Drvič odpadkového drezu: návod na montáž

Moderné vybavenie, ktoré pomáha likvidovať potravinový odpad a odosielať ho do kanalizácie, sa nazýva drvič drezov. V tomto článku sa budeme zaoberať problémami súvisiacimi s inštaláciou zariadenia a poskytneme tipy a triky v procese používania..

Obsah:

Čo je to drvič odpadu z drezu?

V kuchyni je každý deň veľa potravinového odpadu, najmä vo veľkej rodine. A potom vzniká naliehavá otázka: ako vyriešiť situáciu s likvidáciou odpadu? Mnohí začínajú inštalovať drviče umývadiel, ktoré nahrádzajú každodennú rutinu vynášania odpadkových košov a podobne..

Drvič odpadu je elektrické zariadenie, ktoré je inštalované pod drezom. Toto zariadenie sa nazýva aj zneškodňovač. Drtič je priamo spojený s kanalizačným otvorom a je malým zásobníkom. Vnútri je mechanizmus schopný rozdrviť potravinový odpad a priviesť ich do tekutej jemnej hmoty. Všetky zvyšky sa potom vypustia do kanalizácie, pričom neupchávajú drez alebo kanalizačné potrubie.

Hlavným účelom mlynčeka na domáci odpad je nielen pomôcť zbaviť sa pokazených potravín, ale tiež zabrániť upchatiu kanalizácie. Medzi ďalšie výhody inštalácie zariadenia patrí hygienický faktor. Skutočne, ak je v kuchyni drvič, majitelia sa budú môcť zbaviť nepríjemného zápachu, hmyzu alebo baktérií, ktoré sa objavujú v blízkosti potravinového odpadu..

Druhy drvičov potravinového odpadu

Existujú dva typy drvičov odpadu z potravín:

 • drvič s nepretržitým nakladaním odpadu – proces drvenia sa vykonáva až po zapnutí zariadenia;
 • drvič s dávkovým nakladaním odpadu – až po naložení určitej časti odpadu musíte zariadenie zapnúť.

Príslušenstvo k drvičom

Pred inštaláciou zakúpeného zariadenia by ste sa mali zoznámiť so zoznamom príslušenstva zo sady a tiež pripraviť potrebné nástroje na inštaláciu.

V štandardnej súprave so sekačkou na potraviny sú spravidla umiestnené:

 • špeciálny šesťhranný kľúč;
 • príruba, ktorá je navrhnutá pre výstup s 2 alebo 1 skrutkami, v závislosti od zakúpeného modelu;
 • výstupný ohyb so špeciálnym závitom;
 • pneumatická hadica alebo pneumatické tlačidlo, ak je v zariadení predvídaný pneumatický spínač;
 • gumové tesnenia, ktoré sú inštalované pod výstupným hrdlom a pod výstupnou vetvou.

Okrem častí, ktoré sa predávajú v súprave s jednotkou na likvidáciu odpadu, budete na inštaláciu zariadenia potrebovať aj ďalší materiál. Napríklad pri absencii pneumatického spínača môžu niektoré modely vyžadovať pneumatické tlačidlo alebo spínač..

Pozor! Pri kúpe zariadenia sa ubezpečte, že ste dostali technický list a pokyny na inštaláciu. Koniec koncov, inštalačný systém drviča je zvyčajne štandardný, ale moderné modely môžu mať svoje vlastné nuansy. Medzi poskytnutými dokumentmi by mal byť aj zoznam záručných opravovní a zoznam miestnych predajcov. Pre profesionálov nie sú tieto informácie dôležité alebo pre tých, ktorí už také zariadenia nainštalovali, ale pre začiatočníka je dôležité mať všetky dokumenty, aby neskôr neboli žiadne problémy..

Odporúčania pred inštaláciou drviča

Pred inštaláciou drtiča stojí za zváženie niekoľko faktorov:

1. Drvič odpadu je spravidla inštalovaný pod drezom a pripevnený k kanalizačnému systému. Zariadenie by malo byť zapojené do uzemnenej zásuvky 220 V, ktorá má úroveň ochrany pred vlhkosťou.

2. Na pripojenie zariadenia k odtoku neinštalujte vlnitú rúrku, inak na jeho stenách zostanú častice jedla. To spôsobí, že sa objaví nepríjemný zápach. V takýchto prípadoch stojí za výber možnosti s hladkými stenami..

3. Ak má odtokový otvor priemer 89 alebo 90 centimetrov, potom inštalácia drviča prebehne bez akýchkoľvek otázok. Tieto parametre zodpovedajú európskym normám, takže všetci výrobcovia tieto normy dodržiavajú. Ak má diera ďalšie parametre, musí sa zvýšiť. Na tento účel sa používajú špeciálne nástroje, pričom je dôležité, aby boli všetky položky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Rada! Proces inštalácie drviča je celkom bezpečný. Ak napríklad do zariadenia vnikne cudzí predmet, napríklad vidlička alebo lyžica, drvič odpadu sa automaticky vypne. Po odstránení všetkých cudzích predmetov začne zariadenie opäť fungovať. Všetky práce na odstraňovaní nástrojov sa vykonávajú ľahko.

