Séria perforátorov Metabo KHE – modely, charakteristiky, popis, recenzie

Spoločnosť Metabo predstavuje na trhu elektrického náradia široký sortiment svojich produktov. Medzi nimi je taká potrebná vec ako perforátory. Rôzne stavebné a opravné práce nie sú bez tohto nástroja dokončené. Vŕtacie kladivá Metabo radu KHE sú predstavené s niektorými štrukturálnymi zmenami v modeloch.

Obsah:

Popis série vŕtacích kladív Metabo KHE, hlavné charakteristické vlastnosti

  • Aktualizovaná séria obsahuje modely s tromi režimami rýchlosti a rýchloupínacím skľučovadlom SDS-Plus. Dierovač patrí k profesionálnym zariadeniam. Pracujú v režime vŕtania s príklepom, vŕtaním alebo nárazom. Výkon modelov sa pohybuje od 800 do 1010 W, výkon modelu 2650 je 850 W.
  • Charakteristikou linky je prítomnosť systému, ktorý reguluje rýchlosť a tiež udržiava tento indikátor na konštantnej úrovni. Všetky zariadenia sú vybavené systémom spätného pohybu, ktorý umožňuje skľučovadlu pohyb v opačnom smere. K dispozícii je otočný držiak kefy. Vrtáky zo série KHE vám umožňujú pracovať v akejkoľvek polohe, vďaka možnosti fixácie sekáča pod uhlom.

  • Počas prevádzky je zariadenie chránené pred klinom spojkou a spínač je upevnený v zapnutej polohe, čo výrazne uľahčuje dlhodobú prevádzku. Prácu uľahčuje aj gumová podložka na držadle a dlhý pogumovaný drôt, ktorého veľkosť je 4 m. Kompletná sada s modelmi z tejto série obsahuje prednú rukoväť, zariadenie na obmedzenie hĺbky vŕtania, plastové puzdro na skladovanie a prenášanie.
  • Spolu s radom Metabo KHE bol predstavený model UHE 2650 Multi, ktorý má najzaujímavejšie ukazovatele. Výkon motora vŕtacieho kladiva je 1010 W, pracuje v dvoch vysokorýchlostných režimoch. Zariadenie má snímač, ktorý pri každom zaťažení udržuje požadovaný počet otáčok a nárazovej sily. Model je doplnený predbežným regulátorom rýchlosti, ktorý sa ľahko používa a vyzerá ako koleso. Príklepová vŕtačka je chránená pred preťažením a náhodným spustením presným elektronickým systémom. Tento model je tiež vybavený skľučovadlom SDS-Plus, ktoré je možné ľahko zmeniť na priložené bezkľúčové skľučovadlo na vŕtanie.

Prehľad modelov príklepových vŕtačiek Metabo KHE

  • Perforátor Metabo KHE 56. Model pracuje v režime vŕtania s príklepom a sekaním, energiou príklepu – 8,5 J, pričom produktivita je 402 J / s. Výkon motora – 1300 W, počet úderov za minútu – 2840, otáčky – 300. Krútiaci moment dosahuje maximum 90 Nm. Pri práci na betóne dosahuje maximálna veľkosť otvoru 45 mm, pri práci s dutou korunou sa rovná 100 mm.
  • Medzi ďalšie funkcie modelu patrí prítomnosť režimu mäkkých nárazov, ktorý počas prevádzky tlmí vibrácie. Rýchlosť otáčania vŕtacieho kladiva je automaticky regulovaná. Vypínač je chránený pred náhodným stlačením. Opotrebenie uhlíkových kefiek a potreba ich výmeny sa určujú pomocou indikátora. Sada navyše obsahuje ešte jednu rukoväť. Celková hmotnosť zariadenia je 6,7 kg.

  • Perforátor Metabo KHE 2850. Model pracuje v troch režimoch – vŕtanie s príklepom, bez príklepu a iba s príklepom, energia príklepu je 2,8 J, príklepový výkon – 207 J. Výkon motora – 1010 W, počet príklepov za minútu – 4400. Pri voľnobeh, vŕtačka dosahuje maximum 945 ot / min za minútu, pri menovitom zaťažení je tento údaj 860. Maximálny krútiaci moment je 13 Nm. Pri práci na dreve je najväčší otvor 28 mm, pre kov – 13 mm, pre betón – 28 mm, dutá korunka – 68 mm.
  • Ďalšie funkcie – automatické ovládanie počtu otáčok počas otáčania, blokovanie vypínača, bezpečnostná spojka, systém spätného otáčania. Sada obsahuje prídavnú rukoväť. Hmotnosť stroja – 3,2 kg.

  • Perforátor Metabo KHE 2851. Pracuje v troch režimoch – vŕtanie s príklepom, bez príklepu a sbíjačka. Energia nárazu 2,8 J, výkon pri náraze – 207 J. Výkon motora – 1010 W, maximálny počet otáčok za minútu pri voľnobežných otáčkach – 945, pri menovitom zaťažení – 860. Maximálny krútiaci moment – 13 Nm. Skľučovadlo je rýchlo upínacie, maximálna veľkosť otvoru pri práci na dreve je 28 mm, pri kove – 13 mm, pri betóne – 28 mm, pri práci s dutou korunkou – 68 mm. Doplnkové funkcie – automatický regulátor rýchlosti, zámok tlačidla vypnutia, bezpečnostná spojka, systém spätného otáčania. Hmotnosť stroja – 3,2 kg.

About the author