V budúcom roku bude v severovýchodnom administratívnom obvode zničených 44 khrushchobov

V budúcom roku bude v severovýchodnom administratívnom obvode zničených 44 khrushchobov

04.12.2011

Vedúci prefektúry severovýchodného správneho obvodu Valerij Vinogradov bol informovaný o plánovaní demolácie 44 schátraných Chruščov-starobylých päťposchodových bytových domov postavených v revolučných rokoch. Tento rok bol poznačený demoláciou 11 takýchto domov – poznamenal Valery Vinogradov.

Úradník si všimol, že také veľké objemy demontáže budov v histórii územia severovýchodného správneho obvodu ešte neboli. Tiež bolo uvedené, že plány na premiestnenie ľudí z takýchto slumov už župná prefektúra preskúmala a starostlivo naplánovala. Ak neexistujú žiadne prekážky vykonávania programu demolácií a presídľovania, ukončenie programu je naplánované na koniec roka 2014..

Pretože je potrebné osídliť populáciu niekde zo zdemolovaných domov, v blízkosti týchto domov sa plánuje výstavba nového mikrodistriktu s viacpodlažnými budovami. Presídlení ľudia dostanú svoje byty za zvýhodnených podmienok bezprostredne po demontáži Chruščova. Na území zbúraných domov sa plánuje výstavba nových škôl, nákupných centier a zábavných zariadení. Valery Vinogradov tiež dodal, že pôjde o novú etapu rozvoja tohto územia, vďaka ktorej sa ľuďom oveľa lepšie žije..

About the author