Domáca píla z motorovej píly

Od staroveku sa ľudia zaoberali stavbou. Predtým si jednoducho vytvorili bývanie a vybavili ho tak, aby ochránili svoj vlastný život pred agresívnym prostredím, ale teraz je všetko inak, s rozvojom civilizácie a vedeckého a technologického pokroku získala stavba kvalitu jedného z najlepších výnosné druhy podnikania. Zároveň je dnes drevo najžiadanejším materiálom. Dávno sú preč časy, keď sa stavba domu realizovala pomocou čerstvo narezaných a neošetrených kmeňov stromov. Aby bolo drevo užitočné v stavebníctve, musí byť na začiatku rezané, nepostrádateľným asistentom pre túto prácu je píla. Žiadna spoločnosť na stavebnom trhu si bez tohto nástroja nevie predstaviť ani svoje aktivity..

Obsah:

Typy píl na základe reťazových píl a ich vlastností

V železiarstve si môžete kúpiť mini píly rôznych spoločností. Základom týchto píl je reťazová píla s výkonom 6,5 hp, upevnená v vozíku na valcoch, ktorá sa musí ručne pohybovať po koľaji, ktorá bola predtým umiestnená na pripravenom pozemku. Píla Roundwood používa reťaz píly s profesionálnou a silnou reťazovou pílou, ktorá môže intenzívne pracovať celý deň. Okrem reťazovej píly je možné použiť aj elektrickú reťazovú pílu. Hlavnou nevýhodou reťazovej píly je veľké množstvo pilín získaných pri práci s reťazou píly..

Pásové píly nemajú túto nevýhodu, pomocou ktorých môžete píliť guľatinu relatívne veľkého priemeru. Ale tu sa prejavuje ďalšia nevýhoda – počas prevádzky sa piliny rozptyľujú po veľkej ploche okolo jednotky, čo nie je bezpečné. Našťastie flexibilný kanál spojený s odsávaním čipov sa s týmto problémom vyrovná..

Ako vytvoriť pílu z reťazovej píly (možnosť 1)

Na vytvorenie píly z reťazovej píly potrebujete dva kanály s výškou 140 až 180 milimetrov a dĺžkou asi 8 metrov. Potrebujeme tiež rohy 50 x 100 milimetrov a dve koľajnice, treba ich otočiť hore nohami. Vytvorením základu pre pílu vŕtame otvory s priemerom 14-16 milimetrov po jej dĺžke, otvory by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 1-1,5 metra od seba. Práca bude vyžadovať potery, ich počet by sa mal rovnať počtu otvorov, ako potery môžete použiť kúsky vodnej fajky. Dĺžka kravaty by mala byť 25 centimetrov, sú spojené skrutkami. Regály sú vyrobené z kovových štvorcov, na ktoré je položená základňa pre pílu. Pri vytváraní základne musíte starostlivo zabezpečiť, aby základňa pozostávala z prísne rovných prvkov. Vzdialenosť od extrémnych stĺpikov po koniec základne by mala byť 80 až 100 centimetrov. Aby bola konštrukcia dodatočná tuhosť, môžete medzi stĺpiky zvárať špeciálne výstuhy..

Prvá polovica práce je hotová, potom vyrobíme pohyblivý vozík, ktorého základom bude oceľový plech dlhý 600 milimetrov a hrubý 4 až 6 centimetrov. Na dosku je zospodu privarený uhol 40 x 40 milimetrov a potom je vozík umiestnený na ložiská alebo valčeky. V hornej časti je potrebné zvárať dva rohy, ku ktorým pripevníme reťazovú pílu, pomocou ktorej bude píla prebiehať. Posledným krokom je vytvorenie štruktúry na opravu denníka. Na to sú potrebné rúrky s priemerom 35-40 milimetrov a pohyblivé hadice, ktoré umiestnime s následným upevnením v ľubovoľnej požadovanej výške, obmedzenej dĺžkou potrubia.

Kresba píly z reťazovej píly (možnosť 2)

Ďalšou možnosťou na vytvorenie píly z motorovej píly je rovnaká, ale rafinovanejšia myšlienka.

Píla, uvažovaná na tomto obrázku, obsahuje štyri hlavné jednotky: prvou je píla a jej pohon, druhou je mechanizmus, vďaka ktorému je možné nastaviť hrúbku výslednej dosky, tretím je mechanizmus, ktorý vám umožňuje pohybovať sa. pílová časť konštrukcie, štvrtá je zariadenie na upevnenie guľatiny.

Videl a ju pohonná jednotka:

Môžete si skúsiť vyrobiť pílu s pohonom sami, ale nebuďme múdri a používajme motorovú pílu.

Mechanizmus regulácie hrúbky dosky:

Rez požadovanej hrúbky dosky sa vykoná znížením alebo zdvihnutím základne 6 (pôdorysná schéma 2), ktorá je upevnená štyrmi skrutkami. Samotnú základňu držia matice privarené k doske 4 (obrázok nižšie), ktorých okraje sú ohnuté. V hornej časti základne sú poistné matice, ktoré sú utiahnuté po nastavení píly na požadovanú hrúbku rezaných dosiek..

Mechanizmus pohybu píly na píle:

Pílová časť píly sa pohybuje pozdĺž vodiacich rohov 13 (rozloženie 2) pozdĺž rámu, vzdialenosť medzi rohmi je 0,55 metra. Dva valce 12 sú pripevnené k každému stojanu 14 (rozloženie 2). Horný valec spočíva na vodiacom uhle a pomocou dolného valca sa bráni zdvihnutiu pílovej časti píly. Namiesto valčekov je možné použiť ložiská s priemerom 20 mm.

Zariadenie na opravu denníka:

V píle sú guľatiny upevnené pomocou dvoch hrebeňov 7 a 9 (rozloženie 1). Prvý je pohyblivý a pohybuje sa pomocou skrutky 8 a druhý zostáva nehybný. Po inštalácii guľatiny, jej zovretí hrebeňmi, je pohyblivý hrebeň upevnený v stacionárnom stave dvoma skrutkami.

Domáca píla z motorovej píly. Video

Na internete môžete ľahko nájsť video o tom, ako vytvoriť pílu z reťazovej píly. Tu sú niektoré z nich.

About the author