alebo drevo tmavej farby..

Na čalúnenie pohovky sa používa mäkký gobelín. Je lepšie vybrať si nábytok, ktorý má zaoblený tvar alebo takzvanú „sukňu“.

Lavička s ohnutými nohami tiež nebude zbytočná, bude hrať úlohu malého stolíka pre noviny alebo iné drobnosti.

Okrem toho je ťažké si predstaviť obývaciu izbu vyrobenú v anglickom štýle bez konzolového stola vyrobeného z drahocenného dreva, obrovskej knižnice, kresla, stojacích žiaroviek, svietnikov a stolových žiaroviek..

Hlavné komponenty obývačky v anglickom štýle

Anglická obývacia izba je v prvom rade pohodlie a teplo, ktoré je dané predmetmi vo forme krbu, nábytku z tmavého dreva, papierových tapiet, kvetinových textílií, pohoviek, vysokých soklových líšt, porcelánových figúrok.

Odporúčame vám zoznámiť sa s hlavnými zložkami anglického štýlu:

1. Pohovka "Chesterfield" – hlavnými súčasťami tohto kusu nábytku je prítomnosť stehu v tvare diamantu, podrúčky, ktoré sú v rovnakej výške s chrbtom, určité nohy. Klasická farba tejto pohovky je navyše hnedá. Aj keď pri výrobe pohoviek je aj farebné čalúnenie.

2. Drevo – výrobky z dreva musia byť v anglickom interiéri bezpodmienečne prítomné. Nábytok do obývačky by mal byť iba drevený: krásny príborník, stôl, komoda alebo šatník sa dobre zmestí do interiéru.

3. Krb – je možné inštalovať rohové, stenové alebo podlahové krby. Hlavnou podmienkou je dodržanie klasického štýlu pri ich navrhovaní..

4. Na každom z týchto predmetov by mali byť prítomné farebné detaily – dekorácia, textil – malé kvety.

5. Hlboké bergere kreslá pomôžu spríjemniť obývačku. Na výmenu konferenčného stolíka je v tomto prípade vhodný veľký pohovka inštalovaná v centrálnej časti miestnosti..

Navyše skvele vyzerá obývačka, v ktorej prevláda teplá a príjemná farba slonoviny..

Ak preskúmate akúkoľvek obývaciu izbu vyrobenú v anglickom štýle, v prvom rade sa líšia svojim bohatstvom a zdržanlivosťou. Anglický štýl dopĺňa prítomnosť zakrivených nôh, tradičný klasický nábytok, parketové podlahy, panely na stenách.

Anglický štýl v interiéri obývačky: dizajnové prvky

Predtým, ako budete pokračovať v návrhu miestnosti, ktorá sa plánuje použiť ako obývacia izba, v prvom rade by ste mali starostlivo zvážiť všetky detaily a vytvoriť presný koncept obývačky, vyrobený v anglickom štýle..

Je potrebné presne určiť typ dekorácie stien, podlahy, stropu, kvalitu a vzhľad nábytku, doplnky používané na doplnenie štýlu..

Pretože základom anglického štýlu je závažnosť a zdržanlivosť, je lepšie odmietnuť používanie kriviek alebo hladkých čiar, okrem pohovky a kresiel.

V procese výberu podlahovej krytiny je lepšie zastaviť sa na umelom type parkiet alebo laminátu, ktorý má veľký vzor alebo vzor s imitáciou parketového muriva.

Pri výbere materiálu sa vyhnite príliš jasným akcentom, farbám alebo veľkým chytľavým ozdobám. Hlavnou črtou materiálu je jeho monotónnosť. Ak chcete zriediť šedosť, mali by ste zvoliť chytľavejšiu úpravu vo forme pruhovaných alebo kvetinových tapiet.

Anglický štýl predpokladá prítomnosť určitej pedantnosti a vysoké nároky, najmä na výber kvalitného nábytku. Interiér, ktorý je vyzdobený v anglickom štýle, je milý, jemný a prirodzený.

Voľba dreva pre nábytok je výnimočne najlepšia. Aj keď je v záujme šetrenia peňazí možné obývaciu izbu zariadiť nábytkom z MDF. Aj keď sa materiál, z ktorého je nábytok vyrobený, líši vlastnosťami a vlastnosťami, potom sú naň požiadavky kladené rovnako pre drahšie, ako aj pre lacnejšie modely..

