Vinylové dlaždice sú perfektnou podlahou

Ak hľadáte pre svoj domov atraktívnu, trvanlivú a lacnú podlahu, zvážte vinylové dlaždice. Mnoho z nás sa s takýmto pokrytím stretlo viackrát na letisku alebo na štadiónoch. Pokrok však nezastaví a dnes mnoho výrobcov ponúka rozsiahle zbierky mäkkých vinylových dlaždíc pre domácnosť. Moderné vinylové dlaždice sa výrazne líšia od ostatných podlahových krytín. A čo môžeme povedať o estetickej stránke! Preto rýchlo bez váhania choďte do obchodu.!

Obsah:

Vinylová konštrukcia

Samolepiace vinylové dlaždice, populárne známe ako gumové dlaždice, sa objavili v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Rýchlu popularitu si získala vďaka jednoduchej inštalácii a nízkym nákladom. A dnes sú také dlaždice opäť v móde.!

Vinylové dlaždice sú kompozitné podlahy s bohatým výberom rôznych farieb a odtieňov, imitácia všetkých druhov prírodných dokončovacích materiálov. Tento stavebný materiál pozostáva zo zmesi trvanlivého vinylu tvrdeného ultrafialovým žiarením a drobných triesok z prírodného kameňa s prídavkom zmäkčovadiel, vďaka ktorým je odolnejší voči vplyvom prostredia ako tradičné podlahové krytiny..

Vinylové dlaždice sa skladajú z nasledujúcich vrstiev: vinyl, ktorý má hrúbku asi 0,5 milimetra, ochranná vrstva, vrstva s obrázkom, silná stredná vrstva, ktorú predstavujú kamenné štiepky a vinylový podkladový stabilizátor. Takmer dokonalá geometria vinylových dlaždíc umožňuje vývojárovi spojiť hrany tak, aby sa vytvorila ilúzia súvislej podlahy. A rozmanitý vzor tento dojem ešte umocňuje..

Výhody vinylových dlaždíc

Vinylové podlahové dlaždice majú viac výhod ako predtým známe nátery – laminátové, linoleum, parkety a keramické dlaždice. Aké sú výhody kladenia tohto materiálu? Po prvé, je povlak je vysoko odolný voči opotrebovaniu a dlhá životnosť služby. Vývojári dosiahli tento efekt vytvorením piatich vrstiev vinylových dlaždíc..

Vinylové dlaždice sú vďaka svojmu viacvrstvovému prevedeniu tak odolné, že môžete pokojne aj vy odoláva rôznym zaťaženiam, vytvorené vnútornými štruktúrami a nábytkom. Dlaždica obsahuje drvený kremenný piesok, ktorý neumožňuje, aby sa na spojoch objavili rôzne deštrukcie. Takýto povlak nekĺzne, nebojí sa vlhkosti a chemikálií pre domácnosť, poskytuje vysokú zvukovú izoláciu a tepelnú izoláciu.

K výhodám lákavých vinylových dlaždíc alebo iných značiek stojí za to pridať ďalšie antistatická a dobrá odolnosť voči bodovým nárazom, farbenie a chôdza v podpätkoch. Docela dôležitou vlastnosťou vinylových dlaždíc je absencia hluku pri chôdzi. Pokiaľ ide o životné prostredie, vinylové dlaždice sú inertné, inými slovami, nevypúšťajú do životného prostredia škodlivé látky. Veľmi dôležitou výhodou materiálu je jeho plast: vinylové dlaždice sa dajú ľahko rezať, takže vaša podlaha bude vyzerať presne tak, ako chcete.

Dekoratívna vrstva trendovej podlahy vytvára trojrozmerný efekt, ktorého farebná schéma je vďaka zvyšku dlaždíc dokonale zachovaná. Použitie tejto technológie sa otvára vývojárom neobmedzené možnosti dizajnu – podlahovú krytinu môžete vytvoriť „ako prírodné materiály“ – drevo, kožu, keramiku, kameň, piesok, morské kamienky, kov alebo pomocou originálnej potlače vymyslieť jedinečný dizajn podlahy.

