Kobercové dlaždice. Hlavné výhody takejto podlahovej krytiny

Dnes sa vo svete podláh objavil úplne nový materiál – dlažba na koberci. Tento produkt si rýchlo získava na popularite vďaka svojej ekologickosti, funkčnosti a jednoduchej inštalácii. Ale stále má veľa výhod. Ktoré – to sa teraz dozviete.

Obsah:

Vlastnosti kobercových dlaždíc

Na domácom trhu je more moderných podlahových krytín. Ultra nový materiál – modulárne kobercové dlaždice – si však získal nenapodobiteľný záujem spotrebiteľov. Nakrája sa na štvorce rovnakých celkových rozmerov – zvyčajne 50 x 50 centimetrov.

Kobercový materiál v dlaždiciach má štruktúru, ktorá sa výrazne líši od kobercových podláh a kobercov. Na jeho základni je niekoľko tuhých vystužených vrstiev, ktoré vyzerajú ako strešný koláč..

Pevný podklad chráni materiál pred deformáciou, takže hrany a rohy susedných štvorcov k sebe priliehajú veľmi bezpečne a tesne. A ak je vzor materiálu monochromatický, potom sú kĺby úplne nerozlíšiteľné. Na výrobu takejto základne sa používajú rôzne materiály: bitúmen, polyvinylchlorid, sklolaminát, guma.

Tvrdá výstužná vrstva je zvyčajne vyrobená zo sklolaminátu. To umožňuje, aby kobercové dlaždice počas prevádzky nezmenili svoje vlastné geometrické parametre, ak sa v miestnosti zmenia teplotné podmienky. Povrchová vrstva kobercov pre domáce použitie je nylon. Tento materiál má špeciálne vlastnosti a spotrebiteľom je známy aj ako „antrón“. Kvalita hromady a jej vlákien, podobne ako pri koberci, určuje estetické vlastnosti, trvanlivosť a kvalitu celého koberca..

Každý z kobercových štvorcov je vyrobený tak, že pri pokládke krytiny nie je potrebné rezať materiál. Tiež nebudete musieť merať centimetre so špeciálnou starostlivosťou. Na pokrytie podlahy v miestnosti takýmito dlaždicami stačí k sebe pripevniť zakúpené štvorce a pevne ich pritlačiť. Môžete dokonca robiť bez lepidla.

Výhody kobercových dlaždíc

Ak stojíte pred výberom kobercových dlaždíc pre podlahy, je potrebné tejto činnosti venovať maximálnu pozornosť a vopred analyzovať výhody kobercových dlaždíc, ktoré pri použití získate:

Kobercové dlaždice majú stabilnú a kvalitnú podložku, ktorá sa nedokáže natiahnuť, zdeformovať a zmenšiť. Väčšina kobercových dlaždíc však nie je vysoko odolná voči vlhkosti, nemožno ich používať v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, pretože materiál stráca svoje technologické kvality..

Výrobcovia kobercov

Na domácom trhu s kobercovými podlahami existuje veľa možností použitia doma alebo v kancelárii. Ale materiál týchto výrobcov je obzvlášť populárny: ochranné známky desso, koberce tecsom, značka Milliken, výrobca rozhrania, domo materiál.

Koberce Desso

Koberce Desso sa dodávajú v štandardných veľkostiach 50 x 50 cm. Majú bitúmenovú základňu vystuženú sklenenými vláknami a zvýšenú pevnosť. Hromada je vyrobená z vysoko kvalitného vlákna a farebnej stálosti, ktorá je zodpovedná za trvanlivosť povlaku. Modulové dlaždice Desso sú vyrobené z ekologických surovín, sú antibakteriálne, antistatické a protipožiarne.

Kachľový koberec Desso je odolný. Je odolný voči rozťahovaniu a namáhaniu a zachováva lineárne rozmery. Osvedčil sa dobre pri nepredvídateľnom extrémnom zaťažení. Preto môže byť úspešne použitý v kancelárskych a obytných priestoroch. Výrobca náterov desso ponúka zákazníkom viac ako 30 rôznych vzorov dlaždíc s rôznymi farbami. S kobercami Dezo máte kedykoľvek prístup k skrytým telefónnym linkám, počítačovým sieťam a elektrickému rozvodu.

Rozhranie kobercov

Interface Inc. známy ako jeden z lídrov vo výrobe modulárnych kobercov. Pri výrobe takýchto dlaždíc sa používajú pokročilé technológie a výrobné metódy. Materiál je určený do priestorov, ktoré sa vyznačujú vysokou návštevnosťou. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu modulárnych kobercov. Dlaždice rozhrania sa preto vyznačujú premysleným dizajnom a najvyššou kvalitou..

