Mini vodná elektráreň (HPP) pre domácnosť

Zo všetkých alternatívnych zdrojov energie sú najobľúbenejšie vodné elektrárne. Túto skutočnosť je možné vysvetliť celkom jednoducho – pri rovnakej investícii je návratnosť oveľa vyššia. Jedinou nevýhodou je, že na stabilnú prevádzku je potrebná rieka alebo potok..

Obsah:

Klasifikácia mini vodných elektrární

V závislosti od princípu činnosti existujú štyri hlavné typy vodných elektrární:

  • Veniec z vodnej elektrárne, na zvýšenie prietoku vody sa používajú ďalšie hydraulické konštrukcie;
  • klasické vodné koleso, najjednoduchšia možnosť pre domácu vodnú elektráreň;
  • vrtuľa, vhodná, ak je koryto rieky široké viac ako 10 m;
  • rotor Daoye sa používa na výrobu priemyselných mikro vodných elektrární.

Všetky tieto typy vodných elektrární majú spoločné to, že na svoju prevádzku nepotrebujú stavať priehradu. Tento návrh je vysoko presným a nákladným inžinierskym zariadením, ktorého výstavba stojí niekoľkonásobne viac ako samotná vodná elektráreň..

Druhým kritériom, podľa ktorého by sa mali rozdeľovať malé vodné elektrárne, je možnosť ich použitia na domáce a priemyselné účely. Ide o to, že jeden a ten istý typ vodnej elektrárne môže mať niekoľko možností na dodávku a odstraňovanie vody. To umožňuje vytvárať elektrárne, ktoré môžu pracovať v uzavretom potrubnom systéme. Sú dôležité pre továrne a podniky, výrobný proces, ktorý je spojený s vysokou spotrebou vody. Navyše, kapacita inštalácie musí zodpovedať potrebe elektrickej energie..

Domáce inštalácie sú oveľa jednoduchšie a lacnejšie. Ich inštalácia je však možná iba vtedy, ak je k dispozícii neustály zdroj vody. Nejde o obecný vodovod.

Výhody mini vodných elektrární

  • pracuje takmer nehlučne a neznečisťuje atmosféru;
  • nijako neovplyvňuje kvalitu vody, ak je to žiaduce, na drenážnom systéme sú nainštalované filtre, vďaka ktorým je voda vhodná na pitie;
  • práca stanice nezávisí od poveternostných podmienok, elektrická energia sa vyrába 24 hodín denne;
  • aj malý prúd stačí na prevádzku vodnej elektrárne;
  • existuje možnosť predať prebytočnú elektrinu susedom;
  • nie je potrebné zbierať certifikáty a povolenia.

Porovnanie domácich a továrenských mini vodných elektrární

Na domáce použitie nepotrebujete viac ako 20 kW za deň. Nie je to tak veľa, preto je spochybniteľná uskutočniteľnosť nákupu vodnej elektrárne vyrábanej priemyselnou metódou. Zdá sa, že pri výrobe hydroelektrickej jednotky typu kolesa alebo vrtule nie sú žiadne ťažkosti. V praxi však vzniká množstvo problémov..

Po prvé, je ťažké vykonať potrebné výpočty, za druhé, hrúbka a veľkosť dielov sa vyberajú výlučne empiricky a po tretie, domáce vodné elektrárne sa vyrábajú bez ochranných prvkov, čo vedie k trvalým poruchám a v dôsledku toho , ďalší odpad.

Ak nie sú skúsenosti s vodnou energiou, je lepšie opustiť myšlienku domácej inštalácie. Je oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie vyjednať problém so susedmi a spoločne získať továrenskú HPP so zárukou kvality. Spoločnosti predávajúce tieto jednotky navyše vykonávajú ich inštaláciu..

Prehľad výrobcov mini vodných elektrární

V skutočnosti sa výrobou mini vodných elektrární nezaoberá veľa spoločností. Sprostredkovateľské spoločnosti sa pokúšajú tieto informácie nezverejniť, pretože prídu o leví podiel na príjme. Medzi továrňami, ktorým sa skutočne oplatí dôverovať, treba vyzdvihnúť CINK Hydro-Energy. Je uznávaným svetovým lídrom vo vývoji hydraulických zariadení.

Pred kontaktovaním vedúceho spoločnosti je však potrebné vypočítať náklady na spracovanie, logistiku a inštaláciu. Vo väčšine prípadov sa ukáže, že táto suma nie je oveľa nižšia ako suma sprostredkovateľov.

Ktorá spoločnosť si objednať mini vodnú elektráreň

Vzhľadom na to, že zariadenie je dosť drahé a na výrobu sú potrebné presné matematické výpočty, má zmysel kontaktovať spoločnosti, ktoré sa pozitívne etablovali na trhu. Alternatívna energia je pre našu krajinu novým smerom, takže zoznam je dosť malý.

1. AEnergy je najväčším dodávateľom vysokokvalitných vodných elektrární. Spoločnosť poskytuje komplexné služby od zberu a spracovania informácií až po inštaláciu vodnej elektrárne..

2. INSET je spoločnosť z Petrohradu. Samostatne sa zaoberá výrobou vodných elektrární, preto je osobne zodpovedná za kvalitu. Výhody spolupráce spočívajú v tom, že je možné objednať si mikro vodnú elektráreň na 5-10 kW.

3. Hydroponics je ďalšou domácou spoločnosťou, ktorá nezávisle vyrába vodné elektrárne. Na všetky výrobky je poskytovaná záruka 10 rokov. Najzaujímavejší model Shar-Bulak s výkonom 5 kW.

4. NPO Inversion je projektová kancelária špecializujúca sa na vývoj alternatívnych a štandardných zdrojov energie. Charakteristické vlastnosti – prítomnosť neštandardných vodných elektrární s výkonom 7,5 a 12,5 kW.

5. Micro hydro power je čínska spoločnosť, ktorá predáva niekoľko relatívne lacných domácich spotrebičov.

About the author