Ako si vybrať nástavec na stenu

Oprava v byte alebo súkromnom dome je náročná a časovo náročná úloha. A ak hovoríme o stavbe domu od nuly, potom je ešte ťažšie vypočítať náklady na pracovnú silu. Na uľahčenie práce majiteľa sa vyžadujú všetky druhy elektrického náradia. Sú schopní nielen urýchliť prácu a ušetriť energiu, ale tiež výrazne zlepšiť kvalitu získaného výsledku. Náklady na týchto asistentov závisia od zložitosti samotného nástroja a „slávy“ výrobcu. Chystáte sa do obchodu pre vŕtačku alebo skladačku, možno vás prekvapí „vybehnutie“ cien. Čínsky výrobok je niekedy niekoľkokrát lacnejší ako výrobok známej európskej spoločnosti. Čomu dať prednosť a má zmysel preplatiť meno. Porozprávajme sa o pravidlách výberu takého užitočného nástroja v každom dome, ako je prenasledovateľ stien..

Obsah:

Čo to je?

Obyvatelia panelových alebo tehlových domov dobre vedia, v aký druh múky sa môže zmeniť taká jednoduchá úloha, ako je premiestnenie zásuvky alebo vypínača o niekoľko desiatok centimetrov. A už vôbec nie preto, že nešikovný majiteľ sa zamotal do troch drôtov a urobil skrat, ale preto, že do steny musia byť stále zabudované správne zapojené vodiče, a na to musíte do nej vyraziť špeciálnu drážku – drážku. V takýchto situáciách najčastejšie existuje túžba kúpiť si prenasledovač stien. Keď sú vyskúšané všetky ostatné metódy, ruky bzučia a nenávidená stena pripomína tvrdosť diamantu.

Pracujte s nástenným lovcom

V stenách sa v posledných rokoch začalo ukrývať nielen elektrické vedenie, ale aj vodovodné a vykurovacie potrubie. Našťastie vám to moderné rúrky s malou lineárnou expanziou umožňujú bezpečne a je ťažké preceňovať estetický efekt takejto transformácie. Tu potrebujete nástroj, ktorý dokáže vyrezať niekoľko metrov drážok v priebehu niekoľkých minút. Na pohľad je tento nástroj trochu podobný známej brúske, ale má dva kruhy, ktoré mu umožňujú vyrezať drážky požadovanej šírky..

Pravidlá výberu a základné charakteristiky

Na čo si musíte dať pozor pri výbere nástenného svietidla.

 • Hlavnou charakteristikou tohto nástroja je výkon motora. Mala by byť zvolená na základe množstva práce a charakteristík materiálu, ktorý bude potrebné vykopať.
 • Hranice možného nastavenia šírky brázdy a hĺbky rezu. Je dôležité, aby tieto metriky zodpovedali vašim potrebám..
 • Prítomnosť odbočnej rúrky na pripojenie vysávača. Pri takejto práci je vždy veľa prachu, výrazným znížením jeho množstva pomocou stíhačky s vysávačom môžete nielen uľahčiť čistenie, ale aj udržať si zdravie. Betónový a tehlový prach zachytený v dýchacom systéme je často príčinou vážnych chorôb..Nástenný lovec s vysávačom
 • Prítomnosť klznej spojky, vďaka ktorej bude práca pohodlnejšia a plynulejšia.
 • Elektronický systém ochrany proti preťaženiu. Táto možnosť pomôže zabrániť prehriatiu a poškodeniu motora. Pri kritickom zaťažení zariadenie jednoducho vypne.
 • Systém ochrany pred náhodným zapnutím alebo opätovným spustením. Táto možnosť je potrebná pre tých, ktorí majú zvedavé deti a túžia naučiť sa od svojho otca všetku múdrosť života. A vy sami, v zápale práce, sa môžete neúmyselným stlačením spúšte vážne zraniť.
 • Veľký význam má aj kvalita ochranného obalu. Nie je neobvyklé, že sa pílové listy počas prevádzky poškodia. Pri vysokých otáčkach to vedie k tomu, že ostré úlomky sa rozptyľujú veľkou rýchlosťou a iba kvalitný obal vás môže ochrániť pred vážnymi zraneniami.
 • V stíhačkách, ktorých cena je o niečo vyššia, nájdete aj ďalšie možnosti ako ochranná spojka, stabilizačný systém (na zníženie vibrácií), systém mäkkého štartu.

Voľba výrobcu

Aj medzi modelmi s rovnakým výkonom a sadou ďalších možností je cenový rozsah produktov od rôznych výrobcov dosť veľký. Ktorému by ste mali dať prednosť? Odborníci odporúčajú nákup vybavenia známych značiek. Nemusí to byť drahé. Tu je krátky zoznam najznámejších svetových spoločností vyrábajúcich podobné výrobky..

