Prehľad nástenných fréz

Úvod. Čo je to prenasledovateľ stien?

Chaser na stenu je jedným z typov integrálneho, potrebného a dôležitého stavebného nástroja. Použitie dierovača alebo brúsky na rezanie drážok a drážok v murive alebo iných materiáloch v súčasnosti nie je také relevantné. Populárny elektrický nástroj je dnes považovaný za vyrobený pre profesionálov aj pre amatérov – prenasledovateľ múrov. Výrobcovia ponúkajú pestrý a široký výber tohto stavebného nástroja. Toto zariadenie je určené na prerušenie kanálov. Aký druh práce sa vykonáva s prenasledovačom stien a aké to je? Ako a ktorý prenasledovateľ stien si vybrať ten správny? Odpovede budú uvedené v článku.

Podstata použitia nástroje na prenasledovanie stien

Vzhľad prenasledovača stien pripomína kotúčovú pílu, brúsku. Hlavným rozdielom medzi stíhačom sú dva paralelné rezacie kotúče, v dôsledku čoho sa zdvojnásobila účinnosť pri vytváraní kanálov. Disky sú špeciálne diamantové kotúče. Tieto kotúče sú upevnené vo všeobecnej štruktúre prenasledovateľov tak, aby pri rezaní bol kanál rovnomerný pri danej hĺbke a šírke. Stenové frézy sa nazývajú aj frézy na drážky. Ich použitie sa obmedzuje na vytváranie drážok v betóne, kameni alebo murive, ako aj na rezanie drážok v tesneniach potrubí, vykurovacích systémoch, elektrických rozvodoch a dodávkach plynu. Je to ako výkonné rezacie stroje so schopnosťou ovládať a upravovať šírku drážky, hĺbku rezu úpravou vzdialenosti medzi diamantovými kotúčmi..

Preto výhody použitia nástenných fréz: zrýchlená práca (2 -krát); úhľadné a rovné drážky; pohodlná a pohodlná práca vďaka ergonomickej rukoväti; elektronický stabilizačný systém zaisťujúci hladký chod motora bez vibrácií; prítomnosť tuhých krytov, ktoré pokrývajú disky pre maximálnu ochranu pred sokolmi pri lámaní.

Správna voľba nástenného lovca

Je to určené predovšetkým výkonom elektrického spotrebiča. Za maximálny a prijateľný indikátor sa bude považovať výkon až 2,5 tisíc wattov, ktorý účinne zabezpečí prácu rotujúcich dvoch diskov súčasne. Výkon tiež určuje neprerušovaný a dlhý čas chodu nástroja. Dávajte pozor na počet otáčok. Vyšší výkon – > vyššia rýchlosť – > vysokokvalitný prenasledovateľ stien. Nezabudnite na to, aký druh materiálu je vlastne a koľko musíte brúsiť.

Pripojenie vysávača k nástennému svietidlu je významný rozdiel od perforátorov a brúsok. Výrobcovia spravidla vyrábajú nástenné kliešte s vysávačmi. To uľahčuje stavebné práce v úplne prvej fáze, keď nadmerné nečistoty môžu mať vplyv na kvalitu aj čas práce..

Na ruskom trhu je veľa prenasledovateľov stien od rôznych výrobcov. Niektoré modely môžu dopĺňať ostatné a naopak. Voľba v tomto prípade spočíva v určení výhod konkrétneho predávaného modelu..

Rezačka na stenu Makita

Rezačka stien Makita sa vyznačuje vysokým výkonom, presnosťou rezania a spoľahlivosťou. Prachotesný motor s výkonom = 1800 W, dva zaprášené kotúče s priemerom = 150 mm. s hĺbkou rezu až 0,5 cm a šírkou až 0,35 cm, spoľahlivá prevodovka s veľkým prevodovým pomerom.

Telo stíhačky Makita je odolné, vystužené, plášť je zo zliatiny horčíka a ochrana pred náhodnými emisiami vo forme plášťa z liateho hliníka. Vodiace valčeky umožňujú ľahký a presný pohyb diskov po požadovanej línii. Vibrácie prakticky chýbajú, hladina hluku je extrémne nízka. Rukoväte sú pogumované, čo zaisťuje maximálne pohodlie držiaka na stenu Makita.

Hilti nástenný lovec

Použitie nástenného kliešte Hilti zaistí vysokú produktivitu práce. Dostupnosť: ekonomický režim, kotúče zatvorené zo všetkých strán d = 125 mm, hĺbka = 0,4 cm, šírka = 0,46 cm s nastavením, puzdro na odstraňovanie prachu, ergonomický dizajn.

Nástenný kováč Bosch

Rezač stien od spoločnosti Bosch má maximálnu životnosť elektrického spotrebiča. Revolúcie neustále vďaka vynikajúcej konštantnej elektronike. Možnosti uchopenia rukoväte sú rôzne. Nízka hmotnosť. Rýchla zmena kruhu. Ochranný kryt, zámok reštartu. 4 valce pre ešte rýchlejšie a presnejšie vedenie nástroja.

Stroborez Interskol

Shtroborez Interskol sa používa na rezanie drážok do betónu, kameňa a tehál. Vynikajúci systém odsávania prachu. Udržiavanie absolútnej čistoty pracovného povrchu. Prevádzkovateľ zaisťuje ochranu pred náhodným štartom. Výkon = 2100 W. Priemer kotúča = 230 mm. Hĺbka a šírka rezu = 0,65 cm. Hmotnosť = 4,5 kg.

Rezačka na stenu Fiolent

Fiolentová drážkovacia fréza poskytuje možnosť používať brúsku spoločne aj oddelene od frézy na brázdu. Hĺbka piestnice je plynule a krokovo nastaviteľná, dvojitá izolácia, voľnobežné otáčky kotúčov sú obmedzené. Výkon = 1100 W. Priemer kotúča = 125 mm. Hĺbka a šírka rezu = 0,3 cm. Hmotnosť = 3,5 kg.

Nástenný prenasledovateľ Kaliber

Nástenný lovec Calibre má výkon 2 600 wattov. Rezá kanály do betónu a tehál. Začiatok je plynulý. Pri zapínaní spotrebiča žiadne trhanie. Ochranný kryt nie je predmetom použitia ďalších nástrojov. Čistota pracoviska je vždy zaistená. Priemer kotúča = 230 mm. Hĺbka a šírka rezu = 0,4 cm. Hmotnosť = 10,5 kg.

Záver

Bola to prezentácia hlavných odrôd výrobných firiem. Technické vlastnosti ostatných prenasledovateľov, a to: prenasledovateľov prenasledovateľov Sparky, Zubr, Sturm, Energomash, Prorab a Metabo – majú celkom podobné technické a funkčné vlastnosti ako uvedené elektrické spotrebiče.

Ako súhrn by som rád poznamenal, že chaser je vysoko profesionálne zariadenie. Môžete si kúpiť nástenný lovec za dosť vysoké náklady, dosahujúce niekoľko desiatok tisíc rubľov..

Preto môže pre amatérskych staviteľov zriedkavé používanie takéhoto zariadenia viesť k úhľadnej sume. Bolo by zmysluplnejšie, ak potrebujete použiť jednorazový lovec, najať si špecialistu alebo prenajať prenasledovateľa..

About the author