Vyrobte si svojpomocne nástenný držiak na kľúč zo šrotu

Držiak na kľúče je pohodlný a originálny spôsob, ako udržať svoje kľúče v poriadku. Existujú dva typy držiakov na kľúče – nástenné a vreckové. Ponúkame vám, aby ste sa zoznámili s originálnymi nápadmi na výrobu nástenných držiakov kľúčov vlastnými rukami.

Obsah:

Urobte si svojpomocný držiak na stenu-odrody a vlastnosti

Dizajnové vlastnosti držiakov kľúčov sa menili v závislosti od typu použitých kľúčov. S veľkou obľubou pružinových a pákových zámkov bola veľkosť držiaka na kľúč veľká a veľmi originálna. Držiaky na kľúče mali rôzne tvary; na ich ozdobenie boli použité kovanie, rezbárstvo, maľba atď. Domáce hospodyne boli vyrobené vo forme prekrytí na stenách, aby sa zabránilo poškodeniu povrchovej úpravy kovovým kľúčom.

Jednou z najobľúbenejších možností je výroba držiaka na kľúč na dosku, ktorý sa ľahko zmestí do akéhokoľvek interiéru, zaberá málo miesta a má jednoduchý dizajn..

Držiaky na kľúče vo forme malých políc sa tiež vyznačujú kompaktnými rozmermi a jednoduchým používaním. Na výrobu najjednoduchšieho držiaka na kľúč stačí použiť drevo alebo preglejku. Do takého držiaka na kľúč môžete uložiť aj ďalšie drobnosti, napríklad okuliare.

Ak má dom veľký počet uzamykateľných miestností, prístreškov, hospodárskych budov atď., Potom bude dôležitá inštalácia veľkého držiaka na kľúče. Najčastejšie má formu dosky, z ktorej každý fragment má určitý typ kľúča. Umiestnenie takého držiaka na kľúč je spravidla v blízkosti kuchyne alebo v technickej miestnosti. Pre štandardnú sadu kľúčov používaných na zamykanie predných dverí je nainštalovaný malý držiak na kľúče, ktorý sa zvyčajne nachádza vo vstupnej miestnosti..

Pri obmedzení prístupu k držiaku kľúča je potrebné nainštalovať verziu uzamykateľnej skrinky. Takéto držiaky kľúčov sa nachádzajú na odľahlých miestach, niektoré z ich možností sú navyše uzamknuté kľúčom alebo špeciálnym kódom, čo je ešte pohodlnejšie.

Najpopulárnejšou možnosťou pre gazdinú je gazdiná v domácnosti. Ich široké použitie sa vysvetľuje ich jednoduchým dizajnom, jednoduchým používaním a pohodlnosťou vlastnej výroby. Je celkom možné urobiť takého hospodára z obyčajného orezávania dosiek. Na výrobu držiaka kľúča sa však odporúča vybrať dosky, ktoré majú šikmé drážky. Ďalším krokom je inštalácia upevňovacích prvkov pre kľúče. Najčastejšie ide o klince alebo skrutky. V prípade potreby je držiak kľúča natretý v súlade s individuálnymi vlastnosťami miestnosti a nainštalovaný na stenu.

Držiak na kľúč vo forme drevenej tyče sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou. Všetky kľúčové upevňovacie prvky sú na ňom pevne umiestnené, bez možnosti deformácie.

Ďalšou možnosťou výroby držiaka na kľúč je rám. Hodí sa k stene, robí interiér neobvyklým a originálnym. Stačí postaviť rám z dreva alebo iných materiálov, pripevniť k nemu háčiky na kľúče a zavesiť na stenu. Vďaka pevnej povrchovej úprave pôsobí ako zvýraznenie steny. Na upevnenie rámu na stenu použite lepidlo alebo ďalšie upevňovacie prvky. Spôsob inštalácie je určený individuálne v závislosti od materiálu, z ktorého sú steny vyrobené..

Aby ste spojili niekoľko užitočných vlastností držiaka kľúčov, odporúčame vám bližšie sa pozrieť na držiak kľúča organizátora. Na takej priestrannej poličke je miesto nielen pre kľúče, ale aj pre rôzne papiere, poznámky, upomienky..

Ak je potrebné nainštalovať tajné zámky alebo uložiť nielen kľúče, ale aj dodatočnú dokumentáciu, odporúčame zostať na držiaku kľúčov od skrinky. Predné dvere takého kľúčového držiaka niekedy navyše slúžia ako hodiny..

