DIY korková podlaha v kuchyni

Korkové podlahy sú známym, ale zároveň novým, ekologickým, bezpečným, funkčným a krásnym typom podláh. Korkové podlahy môžete položiť úplne v akejkoľvek miestnosti: škôlka, obývačka, kúpeľňa. A korková podlaha v kuchyni je optimálnou kombináciou kvality, bezpečnosti, originality za rozumnú cenu na pomerne dlhé obdobie.

Obsah:

Korková podlaha: vlastnosti a typy

Korkové podlahy – je to množstvo pozitívnych vlastností, ktoré sú súčasťou štruktúry kôry korkového stromu: korok pozostáva z mnohých buniek naplnených vzduchovými bublinami.

A preto korková podlaha má jedinečné vlastnosti:

– korok – ekologický prírodný typ podláh, Koniec koncov, je vyrobený z kôry korkového stromu, a hoci sa pri výrobe korkovej podlahy niekedy používajú aj iné materiály a látky (lak a lepidlo), korok si stále zachováva svoju prirodzenú originalitu a bezpečnosť..

– korok – materiál odolný voči vlhkosti, ktoré pri správnom prístupe k výberu konkrétnej korkovej podlahy je možné bezpečne nainštalovať do kúpeľne alebo kuchyne.

– korok je jedným z najlepších izolátorov hluku, preto, ak sú v byte deti a zvieratá, dopravná zápcha na podlahe je najlepším riešením, ako sa vyhnúť sťažnostiam susedov.

– korok – prírodná izolácia, preto po položení korkovej podlahy na podlahu už nie je vhodné myslieť na teplé elektrické podlahy, podlahy budú aj tak teplé. Čo je zase úspora elektrickej energie, ako aj nákup a organizácia samotných elektrických vyhrievaných podláh.

– korok-tepelne odolný a nehorľavý materiál: nehorí, ale iba zuhoľnatie, keď je vystavený otvorenému ohňu, pričom na rozdiel od plastu pri zuhoľnatení nevypúšťa žiadne škodlivé látky.

– korok – má dostatočne štruktúrovaný povrch, nekĺžeton, aj keď je mokrý, a je antistatický: prach sa nelepí na podlahy a oblečenie.

– korok je jedným z mála moderných prírodných materiálov s antibakteriálnymi, antifungálnymi a insekticídnymi vlastnosťami, tí. baktérie, plesne, huby a hmyz s korkom absolútne nie sú strašidelné.

– korok – materiál s volumetrickou pamäťou: v prípade deformácie nárazom alebo dlhodobým pôsobením, napríklad na nohách stoličky, stolu alebo skrinky, korkový povlak na tomto mieste zmení tvar – rozdrví sa a po ukončení expozície nadobudne svoj pôvodný vzhľad , rovnomerné a úplné.

– korok je množstvo originálnych farebných riešení, od úplne prírodných až po nemysliteľné a štruktúrované riešenia: mramor, štiepky, drevo,

tlač fotografií

– pre každý interiér.

Ďalšou pozitívnou kvalitou korkových podláh je možnosť vybrať si požadovaný typ korkovej podlahy..

Pokiaľ ide o náklady a kvalitu, možno rozlíšiť nasledujúce typy korkových podláh:

– najdrahšia a najkvalitnejšia možnosť: pevný korok – tuhá dyha z balzovej kôry.

– najdostupnejšia možnosť s najnižšou kvalitou, vo väčšej miere sa to týka vzhľadu korku – aglamyrát (korkové lupienky) – lisovaný korkový odpad. Častejšie sa používa ako technická zástrčka.

– optimálna kombinácia ceny a kvality: korkový kryt vyrobený z kombinácie pevnej korkovej dyhy a korkových štiepok.

Podľa spôsobu pokládky existujú nasledujúce typy korkových podláh:

– technická zástrčka – toto je variant korkovej podlahy, ktorá sa častejšie používa ako hrubá podkladová vrstva na zahrievanie a zvukovú izoláciu podlahy pod inú podlahovú krytinu: laminát, korkový laminát, drevená podlaha.

– korok laminát / korkové parkety / korkové plávajúce podlahy – toto je variant spojenia zámku pri kladení korkových podláh. Lamela z korkového laminátu má vzhľad a rozmery štandardnej lamely z laminátu, ale má nasledujúcu štruktúru: drevovláknitá doska, na ktorú je nalepený technický korok, na oboch stranách (na hornej a spodnej strane dosky) , a na hornej, prednej, bočnej strane, navyše pre technický korok – korková dyha, vrstva niekoľkých milimetrov, pokrytá špeciálnym ochranným lakom.

