Vidiecky vidiecky štýl: dizajn vidieckeho domu

Mnoho obyvateľov prašných metropolitných oblastí má prímestské oblasti, ktoré sa nachádzajú niekde ďaleko od ruchu sveta v ekologicky čistých oblastiach. Pretože toto miesto slúži predovšetkým na príjemnú zábavu, pri procese úpravy dachy je potrebné vziať do úvahy priania všetkých členov rodiny. V architektúre je veľa štýlov. Vnútorný priestor môžete vyzdobiť nielen v modernom štýle, ale aj v starožitnom štýle, takpovediac v dedinskom štýle. Nie je vôbec potrebné robiť rozprávkové kapitálové investície, aby bol život v dome útulný a pohodlný. Je dôležité všetko správne zorganizovať. Článok sa zameria na vidiecky interiér v rustikálnom štýle..

Obsah:

Vytvorenie zaujímavého interiéru vo vašom dome nie je taká náročná úloha. Najdôležitejšie je, že musíte byť trpezliví a nechať voľný priestor fantázii. Koniec koncov, výber dekoratívnych prvkov nie vždy funguje tak rýchlo, ako by sme chceli. Môžete experimentovať, kombinovať rôzne predmety, ktoré na prvý pohľad vôbec nesedia.

Interiérový dizajn v rustikálnom štýle zahŕňa kombináciu staroveku a moderny. Koniec koncov, človek zvyknutý na pohodlný život sa nezaobíde bez televízora, prenosného počítača a ďalšieho vybavenia ani na vidieku..

Fotografia v rustikálnom štýle

Vlastnosti rustikálneho štýlu v krajine

 • Domy vo vidieckom dome sú tradične postavené z tehál na jednom poschodí. Aj keď nájdete jedinečné architektonické štruktúry, ktorých výška môže byť dve alebo dokonca tri poschodia. Nech je to akokoľvek, je potrebné urobiť vnútornú a vonkajšiu výzdobu domu..
 • Spravidla sa tieto položky prepravujú do dači, ktoré buď vyšli z módy, alebo sú fyzicky takmer opotrebované. Mnohí z nich sú takí milovaní, že si uchovávajú spomienky, že človek jednoducho nezdvihne ruku, aby ju odhodil. Môžete však tejto vzácnosti dať druhý život. Stačí ich trochu obnoviť a budú vyzerať takmer ako nové.
 • Každý chápe význam pojmu rustikálny štýl vlastným spôsobom. Jedna vec je istá – všetky položky a príslušenstvo musia byť vyrobené z prírodných materiálov..

 • Pri stavbe domu je potrebné murivo vykonávať tak, aby vnútro tehly alebo kameňa nebolo omietnuté, nevystavené žiadnej povrchovej úprave alebo obkladu. Takáto stena bude vyzerať prirodzene a veľmi rustikálne..
 • Ako strešnú krytinu je lepšie použiť škridlu, ktorá aj v modernom prevedení vyzerá staromódne. Ale podlaha v suteréne môže byť obložená kameňom. Kombinácia rôznych odtieňov a konfigurácií takéhoto materiálu zdôrazní originalitu štruktúry..

Každá krajina má svoj vlastný rustikálny štýl (angličtina, ruština, francúzština, americká), všetky však majú charakteristické črty:

 • odraz kultúry a ľudových tradícií;
 • jednota s prírodou a históriou;
 • prítomnosť hrubého povrchu;
 • prítomnosť prírodných materiálov;
 • vhodné usporiadanie starožitností a predmetov vyrobených vlastnými rukami;
 • umiestnenie jednoduchého, ale funkčného nábytku;
 • nič extra.

Rustikálny vidiecky štýl v dizajne izieb

 • Každá izba v dome môže byť navrhnutá podľa funkčnosti miestnosti. Je potrebné len dodržať všeobecné štylistické riešenie, čo znamená minimalizáciu dokončovacích prác povrchov a ponechanie ich v pôvodnej podobe..

