DIY snehová lopata

Lopata na sneh – povinná súčasť inventára v akejkoľvek farme. Dizajnovo je naberačke veľmi podobný, len je oveľa širší a väčší. Existujú tri druhy lopatiek na sneh – hliník, plast, preglejka. Ale v každom prípade by mal byť odolný a pohodlný. Ako vyrobiť lopatu na sneh vlastnými rukami? Budeme o tom hovoriť…

Lopata na sneh

Nezáleží na tom, či sa chystáte vyrábať lopatu na sneh vlastnými rukami alebo nakupovať v najbližšom obchode, musí spĺňať niektoré dôležité vlastnosti:

Pekné vedro. Hlavnou funkciou lopaty je odpratávanie snehu. Preto by mal byť sneh ľahko naberaný a odhodený bez toho, aby sa lepil na základňu. Hĺbka musí zodpovedať sile lopaty, aby vydržala príslušné zaťaženie. Odporúča sa vyrobiť / kúpiť lopatu s lamelami po stranách, ktoré chránia pred deformáciou.

Pero. Pohodlná rukoväť a dobré vedro – 50% práce. Je žiaduce, aby na konci držadla bola špeciálna rukoväť, ktorá zabraňuje skĺznutiu.

Existuje niekoľko ďalších podrobností, ktorým by ste mali venovať pozornosť….

Výber lopaty na sneh

Ak sa nechcete trochu pohrávať a vytvoriť si vlastné majstrovské dielo, to znamená domácu lopatu na sneh, potom vám tieto poznámky pomôžu vybrať si ju v obchode..

Tvar povrchu. Ako už bolo spomenuté, špeciálne lamely uľahčia prácu, a ak sú na vedre aj rebrá, je spravidla vynikajúca (zlepšujú kĺzanie).

Existujú dva typy lopatiek na sneh – skladacie a pevné. Skladací sklad by ste si mali kúpiť, ak máte málo miesta na uloženie inventára. Jeden kus je oveľa bezpečnejší a silnejší.

Šírka a sklon vedra. Široká lopata na odpratávanie snehu je určite dobrá, ale musíte stavať na svojich fyzických schopnostiach. Vedro by malo byť zaistené v sklone, čo výrazne uľahčí prácu.

Dĺžka rezu sa bude kontrolovať nezávisle. Stačí vziať lopatu a švihnúť, ak telo nie je príliš ohnuté, potom je lopata to pravé pre vás..

Materiál náradia. O druhoch lopatiek sme už hovorili. Najoptimálnejšie sú plastové. Sú ľahké, pohodlné, dobre fungujú a majú dlhú životnosť. Ale ak sa rozhodnete vyrobiť lopatu na sneh vlastnými rukami, potom je lepšie ju vyrobiť z preglejky. Preglejka prakticky nie je nižšia ako plast, ale robí to oveľa jednoduchšie.

Toto video vám pomôže zistiť, ktorú snehovú radlicu sa vo vašom prípade oplatí kúpiť. Správna voľba je predsa veľká polovica úspechu..

DIY snehová lopata

Domáce lopaty na sneh sú vo svojom prevedení úplne nenáročné a vytvoriť taký vynález nebude ťažké. Okrem toho je práca s nástrojom, ktorý je vytvorený vlastnými rukami, oveľa príjemnejší ako v bežnom obchode..

Z preglejky vyrobíme lopatu, pretože je to najbežnejšia a najjednoduchšia možnosť. Na prácu potrebujeme blok s hrúbkou ~ 2 cm a veľkosťou 40 x 7 cm, preglejku 40 x 50 cm, pozinkovanú (ak neexistuje, môžete použiť obyčajný cín) s rozmermi 50 x 2, 40 x 6, 15 x 2 a 3 x 3 cm a samozrejme stonku, ktorá sám si vyberieš. Poďme teda priamo k práci.

Najprv pracujeme s našou lištou, v ktorej musíme vytvoriť segmenty. Keď je pripravený, pripevníme k nemu list preglejky. Je vhodné to priskrutkovať a nie pribiť, ako to robia mnohí. Ak klinec pribijete, vedro sa môže rýchlo uvoľniť a lopata bude prakticky nepoužiteľná. Aby samorezné skrutky neroztrhli preglejku, použite pozinkované. V strede bloku musíte urobiť dieru na rezanie. Jeden z okrajov rezu je odrezaný pod uhlom 45 stupňov.

Stopka je tiež pripevnená pomocou pozinkovanej alebo cínovej plechovky. Naša lopata je pripravená. Po dokončení práce lopatku nezabudnite obrúsiť brúsnym papierom, aby ste odstránili všetky nezrovnalosti. Teraz môžete vziať lopatu a smelo sa pustiť do čistenia snehu :).

Lopata na všetky príležitosti

Ak ste majiteľom vlastného auta, bez špeciálnej lopaty sa nezaobídete. Na auto musíte vziať hliníkovú lopatu. A ak má vaše auto málo miesta, potom je lepšie kúpiť skladaciu lopatu na sneh.

Ak vaše dieťa prejavuje túžbu pomôcť vám pri odpratávaní snehu, je zakázané do tejto túžby zasahovať, pretože deti treba od detstva učiť pracovať. V takom prípade musíte vybrať kvalitnú lopatu, aby sa dieťa nezranilo. Vyberte si aj svetlejší nástroj, je to veľmi užitočné a príjemné pre vaše deti..

Lopata na sneh – kúpte alebo vyrobte

To úplne závisí od vašej túžby. Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Ak sa nechcete namáhať a strácať čas, choďte si ho radšej kúpiť z obchodu. Ceny za lopatu na sneh sú od 150 do 1600 rubľov. Podľa vyššie uvedených rád si určite vyberiete kvalitnú a jednoducho vynikajúcu lopatu na sneh. Predtým, ako sa rozhodnete pre toto rozhodnutie a vyrazíte do obchodu, si však prečítajte nasledujúci odsek..

Video

Ak sa rozhodnete vytvoriť lopatu na sneh vlastnými rukami, tak prečo nie byť kreatívny? Ak totiž použijete svoju predstavivosť, môžete si vytvoriť lopatu, ktorú nenájdete v žiadnom obchode. To je ďalší dôvod pre vytvorenie vlastnej lopaty na sneh. Učte sa od hrdinov videa.

About the author