Inštalačné pokyny

Je dôležité mať na pamäti, že pri nákupe zariadenia sú ku každému produktu priložené pokyny k inštalácii. Na správnu inštaláciu drviča je potrebné dodržať všetky odporúčania. Ak ste sa nikdy nepodieľali na inštalácii elektrických alebo vodovodných zariadení, potom je lepšie nechať všetku prácu odborníkom

V opačnom prípade môžete jednoducho nainštalovať jednotku na likvidáciu odpadu podľa postupu krok za krokom pre proces inštalácie:

 • na začiatku práce je potrebné odpojiť kanalizačnú rúru od umývadla a potom vyčistiť všetky odtokové prvky od nečistôt a zvyškov;
 • potom pod prírubu drezu namontujte gumové tesnenie, ktoré je v zakúpenej súprave;
 • potom je pripevnenie drviča pripevnené k drezu v montážnom poradí, použijú sa tie inštalačné prvky, ktoré sú v súprave;
 • do montážnej konzoly je nainštalovaný drvič odpadu z potravín;
 • ďalej je k výdajnému stojanu pripevnená odtoková rúrka, aby sa vytvoril prechodový prvok medzi kanalizáciou a zariadením. Na tento účel použite plastové adaptéry, ktoré sú zvyčajne súčasťou všeobecného balenia;
 • nainštalovaná rúrka je pripojená k kanalizácii;
 • pri absencii špeciálneho pneumatického spínača v súprave je potrebné nainštalovať samostatný spínač s inštaláciou dodatočného zapojenia.

Kanalizačné pripojenie

Niektoré súpravy nemajú vyhradený pneumatický spínač. V takýchto modeloch sa proces zneškodňovania potravinového odpadu spravidla vykonáva v dávkach. V skutočnosti sa dávkovač zapne až po otočení viečka na krku. Funguje ako spínač a je inštalovaný na odtokovom otvore v umývadle..

Elektrickú kuchynskú sekačku si môže ktokoľvek nainštalovať, a to podľa uvedených pokynov. V špeciálnych prípadoch je najlepšie vyhľadať pomoc špecialistov v tejto oblasti..

Proces použitia drviča

Likvidátor je zariadenie, ktoré vyzerá dosť kompaktne a má úplne uzavreté puzdro. V zariadení v spodnej časti je motor s pripojeným diskom. Na vnútorných stenách sú špeciálne strúhadlá, ktoré melú všetok odpad, ktorý disk vyhodí. Čím je výkon motora vyšší, tým je spracovanie odpadu a potravín intenzívnejšie. Dôležitá je aj kapacita drviča, pretože čím väčšie je zariadenie, tým viac odpadu sa spracuje. Tento parameter sa pokúšajú zvoliť v závislosti od množstva odpadu, to znamená, že pre malú rodinu nie je potrebné kupovať veľké zariadenie.

Používanie zariadenia v každodennom živote nie je veľmi náročný proces, najmä pre tých, ktorí si zariadenie sami nainštalovali. Najprv zapnú studenú vodu a potom vyhodia potravinový odpad do drezu a nasmerujú ich do odtokového otvoru. Budete počuť určitý hluk, ktorý naznačuje, že všetky odpadky sa recyklujú a skartujú. Potom, čo hluk prestane, je možné zariadenie vypnúť a po niekoľkých sekundách bude možné zapnúť vodu.

Bezpečnosť choppera

Pre každého, kto inštaluje akékoľvek zariadenie, zostáva otázka bezpečnosti používania kuchynského sekáča v dreze zaujímavou otázkou. Treba poznamenať, že proces použitia je celkom bezpečný. V prípade vstupu cudzích predmetov sa zariadenie automaticky vypne. Ak napájanie funguje príliš dlho a likviduje obrovské množstvo odpadu, automaticky sa vypne. V uvedených prípadoch tieto zariadenia nepredstavujú nebezpečenstvo pre ľudí. Všetky ostré a rezné prvky sú skryté, aby sa deti alebo majitelia počas používania nemohli poškodiť.

Mlynček na odpad je určený na likvidáciu týchto odpadkov:

 • chlebové výrobky;
 • papier, lepenka;
 • cestoviny;
 • obilniny;
 • kuracie a rybie kosti;
 • zelenina a ovocie so semenami;
 • vaječná škrupina;
 • orechy.

Medzi predmetmi a odpadom, ktoré sa neodporúčajú likvidovať v drviči, treba uviesť nasledujúce:

 • plastové alebo metalizované boxy, obaly;
 • drevené, sklenené, plastové alebo kovové predmety, dokonca aj malé;
 • veci vyrobené z látky alebo gumy;
 • vriaca voda, horúci olej;
 • vlasy, nite alebo lano.

Venujte zvláštnu pozornosť poslednému bodu. Ak sa vlasy často dostanú do sekačky, budú omotané iba okolo disku, strúhadla alebo motora, čo môže viesť k zastaveniu zariadenia alebo k jeho poruche. V týchto prípadoch odborníci odporúčajú pravidelne vykonávať čistiace práce..

Proces inštalácie drviča potravinového odpadu je jednoduchý a nie komplikovaný postup. Použitie tohto zariadenia je jednoduché a bezpečné. Dúfame, že vám naše odporúčania pomôžu správne vykonať proces inštalácie zariadenia..

About the author