Kladivo urob si sám

Demontáž, práca s armatúrami, zatĺkanie spojovacích prvkov, drobenie a drvenie kameňov, rovnanie a iná ťažká ručná práca sa nezaobídu bez použitia kovového kladiva. Spoľahlivý nástroj vám umožňuje vykonávať všetky tieto úlohy čo najľahšie a najpohodlnejšie. Iba pomocou takého zdanlivo jednoduchého ručného nástroja bude možné dosiahnuť maximálnu produktivitu a efektivitu práce..

Obsah:

Účel kladiva

Kladivo je jedným zo starých stavebných nástrojov. Rôzne primitívne kladivá sú známe už veľmi dlho a dodnes prežili len v rafinovanej podobe..

Jednou zo starodávnych odrôd tohto nástroja je kladivo, ktoré sa v dnešnej dobe stále používa na hrubé operácie..

Kladivo je možné použiť napríklad pri lámaní kameňa alebo betónu, pri kladivovaní masívnych a ťažkých kovových prvkov a pri iných podobných prácach. Zdá sa, že samotný názov kladiva naznačuje použitie tohto nástroja v kováčstve. Dátum narodenia teda možno prinajmenšom pripísať dobe bronzovej. Útočníkom tohto nástroja bol kameň a rukoväť mužská ruka..

Bol to však vynález páky, ktorý zmenil vzhľad kladiva: na kameň začali pripevňovať drevenú palicu. Spôsob spojenia zvolený našimi predkami predpokladal spôsob upevnenia rukoväte v našej dobe. Existovala však aj iná metóda: vybrali kameň s dierou, ktorý by bol hmotnosťou a veľkosťou vhodný pre útočníka. A potom bol tento kameň zasadený na vetvu stromu a čakal, kým vetva vyrastie a bezpečne sa upevní v kladive kladiva.

Nástroj teda prežil dodnes, ktorý vykonáva mnoho prác. Napriek globálnej počítačovej technológii, využívaniu robotov v priemysle a celosvetovému pokroku zatiaľ kladivo nemôže nič nahradiť. Konštrukcia kuvalda (obojručné kladivo) je ručný príklepový nástroj, ktorý je určený na prácu, kde je potrebná najväčšia nárazová sila. Hlavnou oblasťou použitia kladiva je bezplatné kovanie s použitím nástroja na kovanie.

Tiež to spôsobuje silné údery počas inštalácie a demontáže rôznych komunikácií, spracovania kovov, zatĺkania sponiek, kolíkov, klinov a hrubých klincov do masívnych kmeňov, vyraďovania rôznych uviaznutých spojovacích prvkov, lámania betónových výrobkov, tehál a kameňa pri ničení malých budov. Tieto práce je veľmi vhodné vykonávať pri použití kladiva s úderníkom, ktoré má ozubený povrch.

Kladivo je určené aj na vrážanie klinov, kolíkov, pilót a stĺpikov do zeme, môže byť použité pri výrobe stavebných prác, lámaní pneumatík pri demontáži kolies a rovnaní pri oprave karosérie auta, vyrovnávaní plechov a prírezov, drvení kamene na drvinu (aj keď je táto metóda trochu zastaraná po tom, čo boli do lomov zavedené ďalšie výrobné drviče kameňa). Je tiež zvyčajné používať kladivo kladivom pri vyraďovaní odliatkov z baniek a odstraňovaní systému brán z odliatkov..

Dizajn kladiva

Konštrukcia kladiva je efektívna a jednoduchá. Skladá sa z útočníka a držadla. Sánkovacie kladivo je usporiadané do istej miery ako obyčajné kladivo, ale zároveň má zvýšenú hmotnosť úderníka (zvyčajne viac ako 5 kilogramov), ktorý je vyrobený vo forme rovnobežnostena, a predĺženého a hrubá rukoväť, v priemere až 70-90 centimetrov. Hmotnosť útočníka môže v závislosti od špecifikácie použitia kladiva dosiahnuť až 16 kilogramov a dĺžka držadla kladiva – až 120 centimetrov.

