Vyžínače a sekačky jsou zařízení na sekání trávy v dané oblasti. Rozdíl mezi vyžínači a sekačkami je v jejich síle a velikosti. Sekačka na trávu je velký stroj, často vybavený koly. Je určen pro sklizeň trávy na velkých plochách. Zastřihovač je vhodný také pro velké vegetační plochy a nabízí výhodu mobility a možnost sekání trávy i na těžko přístupných místech. Nevýhody vyžínače – veškerá jeho váha spočívá na ruce osoby provádějící práci, zatímco sekačka se pohybuje po rovině sama a vyžaduje minimální úsilí.
Obsah:
Recenze elektrického zastřihovače Patriot ET 1200
Model vyžínače Patriot ET 1200 je poměrně výkonný a je určen k čištění travního porostu nejen na otevřených trávnících, ale také podél cest a kolem kmenů stromů. Pro měkkou vegetaci se používá vlasec, pro silnější a tvrdší houštiny se rybářský vlasec mění na řezací nůž.
Všechny ovládací prvky jsou umístěny v rukojeti, která je malá a šikovná. Aby se zabránilo poškození motoru v případě přehřátí, je vybaven tepelným vypínáním. Rukojeť je otočná, její výška je upravena na požadované hodnoty, což poskytuje největší pohodlí při práci. Rukojeť má systém tlumení vibrací, který jim nedovolí dosáhnout rukou osoby provádějící sekání.
Technické vlastnosti elektrického zastřihovače Patriot ET 1200:
- Typ motoru – elektrický.
- Výkon motoru – 1,1 kW.
- Velikost řezu v šířce – 460 mm.
- Průměr řezné čáry – 2,4 mm.
- Průměr disku – 23 cm.
- Vybaven skládací lištou.
- Začátek je plynulý.
- Hmotnost stroje – 6,7 kg.
Trimmer Patriot ET 1200 Uživatelský manuál Rychlý přehled
1. Bezpečnostní opatření při práci se zařízením:
- Před spuštěním zařízení je nutné zkontrolovat správnost upevnění všech prvků. Zvláště pečlivě je zkontrolováno upevnění cívky a řezacího prvku. Ochranný kryt musí být nainstalován pevně a správně.
- Je zkontrolován soulad frekvence a napětí napájecí sítě s požadovanými charakteristikami zařízení.
- Během provozu používejte prodlužovací kabely s dvojitou vrstvou izolace a ochranou proti vlhkosti. Důrazně se nedoporučuje používat vadné rozšiřující zařízení nebo zařízení s nedostatečným výkonem..
- Všechny velké kameny a jiné tvrdé prvky jsou odstraněny z ošetřené oblasti, aby byla chráněna řezná část před poškozením.
- Důrazně se nedoporučuje pracovat s vyžínačem naboso nebo v otevřené obuvi. Při práci chraňte oči brýlemi nebo maskou.
2. Sestava zařízení:
- Držák a rukojeť jsou namontovány na hlavním hřídeli. Rukojeť je upevněna šrouby, aniž by byly dotaženy do konce.
- Ramenní popruh zaklapne na místo na hlavním hřídeli pomocí karabiny.
- Vyšroubujte tři šrouby ze základny převodovky ve spodní části vyžínače.
- Na základně tyče je na ochranný kryt převodovky našroubován železný plášť.
- Na drážkovaný hřídel převodovky je z důvodu ochrany instalována příruba, drážky na převodovce a přírubě se musí shodovat.
- Mezi ochrannou přírubou a převodovkou je šestihran, do kterého musí být šestihran zasunut. Otočte hlavu zleva doprava pomocí šestiúhelníku.
3. Sestavení zařízení pro použití s nožem:
- Ve spodní části tyče je k základně převodovky připevněn železný plášť. K drážkovanému hřídeli je připevněna ochranná příruba, drážky na přírubě a převodovce se musí shodovat.
- Řezací nůž je umístěn na ochranné přírubě. Na nůž je umístěna upínací podložka, upevněna maticí a utažena, dokud se nezastaví. Šestihran je umístěn v procesním spojení mezi ochrannou přírubou a převodovkou. Matice je upevněna klíčem.
- Do mezery na hřídeli převodovky je zasunut bezpečnostní kolík. Pokud je během provozu jedna strana nože matná, pak se otočí a zkosení pokračuje..
- Obě poloviny lišty jsou spojeny dohromady. Ve spodní polovině zapadá upevňovací prvek do vodicí drážky na hlavní části tyče. Správnost spojení se kontroluje stisknutím zajišťovacího prvku. Pokud se připojení nerozdělila, je vše provedeno správně.
- Další upevňovací prvky spojky jsou dotaženy na doraz. Spodní tyč se otáčí a je nastavena na 90 nebo 180 stupňů, zatímco je bezpečně upevněna.
- Sestavený zastřihovač se nasadí a popruh se nastaví tak, aby byl pohodlný. Poté jsou upevňovací šrouby rukojeti zařízení upevněny..