Foto v rustikálnom dizajne

 • Na strope je dovolené ponechať viditeľné trámy, ktoré sú lakované kvôli dlhšej životnosti. Ak hovoríme o dizajne kuchynského priestoru, tento druh spracovania dreva ho ochráni pred negatívnymi účinkami výparov a sadzí a tiež uľahčí proces čistenia. Svetlo je možné pripevniť priamo na lúč.
 • Na skrášlenie kuchyne stojí za to použiť starý nábytok v prírodných odtieňoch. Žiadna modernosť ani jasné farby. Jedálenský stôl a drevené stoličky, príborník na riad, skrinka so zásuvkami a policami, niekoľko nástenných skriniek. Okrem toho by všetky objekty mali byť v súlade s celkovým pozadím..
 • V podobnom štýle môžete zariadiť aj kuchynské štúdio. Jeden spoločný priestor bude rozdelený iba na priestor na prípravu jedla a priestor na konzumáciu jedla – jedáleň. Toto rozloženie miestnosti nevyzerá o nič menej pohodlne ako klasický dizajn jednotlivých miestností..
 • Možno stále musíte nechať trochu modernity – chladničku a sporák na varenie. Teraz aj tento spotrebič pre domácnosť je možné zakúpiť s farbou, ktorá zodpovedá farbe stromu. Umývadlo je tiež možné vyzdvihnúť starú konfiguráciu. Aj keď by bolo pekné kúpiť samostatný umývadlo, do ktorého sa voda naleje do špeciálnej nádoby.
 • Aj keď je nábytok nový, mal by byť extrémne jednoduchý a bez ozdôb. Mimochodom, existuje veľa spôsobov a prostriedkov na umelé starnutie tohto alebo toho objektu. Na pozadí takejto jednoduchosti budú remeselné výrobky z dreva alebo hliny vyrobené vlastnými rukami vyzerať skvele. Musia byť umiestnené na viditeľnom mieste, aby ich hostia mohli oceniť v skutočnej hodnote..

 • Ak sú k dispozícii staré prútené koše rôznych konfigurácií, potom ich možno použiť ako police pre rôzne drobnosti. Takýto prvok dekoru je nielen praktický, ale aj šetrný k životnému prostrediu a nevyžaduje žiadne ďalšie spracovanie..
 • Na jednej zo stien sa odporúča zavesiť nielen poličku na rôzne jedlá, ale aj samotné kuchynské náčinie (panvica, drevená doska na krájanie atď.). Samovar s keramickou čajovou kanvicou stojacou na stole dodá miestnosti zvláštne čaro. Môžete tiež rozložiť sporák, ktorý bude slúžiť ako ozdoba domu, a v prípade potreby bude jednou z možností vykurovacieho systému v chladnom období..
 • Ale v obývacej izbe alebo spálni je lepšie postaviť skutočný krb s kovaným roštom. V rohu bude možné uložiť palivové drevo pre prípad núdze. Na druhej strane naplnia miestnosť prírodnou vôňou dreva, ktorá bude pôsobiť ako prírodná vôňa na odstránenie nepríjemných pachov v dome..

 • Niekedy nie je starý nábytok špeciálne reštaurovaný alebo dokonca natretý. Ukazuje sa akýsi pozdrav z minulosti, ktorý zdôrazňuje originalitu a estetickú príťažlivosť celkového dizajnu. Nezabudnite na detaily, ktoré jemne dotvárajú celkový štýl. Prvky dekorácie často zohrávajú kľúčovú úlohu pri vytváraní jedinečného interiéru domu alebo bytu. Sklenený alebo keramický džbán môže napríklad pôsobiť ako váza na čerstvé kvety..
 • Podlahy v dome musia byť drevené. Žiadne keramické dlaždice alebo linoleum. Ak to finančné prostriedky dovoľujú, môžete dať laminátovú alebo korkovú dosku. Na podlahu je najlepšie položiť staré koberce tkané prababkou..
 • Okenné otvory môžu mať veľmi rozdielne veľkosti. Niektorí uprednostňujú malé okná, iní zasa veľké okná. Záclony by mali byť skromné, iba mierne zakrývať okno. Žiadne elegantné závesy s lambrequinom na podlahu. Na šitie záclon sa používajú iba prírodné tkaniny jednotných pokojných odtieňov.

Štýl vidieckeho vidieckeho domu

 • Začneme teda zdobiť vonkajšiu fasádu budovy. Na to môžete použiť tie dostupné materiály, ktoré sú prístupnejšie – kameň, drevo. Pri čelení domu s vlečkou podobnou drevu bude potrebná predbežná izolácia stien konštrukcie.
 • V mnohých dedinských domoch sú na okenných otvoroch nevyhnutne okenice, pomocou ktorých môžete za tepla zatieniť okno a v chlade slúžia ako druh ochrany pred prenikaním mrazu do miestnosti. Je celkom možné postaviť taký detail aj vlastnými rukami. Potrebujete len potrebné materiály a vhodné nástroje.