Makita

Táto spoločnosť bola založená v roku 1915 v meste Nagoya v Japonsku a nesie meno svojho tvorcu, pána Masabura Makitu. Dnes je sebavedomo zaradený do kohorty lídrov na trhu vo výrobe elektrického náradia. Spoločnosť vyrába viac ako 1 000 produktov vrátane nástenných fréz Makita..

Nástroj na prenasledovanie stien Makita

Jedinečnou vlastnosťou brázd tejto spoločnosti je systém ochrany proti prachu, ktorý sa rozširuje nielen na motor, ale aj na ložiská, čo výrazne zvyšuje životnosť nástroja. Špeciálny systém labyrintov vo výfukovom systéme zabraňuje šíreniu prachových suspenzií. Kompletne s hľadačom stien odporúčajú výrobcovia používať vysávač Makita 440.

Medzi hlavné výhody jednotiek tohto výrobcu patria:

 • Vylepšená ochrana proti prachu;
 • Teleso reduktora vyrobené zo zliatiny horčíka;
 • Systém tlmenia vibrácií;
 • Pogumované držadlá;
 • Poistka proti náhodnej aktivácii;
 • Vylepšený dizajn chrániča.

Rozsah dodávky takéhoto nástenného lovca okrem toho obsahuje všetko, čo potrebujete. Toto je náhradná rukoväť, vymeniteľné disky a potrebná sada kľúčov. To všetko je úhľadne zabalené do praktického puzdra s firemným logom.

Hitachi

Ďalšia japonská spoločnosť, organizovaná na začiatku dvadsiateho storočia, ako podnik na výrobu elektrických motorov. Už v roku 1948 bolo rozhodnuté otvoriť nový smer vývoja a výroby elektrického náradia „Hitachi Ltd“.

Ak hovoríme konkrétne o prenasledovaní prenasledovateľov, potom charakteristickú vlastnosť nástrojov tejto spoločnosti možno považovať za trvanlivé, ale zároveň ľahké ochranné puzdro a pomerne veľkú šírku prenasledovania..

Stíhacie stroje Hitachi sa nachádzajú v strednom cenovom segmente a majú celkom dobrý pomer ceny a výkonu. Táto technika je ideálna pre domáce použitie, keď je objem práce veľký, ale ďaleko od priemyselného rozsahu..

Bosch

Tento výrobca elektrických a elektronických zariadení je jedným z najväčších na svete. Netreba dodávať, že väčšina jej výrobkov je vyrábaná na zákazku v továrňach v Európe a Ázii. Tento spôsob výroby však neznižuje konkurencieschopnosť nástrojov. Spoločnosť bola založená na konci 19. storočia a je dlhodobo uznávaným lídrom v oblasti komfortu, bezpečnosti a kvality. Ďalšou výhodou nástenných fréz Bosch je obrovská sieť servisných stredísk, kde si môžete objednať potrebný diel alebo vykonať opravu..

Špecialisti spoločnosti majú množstvo vynálezov, ktoré neskôr začali používať iní výrobcovia, čo naznačuje neustálu snahu o zlepšovanie produktu. Pokiaľ ide o cenu, nástroj Bosch možno pripísať aj strednému segmentu – jeho cena je celkom porovnateľná s výrobkami Hitachi a Makita..

Hilti

Táto spoločnosť bola založená v Lichtenštajnsku v roku 1941 a dnes sa rozrástla na veľkosť spoločnosti. Má pobočky vo viac ako 120 krajinách sveta a vyrába výrobky nielen vo vlastných továrňach, ale aj na objednávku..

Charakteristickým znakom nástenných fréz Hilti je vysoká kvalita. Pri výrobe tejto techniky sa testuje každý nástroj vychádzajúci z montážnej linky. S istotou môžeme povedať, že ide o najspoľahlivejšie stavebné zariadenie. Je perfektný pre staviteľov, ktorí veľmi intenzívne používajú svojich pomocníkov..

Pravdepodobne jedinou nevýhodou tohto výrobcu je veľmi vysoká cena jeho produktov. Preto sa vybavenie Hilti zriedka kupuje na domáce použitie, ale je vhodné skôr pre profesionálov. Výrobcovia odporúčajú používať spolu s nástennými frézkami aj originálny vysávač, vďaka čomu sú náklady na zariadenie ešte menej dostupné..

Správne zvolený lovec na stenu vám bude samozrejme veľkým pomocníkom. Hlavnou vecou je zapamätať si, že takýto nástroj musíte kúpiť iba v špecializovaných predajniach, kde je možnosť „narazenia“ na falošný výrobok extrémne malá. Nákupmi v diskutabilných obchodoch alebo „z rúk“ riskujete nielen peniaze, ale aj vlastné zdravie.

About the author