Ako si vybrať zastrihávač

Pekné – nie? Pre človeka je prirodzené, že sa stará nielen o pohodlie okolitého priestoru, ale aj o jeho krásu. Je to stanovené od narodenia a je to naša prirodzená potreba. Predtým sa ľudia snažili zlepšiť a zlepšiť svoj biotop, príkladom sú paláce a súbory na šľachtických panstvách. Krása moderných technológií však spočíva v tom, že nemusíme byť bohatí, aby sme si mohli dovoliť mať nádherný a harmonický dizajn letnej chaty alebo záhradného dvora..

Nástroj, o ktorom budeme diskutovať v našom článku, je určený len na starostlivosť o územie dvora, nazýva sa zastrihávač. A v ňom budeme zvažovať nasledujúce

Čo je to zastrihávač, jeho hlavné prvky

Čo je to zastrihávač? Slovo je odvodené z anglického slova „trim“, čo doslova znamená dať do poriadku. V našej verzii máme na mysli zariadenie určené na upratanie územia na dvore. Každý má svoj vlastný koncept poriadku a krásy, ale tento nástroj bude nepostrádateľným asistentom pri realizácii akéhokoľvek z vašich plánov..

Teraz sa rýchlo pozrime na hlavné prvky tohto zariadenia. Nasledujúci obrázok zobrazuje popis hlavných komponentov.

Dizajn a vlastnosti hlavných jednotiek sa môžu líšiť od výrobcu k výrobcovi, ale princíp je rovnaký. Motor je jednou z najdôležitejších súčastí stroja, od ktorého závisia rýchlosť otáčania reznej časti, ako aj možnosti zariadenia a jednoduché používanie. Motor vyžínača môže byť tiež umiestnený v spodnej časti zastrihávača. Tyč je hlavnou nosnou časťou konštrukcie; prenosové zariadenie je umiestnené vo vnútri: kábel alebo hriadeľ. Rukoväť – nie je na tom nič zvláštne, okrem toho, že pohodlie pri práci s nástrojom závisí od jeho tvaru a umiestnenia. Na ochranu pred zranením je potrebný ochranný kryt, pretože rezací prvok sa otáča vysokou rýchlosťou a „vysunuté“ častice a kamene majú vysokú rýchlosť, čo je spojené so zranením. Preto dôrazne odporúčame – nepracujte bez ochranného krytu a ochranných okuliarov..

Pokiaľ ide o cievku, je to nosič rezného prvku – rybárskeho vlasca. Treba poznamenať, že línia môže mať rôzny priemer, čo zase závisí od typu kosených rastlín. Niektoré vyžínače sú navrhnuté tak, aby sa hodili na kovové a plastové nože.

Kde začať s výberom?

A možno je potrebné začať ako vždy s definíciou úloh, ktoré ste si stanovili. To znamená, že je potrebné rozhodnúť o nasledujúcich otázkach:

– aký druh vegetácie sa plánuje kosiť?

– aká je vzdialenosť k najbližšiemu zdroju energie 220V?

– vlhkosť.

– kto je hlavným užívateľom zastrihávača: muž alebo žena?

Ako vyššie uvedené otázky ovplyvňujú výber nástroja? Uvažujme. Typ vegetácie: je zrejmé, že na „rezanie“ dekoratívneho trávnika potrebujete vyžínač s malým výkonom s malým priemerom vlasca, spravidla ide o elektrickú kosačku. Ale ak plánujete použiť zariadenie na skosenie húštiny žihľavy, lopúch a podobných rastlín, nehovoriac o prerezávaní kríkov – nepotrebujete nízky výkon. Môžete kosiť, ak dlho trpíte, ale pri takom zaťažení zastrihávač veľmi rýchlo zlyhá. To isté platí pre plochu na kosenie, ak má viac ako 5 akrov – vezmite benzínový vyžínač.

Po rozhodnutí o vegetácii sa obraciame na zdroje potravy. Opäť platí, že ak je územie, na ktorom sa sieť 220V nachádza, vo veľkej vzdialenosti alebo vôbec neexistuje, mali by ste zvoliť benzínový vyžínač. Bude to najlepšie riešenie, aj keď je vlhkosť v oblasti zvýšená a vlhkosť a elektrický prúd sa rovnajú elektrickému zraneniu s rôznym stupňom závažnosti.