Lamely sú spojené typickým zámkom s tŕňovou drážkou.

– lepiaca korková podlaha: Tento povlak pozostáva z niekoľkých vrstiev korku: spodná vrstva je lisovaný korok, vrchná je pevná dyha. Celková hrúbka panelov je 4 mm, 6 mm.,

a štandardné veľkosti: 30 cm x 30 cm, 45 cm x 45 cm, 30 cm x 60 cm. Korok je prilepený špeciálnym lepidlom na špeciálne upravenú, rovnomernú podlahovú krytinu. Po položení lepivého korku na podlahu je povrch podlahy pokrytý vrstvou laku. Je to taká korková podlaha, ktorá môže byť vyrobená vo forme absolútne akéhokoľvek vzoru alebo vzoru..

Korková podlaha v kuchyni: ako si vybrať správnu

Kuchyňa je komplexná miestnosť: zmeny teploty a vlhkosti a niekedy aj voda na podlahe, a preto sú na všetky materiály používané v kuchynskej výzdobe kladené špeciálne požiadavky..

Podlaha v kuchyni je

– podlaha odolná voči vlhkosti: žiadne rozliate tekutiny a vysoká vlhkosť nie sú pre dopravnú zápchu hrozné,

– tepelne odolná a nehorľavá podlaha: čo je v kuchyni a podmienkach varenia veľké plus,

– možnosť bezpečnej podlahy: aj keď je na podlahe voda – povrch podlahy nekĺže a riad po páde neomráči susedov a s najväčšou pravdepodobnosťou sa nerozbije.

To všetko je však možné iba vtedy, ak na podlahu v kuchyni použijete lepiacu korkovú podlahu..

Vďaka lepidlu a pripravenej základni podlahy je možné dosiahnuť tesnú priľnavosť korkových panelov k podlahovej základni, úplné utesnenie škár, vďaka rovnakému položeniu na lepidlo a dokončeniu celej korkovej podlahy lakom.

Korkové podlahy v kuchyni, recenzie ktorých nie sú veľmi lichotivé, s najväčšou pravdepodobnosťou boli plávajúce korkové podlahy – jednoduchšie sa inštalujú a nie sú náročné na drsný povrch podlahy. Ale je to presne tento typ korkovej podlahy, korkový laminát – plávajúce korkové podlahy, vďaka svojmu uzamykaciemu spojeniu, ktoré nie je odolné voči vlhkosti, a nie je vhodné pre miesta s vysokou vlhkosťou, tj. Do kúpeľní a kuchýň.

DIY korková podlaha v kuchyni

Ako urobiť korkovú podlahu v kuchyni, aby ste svoju voľbu neoľutovali?

Najprv si urobte zásoby času i peňazí: základňa podlahy, korková podlaha s lepidlom, musí byť dokonale rovná. Na to je potrebné zorganizovať nielen poter, ktorý je sám o sebe dlhý, poter schne 28 dní. Ale tiež vyrovnanie podlahy pomocou samonivelačných zmesí, ktoré taktiež urobia podlahu hladkou. Pre korkový povlak na lepidlo s hrúbkou 6 mm je to dosť dôležité. A to znamená, že korková podlaha v kuchyni, ktorej cena je už celkom slušná, aj keď vykonáte všetky druhy práce na organizácii poteru vlastnými rukami, sa zvýši.

Za druhé, potrebujete nástroj, aj keď nie sú obzvlášť drahé a nie sú konkrétne: valček, špachtľa, palička, nôž, štvorec, zvinovací meter a laserová vodováha. A tiež lepidlo, lak a samotná korková podlaha. Množstvo korkového povlaku pre konkrétnu miestnosť sa vypočíta podľa vzorca:

Plocha miestnosti + 5% z celkovej plochy miestnosti.

Po tretie, je dôležité nechať do 2 dní korkový kryt „prispôsobiť sa“ mikroklíme miestnosti., v ktorom bude položený tak, aby sa švy nevybúrili ani nerozptýlili, a povrch podlahy zostane plochý, hladký, krásny a funkčný – chránený pred vlhkosťou a nečistotami. Na to stačí, aby bol držaný vo vnútri..

A až potom – na pripravený povrch podlahy, so značením, sa položí lepiaca korková podlahová krytina.

Ako položiť lepiacu korkovú podlahu v kuchyni, video podrobnejšie a jasnejšie ukáže:

Korková podlaha v kuchyni foto

Výsledkom práce bude krásna, rovnomerná, praktická a ekologická korková podlaha v kuchyni:

About the author