Originální podavač pro kutily

V zimě potřebují zvířata a ptáci zvláštní péči, protože kvůli sněhu mají problémy s hledáním potravy. Speciální krmítka nejen zachrání ptáky před hladem, ale také skutečnou ozdobou exteriéru. Existuje mnoho materiálů pro jejich výrobu, jedná se o dřevo, plast, kov, nepotřebné lahve atd. Stačí zapojit fantazii a zapojit děti do tohoto procesu. Dozvíme se více o nejoriginálnějších způsobech výroby krmítek dále..

Obsah:

Krmítko pro kutily ze šrotu ve formě plastových lahví

Existuje obrovské množství možností pro vytváření podavačů. Pro jejich výrobu se používají různé improvizované materiály, jako je plast, lepenka, dřevo, překližka, podšívka a dokonce i dlaždice..

Doporučujeme vám seznámit se s nejjednodušším způsobem výroby krmítek pro ptáky. K jeho výrobě potřebujete pouze plastovou láhev. Tato krmítka jsou instalována na stromech, v parcích a zahradách, to znamená v místech, kde žije velké množství ptáků. Krmítka z plastových lahví jsou mrazuvzdorná a snadno odolávají jakýmkoli extrémním teplotám.

Při výrobě plastového krmítka v první řadě věnujte pozornost jeho dostupnosti pro ptáky a skladování krmiv. Krmivo musí být navíc chráněno před povětrnostními vlivy a vlhkostí. Pro nejjednodušší koryto udělejte uvnitř láhve otvor a přidejte do něj jídlo. Vyřízněte dno další lahve a vložte tam druhou láhev. Krmivo poté, co ho ptáci sežrali, postupně naplní krmítka. Současně nebude neustále vystaven vlhkosti..

Při práci na této verzi podavače budete potřebovat:

  • plastová láhev šťávy se širokým hrdlem;
  • obyčejná plastová láhev;
  • nůžky a lano;
  • nejjednodušší rukojeť.

Na první láhvi šťávy byste měli vybavit dva hranaté řezy. Jejich prostřednictvím bude jídlo sypáno do krmítka. Optimální hodnota pro šířku řezů je 10 mm.

Druhá láhev je nutná k vytvoření dna koryta. Horní část džusového boxu je umístěna na dno druhé lahve. Pokud je láhev uvolněná, držte ji na místě pomocí lepidla. Dále je ve středu podavače vytvořen další otvor, do kterého je nainstalována rukojeť, dříve připravená pro práci. Tato verze krmítka vám umožní snadno nakrmit velké množství ptáků, zatímco pojme spoustu krmiva. Krmítko by mělo být upevněno na dostatečně silných větvích, protože jeho hmotnost s krmivem je poměrně velká.

Další možnost vytvoření zahradního krmítka pro kutily s výdejníkem je také založena na použití plastových lahví. V takovém případě budete potřebovat:

  • dvě plastové lahve o objemu dva litry;
  • nůžky;
  • lana;
  • dvě rukojeti, které mají vlákno.

Zpočátku se starejte o rukojeti, nakrájejte je na dva kusy se stejnými hranami. U první lahve odstřihněte horní část nůžkami, u druhé láhve jsou uprostřed vyříznuty dva výstupy krmiva. Dno lahve je také vybaveno otvory pro instalaci úchytů do nich. Druhá láhev by neměla mít dno, protože bude fungovat jako víčko a bude chránit krmivo před vlhkostí.

Kromě toho lze z pětilitrových lahví vyrábět krmítka. V tomto případě bude možné získat prostorný a pohodlný design. K výrobě takového krmítka si kromě láhve musíte připravit lano a nůžky. Na čtyřech nebo třech stranách lahve vytvořte obdélníkové zářezy. Horní část je vlevo a spodní jsou oříznuty. Je tedy možné získat baldachýn, který zabrání vstupu sněhu dovnitř žlabu. Na dno žlabu položte kameny nebo něco těžkého, aby nedošlo k jeho převrhnutí. Takové krmítko perfektně sedí na zemi nebo na jakémkoli kopci..

Jako krmivo pro ptáky použijte pšenici, slunečnicová semínka, melounová nebo dýňová semena, ovoce a bobule. Proces výroby krmítek pro ptáky trvá velmi málo času a výhody těchto krmítek jsou neocenitelné. S jejich pomocí je možné zachránit život mnoha ptákům, kteří zůstávají v zimě tak bezbranní..