Ďalším poddruhom gazdinej v tvare šatníka je gazdiná. Na jeho výrobu sa najčastejšie používa drevo. Predné dvere gazdinej zdobia rezby, originálne kresby alebo dokonca decoupage. Veľkosť držiaka na kľúče od domu je menšia ako v skrini, je kompaktnejšia a priestrannejšia.

Svojpomocný nástenný kľúč na kľúč-majstrovská trieda

Ak je v dome neobvyklá, originálna krabica, môžete z nej postaviť aj domácu. V tomto prípade sú hardvérové ​​prvky pripevnené k zadnej stene škatule na uchytenie kľúčov a sú k stene pripevnené samoreznými skrutkami. Upozorňujeme, že krabica v tomto prípade musí byť vyrobená z dreva..

Rovnaký držiak na kľúče môže byť vyrobený zo starej drevenej škatule, čím sa doplní jeho dekorácia. Na zvýšenie pevnosti je drevo pokryté zlúčeninami odolnými voči vlhkosti.

Pomerne často sa gazdiné vyrábajú zo zvyškov preglejky. Pomocou špeciálneho nástroja je možné vytvoriť neuveriteľné umelecké diela vo forme malých gazdiných. Pre dodatočnú ochranu preglejky je vopred nalakovaná a prebrúsená. Umelecké rezanie na preglejke vám umožní urobiť gazdiných v tvare koňa, srdca, hviezdy, zvierat a rastlín.

Vo výrobe sa tento proces vykonáva pomocou laserových systémov. Je však celkom možné urobiť takú možnosť gazdinej doma. Na tieto účely postupujte podľa nižšie uvedených pokynov:

 • nakreslite alebo vytlačte kresbu, ktorú chcete dostať na tlačiareň;
 • pripraviť ručnú skladačku;
 • ak máte vibračnú skladačku, používajte ju na rezanie obzvlášť tenkých prvkov;
 • pomocou ručného rezania sa vyrobí obrobok, aby sa skryli malé nerovnosti, povrch sa dodatočne spracuje pomocou elektrického horáka na drevo;
 • na výrobu takého zariadenia budete potrebovať starý spájkovací mechanizmus a napájací blok.

Ponúkame možnosť výroby držiaka na kľúč v tvare preglejkového kľúča. Ak to chcete urobiť, pripravte si skicu tvaru, ktorý sa vám páči. Takáto gazdiná pre deti je obzvlášť zaujímavá, pretože sa líši v mimoriadnom tvare a pripomína „zlatý kľúč“.

Fotka držiakov na stenu vlastnoručne vyrobených:

Na výrobu originálnych nástenných držiakov kľúčov vlastnými rukami stačí použiť jednoduché improvizované prostriedky. Prvá možnosť – upevnenie vetiev vyrobených z uzlov na drevenej doske vám umožní získať úplne originálny držiak na kľúče. Nevyberajte vetvy, ktoré sú príliš malé na to, aby sa pod váhou kľúča zlomili. Nezabudnite na dodatočné ošetrenie dreva antiseptickými zlúčeninami..

Druhým spôsobom je použiť predtým sušenú hubu. Tieto prvky sa vyznačujú vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou. Zo starého riadu vo forme vidličiek a lyžíc si môžete postaviť aj originálne držiaky na kľúče. Ohnutím vidlice v určitej polohe získate originálny vešiak na kľúče.

So skúsenosťami s prácou s rôznymi technikami zdobenia gazdiných je možné stavať celé majstrovské diela vo forme nástenných držiakov kľúčov. Z polymérovej hliny je možné vyrobiť držiak na kľúče rôznych tvarov a farieb. Najdôležitejšie je, že tento prvok by mal byť v súlade s celkovým štýlom dekorácie interiéru. Po vysušení získava polymérna hlina špeciálnu pevnosť a má dlhú životnosť. Na držiaku kľúča sú navyše upevnené kovania vhodnej veľkosti.

Na pečenie hotovej časti sa používa rúra. Až po úplnom vychladnutí je časť pripravená na použitie a ďalšie otvorenie lakom.

Pripravený povrch hospodyne je tiež ozdobený technikou decoupage. Na opravu tohto odstránenia sa používa matný alebo lesklý lak. Existujú dva spôsoby decoupage – priame a reverzné pôsobenie. Prvá zahŕňa predbežné natretie povrchu základným náterom, nanesenie lepidla a lepenie obrázku..

Pri druhom spôsobe sa používajú obrázky prenosového typu, inštalované na povrchu. Urobte si sám nástenný držiak na kľúče decoupage-má originálny a neobvyklý vzhľad. Osobitnú pozornosť treba venovať absencii vrások na povrchu decoupage. Je možné zdobiť gazdinú 3D decoupage. Na to však musíte mať skúsenosti s vykonávaním tohto druhu práce..

