Ako si vybrať ručnú rezačku dlaždíc – tipy na obkladače

Tipy, ktoré budú uvedené v tomto článku, sú jednoduché a nie zložité, ale v každom prípade vás poistia pred zlým nákupom. Koniec koncov, čím viac budete vedieť o nástroji, jeho vlastnostiach a jemnostiach, tým jednoduchšie si ho vyberiete. Čítame a hráme sa na fúzy. Takže slovo pánovi!

Obsah:

Rezačka dlaždíc s “balerínou” – pre krásu alebo prospech

Rezačka dlaždíc je nástroj, ktorý je určený na rezanie dlaždíc až do hrúbky 1,5 cm. Na rezanie obkladov a dlažieb, ktoré nie sú dlhšie ako 40 cm, sa používa špeciálna rezačka dlaždíc. Niektoré frézy na dlaždice majú balerínu, ktorá je určená na vyrezávanie otvorov. V zásade je to na prvý pohľad dosť užitočná a potrebná vec, ale neponáhľajte sa radovať. Ako ukazuje skúsenosť, táto „baletka“ prakticky nevykonáva svoje funkcie správne na lacných dlaždičkových košoch. Skúsení obkladači hovoria, že ani dizajn tohto „bonusu“ nie je úplne premyslený. A ak potrebujete frézu na dlaždice s balerínou, potom si kúpte profesionálne frézy na dlaždice od známych výrobcov.

Stojí za zmienku, že všetky rezačky dlaždíc, bez výnimky, majú malú nevýhodu. Spočíva v tom, že sa napríklad neodrežú od okrajov dlaždice – 4-5 mm. V tomto prípade sa zvyčajne používa rezačka vodných dlaždíc, brúska alebo špeciálne kliešte..

Výber ručnej rezačky dlaždíc je zásadným momentom, v ktorom nie sú žiadne drobnosti. Poďme teda zistiť, na čo sa zamerať pri výbere dobrej a kvalitnej rezačky dlaždíc. Akú ručnú rezačku dlaždíc si vyberiete, je len na vás.

"Ručná rezačka dlaždíc" – video na túto tému

Ako si vybrať ručnú rezačku dlaždíc – hlavné body

Pevnosť rámu

Pamätajte si, že slabý rám nezvládne ani priemerné množstvo práce a veľmi rýchlo zlyhá. Dávajte pozor na hrúbku kovu postele. Tuhosť základne je prvým znakom kvalitnej rezačky dlaždíc. V opačnom prípade môžu pri prasknutí dlaždice dochádzať k vibráciám, ktoré sa jednoducho zhoršia. Čím je rukoväť pevnejšia, tým je páka výkonnejšia. Toto je obzvlášť dôležité, ak pracujete s porcelánovou kameninou..

Dĺžka nástroja

Zdá sa, že dĺžka je najneškodnejšia časť. Ale má tiež svoje vlastné nuansy. Nemali by ste si kupovať krátku frézu. Ak nakupujete pre seba, nešetrite peniazmi. Trochu preplatíte a máte všestrannú rezačku dlaždíc, ktorá funguje na obklady aj dlažby. Pri diagonálnom kladení dlaždíc bude veľmi nápomocná aj priestranná fréza na dlaždice. Existuje aj iný spôsob – rezať brúskou. V miestnosti však bude veľa prachu. Ak rekonštrukcia prebieha v novej budove, potom je to v poriadku, ale ak v bytovom dome? Myslite na to vopred.

Pokojný chod

Takmer všetky kvalitné frézy na dlaždice majú špeciálne ložiská, ktoré poskytujú potrebnú hladkosť. Ak si ale kúpite frézu na dlaždice bez ložísk, buďte opatrní, pretože ju môžete kontrolovať iba v prevádzke alebo dôverou známej značke..

Nezabudnite otestovať rezačku dlaždíc, odstrihnúť pár dlaždíc. Klzanie by malo byť hladké, dlaždice by sa mali lámať iba pozdĺž nakreslenej čiary.

Ak sa rezačka dlaždíc osvedčila – neváhajte a kúpte si. Náklady sa vyplatia pri prvom zamestnaní – potom pôjde čistý zisk.

