Ako si vybrať mlynček

Brúska alebo uhlová brúska je stavebný nástroj, ktorý je určený na rezanie kameňa a kovov, ako aj na čistenie, brúsenie a hrubovanie najrôznejších povrchov. Napriek tomu, že mlynček nie je každodenným nástrojom, na farme ho jednoducho musíte mať. Na modernom trhu stavebného náradia a tovaru je nám ponúkaná široká škála typov tohto náradia: akumulátorová alebo elektrická brúska, veľká i malá, za rôzne ceny, ako aj so širokým sortimentom množín funkcií … Na ktorú by ste teda mali upriamiť pozornosť??

Obsah:

  • Otáčky vretena
  • Výkon náradia
  • Bezpečnosť a pohodlie
  • Výrobca
  • Cenová kategória

4. Záver

Účel použitia

Pred nákupom sa musíte najskôr rozhodnúť pre kategóriu, to znamená, že sa musíte rozhodnúť, na aký účel sa nástroj použije. V prípade, že sa rezanie brúskou bude vykonávať výlučne v domácich podmienkach, potom by bola vynikajúcou možnosťou malá brúska s nízkym výkonom. V tomto prípade však treba pamätať na to, že ak porovnáte takýto nástroj s profesionálnym, domáce modely sa budú líšiť nižším výkonom a menšou sadou funkcií. Použitím takéhoto mlynčeka ho musíte nechať niekoľkokrát za hodinu vychladnúť pri nepretržitej práci..

V prípade, že sa plánuje pravidelné používanie brúsky, je lepšie zvoliť profesionálny nástroj. Takéto brúsky sú schopné pracovať niekoľko hodín bez prerušenia. Sú vyrobené z najsilnejších a najkvalitnejších materiálov. Profesionálne brúsky sú považované za spoľahlivejšie, ale majú veľké rozmery a v prípade poruchy bude oprava takéhoto nástroja stáť oveľa viac ako oprava neprofesionálnej brúsky.

Jednoručné alebo obojručné?

Moderné rezacie brúsky sú dvoch typov:

Hlavné parametre brúsky

Otáčky vretena

Takmer všetky modely brúsok, okrem najlacnejších, majú schopnosť nezávisle upravovať počet otáčok vretena. Mnoho staviteľov sa domnieva, že ideálnou možnosťou je brúska s rýchlosťou vretena 80 m / s..

Výkon náradia

Vo väčšine prípadov je v charakteristikách tohto stavebného nástroja uvedený výkon s maximálnym priemerom kotúča, pretože čím širší je kotúč používaný, tým je potrebná väčšia produktivita brúsky. Čím je nástroj výkonnejší, tým je odolnejší, v dôsledku čoho bude životnosť nástroja oveľa vyššia. Ale taká brúska bude drahšia a oveľa ťažšia..

V prípade, že účelom nákupu brúsky je krátke rezanie nie príliš hrubých štruktúr, ako aj brúsenie povrchov, potom by bolo najlogickejšie kúpiť model priemerného výkonu.

Bezpečnosť a pohodlie

Pri práci s brúskou je nevyhnutné dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá, ale musí ich dodržiavať aj samotný nástroj. Pri kúpe malej brúsky musíte dbať aj na kvalitu a pohodlie držadla. Ďalšou výhodou sú brúsky s gumovými vložkami a špeciálne drážky pre prsty. Tiež by sa mala venovať pozornosť bezpečnosti, ktorú zaručujú rôzne nástavce na brúsku..

V prípade, že sa plánuje dlhodobá práca s nástrojom, bolo by žiaduce zakúpiť dodatočnú rukoväť, ktorá je vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý absorbuje vibrácie.

Výrobca

Dnes existujú neustále nezhody v tom, kto z výrobcov vyrába najlepšie nástroje, a je takmer nemožné vyriešiť tento spor, ale jedna vec je istá – domáce nástroje, napríklad spoločnosť Interskol, ktorej brúsky sa vyrábajú v Rusku. sú svojou kvalitou o niečo nižšie ako napríklad brúska Bosch, kressová brúska, metabolická brúska alebo makita, ale zároveň sú nadradené mnohým ázijským náprotivkom. Preto pri kúpe brúsky musíte venovať pozornosť už osvedčeným a osvedčeným spoločnostiam..

Cenová kategória

Najprv si musíte uvedomiť, že je najlepšie nekupovať najlacnejšie nástroje. Aj keď sa plánuje používanie mlynčeka len zriedka, stále existuje vysoká pravdepodobnosť zlomenia. Na druhej strane, pre bežné opravné roboty v každodennom živote by ste nemali kupovať profesionálnu brúsku za prehnanú cenu. Najvýnosnejšie je rozhodnúť sa pre brúsku strednej cenovej kategórie, ale od dobrého výrobcu.

Výkon

Pri výbere uhlovej brúsky je potrebné sa v prvom rade zamerať na povahu vykonávanej práce a tiež si kúpiť taký nástroj, ktorý bude spĺňať všetky vaše individuálne preferencie a požiadavky. Mať dobrý výber!

About the author