Napriek tomu, že anglický štýl predpokladá prítomnosť prísnych a priamych línií, nohy pohoviek, skriniek, stolov musia byť zakrivené. Mali by byť vo forme obrátenej čiarky. Vďaka týmto detailom je interiér inteligentný a plný šarmu..

Náležitú pozornosť treba venovať textúrovanému čalúneniu nábytku, ktoré by malo mať konkrétnu farbu a textúru. Dokonale sa hodí do interiéru obývačky, vyrobenej v anglickom štýle, pohovky čalúnenej zamatom, damaškom alebo kožou.

Ak je všeobecný štýl obývačky jemnejší a pokojnejší, nábytok dodá hravosť a eleganciu. Je možné použiť dostatočne jasné farby, ktoré znázorňujú chytľavé kresby.

Najdôležitejším prízvukom takmer každej obývačky zariadenej v anglickom štýle je krb. Je centrom celého interiéru. Od neho sa začína vytvárať celkový obraz miestnosti. Na výrobu rámu krbu a samotnej pece sa používajú akékoľvek vhodné materiály, ale dizajn má určité vlastnosti.

Mramor je perfektný na dokončenie fasády, okrem toho je možné navrhnúť krb pomocou drevorezby. Kovové časti, veľké množstvo skla a tmavé farby sú v interiéri výrazne odrádzané..

Veľmi pekným doplnkom krbu bude zrkadlo zavesené nad ním. Musí mať bohatý zlatý lem.

Na výzdobu samotnej miestnosti musíte kúpiť drahé koberce, tapisérie, obrazy s rezbami alebo krásnymi rámami, pozlátené lustre, stojacie lampy atď..

Obývacia izba v fotografii v anglickom štýle:

Možnosť použitia anglického štýlu v dizajne obývačky je relevantná, ak má veľkú plochu a objem. Táto možnosť vám konkrétne umožní odhaliť sofistikovanosť, zdržanlivosť a luxus Britov..

Kombinácia nábytku s dekoratívnymi prvkami by mala ukázať spoľahlivosť stability majiteľov.

Anglický štýl dekorácie v obývacej izbe: znaky a možnosti

Navrhujeme zvážiť hlavné súčasti anglického štýlu dekorácie interiéru, ktoré tvoria celkový obraz obývačky:

1. Prevaha farieb.

Ľahšie, ale zároveň teplé tóny sú bežnejšie. Okrem toho je obľúbené používanie prírodných odtieňov vo forme okrovej, hnedej, červenej, šedej, olivovej, terakotovej. Pridanie zlatého, žltého, bronzového alebo krémového odtieňa nebude nadbytočné..

2. Materiály na konečnú úpravu.

Je lepšie zvoliť iba drahé materiály, ktoré v interiéri vytvárajú luxus. Drevené povrchy musia byť vyrobené z duba, orecha atď..

3. Dekorácia okna.

Obľúbené sú veľké okná so sklenenými klenutými štruktúrami. Okenný parapet má zároveň malú šírku a je vzhľadom na podlahu umiestnený pomerne nízko. Na jej ozdobenie slúžia vankúše, ktoré slúžia aj ako sedadlo..

4. Voľba závesov a závesov.

Tieto interiérové ​​prvky musia byť ťažké, vybavené lambrequinmi a závesmi. Ako ozdoba sa používajú strapce..

5. Voľba tapety.

Mali by ste venovať pozornosť tapetám, ktoré majú štylizovanú textúru, kučery, pruhy alebo malý ornament rastlinného pôvodu..

6. Prvky textilu.

Tieto detaily zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v dizajne obývačky v anglickom štýle. Najbežnejšou možnosťou je použiť kockované farby tkanín..

7. Kovanie.

Nábytok by mal byť drahý, mäkký, pohodlný, veľký a elegantný. je vhodnejšie zvoliť látkové alebo kožené čalúnenie. Je možná možnosť mierneho neporiadku interiéru.

8. Strop.

Najčastejšie je vyrobený z dreva a na ozdobu sa používajú masívne trámy..

About the author