TV stolík pre domácich majstrov

Každý milovník kutilských remesiel je vedený nielen láskou k ručnej práci a túžbou ušetriť peniaze, ale aj túžbou zariadiť si chalupu, dom alebo byt podľa vlastného vkusu. Domáci televízny stojan nie je v žiadnom prípade horší ako zakúpený. Navyše nábytok vytvorený starostlivými rukami majiteľa bytu je nielen spoľahlivý, ale aj jedinečný. Dokonale zapadne do interiéru a jeho veľkosť sa dá ľahko prispôsobiť funkciám televízora.

Stojan na TV pre domácich majstrov: kde začať?

Miesto pre interiérový predmet už bolo vybrané, boli vykonané potrebné merania. Zostáva rozhodnúť o projekte a nakresliť televízny stojan. Konfigurácia budúceho produktu do značnej miery závisí od veľkosti a technických vlastností samotného televízora. Ak potrebujete vyrobiť malý nočný stolík pre starý teleskopický televízor, je lepšie rozhodnúť sa pre rohové modely. Majitelia širokouhlých LCD krások budú milovať televízne závesné prevedenie.

Rohový stojan na televíziu

Na vytvorenie tabuľky pre tento projekt je lepšie použiť prírodné drevo alebo 16 mm drevotriesku. 0,5 mm PVC páska je perfektná ako hrana..

Vitríny s originálnymi vložkami z matného tónovaného skla, ak je to žiaduce, je možné nahradiť praktickými fasádami z MDF alebo hliníkového profilu. Všimnite si, ako fotografia demonštruje výhody takejto povrchovej úpravy na TV stojane. Cena za profil sa líši a závisí od spotreby hliníka.

Poličky sú inštalované na policových podperách, čo umožňuje nielen opäť stabilizovať konštrukciu, ale tiež následne prispôsobiť výšku políc podľa vášho uváženia. Malé chrómové stĺpiky vysoké 25 mm sa používajú ako dodatočné podpery dosky stola. Obrubník nestojí na pódiu, ale na masívnych nastaviteľných nohách, čo je tiež veľmi výhodné.

Tenké zvislé kľučky dverí podporujú celkovú siluetu. Jednu z vitrín je možné nahradiť systémom zásuviek.

Rozmery stojanovej časti závisia od rozmerov samotného televízora. Výrobok je však veľmi kompaktný: výška – 785 mm, šírka – 850 mm, hĺbka – 850 mm. Stredná časť je dostatočne priestranná. Vďaka uhlovému usporiadaniu štruktúra vo všeobecnosti zaberá minimum voľného miesta.

Dlhý televízny stojan s veľkou obrazovkou

Rozmery skrine sú dostatočne veľké, preto je z dôvodu šetrenia peňazí vhodné na jej implementáciu použiť drevotriesku..

V strede je malý kopec, na ktorom bude nainštalovaný televízor. Pod krytom skrinky je výklenok pre zariadenie a nosiče informácií, ktorý možno dobre využiť aj ako minibar. Mnoho políc je možné prispôsobiť na skladovanie rôznych suvenírov. Vpravo je zásuvka na kovových vodidlách. Na zadnej strane je výklenok so dverami otvárateľnými smerom nadol na uloženie bielizne alebo iných drobností potrebných v každodennom živote. Čelá a výklenky zásuviek sú taktiež vyrobené z drevotriesky.

Police môžu byť vyrobené z drevotriesky alebo skla. V druhom prípade by maximálne zaťaženie nemalo prekročiť 4-5 kg. Podpery rúrok Joker s prírubami sa používajú iba v kombinácii s policami z drevotriesky. Na upevnenie sklenených políc nie sú potrebné. Konce dielov sú opracované PVC lemovaním.

Rozmery: výška – 845-850 mm (bez dĺžky nôh), šírka – 1800 mm, hĺbka – 450-460 mm. Jednou z výhod projektu je, že vedenie je skryté za pevnou základňou.

Kompaktný televízny stojan s plazmovou obrazovkou

Kryt a spodok konštrukcie sú vyrobené z drevotriesky 22 mm. V súlade s tým bude potrebná hrana 22 mm. Fasády sú vyrobené z MDF alebo hliníkových profilov. Sklo do vitrín – matné alebo tónované.

Police sú namontované na policových podperách s možnosťou nastavenia. Nastaviteľná je aj výška nôh.

Rozmery: výška – 655 mm, šírka produktu – 1100 mm, hĺbka – 450 – 460 mm. Šírku skrinky je možné zväčšiť proporcionálnym zvýšením hĺbky. V opačnom prípade bude výrobok nestabilný. V tomto prípade namiesto chrómovaných nôh môžete ako podperu vyrobiť stojan z drevotriesky..

Plazmová TV skrinka

Štruktúra je konvenčne rozdelená na dve časti – základňu s výklenkami a krabicu na zavesenie televízora s policami. Na opravu televízora sa používa držiak, ktorého základom bude stojan na televíziu. Cena zátvoriek sa pohybuje od 300 do 1600 rubľov.

Predná časť dolného oddelenia sa otvára horizontálne. Za úhľadnými dverami sú zásuvky alebo priestranné výklenky oddelené niekoľkými policami. Malé pódium nie je len dekoratívne. Vďaka tomu je skrinka stabilnejšia.

