Dieselové kotly Kiturami – modely, rozdiely, charakteristiky, popisy, recenzie

Kórejská spoločnosť Kiturami preukázala spoľahlivosť a trvanlivosť svojho zariadenia. Jeho naftové kotly sa už viac ako 20 rokov používajú na vykurovanie a dodávku teplej vody obytných a priemyselných priestorov. Je obzvlášť dôležité používať ich v horských oblastiach a na miestach, kde pripojenie na plynovod nie je možné alebo neprimerane nákladné..

Obsah:

Všeobecné charakteristiky naftových kotlov

Tepelné kvapalné kotly sa používajú na ohrev vody a vykurovanie miestností rôznych oblastí. Naftové zariadenie má v porovnaní s kotlami na tuhé palivá, plynovými a elektrickými analógmi niekoľko výhod:

 • Inštalácia naftového kotla sa vykonáva bez získania špeciálneho povolenia, na rozdiel od inštalácie plynového modelu.
 • Ich spotreba paliva je nižšia. A ako samotné palivo je možné použiť naftu, petrolej, plyn a odpadový motorový olej..
 • Dieselové kotly s minimálnym výkonom zabezpečia vykurovanie miestnosti 60 – 120 m2 a s maximálnym výkonom – až 350 m2. Čo hovorí o vysokom výkone dieselového zariadenia Kiturami.
 • Kotly majú jednoduchý automatický riadiaci systém. V prípade výpadkov elektrickej energie nezávisle obnovia svoju prácu v danom režime. Čo zaručuje bezpečnosť pri ich použití.

 • Zariadenie je tiež vybavené automatickým diagnostickým systémom. Displej termostatu ukazuje správnu činnosť kotla.
 • Kotly Kiturami majú systém regulácie teploty ohrevu vody od 40 do 75 stupňov. Zariadenie tiež používa ekonomický režim..

Dieselové kotly Kiturami

Sortiment naftových kotlov Kiturami predstavuje séria Turbo s výkonom 15-35 kW, KSO 58 s výkonom až 480 kW a nový vývoj Kiturami STSO:

 • Kotly Kiturami Turbo sú vyrobené z ocele a teplovodný systém je z medi. Dieselové kotly sú vybavené ovládacím panelom, ktorý je inštalovaný na mieste vhodnom pre majiteľa..

Použitie turbo kotlov je ekonomické. Ich spotreba paliva je 7-8 litrov za deň. A turbocyklónový horák zaisťuje použitie paliva bezo zvyškov. Model 30R má funkciu výmeny horák – plyn..

 • Hlavným účelom kotlov na tekuté palivo Kiturami KSO OIL je ohriať značný objem vody až na 90 litrov za minútu. Tieto naftové kotly sa spravidla používajú vo veľkých priemyselných priestoroch..

Zariadenie je vybavené regulátorom teploty s režimami „Spánok“, „Kúpeľ“, „Izba“ a „Programovanie“. Ich šikovné používanie zníži náklady na palivo a udržiava optimálnu vnútornú teplotu.

Olejové kotly KSO OIL sú vybavené regulátorom. Umožňuje vám monitorovať teplotu v kotle, hladinu vody v ňom, možnosť prehriatia zariadenia.

 • Dieselové kotly Kiturami STSO sú novým vývojom od výrobcu. Ich charakteristickou črtou je možnosť nainštalovať plynový horák namiesto naftového. Sú tiež vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s hmotnosťou od 30 do 48 kg a malými rozmermi až 930 x 365 x 650 mm. Ich výkon sa pohybuje od 16,9 do 34,9 kW.

Bezpečnostné opatrenia pri prevádzke naftových kotlov

 • Z dôvodu bezpečnej prevádzky vykurovacích zariadení je potrebné ich vykonávať údržbu raz ročne..
 • Aby ste sa vyhli popáleninám, počas prevádzky sa nedotýkajte vyhrievaných častí kotla rukami..

 • Opravu kotla nechajte vykonať odborníkom. Neopravujte kotol sami.
 • Pri inštalácii naftového kotla berieme do úvahy zvýšený hluk jeho prevádzky. Pretože sú kotly vybavené núteným horákom, vzduch sa do komory čerpá automaticky.

About the author