Kotly na tuhé palivá DANKO – modely, rozdiely, charakteristiky, popisy, recenzie

Kotly na tuhé palivá DANKO poskytnú teplo a teplú vodu vidieckemu domu aj veľkému priemyselnému podniku. Ako palivo používajú pelety, štiepku, drevo alebo uhlie. Môžu pracovať autonómne bez pripojenia k elektrickej sieti. A nenahraditeľný v miestach s výpadkami prúdu.

Obsah:

Všeobecné charakteristiky kotlov na tuhé palivá DANKO

Spoločnosť DANKO dobýva trh s vykurovacími spotrebičmi v krajine viac ako 10 rokov. Sortiment zahŕňa plynové, elektrické a elektrické kotly, konvektory a ohrievače vody.

Kotly DANKO na tuhé palivá sú zastúpené tromi radmi výrobkov a množstvom noviniek.

  • Prvá séria kotlov “DANKO-TL” je vybavená liatinovým výmenníkom tepla. Steny takéhoto zariadenia sú hrubšie a pevnejšie ako ich oceľové náprotivky. Navyše je drahší, má väčšiu hmotnosť a väčšiu veľkosť..

V kotloch “DANKO-TL” je 2 až 10 sekcií, ktoré zahŕňajú jednu smenu. Hmotnosť zariadenia sa pohybuje od 200 do 500 kg, s rozmermi až 1335x520x966 mm.

Ako palivo sa používa drevná výplň, koks a uhlie. Objem jednotky je až 125 litrov. palivo. Použitie kotlov tejto série vám umožní vykurovať priestory na bývanie a priemyselné potreby s rozlohou až 450 metrov štvorcových. m.Pri správnej prevádzke zariadenie vydrží 25 až 50 rokov.

  • Jednotky radu DANKO-TL sú vybavené oceľovým výmenníkom tepla a pracujú na rôznych druhoch tuhých palív. Výkon modelového radu zariadení je od 13 kW do 25 kW. Kotly radu TH sú určené na vykurovanie obytných a priemyselných priestorov..

Spotreba uhlia na vykurovanie je od 3 do 6,5 kg / h a antracit – 2 až 5 kg / h. V tomto prípade je teplota spaľovania udržiavaná najmenej 140 ° C. Dutina zariadenia tejto série je naložená od 28 do 75 litrov paliva. Plné zaťaženie palivom zaisťuje, že požadovaná teplota v kotle je udržiavaná až 8 hodín.

V kotloch “DANKO-TL” je regulátor ťahu. Vďaka čomu je možné regulovať teplotu ohrevu vody otvorením – zatvorením klapky. Vybavenie série TL má ventilátor a ovládač.

Hmotnosť takéhoto zariadenia bude od 100 do 180 kg s rozmermi až 900x543x1240 mm. Životnosť kotlov radu DANKO-TL je od 10 do 15 rokov.

  • V zariadení radu DANKO-T je výmenník tepla vyrobený z ocele. Kotly majú vstavaný regulátor, ktorý ovláda čerpadlo a ventilátor.

Ako palivo používa uhlie, drevo a antracit. Objem naloženého paliva sa pohybuje od 80 do 190 litrov naraz.

Séria DANKO -T – závažná s hmotnosťou zariadenia od 350 do 550 kg a rozmermi až do 1305 x 930 x 1410 mm.

Tieto kotly sú určené na vykurovanie miestností až do 700 m². m.

Porovnávacie charakteristiky najvýkonnejších kotlov z každej série sú uvedené v tabuľke.

Parameter Jednotka. “DANKO-27TN” “DANKO-49TL” “DANKO-49T”
Maximálny vykurovací výkon kW., ± 8% 27 49 80
Jednotkový ťah Pa, už nie 15 – 30 28 27 – 40
Koeficient účinnosti kameňa %, nie menej 72,3 75 74,8
V vody v nádrži kotla l 80 62,4 200

Bezpečnostné opatrenia pri prevádzke kotlov na tuhé palivá

  • Pred uvedením do prevádzky skontrolujte, či je inštalácia kotla a jeho komponentov v poriadku..
  • Palivové drevo neumiestňujte tesne do kotlov na tuhé palivá, aby k nim prúdil vzduch..
  • Je zakázané sušiť veci na povrchu kotla..

  • Ako palivo nepoužívajte horľavé látky. Pretože pri spaľovaní môžu uvoľňovať látky škodlivé pre telo.
  • Nezabudnite, že je normálne, že pri prvom požiari vychádza špecifický zápach. To naznačuje vyhorenie priemyselného náteru kotla..
  • Všetky komínové spoje prevlečte tepelne odolným tmelom. Takže dym z kotla nebude presakovať do miestnosti..

About the author