Zadná stena a otvorené police mini obývačky sú vyrobené z drevotriesky. Všetky časti krabice na montáž televízora sú vyrobené z drevotrieskovej dosky 22 mm.

Rozmery: výška – 1510 mm, šírka – 1850 mm, hĺbka – 450 mm.

Materiály

Pred výrobou televízneho stojana sa musíte rozhodnúť, ktorý z materiálov je lepšie použiť na jeho výrobu..

Drevo

Prírodné drevo je odolnejšie voči vplyvom prostredia vďaka živicovým látkam, ktoré vlákna tvoria. Preto sa používa pri výrobe nábytku pre letné chaty a iné miestnosti s vysokou vlhkosťou. Drevené skrine sa vyznačujú prepracovaným dizajnom.

MDF

Táto drevovláknitá doska je vyrobená z jemných vlákien držaných pohromade syntetickými spojivami pod vysokým tlakom a teplotou. Tento materiál sa považuje za ekologický, pretože v procese lisovania dosky sa nepoužívajú fenolové živice. Takýto list nie je odolný voči vlhkosti, ale to sa nevyžaduje. Vďaka svojej homogénnej štruktúre a relatívne nízkej hmotnosti sa MDF často používa na výrobu stolových dosiek pre televízne skrinky..

Drevotrieskové dosky

Rekordmanom medzi materiálmi použitými na výrobu nábytku do obývačky je drevotrieska. Ich extrémna popularita je daná veľkým výberom a dostupnou cenou. Mnoho odrôd vám umožňuje vybrať materiál takmer akéhokoľvek odtieňa. Drevotrieska sa používa, ak je potrebné vytvoriť objemnú, ale nie príliš objemnú štruktúru. Drevené TV stojany sú samozrejme trvanlivé. Ale spracovanie drevotriesky je oveľa jednoduchšie..

Odrežte výrobok

Zvážime všetky nasledujúce fázy vytvárania obrubníka na príklade tohto ľahko implementovateľného modelu z drevotriesky.

Rezanie je možné objednať v sklade alebo ho vykonať vlastnými rukami. Aby sme to urobili, prenesieme všetky rozmery hlavných a podporných častí z výkresu na papier whatman. Na papier whatman nakreslíme vzory, podľa ktorých urobíme rezanie. Vzor je umiestnený na list materiálu (MDF alebo drevotrieska) a zaistený svorkami. Drevotriesku sme vyrezali skladačkou bez zbytočných trhnutí. V opačnom prípade sa na laminovanom povrchu plechu môžu objaviť triesky. Brúste okraje výsledných častí.

Detaily lemovania

Najprv odrežeme bočné konce políc. V našom prípade sa používajú úzke drevené dosky, ale môže sa použiť aj papierová hrana kontrastného odtieňa..

Pásy prilepíme a po 1 až 2 dňoch ich rozdrvíme. Nakoniec okraj prilepíme na fasády, pretože by mal prekrývať susedné lemovanie. Kvôli spoľahlivosti môžu byť lamely pribité dokončovacími klincami, zatĺkaním viečok do dreva. Otvory vytvorené po pribití sú tmelom. Po úplnom vyschnutí pásy brúsime brúsnym papierom.

Obrubu z drevených dosiek nalakujeme.

Zostavenie obrubníka

Spojíme časti rámu, počnúc od hornej police (krytu). Vyvŕtame otvory, ako je znázornené na obrázku, a poličku umiestnime na hmoždinky. Jednoduchším spôsobom je upevnenie bočných stien a hornej časti rámu samoreznými skrutkami, ktorých uzávery sú maskované špeciálnymi nálepkami. Teraz opravíme spodnú časť produktu. Nakoniec nainštalujeme poličku. Kovanie zafixujeme a kolesá priskrutkujeme samoreznými skrutkami.

Sklenená TV skrinka

Nedávno sa v skladoch nábytku objavili hotové sklenené skrinky. Náklady na takýto televízny stôl sú nízke. Sklo, ktoré je súčasťou súpravy, je však oveľa lepšie spracované, ako sa dá robiť doma..

Inštalácia základne

Začíname montovať výrobok zo stolovej dosky. Horný kryt musí byť položený na tvrdý povrch tak, aby haliere pre podpery smerovali nahor. Do každého otvoru zaskrutkujte kovovú tyč. Ďalej je séria valcových kovových podpier.

Zostavenie police

Po inštalácii podpier na tyče nasadíme plastové tesnenia, aby sa sklo nedostalo do kontaktu s valcami. Potom namontujeme sklo opatrným prechodom tyčí cez otvory. Teraz znova nasadíme rozpery a valcové podpery na každú z tyčí. Ďalším krokom je inštalácia rozperiek medzi valce a dno..

Inštalácia dna

Poslednú sklenenú časť inštalujeme na tesnenia a prevlečieme ich kovovými tyčami.

Zostavenie nôh

Potom, čo sú všetky sklenené diely zostavené, pokračujte v montáži nožičiek. Aby sme to urobili, nasadili sme na tyče obmedzovače a potom valcové nohy. Produkt je pripravený.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, sklenené skrinky sú veľmi praktické a odolné. Môžu ľahko vydržať zaťaženie v rozmedzí 30-60 kg a prakticky sa nehodia k ničivému vplyvu vlhkosti.

About the author