Rukoväť podľa výkresu kladiva sa smerom k úderníku zahusťuje (rukoväť pri kladive sa smerom k úderníku zužuje) a nekliní sa v ňom. To sa robí tak, aby kladivo mohlo v prípade zmeškania vyletieť z ruky a neodtiahnuť zamestnanca preč. Vďaka týmto rozdielom je kladivo schopné zasadiť ošetrovanému povrchu silnejšie údery.

Úderové kladivo je počas prevádzky ťažiskom a poskytuje hlavné nárazové zaťaženia. Rukoväť plní úlohu páky a v niektorých prípadoch je krátka: keď plánujete pracovať v obmedzenom priestore, je lepšie zvoliť kladivo s krátkou rukoväťou..

Na rozdiel od kladiva má kladivo niekoľko výhod: jedným úderom môžete zatĺcť akýkoľvek klinec za predpokladu, že zasiahne cieľovú oblasť. Navyše máte pre svoju úlohu správny nástroj, ktorý si vyberiete. Ak je pre vás nárazová sila dôležitá, oplatí sa zvoliť nástroj s väčšou hmotnosťou úderníka a dlhšou rukoväťou, čo tiež zvyšuje nárazovú páku. Čím menej úderníka má hmotnosť, tým presnejšie údery môžete podať a pracovný postup nevyžaduje veľa úsilia..

Odrody kladiva

Konštrukčné kladivá sa líšia dĺžkou, typom a materiálom rukoväte, hmotnosťou, tvarom, typom tvrdenia a triedou kovu úderníka. Skutočné kladivo má držadlo vyrobené z materiálu absorbujúceho nárazy, ako je drevo, sklolaminát alebo kompozitný plast. Drevené držadlá by mali byť tiež vyrobené z tvrdého dreva, ako je hruška, drieň a akácia.

Úchopová oblasť držadla je zvyčajne pokrytá materiálom na báze gumy. Je to nevyhnutné na čiastočné odstránenie vibrácií a zníženie kĺzania rúk po rukoväti. Ale kladivá s kovovou rukoväťou poskytujú počas práce „spätný ráz“ na telo a ruky, takže práca s takýmto nástrojom nie je bezpečná a nepohodlná z dôvodu poškodenia pohybového aparátu, je lepšie zvoliť kladivo s drevenou rukoväťou . Rukoväť je rovná alebo anatomická.

Pretože úderníky kladiva počas prevádzky vykazujú vysoké dynamické zaťaženie, je obvyklé vyrábať ich z tried tvrdej ocele, ktoré majú vysoký obsah uhlíka (takmer 1%) – prvok, ktorý je zodpovedný za tvrdosť. Takéto ocele sa nazývajú uhlíkové nástrojové ocele a majú označenie U12A, U10, U7 a U7A. Pracovné povrchy musia byť vytvrdené do hĺbky 30 milimetrov na tvrdosť HRC 32,5.

V niektorých prípadoch má hlava kladiva hmotnosť až 15 kg. Vnútorná časť kovového úderníka v najpokročilejších modeloch je vyplnená oceľovými guličkami. To vám umožní vylúčiť spätný ráz kladiva po náraze, ako aj jeho zosilnenú rukoväť na útočníka. V súčasnej dobe sa zmenil aj vzhľad kladiva. Tento nástroj je k dispozícii v rôznych farbách s použitím moderných špičkových materiálov..

Na základe výrobného postupu existujú dva typy kladív – kované a liate. Kladivá sú štrukturálne rozdelené do určitých typov: priečne špicaté nosy s hmotnosťou 3 až 8 kilogramov, pozdĺžne špicaté nosy s podobnou hmotnosťou a tupé nosy s hmotnosťou od 2 do 16 kilogramov. Môžete si tiež vyrobiť jedno z týchto kladiv vyrobených pre seba..