Podavač dřeva pro kutily-podrobné pokyny pro výrobu

Pro výrobu dřevěných podavačů se používají jak obyčejné desky, tak překližka odolná proti vlhkosti. Současně musí být materiál pečlivě ošetřen antiseptickými sloučeninami a impregnací odolnou proti vlhkosti. Vaše krmítko tak bude chráněno před nepřízní počasí..

Nejoblíbenější možností výroby dřevěného podavače jsou závěsné konstrukce ve formě domů. Nabízíme variantu výroby bunkrového krmítka, do kterého se krmivo nalije postupně. Překližku odolnou proti vlhkosti můžete nahradit organickým sklem, pro upevnění, která jsou vybavena speciálními drážkami. Boční panely jsou v koncových částech upevněny samořeznými šrouby.

Všechny části podavače můžete spojit lepidlem nebo dřevěnými hranami. Pro zlepšení vzhledu žlabu jsou rohové spoje vybroušeny. Na krmítku je také nastaven okoun, který je upevněn na extrémní části boku.

Následuje výroba a fixace víka, pro tyto účely se používají nábytkové závěsy. Pomocí vytvořené mezery se upraví přívod krmiva pro zvířata. Po naplnění takového krmítka se nemusíte obávat nedostatku jídla po dobu dvou nebo tří týdnů. Pro další dekoraci takového podavače použijte barvy a laky.

Nabízíme další jednodušší způsob, jak vyrobit dřevěný podavač vlastními rukama. V tomto případě musíte jednat podle výkresů. Tvar tohoto podavače může být obdélníkový nebo čtvercový. Ve spodní části jsou boční strany a jídlo je chráněno před vlhkostí víkem..

Při práci se dřevem budete potřebovat:

  • elektrická skládačka;
  • šroubovák;
  • pilové pily;
  • kladivo;
  • upevňovací prvky ve formě šroubů, hřebíků;
  • lepicí malta na dřevo.

Z materiálů je nutné připravit překližku, dřevo, dřevěné rohy.Montážní proces by měl začít přípravou všech dílů. Tyč je řezána podle velikosti žlabu. Všechny části jsou spojeny rohy. Je tedy možné získat základnu ve formě rámce. Jako dno poslouží překližka, ze které je třeba vyříznout čtverec nebo obdélník zadaných velikostí. Pomocí hřebíků připevněte dno k krabici..

Dále proveďte výrobu regálů a jejich instalaci na podavač. Upevnění regálů se provádí uvnitř žlabu. Chcete -li sestavit střechu, musíte nejprve postavit její rámovou část. Na regálech je upevněn lepidlem a samořeznými šrouby. Aby nedošlo k prasknutí dřeva při instalaci samořezných šroubů, nejprve pomocí vrtáku vytvořte otvory. Jako materiál pro zastřešení použijte překližku. Opravte to pomocí hřebíků. Aby byla střecha reprezentativnější, postavte prvek ve formě hřebene. K upevnění použijte lepidlo na dřevo. Z pravidelného zasklívacího korálku vytvořte prvky ve formě příčníků. K upevnění podavače použijte lano nebo šroub.

Chcete-li zlepšit estetickou přitažlivost podavače, zamaskujte uzávěry pro samořezné šrouby tmelem a natřete produkt požadovanou barvou. Krmivo se nalije do vnitřku žlabu na dně. Umístěte krmítko mimo dosah domácích zvířat a silného větru.

DIY nápady pro ptačí krmítko

Doporučujeme vám seznámit se s možnostmi neobvyklých podavačů vyrobených ze šrotu. Prvním z nich je podavač, k jehož výrobě se používá lepenková krabice. Při výběru krabice věnujte pozornost její hustotě, čím vyšší je, tím stabilnější bude struktura..

Po stranách žlabu vytvořte obdélníkové otvory. Budou fungovat jako vstupní část. Otvory by měly být velké, protože ptáci nepřijímají omezené prostory. Nahoře postavte kus ve formě střechy. Všechny prvky jsou spojeny pomocí oboustranné pásky nebo lepidla. Vytvořte otvory pro upevnění podavače. K ozdobení krmítek použijte barvy, korálky, mušle a další materiály. Aby nedošlo k namáčení lepenky pod vlivem vlhkosti, je celý podavač lepený páskou.

DIY krmítko pro ptáky:

Obzvláště oblíbené jsou plastové podavače. K jejich výrobě je vhodná jakákoli nádoba nebo nádoba. Stačí v takové nádobě vybavit díru, do které budou létat ptáci, a také střechu na ochranu krmiva před vlhkostí. Hlavní kvalitou takového podavače je pohodlí ptáků při krmení. Pouze v tomto případě vám krmítko prospěje..

