Elektrická zbíjačka. Hlavné charakteristiky.

Elektrický istič sa používa na štiepanie a uvoľňovanie rôznych materiálov. Tento stavebný nástroj možno s istotou nazvať jedným z najnutnejších a najbežnejších v stavebnom priemysle. Tento nástroj nepochybne príde vhod, ak je napríklad potrebný na zničenie vozovky, sekanie kovu, zničenie zamrznutej pôdy, vytváranie otvorov alebo výklenkov v stenách z betónu a tehál, ako aj v prípade demontáže rôznych monolitických štruktúr. . Ako si teda vybrať ten správny interskol alebo iné značky elektrického zdviháka? A aké elektrické kladivo je najlepšie kúpiť??

Obsah:

Druhy kladív

Tento nástroj je možné zhruba rozdeliť podľa typu disku:

Tieto nástroje je možné tiež podmienene rozdeliť na typy podľa ich hmotnosti, od ktorých závisí druh vykonanej práce:

Je tiež potrebné pripomenúť, že hmotnosť tohto stavebného nástroja priamo závisí od jeho sily. Napríklad elektrická kladivo bosch, tento výrobca uvádza hmotnosť priamo na štítku (USH 27 (27 kilogramov)).

Výkon motora

Elektrická zbíjačka alebo iní výrobcovia sa tiež líšia typom výkonu, ktorý sa pohybuje od 500 do 2 000 wattov. Čím vyšší je tento ukazovateľ, tým bude nástroj produktívnejší. Vďaka vysokému výkonu môže kladivo pracovať dlho bez prerušenia..

Maximálna sila jedného nárazu

Tento ukazovateľ možno pripísať hlavným. Čím je väčší, tým silnejší materiál môže zničiť. Medzi ľahkými modelmi tohto náradia nájdete modely s jediným úderom od 3 do 8 J. Ťažké kladivá môžu mať zároveň jeden úder viac ako 60 J, napríklad elektrická zbíjačka makita, model HM 1810.

Dostupnosť potrebných elektronických systémov

Nástroj na stavbu kladiva je pomerne drahý, musí mať nevyhnutne niekoľko elektronických systémov, ktoré sú schopné zaistiť jeho spoľahlivosť a funkčnosť..

Tieto systémy zahŕňajú nasledujúce:

Prítomnosť špičiek pracovného orgánu

V prípade, že sa plánuje rezanie týmto nástrojom, potom by bola ideálnou možnosťou prítomnosť sekáča. V prípade, že sa plánuje uvoľnenie, demontáž alebo napríklad zničenie vozovky, je potrebná prítomnosť páčidla. Na boj proti námraze a vyrovnávanie povrchu budete potrebovať rýľový nôž.

Výkon

Aký konkrétny model by ste si teda mali vybrať, pretože v jednej triede sú nástroje veľmi podobné? Môžeme s istotou povedať, že hlavné a už osvedčené spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou týchto stavebných nástrojov, vyrábajú vysokokvalitné kladivá. Všetky sa však nachádzajú na približne rovnakej kvalitatívnej a technickej úrovni. Akékoľvek nové položky pri ich výrobe sa objavujú veľmi zriedka a okamžite sa stávajú vlastníctvom ich konkurentov. Z tohto dôvodu pri ich výbere musíte vychádzať z ďalších parametrov a indikácií. Pri výbere takéhoto stavebného nástroja je potrebné vziať do úvahy predovšetkým vlastnosti pracovného frontu a konkrétne úlohy. Ďalej už môžete obrátiť svoju pozornosť na dizajn, ergonómiu a značku.

Dnes bohužiaľ veľa staviteľov uprednostňuje nákup čínskych nástrojov, ktoré sú oveľa lacnejšie ako značkové náprotivky. Vysvetľujú to tým, že za túto cenu si môžete kúpiť tri alebo dokonca päť čínskych kladív. Tento prístup k výberu však nie je správny. Takéto nástroje sú nákladné, majú menší výkon a majú tiež slabé zabezpečenie. Ako sa hovorí: „Lakomec platí dvakrát“.

About the author