Vlastnosti ručnej rezačky dlaždíc

Hlavnou časťou ručnej rezačky dlaždíc je rezací kotúč z karbidovej ocele. Keď je matný, kvalita rezu výrazne klesá. Valec nie je nabrúsený, je možné ho len vymeniť. Mnoho fréz na dlaždice je vybavených otočným pravítkom, ktoré je možné použiť na rezanie dlaždíc pod uhlom.

Kvalitné značkové frézy na dlaždice majú ďalšie nastavenia, ktoré sú potrebné na úpravu hrúbky materiálu. Vďaka tomu je možné obmedziť dráhu štiepacích nožičiek, čo zase zabráni rozpadaniu hrán aj pri diagonálnom rezaní. Dobrá ručná rezačka dlaždíc je však veľmi drahá, takže nebudeme zvažovať, koľko stojí ručná rezačka dlaždíc známych značiek..

Kvalitné rezačky dlaždíc od renomovaných výrobcov

V prípade ručnej rezačky dlaždíc sa cena môže líšiť nielen kvôli kvalite, pretože značka zohráva pomerne veľkú úlohu, čo priamo ovplyvňuje cenu. Zvážte najznámejších výrobcov rezačov dlaždíc.

Rezačky dlaždíc od Nemcov Boada, S.A., RUBI

V roku 1951 niektorí z bratov Boada vynašli ručný stroj na rezanie mozaiky. Od tej chvíle sa narodil Nemec Boada. Tento úplne nový nástroj s názvom RUBI bol prvým krokom vo vývoji spoločnosti. Hlavným zameraním spoločnosti je výroba zariadení na kladenie keramiky a iných materiálov. Všetky štruktúry podniku sú vybavené najnovšími technológiami a neustále sa modernizujú, čo umožňuje nielen vyrábať vysokokvalitné výrobky, ale aj spracovávať a odosielať objednávky včas..

Ručná rezačka dlaždíc RUBI TM-70

Rezačka na dlaždice má nastaviteľný rozdeľovač s vysokým výkonom. Ideálne na keramické dlaždice aj na porcelánovú kamenina (vrátane extrúzie). Oddeľovač je možné upevniť od 6 do 21 mm. Fréza na dlaždice má celooceľové chrómované vodiace lišty, čo opäť potvrdzuje jej vysokú kvalitu. K dispozícii je bočný doraz na opätovné rezanie v pravom uhle a 45. Valčekové frézy-8-22 mm. Skvelé pre veľkoformátovú keramiku.

Táto rezačka dlaždíc sa osvedčila v pomere ceny a kvality. Sortiment rezačiek na dlaždice Rubi je pomerne veľký, ale zvážili sme jeden z obľúbených modelov odporúčaných skúsenými obkladačmi.

Cenový rozsah rezačky dlaždíc Ruby je pomerne veľký – existujú relatívne lacné modely (manuálne) za pár tisíc a existujú profesionálne (elektrické) – 12 – 25 000 rubľov.

Maticové ručné rezačky

Matrix je známy ako profesionálny výrobca stavebnej techniky. Jedným z hlavných smerov spoločnosti je výroba a predaj ručných a elektrických rezačiek dlaždíc. Jedným z obľúbených modelov (napriek svojej jednoduchosti) je ručná rezačka koľajníc Matrix 600 a 500 mm. Zvážte prvú možnosť.

Maticová rezačka koľajníc 600 mm

Ako naznačuje názov, rezačka dlaždíc má dĺžku rezu 600 mm iba s jednou vodiacou lištou. Koľajnica je z I-nosníka zo zliatiny ocele. Fréza na dlaždice má mechanizmus s guľôčkovými ložiskami, ktoré poháňajú vozík nástrojov, ktorý je na oboch stranách zakrytý koľajnicou. Upínací obvod je nastavený špeciálnymi skrutkami, vďaka ktorým je dosiahnutá nielen úplná absencia vôle, ale aj maximálna stabilita pri rezaní. Dobrá priľnavosť lopty k koľajnici je dosiahnutá vďaka špeciálnemu povlaku, ktorý tiež zabraňuje skĺznutiu vozíka počas prevádzky. Osobitná pozornosť sa venuje veľmi ľahkému pohybu držadla, takpovediac „čipu“ rezačov dlaždíc Matrix. Hliníková základňa uľahčuje prácu a robí nástroj mobilnejším.