Mezi nápady na krmítka pro ptáky, které si uděláte sami, je třeba poznamenat možnost závěsného krmítka z krmiva. Za tímto účelem je krmivo navlečeno na drát nebo je navzájem spojeno. Takový podavač však lze vyrobit pouze z krmiva, které se hodí k navlékání.

Další možností je vytvořit podavače v různých tvarech. Pro tyto účely budete potřebovat zapékací misku nebo obyčejný hrnek. Nalijte do něj jídlo a naplňte jej roztokem želatiny. Po zatuhnutí můžete získat výrobky v podobě srdcí, hvězd, kruhů a trojúhelníků, podle toho, jaká forma byla použita k jejich výrobě. Tyto výrobky jsou zavěšeny na větvích stromů běžnými nitěmi..

Podavače fotografií pro vlastní potřebu, originální nápady:

Další možnost pro takový podavač s malými doplňky:

  • připravit krmivo ve formě zrn pšenice, ječmene, slunečnicových semen a dýně;
  • přidejte k nim roztok želatiny;
  • umístěte výslednou hmotu do šálku;
  • počkejte, až úplně vychladne, pro tyto účely můžete použít lednici;
  • zavěste šálek lanem na strom.

Takové krmítko nejen ozdobí vaši zahradu, ale také se stane vhodným místem pro snacking ptáky..

Věnujte zvláštní pozornost umístění podavačů. V takovém případě se držte následujících rad:

  • krmítko by mělo být umístěno na dobře osvětleném a viditelném místě, aby přitahovalo vzhled ptáků;
  • není nutné instalovat krmítka uprostřed rostlin, protože ptáci si jich jednoduše nemusí všimnout;
  • nedoporučuje se instalovat podavače v oblastech náchylných k silnému větru;
  • žlaby by měly být dostatečně vysoké, aby kočky nemohly lézt.

K plnění krmítek pro ptáky použijte následující přísady:

  • semena ovoce, jako je dýně, meloun, meloun;
  • semena ořechů, šišky, žaludy;
  • pšenice, proso, kukuřice;
  • sádlo, maso;
  • předvařená vejce s bramborami;
  • sušené ovoce s medem atd..

Je přísně zakázáno krmit ptáky černým chlebem, citrusovými plody nebo banánovými slupkami. Těmito výrobky ublížíte pouze zvířatům..

Jak vyrobit krmítko pro kutily

Mezi velkým počtem nápadů na podavače pro kutily nabízíme další možnost z překližky. K vybudování podavače bude potřeba minimum finančních prostředků a nástrojů. Kromě toho můžete tvar definovat sami. Podavač může mít střechu různých konfigurací, přítomnost prostoru pro bunkr vám umožní kontrolovat stálou přítomnost krmiva.

Obecně platí, že nejprve musíte vypracovat výkres, podle kterého budou vyrobeny všechny díly pro podavač. Dále jsou všechny části sestaveny, nejčastěji se pro tyto účely používají hřebíky se samořeznými šrouby, kladivo a šroubovák. Lepidlem je možné spojit překližkové prvky. V tomto případě však doporučujeme zůstat na materiálu s vysokou pevností a odolností proti vlhkosti..

Při výběru materiálu na střešní krytinu mějte na paměti, že musí být malý a neprůhledný. V opačném případě budou ptáci zastrašováni stíny. Pokud máte na svém webu altán, pak je pro něj vhodná možnost nejjednoduššího podavače bez střechy. Stačí použít paprsek k vytvoření rámu a postavit dno z překližky. Namalujte takové krmítko v jasných barvách, abyste upoutali pozornost ptáků..

Výroba ptačího krmítka vlastníma rukama je skvělou volbou pro trávení času s rodinou. Plánování, organizace procesu, vzrušující aktivita, zejména pro děti. Dalším jednoduchým způsobem, jak vyrobit podavač, je použít plastovou nádobu na kefír. V tomto případě k výrobě podavače stačí použít:

  • prázdný plastový sáček;
  • drát nebo lano;
  • fix;
  • nůžky;
  • malý kousek lepicí pásky.

Nejprve značkovačem označte a vyřízněte otvory pro vstup ptáků. K nalepení okna použijte lepicí omítku, aby byla konstrukce bezpečnější. K zavěšení podavače nainstalujte upevňovací prvky drátu. Nevytvářejte drážky na opačných stranách podavače, ale na sousedních, takže bude možné zabránit uvolnění podavače pod vlivem větru.

About the author