Vŕtacie kladivo Bosch – modely, vlastnosti výberu, vlastnosti

Vŕtacie kladivo je jedným z najdôležitejších nástrojov v arzenáli každého staviteľa. S jeho pomocou sa vykonáva veľa potrebnej a užitočnej práce. Mnoho spoločností sa zaoberá výrobou tohto druhu nástrojov, ale bol to práve Bosch, ktorý ako prvý uviedol na trh elektrickú príklepovú vŕtačku a model poháňaný batériami..

Obsah:

Vlastnosti vŕtacích kladív Bosch

Najdôležitejšou vlastnosťou a výhodou rotačných kladív Bosch je pomer kvality produktu vo vzťahu k jeho nákladom. Táto spoločnosť má navyše jednu z najväčších dílerských sietí na svete. Spoločnosť Bosch ako prvá predstavila svoje výrobky v postsovietskom priestore.

Rad vŕtacích kladív Bosch predstavujú zariadenia s hmotnosťou od 2 do 11 kg. Každý model je vhodný pre konkrétny typ práce. Hlavnými technickými charakteristikami, ktoré to určujú, sú nárazová sila, počet otáčok a nárazov, výkon motora.

Hlavné rozdelenie modelového radu ide do dvoch kategórií – domáce a priemyselné spotrebiče. Na rozlíšenie jedného perforátora od druhého touto funkciou nepotrebujete mať technické znalosti a informácie o samotnom modeli, stačí sa pozrieť na farbu puzdra. Modré dierkovače – profesionálne série, zelené – domácnosť. Domáce spotrebiče nemajú rozšírený súbor funkcií a uspokojujú potreby súkromných domov. Profesionálne modely majú mnoho pokročilých funkcií a vyššiu cenu, preto je nepraktické ich kupovať pre zriedkavé domáce použitie..

Väčšina vŕtacích kladív Bosch má nasledujúce ďalšie funkcie:

 • Ovládače rýchlosti.
 • Otočná rukoväť s nastaviteľnou hĺbkou vŕtania.
 • Špeciálny systém sekania.
 • Blokovač nárazov pre skrutkovanie a vŕtanie.
 • Rotačný blokátor pohybu.
 • Reverz.
 • Bezpečnostné spojky.

Technické vlastnosti a výberové kritériá pre vŕtačky

Hlavné technické vlastnosti, ktoré vychádzajú z výberu zariadenia:

 • Moc. Čím vyšší je tento indikátor, tým vyššia je rýchlosť vŕtačky počas prevádzky. Vysoký výkon umožňuje použitie vŕtačiek s veľkým priemerom. Výkon tiež ovplyvňuje hmotnosť vrtného zariadenia – čím je ťažší, tým vyššie je hodnotenie výkonu. Indikátor menovitého výkonu súčasne ukazuje, ako rýchlo zariadenie vykoná všetku prácu..

 • Voľnobežné otáčky určujú rýchlosť práce s materiálmi rôznej hustoty.
 • Regulátor obmedzujúci najvyššiu rýchlosť otáčania. Umožňuje ručne naprogramovať maximálnu rýchlosť zariadenia. Pri daných parametroch príklepová vŕtačka nevyvinie viac ako stanovený výkon, aj keď tlačidlo stlačíte čo najviac. Niektoré modely podporujú automatickú detekciu optimálnej rýchlosti pre prácu. Pri akomkoľvek zaťažení skalného vrtáka zostane rýchlosť na rovnakej úrovni.

 • Istič ističa. Uzamkne tlačidlo vypnutia, aby ste mohli pracovať bez neustáleho stláčania prstom. Takéto zariadenia sú vhodné pre tie druhy práce, kde je potrebné dlho variť tuhé materiály..
 • Vypínacia poistka. Keď sa vrták zasekne, automaticky zastaví prácu a chráni zariadenie pred poškodením.
 • Spiatočka – otáčanie vŕtačky v smere hodinových ručičiek a proti smeru hodinových ručičiek.
 • Rýchloupínacie skľučovadlá – uľahčujú inštaláciu a výmenu vŕtačky.

Prehľad modelov rotačných kladív Bosch

 • Bosch GBH 4 DFE. Profesionálne zariadenie na prácu s betónom, oceľou, drevom a inými materiálmi. Vŕtacie kladivo s hmotnosťou 3,9 kg a rozmermi 395 x 225 mm. Balíček obsahuje elektronický ovládací prvok, ktorý vám umožní začať pracovať plynulejšie. Všetky prvky zariadenia sú navrhnuté na použitie v drsnom prostredí. K dispozícii je bezpečnostná spojka a systém absorpcie vibrácií. Vŕtačka v príklepovom vrtáku je upevnená v 36 polohách. Menovitý výkon – 750 W, krútiaci moment – 20 Nm.

 • Bosch PBH 2000 RE. Domáci puncher. Je vybavená výkonným motorom určeným na dlhé vŕtanie alebo vŕtanie, nízka hmotnosť a mäkká podložka na rukoväti tiež prispievajú k dlhej práci. Mechanizmus vŕtania nevyžaduje od osoby vykonávajúcej prácu ďalšie úsilie. Elektronický mechanizmus riadenia otáčania. Hmotnosť zariadenia – 2,2 kg, výkon – 550 W, nárazová energia – 1,5 J.
 • Bosch GBH 11 DE (SDS-max). Malý a výkonný stroj s pokročilými funkciami. Znížené vibrácie pri práci, vhodné pre ľavákov. Vŕtačka je upevnená v rôznych polohách, má servisný displej. Menovitý výkon – 1 500 W, nárazová energia – 5-18 J, hmotnosť – 11,1 kg.

 • Bosch GBH 2-26 DFR (SDS-plus). Univerzálne vŕtacie kladivo pre domácnosť, skľučovadlo sa rýchlo a ľahko mení, na rukoväti má mäkkú podložku. Vybavený reverzným systémom a elektronickým ovládaním. Hmotnosť – 2,9 kg, menovitý výkon – 800 W, nárazová energia – 0-3 J.

About the author