Rezačky dlaždíc Sigma

Spoločnosť Sigma začala svoju históriu v roku 1994 a počas tohto dlhého obdobia sa celkom dobre etablovala ako dodávateľ kvalitných materiálov. Hlavnou činnosťou je predaj širokej škály nástrojov do krajín Európy a SNŠ, kde je Sigma silným hráčom..

Profesionálna ručná rezačka 3CM (séria MAX – 72 cm) Sigma

Veľmi výkonná ručná rezačka dlaždíc Sigma s kapacitou štiepania 1150 kg. Tento model vám umožňuje rezať aj tie najťažšie materiály, hrubé, reliéfne atď. Špeciálna rozperná rukoväť je vybavená guľôčkovým ložiskom a efektom absorbujúcim nárazy (to je charakteristická vlastnosť všetkých fréz na dlaždice Sigma) vám umožňuje spojiť väčšiu silu s hladkosťou a hladkosťou. Pre väčšie pohodlie má tento model základné krídlo z pozinkovanej ocele. Pravítko je blízko obkladača, čo je veľmi výhodné. Vycentrované pravítko je vybavené systémom rýchleho upevnenia v ľubovoľnom uhle.

Rezačka dlaždíc 3CM (séria MAX – 72 cm) Sigma pre skutočných znalcov pohodlia

Ručná rezačka dlaždíc Montolit

Spoločnosť MONTOLIT sa zaoberá výrobou rezačov dlaždíc na rezanie dlaždíc a kameňa. Existuje niekoľko sérií ručných rezačiek MONTOLIT, ktoré sa líšia stupňom technologickej náročnosti..

Ručná rezačka MONTOLIT 26PB

Ručné rezačky dlaždíc Montolit sú navrhnuté pre profesionálnych obkladačov, sú schopné vykonať veľké množstvo práce pri rezaní dlaždíc rôznych veľkostí a síl. Tuhá konštrukcia umožňuje dokonalé rezy bez najmenšej odchýlky. Frézy sú navrhnuté tak, aby aj pri práci s veľmi silnou keramikou fréza robila hlboký a rovnomerný rez, ktorý dáva ideálnu kvalitu triesok na dlaždiciach do hrúbky 25 mm. Ďalšie možnosti nastavenia hrúbky vám umožňujú nastaviť chod chodidla tak, aby nedošlo k jeho rozpadaniu.

Rezačky obkladačiek

Ochranná známka Staer patrí spoločnosti Kraftool, ktorá si od roku 1999 získala veľkú popularitu na európskom a ruskom trhu stavebných zariadení. Nemecká kvalita spoločnosti Kraftool nevyžaduje potvrdenie. Ak hľadáte rezačku dlaždíc, ktorá kombinuje moderný dizajn, ergonómiu a najvyššiu kvalitu, je to ručná rezačka dlaždíc..

Ručná rezačka dlaždíc Stayer 3310-60

Vystužená rezačka dlaždíc Stayer 3310-60 s kruhovou frézou. Rezačka dlaždíc je určená na rovné rezanie podlahových dlaždíc s hrúbkou nepresahujúcou 15 mm. Tento typ rezačky dlaždíc je schopný vykonávať kruhové rezy s priemerom 30-80 mm, je tiež vybavený predlžovacím pravítkom a štvorcom (45 a 90 stupňov).

Ručná rezačka BASIC PLUS 60

Fréza na dlaždice BASIC PLUS 60 s puzdrom je vysoko kvalitný profesionálny dokončovací nástroj. Veľmi často musí majster dlaždice prispôsobiť určitým podmienkam, v tomto prípade vždy pomôže profesionálny manuálny kufrík BASIC PLUS 60 +.

Hliníkový rám uľahčuje rezanie dlaždíc a dve poniklované koľajnice s držadlom uľahčujú a urýchľujú prácu. Vodidlá majú zvýšenú tuhosť, ktorú dodáva oválny profil. Vodidlá sú tiež pochrómované, čo výrazne znižuje trenie. Vozík rezačky dlaždíc je vyrobený z polyméru. Tento materiál nevyžaduje mazanie, oxidáciu ani upchávanie. Dlhá rukoväť znižuje námahu pri rezaní.

About the author