Na jeho výrobu sa používajú materiály od najlepších výrobcov na svete. Takáto dlaždica má základňu, ktorá sa skladá zo 6 vrstiev základne vyrobenej z bitúmenového polymérneho materiálu a dvoch vrstiev výstužného sklolaminátu. Preto ukazuje najvyššiu rozmerovú stabilitu, vynikajúce ukazovatele pevnosti, vysokú odolnosť voči rôznym mechanickým vplyvom. Na modulárne koberce na rozhranie je poskytovaná 7-ročná záruka!

Pokladanie kobercových dlaždíc vlastnými rukami

Pri pokládke kobercových dlaždíc sa odporúča dodržiavať tieto pokyny..

1. Výber kobercových dlaždíc

Najprv si musíte vybrať a kúpiť správne kobercové dlaždice:

2. Potrebné nástroje

Z nástrojov by ste si mali zásobiť iba napínačom na pevné spojenie štvorcov kobercov. Ak si želáte, môžete takéto zariadenie nezávisle vyrobiť pomocou obyčajného dreveného nosníka. Za týmto účelom pripevnite v strede tyče rukoväť a blízko okraja do nej stačí zatlačiť rad klincov..

Mali by byť niekoľko milimetrov nad povrchom. Pri práci sa napínač jednoducho pritlačí na dlaždicu domo alebo iný materiál podľa vášho výberu a potom sa silou posunie určitým smerom. Pripravte si aj linku na sekanie a kovové pravítko. Budete tiež potrebovať zvinovací meter, kriedu a nôž na čižmu..

3. Prípravné práce

Príprava pred inštaláciou kobercových dlaždíc je nasledovná:

  • Pamätajte si, že pri vytváraní určitého prevádzkového režimu je dovolené položiť kobercové dlaždice. Teplota by mala byť 16-20 stupňov a vlhkosť vzduchu by mala byť 40-60%. Vytvorte tieto podmienky v miestnosti 24 hodín pred začatím práce.
  • Pri kladení ich podporte, pretože inak všetko úsilie vyjde nazmar. Pred inštaláciou rozbaľte balenia kobercových dlaždíc, ktoré musíte skladovať pri uvedenej teplote.
  • Je zvykom umiestniť kobercové dlaždice na suchý povrch. Môže to byť doska, drevotrieska alebo betón. Pri inštalácii materiálu na drevenú základňu musia byť drevené dosky alebo listy bezpečne pripevnené. Hlavy klincov musia byť zapustené.
  • Na starom povrchu dosky vyplňte všetky medzery. Potom podlahu pokryte doskami z drevovláknitých dosiek. Položte ich hrubou stranou nahor. Dlaždice sa teda môžu niečoho zachytiť..
  • Nerovnomerný betónový podklad je tmel a potom sa vyrovná pomocou samonivelačných zmesí.
  • Na dosiahnutie ideálneho efektu môžete podlahu vyrovnať samonivelačnou hmotou. Rýchlo schne a podlahové dlaždice tohto typu bude možné nainštalovať po niekoľkých hodinách..

4. Umiestnenie kobercových dlaždíc

Teraz je čas nainštalovať kobercové dlaždice tessera a ďalšie. Postupujte podľa nižšie uvedených pokynov:

5. Starostlivosť o koberce

Kobercové dlaždice forbo, domo atď. veľmi odolný a veľmi pohodlný na používanie. Napriek tomu si tiež vyžaduje starostlivú údržbu, ako ostatné podlahové krytiny:

  • Uistite sa, že materiál čistíte pomocou vysávača alebo kefy. Nemali by ste používať umývací vysávač, pretože vlhkosť, ktorá opäť ovplyvní povlak, nebude užitočná. Čistiť raz týždenne.
  • Ak je na dlaždiciach koberec škvrna, napríklad z rozliateho nápoja, atramentu, nemali by ste povlak v tejto forme nechať dlho. Nenechajte škvrnu zaschnúť! Pamätajte si, že čerstvé nečistoty môžete odstrániť bez väčších ťažkostí, stačí použiť špongiu alebo obrúsok so slabým roztokom čistiaceho prostriedku.
  • Niektoré ťažkosti sú spojené s odstraňovaním škvŕn, ktoré sú už zastarané. Čistenie by sa malo vykonávať od okrajov špiny k jej stredu. Čistiacu hmotu naneste na handričku alebo špongiu, nie však na koberce.
  • Nezabudnite, že odstraňovač škvŕn musí byť na tento typ škvŕn. Pred použitím kryt určite vysušte.

Kobercové dlaždice pri inštalácii a použití budú teda pohodlnejšie ako koberce, ktoré sú nám už známe. Základná vrstva je zodpovedná za trvanlivosť materiálu. Kobercové dlaždice sú oveľa úspornejšie, pretože ak je niektorá oblasť opotrebovaná alebo poškodená, nebudete musieť celú krytinu znova upravovať, stačí jednoducho zmeniť jeden z jej prvkov – štvorec.

About the author