Ako zariadiť a vyrobiť si vlastnoručný nástenný kľúč na kľúče

Osobitná pozornosť by sa mala venovať procesu zdobenia nástenného držiaka kľúčov. Koniec koncov, od kvality tohto procesu bude závisieť estetická príťažlivosť výsledného produktu a trvanie jeho prevádzky..

Drevené hospodárky sa najčastejšie hodia na farbenie, lakovanie alebo umelé starnutie. Na lakovanie drevených výrobkov odporúčame používať farby na akrylovej báze. Čas sušenia je až päť hodín. Vyznačujú sa širokou škálou farieb, prítomnosťou jednoduchých a lesklých lesklých odtieňov. Môžu byť použité na imitáciu drevených, kovových, niklových, chrómových povrchov..

Po nanesení farby na drevený nástenný držiak kľúča vlastnými rukami môžete získať tenký, odolný a elastický povlak. Je teda možné dosiahnuť účinok staršieho povrchu. Na tieto účely sa používa brúsna špongia, ktorou sa povrch po natretí upraví..

Ako ďalšie prvky na zdobenie povrchu držiaka kľúčov zvýrazňujeme nasledujúce nástroje:

 • laky – tieto kompozície vám umožňujú získať lesklý, matný, textúrovaný alebo hladký povrch;
 • laky s 3D efektom – umožňujú vám vytvoriť pomerne hrubý ochranný povlak, ktorý má jednotlivé optické komponenty a robí obraz konvexným;
 • textúrované pasty – po zaschnutí vám umožňujú vytvoriť obraz vo forme textúry starnutia, praskania.

Technika dekorácie hostinca praskania spočíva v získaní popraskaného povrchu. Súčasne existuje mnoho odrôd tejto techniky a rôznych typov kompozícií na tvorbu trhlín..

Ako urobiť fotografiu držiaka na stenu vlastnoručne vyrobeného

Osobitnú pozornosť treba venovať gazdinej s tajným mechanizmom. Táto verzia gazdinej má podobu obyčajného obrázku, ktorý sa otvára pomocou špeciálnej zápchy. Kliknutím na tajnú lištu je možné otvoriť držiak kľúča. Tajná lišta je v tomto prípade vybavená špeciálnymi úkosmi, ktoré jej umožňujú otvoriť a zatvoriť jediným kliknutím..

Na výrobu takého držiaka kľúča potrebujete špeciálne skúsenosti a znalosti. Najprv by ste mali zostaviť výkresy a určiť mechanizmus otvárania obrázku. Ďalej by ste mali postaviť jeho rámovú časť.

Vnútri obrazu by mali byť háčiky na uchytenie kľúčov. Mechanizmus je navyše vybavený pružinovými mechanizmami a svorkami. Odporúčame kúpiť takýto držiak na kľúč v špecializovanom obchode, pretože jeho výroba bude vyžadovať veľa času a úsilia..

Ďalšou možnosťou skrytého držiaka na kľúč je držiak na kľúč vo forme police so skrytým zámkom. Na jeho otvorenie slúži špeciálny magnetický uzamykací mechanizmus. Preto na otvorenie takého držiaka kľúča budete potrebovať špeciálny kľúč..

Nástenný kľúč na stenu vyrobený z dreva

Pri práci na držiaku kľúča budete potrebovať:

 • úlomky preglejky alebo drevovláknitých dosiek;
 • akrylové farby;
 • lak na úpravu drevených povrchov;
 • obrúsky;
 • kefy;
 • lepidlo;
 • kovania a spojovacie prvky.

Ak chcete vyrobiť taký držiak na kľúč z dreva alebo preglejky, vytvorte obdĺžnik alebo štvorec. Aby bol povrch čo najhladší, dodatočne ho prebrúste. Po odizolovaní nastriekajte farbu na obrobok. Ďalej je obrobok lakovaný v niekoľkých vrstvách, z ktorých každá úplne vyschne. Ďalšie akcie pre povrchovú úpravu sú určené jednotlivo a popísané vyššie..

Na opravu akéhokoľvek dekoru sa používa lak odolný voči vlhkosti, ktorý zachráni gazdinú pred zničením. Okrem toho na ňom opravte kľúčový hardvér. Zaveste hotový výrobok na stenu pomocou samorezných skrutiek.

Výroba nástenného držiaka kľúča vlastnými rukami je úplne individuálny proces, ktorého postup je popísaný na výkresoch a závisí od preferencií majstra, ktorý prácu vykonáva..

About the author