 • Drevená veranda s vyrezávanými stĺpmi bude vyzerať skvele na celkovom pozadí domu v rustikálnom štýle. Celkový obraz je predsa vytvorený z maličkostí. Prútený nábytok umiestnený na verande bude slúžiť ako vynikajúce miesto na odpočinok po práci na mieste.
 • Prirodzene môžete zatieniť verandu tak, že hrozno necháte vliezť tesne pod podpery. Závesné klastre dodajú takejto rekreačnej oblasti zvláštne kúzlo..

Rustikálny štýl na webe vlastnými rukami

 • Budú použité takmer všetky domáce potreby. Originálne kvetináče vyrobené zo starej vane, malého tkaného „tynoku“, studne z guľatiny – to je málo, čo môže ľahko ozdobiť váš pozemok na letnej chate.
 • Aj keď nemáte schopnosti stolára a staviteľa, je to v poriadku. Takto to bude ešte zaujímavejšie. Keď máte všeobecnú predstavu o tom, čo by sa malo údajne nakoniec vyvinúť, môžete pokojne pristúpiť k implementácii akejkoľvek myšlienky.
 • Zoberúc starý strom a pílu sa guľatina rozreže na malé kúsky, ktoré sa potom použijú na vytvorenie chodníka. Bolo by pekné, keby krátko pred realizáciou tohto projektu bola do zeme zasadená tráva. Malé pne na zelenej tráve vyzerajú skvele. A zároveň podobný pohľad vzbudzuje pocity nostalgie, akýsi druh rozprávky.

 • Jednoduchosť a prirodzenosť sú hlavnými charakteristikami pri zdobení nielen domu vo vidieckom štýle, ale aj osobného pozemku. Namiesto prísne podmieneného kvetinového záhonu je lepšie vytvoriť trávnik, na ktorom sú kvety zasadené chaotickým spôsobom. Je vhodné umiestniť medzi inú vegetáciu veľký kameň, ktorý by vyzeral prirodzene, ako vo voľnej prírode..
 • Na plote zrazenom z konárov stromov medzi záhradou a domom je utkané divoké hrozno alebo chmeľ. Všetky stromy a kry rastú ako keby samy. A žiadna exotická vegetácia. Kvety, kríky a stromy sú iba tie, ktoré rastú v našich klimatických podmienkach.
 • Na dachu zvyčajne prichádzajú v lete s deťmi kvôli zlepšeniu zdravia. Zo šrotu môžete postaviť malé ihrisko. Hlavnou vecou je pozornosť rodičov.
 • Záhradné kvety majú mnoho rôznych odrôd. Všetko závisí od chuťových preferencií hostesky a dostupnosti voľného miesta na usporiadanie kvetinového záhonu. Staré kvetináče, drevené vane sú perfektné ako druh kvetináčov na pestovanie určitých druhov kvetov.
 • Ak je na mieste skutočná studňa, potom to nie je len jeden z prostriedkov na zalievanie plodín, ale aj nádherný prvok dekorácie krajinného dizajnu. Môžete nechať všetko tak. Ale ak prekrývate drevené trámy a vedľa postavíte malý kryt, potom taký útulný kútik dokonale zdôrazní prirodzenosť myšlienky..

 • Pod tienistý strom môžete umiestniť starú lavičku alebo si z konope starého stromu vyrobiť originálne stoličky. Takáto rekreačná oblasť dokonale zdôrazní zvláštnosť rustikálneho štýlu na mieste.
 • Pokiaľ ide o výsadbu plodín v záhrade, je to osobná vec každého. Spravidla je väčšina pôdy vysadená zemiakmi, čo ponecháva určitý priestor na výsadbu sadeníc paradajok, papriky, baklažánu a zeleniny.
 • Ďalším prvkom výzdoby exteriéru letnej chaty je skladovacia jama. Navyše to vyzerá ako hlboko vykopaná diera s vysokým násypom navrchu. Takéto skladovanie spoľahlivo ochráni zozbieranú plodinu nielen v nádobách, ale aj v konzervovanej forme..
 • Plot medzi usadlosťami musí byť celý z dreva. Žiadny pátos, všetko je čo najjednoduchšie. Výška takéhoto plotu by nemala presiahnuť 1,5 metra. Koniec koncov, v dedine by nemali byť všetky vlastné a veľké železné ploty.
 • Každá vec umiestnená na jednom alebo inom mieste domu bude naplnená teplom rúk majiteľa a bude v sebe uchovávať nejaké tajomstvo. Dom v rustikálnom štýle je zosobnením rodinného krbu, ktorého dvere sú pre blízkych vždy otvorené..

About the author