Druhy vinylových dlaždíc

Vinylové dlaždice majú štvorcový, obdĺžnikový a trojuholníkový tvar. Na vytvorenie originálneho vzoru podlahy sú často potrebné dlaždice rôznych tvarov. Výrobcovia vyrábajú lesklé a matné dlaždice, ako aj materiály s miernou drsnosťou. Vinylové dlaždice sú tiež klasifikované podľa spôsobu výroby..

Kremenné vinylové dlaždice obsahuje vinyl, niektoré prísady a prírodný kremeň (až 80%). Z tohto dôvodu je taký materiál neobvykle tvrdý, neabsorbuje vodu, nevedie elektrický prúd a nie je ovplyvnený kyselinami. Kremenno-vinylové dlaždice sa vyrábajú lisovaním za tepla a všetky jeho súčasti sú rovnomerne rozložené v štruktúre materiálu, preto sa takýto povlak časom neopotrebuje a nestráca na intenzite farby. Pre atraktívnejší vzhľad výrobcovia obkladajú dlaždice polyuretánom.

Ďalším typom vinylových dlaždíc je PVC lisovaná vinylová dlaždica, skladajúci sa z niekoľkých vrstiev. Je vyrobený z vinylu a živice, ako aj stabilizátorov a zmäkčovadiel. Také dlaždice sa vyrábajú aj lisovaním za tepla s ďalšou ochrannou vrstvou z PVC. Pokiaľ ide o technologické vlastnosti, je oveľa silnejší ako PVC povlak a linoleum. PVC vinylová dlažba na podlahy je považovaná za ideálnu povrchovú úpravu v obytných a verejných priestoroch. Rôzne veľkosti a tvary, široká škála farieb poskytuje dizajnérom príležitosť preniesť všetky nápady na zdobenie kúpeľní, kuchýň a chodieb do reality.

Na zjednodušenie usporiadania podlahy môžete použiť typ podlahovej krytiny ako napr samolepiace vinylové dlaždice. Aplikuje sa pomerne rýchlo. Po odstránení ochranného filmu je obvyklé umiestniť ho na starý povrch so stranou, kde je nanesená lepiaca vrstva. Podobné dlaždice sa navyše v niektorých prípadoch používajú na ozdobu stolov, schodísk a niektorých ďalších drobností..

Séria vinylových dlaždíc

V závislosti od intenzity použitia a účelu výrobcovia vyrábajú nasledujúce série vinylových dlaždíc.

Vinylové dlaždice pre domácnosť (triedy 23-31) určené na použitie v budovách s nízkou premávkou, v ktorých ľudia málokedy chodia v pouličnej obuvi. V tomto prípade je horná ochranná vrstva materiálu čo najtenšia. Existuje však veľký výber všetkých druhov vzorov a farieb. Životnosť takejto podlahovej krytiny dosahuje 5-6 rokov..

Komerčné vinylové dlaždice (triedy 32-42), používa sa predovšetkým v oblastiach s vysokou premávkou, najmä v obchodných centrách, zdravotníckych zariadeniach a maloobchodných prevádzkach. Horná ochranná vrstva je dostatočne hrubá. Minimálna životnosť je stanovená na 10-15 rokov.

Špeciálne vinylové dlaždice (stupeň 43) používa sa na podlahy v miestnostiach, kde je vysoké mechanické zaťaženie – napríklad vo výrobných halách a telocvičniach. Hrúbka polyuretánového ochranného povlaku dosahuje 3,5 milimetra. Vrchná vrstva špeciálnych vinylových dlaždíc navyše obsahuje špeciálne minerálne prísady, ktoré dodávajú povlaku protišmykové a antistatické vlastnosti..

Ak teda potrebujete podlahovú krytinu, ktorá môže poskytnúť reprezentatívny vzhľad a vydrží niekoľko rokov bez straty všetkých jej vlastností, pozrite sa na vinylové dlaždice. Podlahy vybavené týmto materiálom dodajú chuť celkovému interiéru miestnosti a príjemne prekvapia vašich hostí. A ak si vyberiete vinylové dlaždice s trojrozmerným vzorom, potom na vašej podlahe ožije tráva, morské kamienky alebo najkrajšie exotické kvety..

About the author