A hmotnosť vyžínača závisí od poslednej otázky. Objemná, výkonná a ťažká benzínová jednotka je pre ženu sotva vhodná. Môže to využiť, ale efektívnosť a potešenie z tejto práce sú veľmi žiaduce..

Vlastnosti a vlastnosti najbežnejších modelov

Prehľad niekoľkých modelov bude zorganizovaný nasledovne: vyberieme model a zvážime, aké sú jeho vlastnosti, pre ktoré úlohy je vhodnejší.

Začneme s vyžínačom BOSCH model ART30 CombiTRIM, zobrazené nižšie. Podotýkam, že tento zastrihávač používam už tretí rok.

Teraz o výhodách:

– ľahká, respektíve menšia únava rúk, viac pohodlia;

– Motor BOSCH, spoľahlivý, dostatočne výkonný;

– nízke náklady.

Nevýhody:

– malá dĺžka tyče, preto bude pre ľudí s veľkým rastom nepohodlné pracovať;

– cievka s tenkou šnúrou je takmer zbytočná časť, kosiť je nemožné, ale pre hrubú šnúru existuje cievka, ktorá šetrí, dobre kosí hrubou šnúrou;

– vyžínač je elektrický, takže nemôžete kosiť na mokrej tráve alebo za slabého dažďa – to je skôr nevýhoda všetkých elektrických vyžínačov.

Výkon: ak je plocha trávnika malá, vedľa zdroja elektrickej energie, potom môžete použiť tento nástroj, jeho cena pokrýva nepríjemnosti v práci.

Kosačka na trávu Husqvarna 128L

Výhody:

– nízka hmotnosť ako pri benzínovom vyžínači;

– jednoduchosť a jednoduchosť spustenia;

– Pohodlná konfigurácia držadla pre jednoduché použitie;

– výkonný motor vám umožní kosiť akýkoľvek druh trávy.

Nevýhody:

– vysoká cena;

– absencia pásu, najmä preto, že táto skutočnosť nie je úplne jasná z hľadiska nákladov;

Výkon: vhodné na kosenie vlhkých oblastí do 7 akrov, jednoduché použitie. Významnou nevýhodou je pomer ceny a kvality, ale ak nie ste príliš obmedzení financiami – dôstojný nástroj.

A nakoniec zvážte zastrihávač MTD 790 MAST

Výhody:

– výkon a rýchlosť otáčania;

– chrómovaný motor zaručene vydrží viac ako jednu sezónu;

– rýchly štart;

– špeciálny držiak pre rôzne typy prídavných zariadení, od rybárskeho vlasca po kultivátor;

– dobrá hodnota za peniaze.

Nevýhody:

– nepohodlný dizajn držadla, ktorý komplikuje prácu na niekoľko hodín, ale môžete hľadať rovnaký model, ale s inou konfiguráciou držadla;

– hluk pri práci s krovinorezom, odporúča sa zaobstarať si slúchadlá.

Výkon: kvalitná nemecká kosačka, ale môže naraziť aj na mexickú montáž. Veľkosť oblasti kosenia je prakticky neobmedzená – výkon je 1 hp. veľa hovorí. Trochu ťažký, viac ako 6 kilogramov zjavne nie je ženský nástroj. Ale na druhej strane kosí všetko, hlavnou vecou je nezabudnúť zmeniť prílohy.

Chcel by som poznamenať niekoľko ďalších dôležitých nuancií pri výbere záhradného vyžínača. Ak sa s týmto typom nástrojov len zoznamujete, dôverujte najznámejším a osvedčeným značkám. Pri nákupe vezmite zostavený zastrihávač do vlastných rúk a uistite sa, že je to pre vás osobne výhodné. Vyskúšajte úroveň hluku a vibrácií počas prevádzky – pred kúpou.

Nie je možné zvážiť celý rad zastrihávačov uvedených v jednom článku. Uvažovali sme, konvenčne povedané, o ľahkých, stredných a ťažkých triedach. Dúfame, že podstata výberových kritérií je popísaná prístupným spôsobom. Ale to už musíte posúdiť. Úspešná voľba a dlhé roky služby vášmu asistentovi.

About the author