Ceny kladív sú tvorené dvoma faktormi: hmotnosťou úderníka a oceľou, z ktorej je úderník vyrobený. Čím kvalitnejšia bude použitá oceľ, z ktorej sa odlieva úderník, tým bude kladivo drahšie. Čím je nástroj ťažší, tým vyššia je jeho cena. Náklady na kladivo navyše obsahujú aj cenu držadla..

Výroba útočníka

Ak sa venujete ťažkej práci a podávate silné údery, na farme sa nezaobídete bez veľkého kladiva alebo kladiva. Najprv musíte začať vytvárať úderník nástroja. Na výrobu kladiva je zvyčajné používať legované a uhlíkové ocele, ktoré pracujú pri rázovom zaťažení a vysokých teplotách..

Obsah uhlíka v tomto materiáli je asi 0,6 – 2%. Nikel, ktorý je v takejto oceli prítomný, je schopný zvýšiť pevnosť nástroja, odolnosť proti opotrebeniu chrómu a tvrdosť. Mangán je nevyhnutný na to, aby odolával nárazom a oderu a znižoval škodlivé účinky síry. Silikón zlepšuje pružnosť a pevnosť.

Na výrobu kladív sa obvykle používajú ocele 45, 50, 40X. Trieda 40X napríklad znamená, že oceľ obsahuje 0,4% uhlíka a asi 1,5% chrómu. Ak sa vám nepodarilo získať oceľ jednej z týchto tried, nebuďte naštvaní. Choďte do nejakého autoservisu a pokúste sa nájsť polonápravu z nákladného auta. Z jedného takého hriadeľa nápravy môžete vyrobiť mnoho rôznych nástrojov..

Vezmite obrobok s hmotnosťou asi 2 kilogramy a vyvaľkajte z neho rovnobežnosten. V strede jedného bočného okraja musíte šiť priechodný otvor, ktorý má priemer 20-25 milimetrov. Po tomto postupe dôjde k deformácii bočných rovín obrobku. Musia byť kované tak, aby obrobok dostal tvar pravidelného rovnobežnostena a okrúhly otvor sa zmenil na ovál.

Potom musíte kalibrovať otvor vo veľkosti a tvare, ktorý zodpovedá drevenej rukoväti. To by sa malo vykonať pomocou meradla, ktoré je kovovou oválnou tyčou dlhou 150-200 milimetrov s miernym zúžením na dĺžku. Predbežný rozchod by mal byť kovaný z uhlíkovej ocele 40X, kalený a leštený.

Pamätajte si, že spodná časť tohto meradla by mala byť menšia ako časť otvoru, ktorý je zošitý do obrobku, takže meradlo je z dvoch tretín a horná časť by mala byť o niečo väčšia ako drevená rukoväť. Meradlo musí byť vtlačené do otvoru na jednej strane do určitej veľkosti, potom na druhej strane. Aby ste predišli deformácii bočných plôch, musíte obrobok kovať zo strán, opätovne zatlačiť kaliber na jednu stranu, obrobok kovať bez odstránenia kalibru zo strán a narúšať ho od koncov tak, aby sa dostal správny tvar.

Potom musíte vyraziť meradlo a zopakovať celú operáciu na druhej strane otvoru. Mali by ste mať dobre tvarovaný obrobok s otvorom, ktorý má dvojité zúženie, aby sa pomocou klinu vytvorilo bezpečné spojenie s rukoväťou. Brúskou alebo pilníkom oprášte povrch úderníka a prebrúste brúsnym papierom.

Kovaný úderník by mal byť vytvrdený. Za týmto účelom ho zohrejte v peci, kým nezískate jasne červenú farbu žiarenia zodpovedajúcu približne 850 stupňom, a potom ho ochlaďte v studenej vode. Po vytvrdnutí sa kladivo stáva tvrdým, ale krehkým. Odporúča sa temperovanie, aby oceľ stvrdla a získala pevnosť..

