Kosačka na trávu Makita ELM 3711 – špecifikácie, recenzie

Kosačky na trávu sú nepostrádateľným nástrojom v záhradníctve, ktorý vytvára čistý trávnik a dokonalú úpravu terénu. Spoločnosť Makita vo svojom sortimente predstavuje mnoho nástrojov na vykonávanie rôznych stavebných, opravárenských a domácich prác, medzi nimi sú kosačky na trávu.

Obsah:

Odrody kosačiek na trávu Makita

Elektromotory sú ideálne pre malé plochy. Sú kompaktné, počas prevádzky nevydávajú hluk a nevypúšťajú škodlivé plyny. Elektrické spotrebiče sú vďaka svojej konštrukcii ľahké a majú relatívne nízku cenu. Sú ľahko ovládateľné, ale obmedzené káblom, ktorý dodáva konštantný výkon zo siete. Optimálna veľkosť pozemku pre model s elektromotorom je 15-20 akrov, pre túto oblasť stačí 50 m elektrického kábla. Elektrickú kosačku je potrebné nechať počas prevádzky vychladnúť, pretože tento typ motora má tendenciu sa prehrievať..

Modely s benzínovým motorom majú indikátor vysokého výkonu a pracujú v oblastiach akejkoľvek oblasti, pretože nie sú viazané na sieťový zdroj. Mnoho benzínových modelov Makita beží na čistý benzín a nevyžaduje špeciálnu palivovú zmes. Benzínové modely s indikátorom vysokého výkonu tiež preukazujú vysokú úroveň hluku, výfuku, vysokú hmotnosť a hmotnosť. Nedoporučuje sa používať také zariadenia na svahoch od 25 °, pretože v takom uhle prevádzky sa mazacia zmes vyleje z motora a kvalita mazania trecích častí sa zhoršuje..

Kosačky na trávu sú tiež rozdelené na modely s vlastným pohonom a bez vlastného pohonu. V prvom prípade sa krútiaci moment z motora prenáša na kolesá a pohybuje nimi. To zjednodušuje prácu, ale zvyšuje spotrebu paliva benzínových motorov. Kosačky na trávu bez vlastného pohonu sú tiež vybavené kolesami, ale poháňa ich priamo osoba vykonávajúca prácu..

Vlastnosti kosačiek na trávu Makita

Najzákladnejším ukazovateľom kosačky na trávu je výkon motora. Tento indikátor reguluje povrchovú plochu, ktorú zariadenie naraz spracováva. Výkonnejšie stroje sú schopné pokosiť aj tvrdú trávu, zatiaľ čo menej výkonné stroje si s tým neporadia. Sú vhodné na kosenie trávnikov mladou trávou. Ak je potrebné vyčistiť oblasti s tvrdou a starou trávou, potom je potrebný model s výkonom 3,3 kW alebo viac.

Ďalším nemenej dôležitým ukazovateľom je šírka kosenia. Tento indikátor závisí od výkonu motora, pretože čím silnejší je motor, tým širšia je plocha, ktorú je možné kosiť naraz. Kosačky na trávu Makita majú šírku kosenia 33 až 51 cm. Šírka kosenia priamo ovplyvňuje výkon stroja. Pri kosení v ťažkom teréne sakačka zapadne do trávy, čo má za následok zníženie otáčok motora. Preto je pracovná šírka zvolená v súlade s výkonom a výkonom motora..

Nechýba ani ukazovateľ výšky kosenia alebo hĺbky záberu, ktorý sa meria v mm a umožňuje nastaviť výšku kosenia trávy. Všetky kosačky na trávu Makita sú vybavené zbernými vakmi, ktoré majú objem 27 až 75 litrov. Čím vyšší je výkon motora, tým väčšia je taška.

Celkový prehľad kosačky na trávu Makita ELM 3711

Kosačka na trávu Makita ELM 3711 je malá a vhodná na plochy do 500 m2. Takýto výkon pre elektrické modely je pomerne vysoký a je odôvodnený 1300 W motorom nainštalovaným v tomto modeli. Motor je pokrytý plastovým krytom, ktorý ho chráni pred poškodením a nečistotami. Plášť má otvory, ktoré chránia mechanizmus pred prehriatím. Kosačka na trávu je tiež vybavená vylepšeným obežným kolesom na chladenie motora..

Kolesá kosačky nevyčnievajú za kryciu čiaru, čo umožňuje kosiť trávu aj v blízkosti plotov alebo múrov. Zadné kolesá majú väčší priemer ako predné kolesá, čo zvyšuje manévrovateľnosť mechanizmu. Model je vybavený zberným košom na trávu a má iba jeden režim prevádzky, v ktorom sa tráva zbiera do vrecka. Tri režimy výšky kosenia. Kombinovaná montážna taška, ľahko sa vyberá a vkladá na miesto.

Špecifikácia kosačky Makita ELM 3711

  • Motor je poháňaný elektrickou energiou.
  • Výkon 1300 W.
  • Šírka kosenia je 37 cm.
  • Rotačný rezací systém.
  • Výška kosenia od 20 do 55 cm.
  • Režimy 3.
  • Synchrónne nastavenie výšky kosenia.
  • Tuhý trávový vak 35 L vzadu.
  • Hmotnosť 13 kg.
  • Hlučnosť 90 dB.

About the author