Povrch úderníka obrúste brúsnym papierom, až kým sa nevytvorí kovový lesk, potom rovnomerne a pomaly zahrievajte kladivom, kým sa na brúsenom povrchu neobjaví slamené zafarbenie a nechajte vychladnúť na vzduchu. Potom môžete začať vyrábať držadlo a premýšľať, ako naň položíte kladivo..

Rukoväť kladiva

Rukoväte kladiva sú zvyčajne vyrobené zo suchého, tenkovrstvového dreva: jarabiny, brezy, jaseňa alebo javora. Každý majiteľ si musí vybrať svoju vlastnú veľkosť držadla, avšak pre malé kladivo s hmotnosťou 2 kilogramy je jeho dĺžka asi 600-800 milimetrov a priemer prierezu asi 30-45 milimetrov. Po celej dĺžke je potrebné vystrihnúť drevený polotovar s prierezom, ktorý sa rovná priemeru otvoru kladiva alebo ho mierne presahuje.

V hornej časti držadla by mal byť prierez asi o 5 milimetrov väčší ako otvor na každej strane. Dĺžka obrobku je o 100 milimetrov dlhšia a táto extra časť musí zostať nedotknutá počas spracovania celej rukoväte. Rukoväť by mala ležať pohodlne v ruke, mala by byť hladká, bez prasklín a uzlov.

Nezabudnite však, že kladivo na rozdiel od kladiva musí mať dlhú rukoväť. Dlhá rukoväť je potrebná, aby sa nástroj pohodlne držal oboma rukami. Rukoväť kladiva by navyše mala byť v hornej časti hrubšia a v spodnej časti tenšia. To je nevyhnutné, aby sa v prípade neúspešného úderu zabránilo vlečeniu pracovníka za kladivo. Potom musíte vyčnievajúcu časť dobre namočiť použitým strojovým olejom..

Impregnácia olejom zabráni vyschnutiu dreva a kladivo bude na rukoväti držať veľmi pevne. V spodnej časti držadla musíte najskôr urobiť rozrezanie klinu. Najlepšie kliny sú kovové kliny, ktoré sa dostanú do hĺbky, ktorá sa rovná 2/3 šírky úderníka kladiva. Kladivo by malo byť zasunuté zospodu do predĺženej časti držadla, pričom poháňajte nástroj údermi po celej dĺžke proti kovadline.

Potom by mala byť rukoväť zaklinená dreveným klinom z tvrdšieho dreva, ktorý ste predtým namazali akýmkoľvek lepidlom na drevo. Keď je lepidlo suché, musíte prebytočnú časť držadla odpíliť a zakliniť tak, aby 10-15 milimetrov držadla vyčnievalo nad rovinu kladiva. Táto metóda vám umožní získať spoľahlivé pripevnenie kladiva..

Počas prevádzky (zrýchlenie pred nárazom) kladivo získava značnú kinetickú energiu a silu a pri neopatrnom zaobchádzaní môže viesť k zraneniu, zraneniu alebo dokonca k smrti. Je potrebné chrániť nástroj pred ženami a deťmi a prísne dodržiavať tepelný režim kladiva. Správne skladovanie kladiva sa vykonáva na chladnom a suchom mieste, mimo zdrojov zapálenia. Odporúča sa tiež mazať nástroj, aby sa zabránilo korózii..

Pri výbere tohto nástroja musíte venovať veľkú pozornosť jeho spoľahlivosti. Ak premýšľate o tom, ako vyrobiť kladivo vlastnými rukami, musíte venovať veľkú pozornosť dĺžke rukoväte a hmotnosti útočníka. Otvor v úderníku by mal mať tvar dvojitého kužeľa, aby sa zlepšilo upevnenie, čo tiež uľahčuje inštaláciu úderníka na rukoväť a poskytuje spoľahlivosť, ak je rukoväť zaklinená.

About the author